تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


رئیس جمهور آمریکا برنامه گفت‌و‌گوی تلفنی با رهبر کره‌شمالی را لغو کرد
۱۳۹۷/۰۳/۳۰

Image result for ‫رئیس جمهور آمریکا برنامه گفت‌و‌گوی تلفنی با رهبر کره‌شمالی را لغو کرد‬‎

رئیس‌جمهور آمریکا اولین بد عهدی خود در برابر «کیم جونگ‌اون» را نشان داد و به رغم وعده خود به رهبر کره‌شمالی، با وی تماس تلفنی برقرار نکرد.
«سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید اعلام کرده «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به رغم وعده‌ای که به «کیم جونگ‌اون» داده بود، روز یکشنبه با او تماس تلفنی برقرار نکرد. مقام‌های دولت آمریکایی، دلیل این خلف وعده ترامپ را بیان نکرده‌اند. به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، رئیس‌جمهور آمریکا در تاریخ ۱۵ ژوئن(25 خرداد) به خبرنگاران گفته بود درصدد است روز یکشنبه (هفته جاری) با رهبر کره‌شمالی تماس تلفنی برقرار کند. وی همچنین گفته بود که شماره تلفن شخصی خود را به کیم داده است تا با وی در تماس باشد. این در حالی است که کره شمالی در اولین  تعهد خود برای نشان دادن حسن نیت در اجرای توافق اخیر، عملیات تحویل بقایای اجساد سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ دهه ۵۰ شبه‌جزیره کره را آغاز کرد.راه‌حل آمریکا برای رسوایی جدایی کودکان از والدین
؛ «اعضای خانواده پناهجو با هم بازداشت می‌شوند»
Image result for ‫اعضای خانواده پناهجو با هم بازداشت می‌شوند‬‎
رسوایی جداکردن کودکان از خانواده‌های پناهجو و انداختن آنها در قفس با وجودی که انتقادهای گسترده‌ای را در سراسر دنیا به دنبال داشته اما دولت آمریکا را وادار به عقب‌نشینی نکرد. آمریکا اعلام کرده راه‌حل تازه‌ای برای این مسئله یافته و از این پس همه اعضای خانواده را با هم به قفس می‌اندازد!
سیاست‌های غیرانسانی و وحشیانه دولت آمریکا در جدا کردن کودکان خردسال از مادران و پدران پناهجو و انداختن آنها در قفس، چند روزی است واکنش‌های گسترده‌ای را علیه این کشور موجب شده است. انتشار تصاویر‌گریان و صدای ضجه کودکانی که از والدینشان جدا شده‌اند، انتقادها را نه تنها در میان مخالفان سیاسی دولت آمریکا که در حزب جمهوری‌خواه و دموکرات هم در پی داشته است. براساس گزارش‌هایی که به تائید وزارت امنیت داخلی آمریکا نیز رسیده، دولت این کشور در یک ماه و نیم گذشته 2 هزارو 342 کودک خردسال پناهجو را از والدین خود جدا کرده و در قفس‌های بزرگ آهنین نگهداری می‌کند.
 دولت آمریکا می‌گوید از آنجا که در آمریکا بازداشت کودکان به همراه والدینشان ممنوع است، مجبور شده این کودکان از والدین خود جدا می‌شوند. این افراد براساس تصاویر منتشر شده در قفس‌های بزرگ نگهداری می‌شوند. کاربران در فضای مجازی فیلم‌ها و تصاویری را از نگهداری مهاجران بازداشت‌شده در قفس منتشر کرده‌اند. وزیر امنیت داخلی آمریکا در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا این تصاویر و فیلم‌ها را دیده گفت: «این تصاویر را ندیده‌ام، اما به بازداشتگاه‌ها سر زده‌ام.» در همین حال، رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند تا ماه اوت(مرداد ماه) شمار کودکان خانواده‌های مهاجر که پس از بازداشت والدین آنها سرپرستی‌شان در اختیار دولت آمریکا قرار می‌گیرد، ممکن است به 30 هزار نفر برسد.
ترامپ: عقب‌نشینی نخواهم کرد
اما علیرغم سیل انتقادهای گسترده از این وحشیگری ترامپ به صراحت از این سیاست‌ها دفاع کرد و گفت: «آمریکا به اردوگاه مهاجران و تأسیسات نگاه‌داری پناه‌جویان تبدیل نخواهد شد. برای برخورد قضایی با مهاجران غیرقانونی، مجبوریم کودکانشان را از آنها جدا کنیم.»
 رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه نیز در یک نشست مربوط به حمایت از صاحبان کسب و کارهای کوچک و متوسط آمریکایی، درخصوص سیاست‌های مهاجرتی جنجال‌برانگیز خود سخن گفت و بار دیگر از آن حمایت کرد.ترامپ حزب رقیب خود یعنی دموکرات‌ها را مسئول این وضعیت وخیم دانست و گفت که آنها با باز گذاشتن روزنه‌های نفوذ در مرزهای جنوبی «باعث جدایی امروز کودکان از خانواده‌های خود هستند» بحث که به مرزهای جنوبی کشید، ترامپ یکی از وعده‌های انتخاباتی خود یعنی دیوار کشیدن در مرز آمریکا و مکزیک را به یاد آورد و کنگره آمریکا را تهدید کرد که در صورت عدم تأیید بودجه ساخت این دیوار، دولت را تعطیل خواهد شد.ترامپ بار دیگر مدعی شد که بخش اعظم شهروندان آمریکایی از سخت‌گیری بیشتر در مسئله مهاجرت حمایت می‌کنند.
ترامپ همان هیتلر است
از سوی دیگر «جف سشنز»، وزیر دادگستری آمریکا در سخنانی مقایسه جدا کردن فرزندان مهاجران غیرقانونی از والدین در آمریکا با آلمان نازی را «مبالغه آمیز» توصیف کرد.سشنز با انتقاد از موج اعتراض‌ها نسبت به شباهت رویکرد جدید دولت آمریکا و نازی‌ها گفت: «واقعا مبالغه است.
در آلمان نازی، آنها تلاش می‌کردند تا یهودیان را از کشور خودشان اخراج کنند.» وی با دفاع مجدد از «مدارای حداقلی» با مهاجران غیرقانونی افزود: «این نگرانی‌ها جدی هستند و ما باید به آنها فکر کنیم و جواب بدهیم.کنگره آمریکا قرار است این هفته درباره یک قانون جدید در مورد مهاجرت تصمیم بگیرد.
طرحی که نمایندگان تهیه کرده‌اند از شدت جدا کردن خانواده‌ها از هم می‌کاهد و راهی پیش پای کسانی می‌گذارد که در کودکی وارد آمریکا شده بودند و بنا به دستورالعملی دیگر اجازه کار و زندگی در آمریکا را داشتند.
راهکار تازه
از سوی دیگر در یک پیشنهاد وحشیانه و غیراخلاقی دیگر یک مقام ارشد دولت آمریکا در واکنش به جنجال‌ها بر سر نگاه‌داری جدای هزاران کودک از والدینشان که مهاجران بازداشت‌شده هستند، راهکاری جدید ارائه کرده و گفته است کودکان و والدین با هم بازداشت شوند!
 این مقام آمریکایی که‌اشاره‌ای به نامش نشده در بیانه خود اضافه کرده است: « تنها دو گزینه دولت آمریکا یا این است که تمامی مهاجران غیرقانونی از آمریکای مرکزی که با کودک خردسال به نزدیکی مرز ما می‌آیند را آزاد کنیم تا وارد کشور شوند و یا اینکه آنها را به دلیل ورود غیرقانونی، تحت تعقیب قرار دهیم.
 سیاستی به نام جداسازی از خانواده‌ها وجود ندارد.»این مقام ارشد آمریکایی بامداد چهارشنبه گفت: «دولت ترامپ بارها از کنگره درخواست کرده به ما اجازه بدهد خانواده‌ها را با هم بازداشت کنیم و آنها را با هم برگردانیم.»
 در حمایت از رژیم صهیونیستی
آمریکا شورای حقوق بشر سازمان ملل را «فاضلاب» خواند و از آن خارج شد!

Image result for ‫آمریکا شورای حقوق بشر سازمان ملل را «فاضلاب» خواند و از آن خارج شد!‬‎
آمریکا بعد از ناکامی در خارج کردن رژیم جنایتکار صهیونیستی از دستور کار شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، با اعلام اینکه «این نهاد تبدیل به یک فاضلاب شده» از آن خارج شد.
سیاست وحشیانه و ضد حقوق بشری آمریکا در داخل این کشور و جداکردن صدها کودک پناهجو از والدینشان و انداختن آنها در قفس‌های بزرگ با خروج دولت این کشور از شورای حقوق بشر سازمان ملل تکمیل شد، تا ترامپ عملا ثابت کند که هیچ ارزشی ولو در ظاهر به حقوق انسان‌ها قائل نیست.«مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا و «نیکی هیلی»، نماینده این کشور در سازمان ملل بامداد چهارشنبه خروج این کشور از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را رسما اعلام کردند.  پمپئو، در شرایطی که کشورش به حمایت از جنایتکاران بین‌المللی و روی کارآوردن دیکتاتورهای مستبد در نقاط مختلف جهان متهم است و به تازگی با زندانی کردن مهاجران  و کودکان در قفس جنجالی تازه آفریده مدعی شد که دولت ترامپ خود را به محافظت از «آزادی خدادادی تمامی انسان‌ها»  متعهد می‌داند!
وی مدعی شد: «دولت ترامپ متعهد به محافظت از شرافت و آزادی خدادادی تمامی انسان‌ها و ترویج آن است.» پمپئو، اضافه کرد: «باید صادق باشیم. شورای حقوق بشر، مدافعی ضعیف برای حقوق بشر است.» وزیر خارجه آمریکا، بدون‌اشاره به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته مدعی شد شورای حقوق بشر، علیه این رژیم جانبدارانه رفتار می‌کند. او گفت: «سوگیری ادامه‌دار و عیان شورای حقوق بشر علیه اسرائیل، غیرقابل کنترل است. این شورا از زمان ایجاد قطعنامه‌های بیشتری در محکومیت اسرائیل صادر کرده تا علیه مجموع کل کشورهای دیگر.» «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل نیز در کنفرانس خبری مشترک با پمپئو گفت‌: «برای مدت‌های مدید، شورای حقوق بشر حامی ناقضان حقوق بشر و فاضلابی برای جانبداری‌های سیاسی بوده است.» هیلی گفت: «هنگامی که این شورای به اصطلاح حقوق بشر نمی‌تواند به تخلف‌های عظیم حقوق بشری در ونزوئلا و ایران بپردازد و از حضور جمهوری کنگو به عنوان عضو جدید استقبال می‌کند، این شورا شایسته نامش نیست. چنین شورایی، به واقع به نهضت حقوق بشر لطمه می‌زند.» نماینده آمریکا در سازمان ملل این شورا را به «تمرکز غیرمتناسب» روی رژیم صهیونیستی و «خصومت‌طلبی بی‌پایان» با این رژیم متهم کرد و از قطعنامه‌هایی نام برد که جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها را محکوم کرده است.
ذوق‌زدگی رژیم صهیونیستی
در واکنش به خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل رژیم صهیونیستی با حمایت از این مسئله در صفحه توئیتر خود نوشت: اسرائیل از تصمیم آمریکا برای خروج از کمیته دورو و دورنگ حقوق بشر استقبال می‌کند.این کمیته به جای رسیدگی به رژیم‌هایی که به صورت پی‌در‌پی به نقض حقوق بشر مشغولند، انرژی خود را صرف اسرائیل، تنها دموکراسی واقعی در خاورمیانه می‌کند.»(!) نماینده دائم رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد نیز از خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد استقبال کرد. آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد اما از خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ابراز تأسف کرد.بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس نیز در توییتی نوشت تصمیم آمریکا مبنی بر خروج از شورای حقوق بشر تاسف بار است. اصلاحات ضروری است با این حال انگلیس در این شورا خواهد ماند زیرا این نهاد برای ملزم کردن کشورها به پاسخگویی ضروری است. گفتنی است شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در سال 2007 با رأی مثبت به بند هفتم مربوط به وضعیت حقوق بشر در اراضی‌اشغالی فلسطین، اقدامات رژیم صهیونیستی را به یک موضوع دائمی در دستور کار این شورا تبدیل کرد. آمریکا ماه گذشته تلاش کرده بود با رأی‌گیری بر سر قطعنامه‌ای در مجمع عمومی، این بند را لغو کند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 31 خرداد 1397
پنجشنبه 31 خرداد 1397 12:39 ب.ظ
مرگ بر هرکسی که در آمریکا زندگی کمیکند
به غیر از بومی های آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات