تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


استعفای دسته‌جمعی اسقف‌های شیلی در اعتراض به فساد کلیساها 
    ۱۳۹۷/۰۲/۲۹

Image result for ‫استعفای دسته‌جمعی اسقف‌های شیلی‬‎
در پی افشای رسوایی کودک‌آزاری در کلیساهای شیلی پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان اسقف‌های اهل شیلی را فراخواند. 34 تن از این اسقف‌ها به دلیل این رسوایی بعد از سه روز مذاکرات فشرده با پاپ فرانسیس در واتیکان استعفا کردند.

این اسقف‌ها در بیانیه‌ای اعلام کردند: «ما اسقف‌های حاضر در رم استعفای خود را اعلام کرده‌ایم تا واتیکان آزادانه تصمیم بگیرد. ما خواستار بخشش برای درد به وجود آمده برای قربانیان پاپ، خداوند و کشورمان هستیم.»برخی از اعضای کلیساهای شیلی متهم به آزار جنسی کودکان  در دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ هستند.همچنین پاپ فرانسیس وعده داد که برای اجرای عدالت اعضای کلیسای شیلی را تغییر خواهد داد.ازدواج در کلیسای کاتولیک امری ممنوع است و از این رو مسئله سوءاستفاده‌های جنسی از جمله کودک‌آزاری امری شایع در این کلیساهاست. تا کنون هزاران پرونده در سرتاسر جهان در این باره تشکیل شده است.جمع‌آوری کارتن‌خواب‌های لندن همزمان با ازدواج نوه ملکه انگلیس
Image result for ‫جمع‌آوری کارتن‌خواب‌های لندن همزمان با ازدواج نوه ملکه انگلیس‬‎
مراسم جشن عروسی نوه ملکه انگلیس در شرایطی دیروز در کاخ «ویندزور» برگزار شد که مقامات امنیتی از چند روز پیش به این سو، بی‌خانمان‌هایی را که در اطراف این کاخ در خیابان‌ها روزگار می‌گذراندند را وادار به ترک منطقه کردند.
در حالی که مردم انگلیس با مشکلات عدیده اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند و دولت این کشور با اعمال سیاست‌های ریاضتی تلاش می‌کند به بحران اقتصادی غلبه کند، دیروز فرزند دوم جانشین ملکه انگلیس ، طی مراسمی  ازدواج کرد. ازدواج نوه ملکه با ریخت و پاش زیادی همراه بود طوری که به گفته  برخی رسانه‌های این کشور هزینه مراسم این جشن عروسی بالغ بر 46 میلیون دلار بود که بخش زیادی از آن - حدود 32 میلیون دلار - صرف تأمین امنیت مراسم شد.
اما آستانه برگزاری مراسم ازدواج نوه ملکه، پلیس انگلیس بی‌خانمان‌ها را از خیابان‌ها و مناطق اطراف کاخ سلطنتی انگلیس جمع کرد، تا سهم بی‌خانمان‌ها از این ازدواج سلطنتی چیزی جز فلاکت و بدبختی نباشد. بنابر ویدئویی که نشریه انگلیسی «دیلی میل» تهیه کرده است، در برابر فروشگاه‌ها و ایستگاه‌های اتوبوس در نزدیکی قلعه «ویندزور» که محل اقامت خانواده سلطنتی انگلیس است، پلیس در حال جمع‌آوری اموال بی‌خانمان‌ها و انتقال آنها در کیسه پلاستیکی  مهر و موم شده و انتقال به وسیله خودرو ون متعلق به پلیس است.براساس این گزارش، به افراد بی‌‌خانمان گفته شده که وسایل آنها از جمله پتو، ملحفه و دیگر وسایل تا روز دوشنبه(فردا) نزد پلیس خواهد ماند. در این ویدئو پلیس به مردم می‌گوید که امروز به افراد بی‌خانمان این فرصت داده می‌شود که وسایل خود را تا بعد از برگزاری مراسم عروسی جمع کنند.
از جیب مالیات‌دهندگان خرج نکنید
 روزنامه «سان» نیز درباره هزینه‌های این مراسم در گزارشی نوشته: «این مالیات‌دهندگان انگلیسی هستند که هزینه چنین ازدواج هنگفت سلطنتی را پرداخت می‌کنند. هزینه این جشن از محل بودجه خاندان سلطنتی انگلیس پرداخت می‌شود و بر اساس قانون این کشور، بخشی از درآمد این خاندان از مالیات‌های مختلف که مردم ملزم به پرداخت آن هستند، تامین می‌شود، در حالیکه در قانون انگلیس خاندان سلطنتی از پرداخت مالیات معاف است.»
برگزاری جشن ازدواج سلطنتی با هزینه‌های هنگفت مسئله جدیدی نیست و مراسم ازدواج برادر بزرگتر «هری» یعنی «ویلیام» دوک کمبریج و همسرش «کاترین مدیلتون» که سال 2011 میلادی برگزار شد نیز 34 میلیون دلار هزینه داشت. روزنامه «بیزنس‌اینسایدر» هم در گزارشی نوشته «هزینه جشن ازدواج پرنس ویلیام و کاترین میدلتون در سال 2011 معادل 34 میلیون دلار آمریکا بود که بخش قابل توجهی از  آن برای امنیت مراسم هزینه شد.»
مراسم پرهزینه سلطنتی در حالی برگزار می‌شود که مشکلات اقتصادی عدیده‌ای مردم انگلیس را گرفتار کرده و طی سال‌های اخیر حزب حاکم محافظه‌کار، با سیاست‌های ریاضت اقتصادی قصد داشته هزینه‌های دولت را تا میزان زیادی کاهش دهد. فشار این ریاضت اقتصادی اما، بر روی مردم است و گزارشی از نتایج تحقیقات دانشگاه یو.سی.ال لندن در سال 2017 نشان داد، ریاضت اقتصادی دولت انگلیس باعث مرگ 120 هزار نفر در این کشور شده و تعداد قربانیان تا سال 2020 به 200 هزار نفر خواهد رسید.فروش 3000 بمب آمریکایی به آل‌خلیفه به ارزش 45 میلیون دلار
Image result for ‫فروش 3000 بمب آمریکایی به آل‌خلیفه به ارزش 45 میلیون دلار‬‎
واشنگتن با فروش ۳۰۰۰ بمب به ارزش ۴۵ میلیون دلار به رژیم آل‌خلیفه با هدف اعلامی «تقویت عملیات‌های جنگنده‌های اف ۱۶ ناوگان هوایی بحرین» موافقت کرد.
ایسنا به نقل از رویترز عربی با اعلام این خبر نوشته، این وزارتخانه در توجیه دلیل موافقت با فروش این مقدار بمب تاکید کرده که «قرارداد فوق بنا بر درخواست دولت بحرین انجام شده و به این ترتیب با این قرار داد به بهبود امنیت هم پیمان اصلی‌ آمریکا بیرون از ناتو و شریک امنیتی مهم این کشور در منطقه،کمک خواهد شد.» به گفته کارشناسان منطقه، کشور کوچک بحرین با جمعیتی در حدود 700 هزار نفر احتیاجی به 3000 بمب پیشرفته و سلاح‌های مدرن و پیشرفته ندارد و این اقدام در راستای فروش تسلیحات آمریکا به کشورهای حوزه خلیج‌فارس و در ادامه همان سیاست ایران هراسی صورت می‌گیرد. در واقع آمریکا می‌خواهد پروژه ایران هراسی در منطقه غرب آسیا را با هزینه خود کشورهای عرب منطقه تامین و آنها را مثل یک گاو شیرده، بدوشد.
 تظاهرات ضدآمریکایی در بحرین
مردم بحرین اما همزمان، با برپایی تظاهراتی اعتراض خود را به حضور نظامی آمریکا در کشورشان نشان دادند و خواستار خروج «اشغالگران آمریکایی» از کشورشان شدند. تظاهرکنندگان بحرینی، جمعه شب در مراسم سالگرد «روز ملی اخراج نظامیان آمریکایی از بحرین» که سال گذشته توسط ائتلاف جوانان 14 فوریه تاسیس شد، خواستار پایان دادن به حضور نظامی آمریکا در بحرین شدند. ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه با صدور بیانیه‌ای خواستار بسته شدن پایگاه‌های نظامی آمریکا و انگلیس و خروج نظامیان و مشاوران امنیتی و نظامی بیگانه از بحرین شدند. در این بیانیه آمده: «پایگاه‌های بیگانگان در بحرین مراکز جاسوسی علیه مردم و انقلاب آنها است و این پایگاه‌ها از دو قرن و نیم پیش که استعمار انگلیس در بحرین نفوذ پیدا کرد، ملت ما را سرکوب و اکنون نیز در زمینه همدستی با رژیم آل خلیفه علیه مردم کشور فعالیت می‌کنند.» این بیانیه همچنین خواستار خروج «نظامیان عربستانی، اماراتی‌اشغالگر» و فروپاشی پایگاه‌های نظامی آنها شده و تاکید می‌کند نیروهای متجاوز با همکاری نظامیان آمریکا و انگلیس و با ارتکاب جنایات جنگی، کشتار و شکنجه انقلابیون اقدام به سرکوب انقلاب مردمی بحرین کرده‌اند. به همین منظور تظاهر‌کنندگان بحرین در سراسر این کشور با حمل پارچه نوشته‌هایی که روی آن نوشته شده بود «از کشور ما بیرون بروید»، خواستار خروج نیروهای‌اشغالگر متجاوز و برچیدن پایگاه‌های خارجی از این کشور شدند. تظاهر کنندگان با آتش زدن تصاویر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، آنها را همدست رژیم آل خلیفه در ارتکاب جنایات پی درپی در حق مردم بحرین معرفی کردند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 30 اردیبهشت 1397
یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 09:47 ق.ظ
مرگ بر انگلیس و آمریکا و آل خلیفه

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات