تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


گزارش خواندنی نیویورک تایمز از بلایی که ترامپ بر سر آمریکا می‌آورد
   ۱۳۹۷/۰۳/۲۹

Image result for ‫گزارش خواندنی نیویورک تایمز از بلایی که ترامپ بر سر آمریکا می‌آورد‬‎
نیویورک تایمز در گزارشی انتقادی نوشته: «امپراتوری آمریکا در حال سقوط است و دونالد ترامپ، آمریکا را به کشوری که نعره‌های آن دیگر ترسی به دل طرف مقابل نخواهد افکند تبدیل کرده است.»
سیاست‌های داخلی و خارجی دولت آمریکا صدای بسیاری از رسانه‌های این کشور را هم درآورده است. به گفته این رسانه‌ها این اقدامات «باعث سقوط قدرت آمریکا شده و نه‌تنها کمکی به قدرتمندشدن آمریکا نمی‌کند بلکه روز به روز واشنگتن تنهاتر شده و متحدین خود را نیز از دست می‌دهد.»
پایگاه اینترنتی «نیویورک تایمز» اما در گزارشی تحت عنوان «سقوط امپراتوری آمریکا» نوشته: «دولت آمریکا در قالب یک سیاست رسمی کودکان را از آغوش والدینشان جدا و آنها را در فضاهایی محبوس که مقامات آمریکایی تاکید دارند قفس نیست، نگهداری می‌کند. بر اساس این گزارش «رئیس‌جمهور آمریکا از یک سو خواستار توقف تحقیقات نهادهای فدرال درباره دستیاران و معاونان خود می‌شود و در عوض بر لزوم پیگرد قانونی دشمنان و مخالفان سیاسی خود تاکید می‌ورزد. وی به متحدان دموکراتیک آمریکا اهانت می‌کند و در عوض به تجلیل و ستایش از دیکتاتورهای قاتل می‌پردازد. و اینها در شرایطی است که احتمال بروز جنگ تجاری از هر زمان دیگر محتمل‌تر شده است.»
نیویورک تایمز سپس این طور به گزارش خود ادامه می‌دهد که: «فصل مشترک همه این رویدادها و اتفاقات چیست؟ روشن است همه این موارد به شخصیت مردی مربوط می‌شود که کاخ سفید را در ید قدرت خود گرفته است، قطعا بدترین آدمی که تاکنون به این سمت رسیده است. ولی مسئله به اینجا و به شخص ترامپ ختم نمی‌شود. آنچه ما هم اکنون در آمریکا شاهد هستیم مخالفت سیستماتیک و لگدمال کردن ارزش‌هاست.»
نیویورک تایمز سپس می‌نویسد: «همه رویدادهایی که هم اکنون شاهد هستیم خلاف ارزش‌های بنیادین صورت می‌گیرد. بروز درگیری‌های مرزی، حمله به حاکمیت قانون در داخل کشورها، اهانت به سران دموکراتیک و ستایش از دیکتاتورها و عهدشکنی در توافقنامه‌های بین‌المللی و تجاری به معنای این است که به ارزش‌ها و ایده‌آل‌ها پشت کرده‌ایم. غافل از آنکه نفی ارزش‌ها ما را قوی‌تر نمی‌کند بلکه ضعیف‌تر می‌سازد. این روند منافع کشور را تضمین نمی‌کند.
آمریکا مانند هفتاد سال پیش قدرت مطلق جهان نیست. ترامپ سخت در وهم و خیال و ‌اشتباه است اگر فکر می‌کند دیگر کشورها در برابر تهدیدات وی تسلیم خواهند شد. و اگر قرار باشد ما وارد جنگ تجاری تمام عیار شویم که احتمال آن بسیار زیاد خواهد بود، هم وی و هم همه کسانی که به ترامپ رای داده‌اند از پیامدهای آن شگفت زده خواهند شد. شاید صاحبان صنایع به دستاوردهایی برسند ولی میلیون‌ها کارگر آواره و بدبخت خواهند شد. بنابراین در یک کلام باید گفت ترامپ عظمت و بزرگی را به آمریکا باز نخواهد گرداند. او آمریکا را به یک کشور قلدرمآب تبدیل می‌کند، کشوری که نعره‌های قلدرمآبانه آن دیگر ترسی به دل طرف مقابل نخواهد افکند.»


قفس‌های بزرگ ترامپ برای نگهداری پناهجویان در آمریکا!

Image result for ‫قفس‌های بزرگ ترامپ برای نگهداری پناهجویان در آمریکا!‬‎
سیاست‌های غیرانسانی و وحشیانه دولت آمریکا در جدا کردن کودکان خردسال از مادران پناهجو و انداختن آنها در قفس، چند روزی است واکنش‌های گسترده‌ای را علیه این کشور موجب شده است. یک سناتور آمریکایی تصاویری از قفس‌های بزرگ نگهداری انسان در آمریکا منتشر و اعلام کرده، «این هتل ترامپ در آمریکاست!»
نژادپرستی در آمریکای دوره ترامپ به اوج خود رسیده، طوری که بدیهی‌ترین حقوق اولیه انسان‌ها در این کشور به صرف مهاجر بودن آشکارا نقض می‌شود. ترامپ از زمانی که در کاخ سفید مستقر شد و حتی پیش از آن نیز گفته بود «آمریکا جای مهاجران نیست» و دولت وی مانع ورود مهاجران به کشور خواهد شد.
در دور جدید این فشارها به مهاجران، آمارهای نهادهای رسمی نشان می‌دهد سیاست‌های سخت‌‌گیرانه دولت آمریکا علیه مهاجران به جدایی حدود 2000 کودک از والدینشان در نقاط مرزی آمریکا ظرف 6 هفته منجر شده است.
این آمارها که «وزارت امنیت داخلی آمریکا» آن را تاکید کرده نشان می‌دهد در یک ماه و نیم گذشته، 1995 کودک خردسال پناهجو از والدین خود جدا شده‌اند. دولت آمریکا والدین این کودکان را به تلاش برای ورود غیرقانونی به آمریکا، نقض قوانین مهاجرتی یا ارتکاب جرم متهم و آنها را بازداشت کرده است. دولت آمریکا می‌گوید از آنجا که در آمریکا بازداشت کودکان به همراه والدینشان ممنوع است، این کودکان از والدین خود جدا می‌شوند!
سیاست دولت ترامپ در قبال مهاجران، انتقادهای شدیدی را نیز از سوی افراد و شخصیت‌های مختلف برانگیخته است. دامنه این انتقادها حتی شامل همسر رئیس‌جمهور آمریکا نیز می‌شود که از سیاست دولت همسرش انتقاد کرده است. در این خصوص، مردم آمریکا قرار است روز 30 ژوئن(9 تیر) برای مخالفت با این سیاست واشنگتن و شهرهای دیگر آمریکا تظاهرات کنند. این تظاهرات از طریق یک وبگاه اینترنتی تحت عنوان «خانواده‌ها به هم تعلق دارند» سازماندهی می‌شود. از سوی دیگری «تیم کین»، سناتور آمریکایی با کنایه به سیاست دولت آمریکا در قبال مهاجران و جداکردن کودکان از والدین آنها تاخته و تصاویری را از قفس‌هایی بزرگ که مهاجران در آن نگهداری می‌شوند در حساب توییتری خود منتشر و آنها را «هتل واقعی ترامپ» توصیف کرده است. کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز سیاست جدید مهاجرتی رئیس‌جمهور آمریکا در جدا کردن کودکان از والدین خود را «بی‌رحمانه» خوانده و از وی خواسته تا سیاست «مدارای صفر» در قبال مهاجران غیرقانونی را کنار بگذارد.
واکنش ترامپ
اما با داغ‌تر شدن بحث پناهجویان در آمریکا، دونالد ترامپ با تلاش برای فرافکنی، حزب دموکرات را مقصر این معضل دانست و اعلام کرد اجازه نمی‌دهد تا کشورش به کمپ مهاجران تبدیل شود.
رئیس‌جمهور آمریکا در سخنان بعدازظهر دوشنبه خود در کاخ سفید، پس از آنکه اکثر ساعات صبح را مشغول ارسال پیام‌های توییتری در سرزنش دموکرات‌ها و دفاع از سیاست‌های مهاجرتی دولتش بود، اعلام کرد که اعضای حزب دموکرات، مقصر اصلی مسئله مهاجران بوده و آنها را به کارشکنی در این موضوع متهم کرد.وی به دموکرات‌ها توصیه کرد تا به جای کارشکنی پای میز مذاکرات نشسته و به راه‌حلی سریع برای سامان دادن به این موضوع برسند. او همچنین افزود که هیچ کشوری در دنیا قوانین مهاجرتی به «اسفناکی، بدی، و در بسیاری موارد وحشتناکی و خشنی» آمریکا را ندارد.

سناتور سندرز: میلیون‌ها آمریکایی گرسنه‌اند
Image result for ‫سناتور سندرز: میلیون‌ها آمریکایی گرسنه‌اند‬‎
سناتور مشهور آمریکایی با انتقاد از بودجه بالای نظامی این کشور، خواستار توجه دولت به میلیون‌ها شهروند گرسنه این کشور شد.
برنی سندرز سناتور دموکرات کنگره آمریکا اعلام کرد، در شرایطی که میلیون‌ها آمریکایی غذا ندارند و از خدمات مسکن و مراقبت‌های پزشکی بی‌بهره هستند، ما نمی‌توانیم بیشتر از مجموع بودجه ده کشور، برای ارتش هزینه کنیم. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سندرز تاکید کرد، ما باید اولویت‌های ملی را درست انتخاب کنیم، به همین دلیل من علیه 716 میلیارد دلار هزینه‌های نظامی رای دادم. این سناتور اهل ورمونت در پیام دیگری نوشت، آمریکا هرگز نباید کودکان خردسال را در قفس‌هایی در مرز جنوبی نگه دارد.‌ اشاره وی به دستگیری کودکان مهاجران در مرزهای جنوبی آمریکا است.خبر دیگر اینکه، آمار خودکشی در میان مردم آمریکا به حد یک فاجعه ملی رسیده و هرچند رسانه‌ها از آن زیاد صحبت نمی‌کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 30 خرداد 1397
چهارشنبه 30 خرداد 1397 07:06 ق.ظ
مرگ بر ترامپ و همه مردم جنایت کار امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات