تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


جولان داعش در فرانسه و اندونزی
10 نفر کشته شدند، 48 نفر زخمی
  ۱۳۹۷/۰۲/۲۳

Image result for ‫جولان داعش در فرانسه و اندونزی 10 نفر کشته شدند، 48 نفر زخمی‬‎
عناصر داعش با سلاح سرد و انفجار بمب، 10 نفر را در پایتخت فرانسه و شرق اندونزی از پای درآوردند. شمار مجروحان این حملات نیز 48 تن اعلام شده است.
بامداد دیروز یک فرد مسلح به چاقو عابران پیاده را در مرکز پاریس هدف حمله قرار داد. به گزارش فارس، در این حمله که تروریستی عنوان شده دو نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند. طبق برخی گزارش‌ها، این عملیات مرگ یک نفر به علاوه فرد مهاجم را به دنبال داشته است. این مهاجم توسط پلیس هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد. حال دو تن از مجروحان نیز وخیم اعلام شده است. خبرگزاری «اعماق» وابسته به داعش، رسماً مسئولیت این عملیات را برعهده گرفته است.
دولت فرانسه در واکنش به این حمله، آن را «نفرت‌انگیز» خواند. سایر مقامات فرانسه از جمله شخصی «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور این کشور نیز علیه این حمله تروریستی شدیداً موضع گرفتند. ماکرون گفت: «پاریس باز هم با خون، بهای تروریسم را پرداخت اما فرانسه تسلیم دشمنان آزادی نخواهد شد.»
ماکرون و مقامات فرانسوی این اظهارات حق به جانب را در حالی به زبان می‌آورند که فرانسه در ایجاد «داعش» و تقویت آن در منطقه غرب آسیا، نقش پر رنگی داشته است. به عنوان مثال، همین سال گذشته بود که رسانه‌ها فاش کردند «لوران فابیوس» وزیر خارجه وقت فرانسه در سال 2011 و سال‌های پس از آن، تحت پوشش  کمک به یک کارخانه سیمان، از داعش و تکفیری‌ها حمایت مالی می‌کرده است. رهبر معظم انقلاب نیز در همان سال‌ها  هشدار داد که حمایت امروز برخی کشورها از تروریسم، فردا بلای جان خودشان خواهد شد. طی یکی دو سال اخیر بیش از 200 غیرنظامی فرانسوی در خیابان‌های این کشور هدف حملات تروریستی عناصر داعش قرار گرفته و جان خود را از دست داده‌اند.
خبرهای تکمیلی از فرانسه حاکی است، پلیس ابتدا سعی کرده فرد مهاجم را با وارد کردن شوک برقی، متوقف کند، اما نهایتاً با شلیک دو گلوله، او را از پای درآورده است.  بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، فرد مهاجم، اهل چچن و 20 ساله بوده و پلیس فرانسه پدر و مادرش را بازداشت کرده است.
حمله به 3 کلیسا در اندونزی
همزمان از اندونزی نیز خبر رسیده، شهر «سورابایا» در جاوه شرقی صبح دیروز شاهد انفجارهای انتحاری در سه کلیسای این شهر بود. به گفته برخی منابع، دو عامل انتحاری این حملات، کودک بودند!
خبرگزاری ایسنا به نقل از رویترز گزارش داده، در حملات سه‌گانه مذکور، 9 نفر جان باخته و 40 تن دیگر زخمی شده‌اند. یکی از سه کلیسای فوق نیز در آتش سوخته است. دیروز پلیس اندونزی همچنین موفق شد یک بمب منفجر نشده را در یکی از کلیساهای شهر «سورابایا» خنثی کند.
هر چند دیروز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را برعهده نگرفته، ولی اندونزی در ماه‌های اخیر شاهد حملات تروریستی از جانب داعش بوده است.بازخوانی نظرات اقتصادی ماهاتیر محمد، معمار مالزی نوین
 الگوی شرقی برای توسعه شرق
نخست‌ وزیر اسبق مالزی که در دهه 80 با سیاست نگاه به شرق، نقشه توسعه مالزی را با موفقیت ترسیم کرد، اکنون پس از سه دهه همچنان سیاست نگاه به شرق را در مقایسه با غرب، راهکاری موثر برای توسعه می‌داند. ماهاتیر محمد به تازگی با پیروزی بر رقیب خود، مجددا قدرت را در این کشور مسلمان بر عهده گرفته است.
هفته گذشته ماهاتیر محمد 92 ساله پس از سال‌ها دوری از سیاست رسمی، با شکست ائتلاف حزب حاکم به رهبری نجیب رزاق بار دیگر به عنوان نخست‌وزیر سوگند یاد کرد. ماهاتیر محمد در نخستین واکنش به نتیجه انتخابات در یک کنفرانس خبری گفت: «بله، بله! من هنوز زنده‌ام و آمده‌ام تا شاهد حاکمیت دوباره قانون بر مالزی باشیم.» وی همچنین اعلام کرد که قصد ندارد از کسی «انتقام» بگیرد.
غربی‌ها ماهاتیر محمد را متمرد، نژادپرست، یهودستیز و گستاخ می‌نامند اما در کشورهای در حال توسعه او را به عنوان یکی از حامیان سرسخت الگوی توسعه شرق محور و از همه مهم‌تر، معمار مالزی نوین می‌شناسند. بازگشت مجدد معمار مالزی نوین فرصت خوبی است تا دیدگاه‌های وی در مورد الگوی توسعه شرق محور را مرور کنیم.
سیاست نگاه به شرق دولت «ماهاتیر محمد» که از سال 1981 تا 2003 به عنوان سیاست خارجی دولت وی، روابط مالزی را محدود به کشورهایی از قبیل ژاپن کرده بود، به اعتقاد وی ریشه در نوع رفتارهای دوگانه غرب با کشورهای آسیایی دارد. ماهاتیر محمد همچنین معتقد است کشورهای غربی از جمله انگلیس و آمریکا الگوی توسعه‌ای مناسبی برای مالزی نیستند و در صورت الگو قرار دادن این کشورها، توسعه در مالزی محقق نمی‌شود. به اعتقادی وی، مدیریت اقتصادی کشورهای غربی، کارگران این کشورها را تنبل بار آورده است.
رهبر انقلاب در یکی از خاطراتشان در مورد نوع نگاه ماهاتیر محمد به اتکا به کشورهای غربی در توسعه می‌فرمایند: «ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر سابق مالزی- که بسیار هم آدم پُرکار و دقیق و جدی و پایبندی بود - به تهران آمد، به دیدن من هم آمد؛ همان اوقات بود که تحولات گوناگونی در آسیای شرقی اتفاق افتاده بود؛ در مالزی، اندونزی و تایلند، زلزله اقتصادی به وجود آمده بود. همین سرمایه‌دار صهیونیستی و بعد سرمایه‌دارهای دیگر، با بازی‌های بانکی و پولی توانستند چند تا کشور را به ورشکستگی بکشانند. در آن وقت ماهاتیر محمد به من گفت: من فقط همین قدر به شما بگویم که ما یک شبه گدا شدیم! البته وقتی کشوری وابستگی اقتصادی پیدا کرد و خواست نسخه‌های اقتصادی بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول را عمل بکند، همین طور هم خواهد شد.»
تحریم کالاهای انگلیسی
 به گزارش ایرنا اگرچه روابط ماهاتیر محمد با کشورهای غربی خوب بود، اما وی همواره خود را صدای منتقد سیاست‌های غرب می‌دانست. در سال‌های ابتدایی دوران نخست‌وزیری ماهاتیر محمد، یک مخالفت جزئی با انگلیس در مورد شهریه‌های دانشگاه، باعث تحریم کالاهای انگلیسی شد و کمپینی با موضوع (کالاهای ساخت انگلیس گزینه آخر خرید شما باشد) در مالزی راه افتاد.
این چالش جزئی با انگلیس باعث شد معمار نوین مالزی در سال‌های نخست رهبری خود در جست‌وجوی مدلی شرقی برای پیشرفت باشد. شرایط توسعه یافتگی ژاپن باعث توجه نخست‌ وزیر وقت مالزی به این کشور شد و اینگونه بود که «سیاست نگاه به شرق» در وی شکل گرفت.
ماهاتیر محمد برنامه سیاست نگاه به شرق خود را هرگز کنار نگذاشت و اکنون پس از سه دهه همچنان بر درستی این نگاه تاکید دارد. معمار مالزی نوین در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود با یک نشریه ژاپنی که متن آن روز شنبه در رسانه‌های مالزی منتشر شد، با یادآوری دوران ‌اشغال مالزی توسط ژاپنی‌ها در سال 1942، آن سال‌ها را دوران سختی عنوان کرد که باعث برخی توجهات به سوی انگلیس شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 24 اردیبهشت 1397
دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 01:12 ب.ظ
مرگ بر امریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی