تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


نیویورک تایمز :
چرا کسی اظهارات ضدصهیونیستی اردوغان را جدی نمی‌گیرد؟
      ۱۳۹۷/۰۲/۳۰
«اردوغان به مسئله غزه چنگ زده است تا جاه‌طلبی دیرینه خود برای تبدیل شدن به رهبر جهان اسلام را پیش ببرد.» این بخشی از گزارش «نیویورک تایمز» است که طی آن به چرایی جدی گرفته نشدن اظهارات ضد صهیونیستی این روزهای اردوغان می‌پردازد.
رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در سال‌های گذشته همواره سعی کرده تا خود را به عنوان «مدافع سر سخت مردم فلسطین» نشان دهد. وی در سال 2009 به عنوان نخست وزیر ترکیه در همایشی درباره غزه که در داووس برگزار شد، در حالی که خطاب به شیمون پرز رئیس‌ رژیم صهیونیستی می‌گفت، «شما کشتار را خوب بلد هستید» از سالن مرکز همایش خارج شد. این اظهار نظر به نوعی وی را محبوب کرد. اما روند روابط وی با اسرائیل در سال‌های بعد نشان داد که این مواضع اردوغان چندان جدی نبوده و به نوعی با هدف کسب محبوبیت در جهان اسلام صورت گرفته است.
اردوغان پس از جنایات هولناک دوشنبه گذشته اسرائیل در غزه نیز مواضع آتشینی علیه اسرلئیل گرفت و سفیر این رژیم را هم از کشورش اخراج کرد اما بر خلاف گذشته، کسی این مواضع را جدی نگرفت. بسیاری از کارشناسان معتقدند اردوغان بار دیگر به دنبال بهره‌برداری ابزاری از مسئله فلسطین است. اردوغان اخیرا از برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری خبر داده است.
کارشناسان معتقدند وی به دنبال آن است تا با توجه به اقدام ترامپ در انتقال سفارت خود به قدس (تغییر پایتخت رژیم صهیونیستی)، چهره‌ای ضد اسرائیلی از خود نشان دهد و بتواند در انتخابات تیرماه پیروز میدان شود. در همین رابطه وی علیه اسرائیل نیز مواضعی شدید گرفته و حتی اجلاس اضطراری سازمان همکاری اسلامی را در اسلامبول با محوریت قدس برگزار کرده است. اما باز هم کسی اردوغان را جدی نمی‌گیرد.
حالا «نیویورک‌تایمز» طی گزارشی نوشته، «کشته شدن دست‌کم 60 نفر در غزه، نه تنها در روابط بین اسرائیل و ترکیه تنش ایجاد نکرد بلکه مؤلفه قدرتمند جدیدی به کمپین انتخاب مجدد رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه بخشید... اردوغان به مسئله غزه چنگ زده است تا جاه‌طلبی دیرینه خود برای تبدیل شدن به رهبر جهان اسلام را پیش ببرد... وی نمی‌تواند و شاید نمی‌خواهد تغییری در وضعیت فلسطینیان ایجاد کند. در این باره، منتقدان به 2 میلیارد و 500 میلیون دلار صادرات ترکیه به اسرائیل‌ اشاره می‌کنند. حزب اردوغان حتی اجازه بحث اپوزیسیون در مورد قطع روابط مالی و دیپلماتیک با اسرائیل را نداده است.»
طبق گزارش نیویورک تایمز، «محرم اینجه»، کاندیدای برجسته اپوزیسیون ترکیه در این مورد معتقد است، «تنها کاری که اردوغان می‌تواند انجام دهد برگزاری تظاهرات است زیرا او اهمیتی به مسلمانان فلسطین نمی‌دهد. او تنها نگران انتخابات آتی است.»دیدار مقتدا صدر با حیدر عبادی اولین قدم برای تشکیل ائتلاف   
Image result for ‫دیدار مقتدا صدر با حیدر عبادی اولین قدم برای تشکیل ائتلاف‬‎

با دیدار رهبر ائتلاف «سائرون» و «حیدر عبادی»، اولین گام برای تشکیل ائتلاف جدید و معرفی نخست‌وزیر فراهم شد.
تمایل «مقتدا صدر» به گفت‌وگو با رهبران ائتلاف‌های مهم شیعی، امیدها را برای تقویت ثبات سیاسی در عراق دو چندان کرد. پیش از این «مقتدا صدر» با «عمار حکیم» رهبر جریان «حکمت ملی» در شهر نجف اشرف دیدار کرده بود و دیروز نیز این دیدار میان مقتدا صدر و «حیدر عبادی» نخست‌وزیر و رئیس ائتلاف «النصر» اتفاق افتاد.
این دیدارها نشان می‌دهد که «مقتدا صدر» به آرمان‌های مردم و نظام جدید عراق وفادار است و می‌خواهد روند سیاسی این کشور مستقل از هرگونه مداخله خارجی باشد. علاوه بر آن، تشکیل یک دولت کارآمد و قدرتمند، در برنامه سیاسی مقتدا صدر قرار دارد.
این رویکرد باعث شد که «ایاد علاوی» رئیس «ائتلاف ملی» پیام را خیلی زود بگیرد و برای تقویت جایگاه ائتلاف خود، به سمت «مسعود بارزانی» رئیس «حزب دموکرات کردستان عراق» متمایل شود و به دیدار با او بشتابد.
حزب ایاد علاوی یک حزب سکولار و متمایل به عربستان و غرب است. طبق تحلیل‌هایی که این روزها محافل خبری عربی و غربی ارائه می‌کرده‌اند، مقتدا می‌بایستی به سمت علاوی متمایل می‌شد و سکولاریسم، عرب‌گرایی و غرب‌گرایی را در رأس برنامه‌های خود قرار می‌داد ولی به نظر می‌رسد که برخلاف خواسته محافل عربی و غربی، مقتدا صدر به اسلامخواهی، جریان مقاومت و استقلال ملی تمایل دارد و در بطن و ذات خود، دارای احساسات ضد سعودی و ضد آمریکایی است، هر چند نسبت به حسن همجواری با عربستان هم توجه دارد.
شرط برای عبادی
دیدار دیروز مقتدا صدر و حیدر عبادی در محیطی کاملاً صمیمی برگزار شد. نکته جالب توجه این است که این مقتدا صدر بود که از نجف به بغداد رفت و با عبادی دیدار کرد.صدر این دیدار را دارای «پیامی اطمینان بخش» درباره تشکیل دولت آینده دانست. وی ضمن تبریک به عبادی به خاطر پیروزی ائتلاف «النصر»، گفت: «دست ما به سوی همه کسانی که می‌خواهند کشور را بسازند و تصمیم‌شان، تصمیم عراقی است، دراز بوده و تسریع در تشکیل دولت در راستای تحقق آرمان و خواسته‌های ملت عراق، امری مهم است.»
براساس نتایج نهایی انتخابات روز 22 اردیبهشت عراق، ائتلاف «سائرون» تحت رهبری مقتدا صدر با کسب 54 کرسی از مجموع 328 کرسی پارلمان عراق، اول شد و فهرست‌های «الفتح» به رهبری «هادی عامری»، «النصر» به رهبری «حیدر عبادی»، «دولت قانون» تحت رهبری «نوری مالکی» و «جریان حکمت ملی» به ریاست «عمار حکیم»، به ترتیب باکسب 47، 42، 25 و 19 کرسی دوم تا پنجم شدند.
در این میان، خبرگزاری دانشجو به نقل از شبکه «اسکای نیوز» گزارش داد، مقتدا صدر در دیدارش با «حیدر عبادی»، به وی پیشنهاد داده که اگر از حزب «الدعوه» خارج شود، و با فهرست «سائرون» ائتلاف کند، او با تداوم یافتن نخست‌وزیری عبادی موافقت خواهد کرد. به اعتقاد کارشناسان، اگر این خبر صحت هم داشته باشد، چیزی را عوض نمی‌کند، چون در شرایط کنونی، چیزی که مهم است، این دیدارها و گفت‌وگوها و جایگزین شدن گفت‌وگو به جای گروکشی‌های سیاسی و خیابانی است.
حیدر عبادی هم پس از دیدار با مقتدا صدر گفت: «دیدار با مقتدا صدر، تلاشی برای تسریع در تشکیل دولت بود و دولت آینده باید قوی باشد و زمینه را برای ارائه خدمات و ایجاد فرصت‌های شغلی و بهبود وضعیت معیشتی (مردم) فراهم کند و در مسیر مبارزه با فساد گام بردارد.»
در مجموع، «مقتدا صدر» مجبور است که از میان چهره‌های مطرح (عبادی، عامری، مالکی و حکیم) یکی را برای پست نخست‌وزیری به پارلمان، پیشنهاد دهد و او خودش نمی‌تواند برای این پست کاندیدا شود، چون برای نمایندگی مجلس کاندیدا نشده بود.
در هر حال، رهبر ائتلاف سائرون تاکنون کاملاً پخته و دوراندیشانه عمل کرده است و اگر این رویه را ادامه بدهد، هم منافع ملت عراق به بهترین نحو تأمین می‌شود و هم جایگاه مقتدا صدر در عرصه سیاسی عراق بیش از پیش، مستحکم می‌شود.   کاندیدای نمایندگی کنگره آمریکا رد صلاحیت شد پرچم اسرائیل را لگدمال کرد

Image result for ‫پاتریک لیتل‬‎
نامزد نمایندگی مجلس سنای آمریکا در کالیفرنیا، پس از اینکه از سوی مقامات این کشور رد صلاحیت شد، بیرون از ساختمان همایش جمهوری‌خواهان پرچم رژیم صهیونیستی را لگد مال کرد و برروی آن آب دهان انداخت و گفت: «من می‌خواهم به کالیفرنیا و کشورم خدمت کنم نه این دولت لعنتی اسرائیل.»
  تصاویر ویدئویی از «پاتریک لیتل» سیاستمدار اهل کالیفرنیا منتشر شده که نشان می‌دهد وی، پس از اینکه به خاطر داشتن دیدگاه‌های ضدصهیونیستی صلاحیتش رد می‌شود پرچم رژیم صهیونیستی را لگدمال کرده و آب دهان خود را هم روی آن می‌اندازد.
وی پیش از این نیز طی یک مصاحبه در یک رستوران در «برکلی» با صدای بلند گفته بود: «ما یک دولت‌اشغال شده هستیم. این یک دولت‌اشغالی صهیونیست است، ما هر آنچه را که اسرائیل می‌خواهد انجام می‌دهیم. یهودیان این کشور را برای مدت بسیار طولانی کنترل کرده‌اند.»
لیتل در ادامه می‌گوید: «هولوکاست یک کلاهبرداری است چرا که اردوگاه‌های بازداشتی که آلمانی‌ها برای یهودیان داشته‌اند، بسیار لوکس‌تر از اردوگاه‌های بازداشتی بودند که ما در کالیفرنیا برای ژاپن در طول جنگ داشتیم و اسرائیل نقش مهمی در بمب‌گذاری‌های تروریستی 11 سپتامبر ایفا می‌کند، یهودیان تجارت برده آفریقا را قبل از جنگ داخلی کنترل می‌کردند و در کشتن مسیحیان دخالت بسیاری داشتند... دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا توسط یهودیان گروگان گرفته شده و سازمان‌های رسانه‌ای از جمله فاکس‌نیوز، سخنگویان اسرائیلی هستند.»
به گفته لیتل «اسرائیل به گروه داعش و القاعده هم کمک می‌کند و بزرگترین دشمن
آمریکا است.»
لیتل حتی خاطر نشان می‌کند که «صحبت‌های من به خاطر دشمنی و یا نفرین کردن اسرائیلی‌ها نیست بلکه به این خاطر است که می‌خواهم هموطنانم از حقایق با خبر شوند.»

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 31 اردیبهشت 1397
دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 10:36 ق.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات