تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگانتبادل سنگین موشک بین غزه و اسرائیل
آژیرهای خطر در سرزمین‌های اشغالی به صدا درآمد
Image result for ‫تبادل سنگین موشک بین غزه و اسرائیل آژیرهای خطر در سرزمین‌های اشغالی به صدا درآمد‬‎
نیروهای مقاومت فلسطینی در پاسخ به حملات جنگنده‌های صهیونیستی به غزه ضمن تاکید بر موضع اعلامی خود مبتنی بر «موشک جواب موشک»، مواضع صهیونیست‌ها را با 50 موشک و خمپاره هدف قرار دادند.
گفته می‌شود دستکم هفت فروند از موشک‌های 107 میلیمتری نیروهای مقاومت که روز گذشته شلیک شد، به پایگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی در فلسطین ‌اشغالی اصابت کرده است.در پی این حملات، آژیر خطر در بسیاری از شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه به صدا درآمد. حدود ساعت سه بامداد بود که آژیرهای خطر حمله موشکی در مناطق اطراف نوار غزه به صدا درآمده و صهیونیست‌ها نیمه شب از ترس جان خود به پناهگاه‌ها‌گریختند. دقایقی بعد صدای انفجارهای متعدد در شهرک‌های صهیونیست‌نشین به گوش رسید.
حجم آتش از نوار غزه به حدی بوده که سامانه‌های پدافند موشکی «گنبد آهنین» فعال شده و چندین راکت برای مقابله شلیک کرده‌اند. ارتش رژیم صهیونیستی بعد از انجام تحقیقات گزارش داده که 50 فروند راکت، موشک و گلوله خمپاره از نوار غزه به سمت مناطق مجاور شلیک شده است. همچنین سامانه گنبد آهنین فقط توانسته هفت فروند از راکت‌ها و موشک‌های شلیک شده از نوار غزه را پیش از رسیدن به زمین، هدف قرار دهد. مابقی راکت‌ها نیز به مناطق مختلفی در شهرک‌های صهیونیستی برخورد کرده. صهیونیست‌ها می‌گویند این حملات در بینشان تلفاتی بر جای نگذاشته اما خساراتی را موجب شده است.
قواعد جنگ تغییر کرده
«فوزی برهوم»، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اما در این باره گفته، «مقاومت به دشمن اجازه نخواهد داد تا معادلات جدید خود را علیه مردم ما تحمیل کند و باید عواقب اقدامات خود را بپذیرد.»
جبهه مردمی برای آزادسازی فلسطین هم اعلام کرده: «پاسخ مقاومت به حملات صهیونیست‌ها به روشنی نشان داد، مقاومت دیگر هرگز نمی‌پذیرد قواعد درگیری جدیدی بر فلسطینیان تحمیل شود.»
به گزارش فارس، ماجرا از آنجا آغاز شد که جنگنده‌ها و توپخانه‌های ارتش رژیم صهیونیستی بامداد روزگذشته در حملاتی متجاوزانه، مناطقی از رفح و خان یونس در غزه را به بهانه تداوم پرواز بادبادک‌های آتش‌زا از نوار غزه به سمت اراضی‌اشغالی، بمباران کردند. در این حملات سه فلسطینی زخمی شدند. گروه‌های مقاومت در نوار غزه نیز در واکنش به این حملات هوایی سنگین جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به غزه، با ده‌ها راکت و موشک شهرک‌های مجاور این باریکه را آماج حملات خود قرار دادند.
سردرگمی در برابر باد‌بادک‌های آتش‌زا
از زمان آغاز «تظاهرات بازگشت» در غزه، جوانان فلسطینی ابتکار تازه‌ای را برای مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی خلق کرده‌اند که صهیونیست‌ها را به جد، به دردسر انداخته است. رژیم صهیونیستی برای مقابله با این بادبادک‌ها درمانده و سردر گم شده ودست به هر راهکاری می‌زند موفق نمی‌شود. در جدید‌ترین اقدام، ارتش رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته برای مقابله با بادبادک‌های آتش‌زایی که از سمت غزه ارسال می‌شوند، نیروهای جبهه داخلی خود را در مرزهای غزه مستقر ‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری والا، ارتش رژیم صهیونیستی برای مقابله با بادبادک‌های آتش‌زا و بالن‌های هلیوم نیروهای نظامی به ویژه نیروهای آتش‌نشان جبهه داخلی را در مرزهای غزه افزایش خواهد داد. این پایگاه خبری گزارش داده: «حماس تنها روز سه‌شنبه ده‌ها بادبادک آتش‌زا فرستاد که منجر به بیش از 20 مورد آتش‌سوزی شد.» همچنین شبکه ۱۰ رژیم صهیونیستی اعلام کرد، ارتش این رژیم اطراف تجهیزات مهندسی ساخت دیوار مرزی با غزه میادین مین ایجاد کرده است. طبق اعلام این شبکه تلویزیونی، ارتش رژیم صهیونیستی این مین‌ها را در طول مرز با غزه در محل تجمع تظاهرکنندگان فلسطینی به مناطق مجاور غزه کار گذاشته است.

روز بد ائتلاف سعودی انصارالله 60 نظامی ائتلاف را کشت 130 نفر را اسیر کرد
Image result for ‫روز بد ائتلاف سعودی انصارالله 60 نظامی ائتلاف را کشت 130 نفر را اسیر کرد‬‎
انقلابیون یمن در واکنش به جنایت‌های ائتلاف سعودی در حمله به بندر الحدیده روز سه‌شنبه نیز موفق شدند 130 نظامی ائتلاف سعودی را اسیر و 60 نظامی دیگر این ائتلاف را هم به هلاکت برسانند.
عربستان و امارات به همراه کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی و همچنین ائتلاف اجاره‌ای از کشورهای فقیر آسیایی و آفریقایی از چهارشنبه گذشته (تقریبا همزمان با آغاز بازی‌های جام‌جهانی فوتبال)! با حمله به بندر الحدیده غیرنظامیان زیادی را به شهادت رسانده و به بیمارستان‌ها نیز رحم نکرده‌اند. براساس برآوردهای سازمان ملل جنگ الحدیده همین روزهاست که منجر به بزرگترین بحران انسانی جهان شود. بیش از ۶۰۰ هزار غیرنظامی در شهر جنگ‌زده الحدیده و مناطق اطراف آن هستند و طبق گزارش‌ها ۲۵۰ هزار یمنی در صورت بالا گرفتن آتش جنگ با احتمال خطر مرگ و نیز بیش از هفت میلیون در شمال یمن با خطر مرگ بر اثر گرسنگی در صورت توقف ارسال کمک‌های غذایی و دارویی در نتیجه بسته بودن بندر الحدیده روبه‌رو خواهند شد.
صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) نیز هشدار داد که این حمله جان 300 هزار کودک یمنی را تهدید می کند. سازمان ملل نیز اخیرا اعلام کرد که حملات ائتلاف سعودی به الحدیده باعث آواره شدن 26 هزار یمنی شده است.
اما با این وجود حمله متجاوزانه ائتلاف سعودی به این بندر مهم با واکنش قاطع انقلابیون یمن مواجه شده به گونه‌ای که ائتلاف سعودی غربی، عبری جز کشتن غیر نظامیان و هدف قرار دادن بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها توفیق دیگری نصیبش نشده و نتوانسته است به داخل شهر نفوذ کند و عملا در محاصره قرار گرفته است. همین مسئله باعث شده است تا ائتلاف تلفات بدهد. بنابه گزارش العالم، منابع یمنی تلفات نیروهای ائتلاف عربستان و امارات در ساحل غربی یمن را ده‌ها نفر اعلام کرده‌اند. شبکه تلویزیونی «الغدیر» به نقل از منابع یمنی سه‌شنبه نوشت که نیروهای ارتش یمن در جبهه «الحدیده» ۱۳۰ نفر از نیروهای ائتلاف مذکور را به اسارت گرفته‌اند. این تعداد اسیر مربوط به درگیری‌های سه‌شنبه بوده و پیش از این نیز ۱۲۳ نفر از نیروهای ائتلاف که بیشتر  آنها از نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن بوده، به اسارت نیروهای انصارالله درآمدند. بدین ترتیب شمار اسرای ائتلاف سعودی در یک هفته گذشته به بیش از 250 نفر رسید.
احتمال عفو اسرا
از سوی دیگر محمد علی الحوثی، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در توییتی از شورای عالی انقلاب و دولت وفاق ملی یمن خواست با صدور بیانیه‌ای این اسرا را عفو کنند چرا که ائتلاف سعودی و اماراتی آن‌ها را مجبور به جنگ کرده است. در همین ارتباط، منابع میدانی به شبکه المسیره گفتند که در درگیری‌های روز سه شنبه در جنوب و غرب فرودگاه الحدیده،‌ بیش از ۶۰ نفر از نیروهای مهاجم و اشغالگر موسوم به «تیپ سوم و اول عمالقه»، کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شده‌اند. یک منبع در یگان تک‌تیراندازان یمنی نیز دیروز به این شبکه گفت که طی ۷۲ ساعت گذشته، نیروهای این یگان موفق شده‌اند ۳۰ نفر را در جبهه‌های مرزی از پای درآورده یا زخمی کنند.
تکرار حربه تصرف فرودگاه
اما نکته مهم این است که ائتلاف سعودی با ناکامی های میدانی بار دیگر به شایعه‌سازی و جنگ رسانه ای روی آورده بود. در روزهای نخست نبرد الحدیده ائئلاف سعودی مدعی شد فرودگاه الحدیده که در 10 کیلومتری بندر الحدیده قراردارد را تصرف کرده اما به زودی دروغ بودن این ادعا ثابت شد. اکنون بار دیگر ائتلاف سعودی مدعی است که بر این فرودگاه مسلط شده است. در واکنش به این خبر سخنگوی رسمی ارتش یمن تاکید کرد که فرودگاه الحدیده تحت کنترل نیروهای یمنی است و نیروهای مهاجم از طریق زمینی محاصره شده‌اند.
سرتیپ شرف لقمان سخنگوی رسمی ارتش یمن در گفت وگوی اختصاصی با خبرگزاری تسنیم ابراز داشت که نیروهای متجاوز محاصره شده‌اند و مسیرهای پشتیبانی آنها از سه طرف قطع شده است. متجاوزان در این شرایط بر روی حملات هوایی گسترده و موشک باران از سوی کشتی‌های جنگی حساب کرده‌اند. علاوه بر این‌ها درگیری‌ها در خط ساحلی نیز در طول استان الحدیده ادامه دارد. وی در خصوص نیروهای مستقر در فرودگاه الحدیده و روحیه جنگی آنها گفت، فرودگاه تحت کنترل کامل ما است و نیروهای نظامی و مبارزان مستقر در فرودگاه و اطراف آن حضور دارند و در داخل و تمامی جهت‌های پیرامونی آن مستقر هستند. البته دشمن تنها راه خود برای دستیابی به این فرودگاه را در حملات هوایی فشرده و گسترده دیده است.
محمد البخیتی، عضو شورای سیاسی انصارالله نیز اعلام کرد که درگیری‌ها در جنوب فرودگاه الحدیده با پشتیبانی شدید هوایی ادامه دارد و ارتش و کمیته‌های مردمی جلوی لشکرکشی ائتلاف به سمت فرودگاه الحدیده را گرفتند. وی گفت که نیروهای ائتلاف اکنون مشغول انتقال اجساد نیروهایشان از جبهه اطراف فرودگاه الحدیده و انتقال زخمی شدگان از اطراف این شهر از طریق قایق هستند. البخیتی ورود نیروهای ائتلاف به مرکز شهر الحدیده را تکذیب کرد و گفت، ما در داخل شهر و در نزدیکی فرودگاه هستیم و دشمن درحال فروپاشی است اما اکنون می‌خواهد یک پیروزی رسانه‌ای را اعلام کند، دشمن دروغ می‌گوید و این برای همگان آشکار شده است.
حمله به آرامکو
در همین حال، یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن عصر سه‌شنبه یک موشک بالستیک به شرکت آرامکو در منطقه عسیر عربستان و نیز یک موشک بالستیک دیگر را به تجمعات نیروهای مورد حمایت ائتلاف عربی در ساحل غربی یمن شلیک کرد. نیروهای انصارالله روز جمعه نیز تجمعات متجاوزان را در ساحل غربی با موشک توشکا هدف گرفتند. این شلیک موشک‌های بالستیک در چارچوب عملیات بازدارندگی  و واکنش و تضمین حقوق مشروع ملت یمن در دفاع از خود است.

Image result for ‫جراحت شماری از راهپیمایان حامی شیخ زکزاکی به دست پلیس نیجریه‬‎
نیروهای پلیس نیجریه تظاهرات حامیان شیخ «ابراهیم زکزاکی» در شمال غرب این کشور را سرکوب و تعدادی از معترضان را مجروح کردند.
  به گزارش خبرگزاری فارس، رسانه‌های نیجریه گزارش داده‌اند تظاهرات دیروز شیعیان در شهر «کادونا»، واقع در شمال غرب این کشور، به زد و خورد با نیروهای امنیتی کشیده شد و شماری از معترضان نیز زخمی شدند.شهر کادونا در ماه‌های گذشته هم صحنه تظاهرات‌ شیعیان بوده است.  شیخ زکزاکی ۱۲ دسامبر سال ۲۰۱۵ (۲۱ آذرماه ۱۳۹۴) در پی حمله ارتش نیجریه به شیعیان ، مجروح ودستگیر شد. زکزاکی از آن زمان تا کنون در زندان به سر می‌برد. در تظاهرات‌های آن روز صدها نفر از شیعیان به شهادت رسیدند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 31 خرداد 1397
پنجشنبه 31 خرداد 1397 12:37 ب.ظ
مرگ بر آل سعود بی دین
آمریکائی های جنایت کار
انگلیس روباه
اسرائیل خون آشام

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic