تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


نمایش وحدت مقتدا صدر و حکیم پس از پیروزی در انتخابات عراق
    ۱۳۹۷/۰۲/۲۸

Image result for ‫نمایش وحدت مقتدا صدر و حکیم پس از پیروزی در انتخابات عراق‬‎
«مقتدا صدر» که پیش از این علیه دخالت آمریکا و عربستان در امور داخلی عراق موضع گرفته بود، برای نمایش وحدت، با رهبر ائتلاف «حکمت ملی» عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.
رهبر ائتلاف «سائرون» که این روزها رسانه‌های غربی و عربی تلاش می‌کنند از او به عنوان فردی مخالف نظام عراق و دارای تمایلات نسبت به عربستان، آمریکا و ناسیونالیسم عربی به جهان معرفی کنند، طی روزهای گذشته، چهره متفاوتی از خود به نمایش گذاشته است؛ او دو روز قبل به شدت علیه دخالت‌های «برت مک گورک» نماینده آمریکا در ائتلاف به اصطلاح «ضدداعش» در  امور داخلی عراق موضع گرفته بود و سپس، به طور غیرمستقیم، از عربستان نیز خواست در امور عراق دخالت نکند.
اما همزمان با این نمایش روحیه ضداجنبی و ضدآمریکایی، «مقتدا صدر» با «عمار حکیم» رهبرائتلاف «حکمت ملی» در نجف اشرف دیدار کرد و با این اقدام خود، به آنهایی که قصد داشته‌اند از طریق مقتدا صدر، در جامعه عراق شکاف‌اندازند، بحث قومیت عربی را برجسته کنند و بگویند که او نسبت به سایر جریان‌های شیعی عراق کینه دارد، این پیام را داد که او به وحدت همه عراقی‌ها می‌اندیشد و با جریان‌های سیاسی شیعی هم مشکل ندارد.
به هر حال، وجود چنین گرایش‌هایی در مقتدا صدر، زمینه را برای انتقال آرام و بدون حاشیه قدرت از دولت فعلی به دولت جدید فراهم خواهد کرد و راه را برای فتنه‌گری عربستان در عراق می‌بندد. براساس اعلام نتایج اولیه انتخابات، ائتلاف «سائرون» وابسته به مقتدا صدر، 54 کرسی از 328 کرسی پارلمان را به دست آورده است. ائتلاف «الفتح» تحت رهبری «هادی عامری» و «النصر» به رهبری «حیدر عبادی» به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند.
همچنین، براساس توئیتی که مقتدا صدر منتشر کرده، وی قصد دارد همه توان خود را برای مبارزه با فساد و تقویت امنیت در عراق به کار بگیرد.
در کنفرانس خبری مشترکی که عمار حکیم و  مقتدا صدر در نجف اشرف داشتند، عمار حکیم به خبرنگاران گفت: ما درباره دولت آینده و ائتلاف آتی صحبت کرده‌ایم. حکیم درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات نیز گفت، این کاهش حاوی این پیام است که مردم خواستار روی کار آمدن چهره‌های جدید در عرصه سیاسی کشور هستند.
حکیم از مرجعیت دینی عراق نیز به خاطر هدایت مسیر کلی کشور تشکر کرد.
انتخابات پارلمانی عراق شنبه 22 اردیبهشت برگزار شده است. در این انتخابات حدود 44 درصد واجدان شرایط شرکت کرده‌اند. قرار بود نتیجه نهایی انتخابات، دیروز اعلام شود، ولی تا عصر دیروز چنین اتفاقی نیفتاد.بازتاب گسترده خبر کیهان از راز غیبت طولانی بن سلمان

Image result for ‫بازتاب گسترده خبر کیهان از راز غیبت طولانی بن سلمان‬‎

مشاور ویژه ولیعهد عربستان در واکنش به مطلب منتشر شده در کیهان مبنی بر چرایی غیبت 27 روزه محمد بن سلمان که با عنوان«بن سلمان و برگی از یک سند سرّی» منتشر شده، تصویری بسیار مخدوش و بدون تاریخ از ولیعهد سعودی منتشر کرده تا چنین القا کند که، هیچ اتفاقی برای محمد بن سلمان نیفتاده است. این مطلب بازتاب گسترده‌ای نیر در رسانه‌های داخلی داشت.
غیبت «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی در هفته‌های اخیر بسیار خبر ساز شده است. بن سلمان از زمان حادثه تیراندازی در کاخ الخزامی در ریاض(اول اردیبهشت) تاکنون آفتابی نشده و پس از این حادثه تنها دو تصویر بدون تاریخ از وی منتشر شده است و همین امر باعث گردیده که کارشناسان این دو تصویر را به قبل از حادثه تیراندازی نسبت دهند. در این ارتباط روزنامه کیهان در گزارشی اختصاصی و به نقل از یک منبع اطلاعاتی منطقه‌ای ضمن تشریح برخی شواهد، اعلام کرد خبرها از زخمی شدن بن‌سلمان با دست کم 2 گلوله حکایت دارد و حتی این احتمال وجود دارد که وی کشته شده باشد. این افشاگری به سرعت در رسانه‌های داخلی و حتی منطقه‌ای بازتاب یافت و آل‌سعود را هم وادار به واکنش کرد. در این شرایط سعودی‌ها با انتشار عکسی سعی کردند تا به نوعی این جو را مدیریت کنند.
خبر گزاری‌ها درباره این واکنش نوشتند، مشاور ویژه محمد بن سلمان ولیعهد سعودی تصویری از حضور وی با محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی و حمد بن عیسی شاه بحرین در ضیافت عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر را منتشر کرد، اما مشخص نیست این ضیافت
کی برگزار شده است. این تصویر، بن‌سلمان و بن‌زاید را در لباس غیررسمی نشان می‌دهد؛ درحالی که السیسی نیز شلوار و پیراهن غیررسمی به تن دارد. «بدر العساکر» مشاور ویژه ولیعهد سعودی در توضیح این تصویر هم چنین نوشته: «تداوم دیداری دوستانه بین دوستان به‌میزبانی عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر در چند روز پیش.»
«العساکر» در حالی این تصویر را منتشر کرده که پیش از این هیچ یک از رسانه‌های این چهار کشور خبر این ملاقات چهارنفره را ذکر نکرده بودند!
با مراجعه به صفحه اول خبرگزاری رسمی عربستان که اخبار نشست‌ها و دیدارهای پادشاه و ولیعهد سعودی را منتشر می‌کنند، می‌بینیم که در صفحه مربوط به اخبار بن‌سلمان، آخرین خبر و عکسی که از وی وجود دارد مربوط به اواخر آوریل است و از آن تاریخ به بعد دیگر هیچ خبری از بن‌سلمان در صفحه رسمی وی در خبرگزاری رسمی سعودی منتشر نشده است تا بر ابهامات مربوط به سرنوشت وی بیفزاید. این در حالی است که بن‌سلمان عطش رسانه‌ای عجیبی دارد. غیبت چند هفته‌ای وی در رسانه‌ها عادی به نظر نمی‌رسد.
 ولیعهد سعودی نه در نشست اخیر شورای وزیران عربستان که در ریاض برگزار شد حضور یافته و نه در مراسم روز پنج‌شنبه ماه مبارک رمضان که پادشاه سعودی در آن شرکت کرده بود، مشارکت کرده است! به نظر می‌رسد انتشار این عکس از سوی مدیر دفتر ویژه بن‌سلمان پس از گزارش کیهان با هدف کنترل افکار عمومی و عبور از خبر ترور بن‌سلمان بوده است. سؤال اینجاست که چرا به رغم بازتاب گسترده این گزارش و خبر مرگ احتمالی بن سلمان، وی با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی، به این گزارش‌ها، یک بار برای همیشه پاسخ نمی‌دهد؟!

سرکرده «لشکر جهنگوی» پاکستان و قاتل شیعیان هزاره به جهنم رفت
Image result for ‫سرکرده «لشکر جهنگوی» پاکستان و قاتل شیعیان هزاره به جهنم رفت‬‎
ارتش پاکستان طی عملیاتی، سرکرده گروه تروریستی لشکر جهنگوی در ایالت بلوچستان را در شهر« کویته » به هلاکت رساند.
ارتش پاکستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «سلمان بادینی» سرکرده گروه تروریستی لشکر جهنگوی در ایالت بلوچستان این کشور به هلاکت رسید.
روابط عمومی ارتش پاکستان پنج‌شنبه دراین بیانیه افزود: در پی دریافت اطلاعات محرمانه از حضور عناصر تروریستی از جمله مهاجمان انتحاری در منطقه «کلی الماس» شهر کویته، نیروهای امنیتی به محل مورد نظر اعزام شدند.
در این بیانیه آمده است: با اقدام نیروهای امنیتی و حمله این نیروها به مخفیگاه تروریست‌ها، دو مهاجم انتحاری و یک تروریست لشکر جهنگوی  و«سلمان بادینی» سرکرده این گروه تروریستی در ایالت بلوچستان کشته شدند و یک تروریست دیگر نیز زخمی شد.
بر اساس این خبر، تبادل آتش میان تروریست‌ها و نیروهای امنیتی منجر به جان باختن سرهنگ وابسته به اطلاعات نظامی ارتش پاکستان و زخمی شدن چهار نظامی دیگر شد.
به گفته ارتش، سلمان بادینی در ترور بیش از 100نفر از اعضای جامعه شیعیان هزاره شهر کویته و نیروهای امنیتی پاکستان دست داشته بود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 29 اردیبهشت 1397
شنبه 29 اردیبهشت 1397 12:16 ب.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic