تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


آغاز مجدد پروژه اشغال قدس با چراغ سبز حکام دست‌نشانده عرب
  ۱۳۹۷/۰۴/۱۵
Image result for ‫اشغال قدس با چراغ سبز حکام  عرب‬‎
رژیم صهیونیستی که حمایت صددرصدی ترامپ و کشورهای مرتجع عربی را با خود می‌بیند، همزمان با پیش بردن پروژه خطرناک «معامله قرن» و در حالی که قدس را «پایتخت اسرائیل»! اعلام کرده، پروژه «اشغال کامل قدس» را با تخریب روستاهای «خان‌احمر» و «ابونوار» و اخراج ساکنان آن مجددا از سر گرفت، اما با هشدارهای جدی مقاومت، مجبور شد این پروژه را موقتا متوقف کند.
نظامیان رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه برای تخریب روستاهای «خان‌احمر» و «ابونوار» در شرق قدس و تصاحب این مناطق به این دو روستا یورش بردند تا ساکنان آن را مجبور به کوچ اجباری کنند. متجاوزان اسرائیلی در جریان این سرکوب وحشیانه حجاب را از سر زنان فلسطینی کشیدند و جوانان این روستاها را با کشیدن روی زمین به زور از خانه‌هایشان بیرون کردند. طبق گزارش هلال‌احمر فلسطین فقط در «خان احمر» ۳۵ فلسطینی طی این حملات دستگیر و به مکانی نامعلوم منتقل شده‌اند.
هدف اعلامی صهیونیست تخریب این دو روستا و آغاز شهرک‌سازی است. شهرک‌سازی در شرق قدس همیشه وجود داشته اما فشارهای بین‌المللی همواره کار را برای صهیونیست‌ها سخت می‌کرد. تفاوت این دور از شهرک سازی‌ها در شرق قدس این است که، همزمان شده با طرح خطرناک «معامله قرن» و حمایت‌های پیدا و پنهان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس از رژیم نحس صهیونیستی، و همین‌طور انتقال پایتخت آمریکا به قدس!
کشورهای مرتجع عرب مدتی است رابطه خود را با رژیم صهیونیستی نزدیک و صمیمی کرده‌اند چرا که معتقدند اسرائیل دشمن آنها نیست. این کشورها حتی گستاخی را تا بدان جا رسانده‌اند که فلسطین را دشمن می‌دانند. چند روز گذشته نیز امارات یک هیئت نظامی را برای خرید هواپیمای جنگی به سرزمین اشغالی روانه کرد. همین سیاست‌های مذبوحانه و ضدفلسطینی باعث شده صهیونیست‌ها نسبت به تداوم جنایات در سرزمین‌های فلسطینی گستاخ‌تر شوند.
توقف پروژه به دنبال تهدید مقاومت
اما به محض انتشار تصاویر و گزارش‌ها از تخریب خانه‌های فلسطینیان در شرق قدس، مقاومت تهدید کرد در صورت ادامه این روند، انتفاضه جدیدی را آغاز خواهد کرد. همراهی برخی کشورهای دنیا با فلسطین و ترس از شعله‌های انتفاضه جدید کافی بود تا صهیونیست‌ها این پروژه را موقتا متوقف کنند.
طبق گزارش‌های منتشر شده، دادگاه عالی رژیم صهیونیستی زیر فشارهای افکار عمومی و نهادهای بین‌المللی و پس از چند روز پایداری و مقاومت بی‌نظیر ساکنان روستای خان‌الاحمر در شرق قدس‌اشغالی، مجبور شد تخریب خانه‌های این روستای فلسطینی‌نشین را به طور موقتا متوقف کند. این دادگاه در حکمی، روند تخریب دو روستای فلسطینی را تا 11 ژوئیه (20 تیرماه) به تعویق انداخت.
شبکه فلسطینی الوطن اعلام کرده، گروهی از فلسطینی‌های معروف به بدوی‌ها از سال ‌اشغال فلسطین (۱۹۴۸) که به اجبار از صحرای «النقب» در جنوب فلسطین ‌اشغالی بیرون رانده شدند، مجبور شدند در بیابان‌های اطراف قدس زاغه‌نشینی کنند. در خان‌الاحمر حدود ۴۶ خانواده زندگی می‌کردند. این منطقه برای رژیم صهیونیستی از موقعیتی راهبردی برخوردار است و وجود این روستا مانع توسعه شهرک‌های «معالیه ادومیم» و «کفار ادومیم» بوده است. در «ابونوار» نیز ۷۰۰ فلسطینی زندگی می‌‌کنند و درآمد آنها از راه دامداری است. این روستا نیز در محاصره شهرک‌های «معالیه ادومیم»، «کیدار» و «کیدار الجدیده» قرار دارد. رژیم صهیونیستی سعی دارد با تخریب و تخلیه اجباری ۴۶ روستای بدوی، زمینه را برای توسعه بیشتر طرح‌های شهرک‌سازی فراهم کند.
مقاومت فلسطین چه گفت؟
اقدام تازه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین با واکنش تند گروه‌های مقاومت فلسطینی مواجه شده است. این گروه‌ها هشدار دادند ادامه جنایات صهیونیست‌ها می‌تواند به گسترش انتفاضه فلسطینی‌ها علیه رژیم صهیونیستی منجر شود. حماس در واکنش به این موضوع در بیانیه‌ای تاکید کرد، آنچه از آوارگی اجباری، ظلم به زنان و مردان و امثال آن در خان‌احمر قدس دیده شد زمینه‌ای برای انتفاضه گسترده در تمام روستاها، شهرها و خیابان‌های فلسطین است.«فوزی برهوم» سخنگوی حماس هم گفت: «آنچه اتفاق افتاده برای شعله‌ور شدن انتفاضه کافی است، رژیم‌اشغالگر باید بهای این جنایت وحشتناک را بدهد.» جهاد اسلامی نیز تشدید مقابله با رژیم صهیونیستی و جلوگیری از ادامه جنایات این رژیم در خان‌احمر را خواستار شد.
تشکیلات خودگردان هم حمله ارتش رژیم صهیونیستی به ابونوار و خان احمر در حومه قدس را محکوم کرد و از جامعه بین‌المللی درخواست کرد از ادامه جنایات رژیم صهیونیستی ممانعت کند.
«جبهه مردمی برای آزادی فلسطین» نیز طی بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اقدام، تاکید کرد صهیونیست‌ها به دنبال جدا کردن قدس از کرانه باختری و محاصره آن در راستای سیاست‌های یهودی‌سازی هستند. این گروه فلسطینی افزود، این توطئه‌ها همزمان با تحرکات مشکوک دولت آمریکا برای پایان دادن به مسئله فلسطین انجام می‌شود. دولت ترکیه نیز اقدام صهیونیست‌ها در تخریب روستاهای فلسطینی را به شدت محکوم کرد.

فلسطینی‌ها در یک روز 300 هکتار از مزارع صهیونیست‌ها را آتش زدند
Image result for ‫فلسطینی‌ها در یک روز 300 هکتار از مزارع صهیونیست‌ها را آتش زدند‬‎
فلسطینیان همزمان با تخریب دو روستای فلسطینی در شرق قدس از سوی صهیونیست‌ها بادبادک‌های آتش‌زا را به پرواز در آوردند و توانستند 3 هزار دونم معادل 300 هکتار از اراضی ساکنان سرزمین‌اشغالی را به آتش بکشند.
فلسطینی‌ها روز پنج‌شنبه در نوار غزه بار دیگر بادبادک‌های آتش‌زای خود را به سمت مزارع، باغات و اراضی ساکنان سرزمین‌های‌اشغالی روانه کردند که به نوشته روزنامه «اسرائیل هیوم»،  باعث شد 3 هزار دونم (معادل 300 هکتار) از اراضی‌اشغالگران در آتش بسوزد، اراضی که فقط در روز پنج‌شنبه در آتش فلسطینیان نابود شد، 25درصد از مساحتی است که سازمان باغات و مراتع رژیم صهیونیستی بر آنها نظارت دارد.
به نوشته «اسرائیل هیوم» «از زمان آغاز حملات فلسطینیان با استفاده از بادبادک‌های آتش‌زا در تاریخ 30 مارس گذشته، 805 نقطه از زمین‌های کشاورزی و باغات اطراف نوار غزه در آتش سوخته است، یعنی مجموعا 33 هزار دونم (معادل 3300 هکتار). روزنامه «جروزالم پست» نیز دو هفته پیش در گزارشی میزان خسارت وارده به‌اشغالگران از بابت بادبادک‌های آتش‌زا را 3 میلیون دلار برآورد کرد.
به گزارش فارس، «اسرائیل هیوم» در ادامه گزارش خود نوشته «بر روی یکی از بادبادک‌هایی که در دهکده زراعی کیبوتص فرود آمده نوشته شده است: یا زمین‌های ما را ترک کنید یا هیچ چیز سبزی پیدا نخواهید کرد.»
یکی از شهرک‌نشینان صهیونیست در این خصوص به «اسرائیل هیوم» گفته «آتش هر روزه به جان مزارع ما می‌افتد و این بادبادک‌ها از موشک‌های قسام هم بدتر است، هیچ سیستم هشداری برای آن وجود ندارد و هیچ کس نمی‌داند که چه وقت فرود می‌آیند، به فکرم افتاده است که چمدانم را جمع کنم و بروم، نمی‌شود فهمید که آیا آتش‌ها به شهرک‌ها هم می‌رسند یا نه.»اخیرا مقامات ارشد رژیم صهیونیستی نیز ازنگرانی‌های خود از بادبادک‌های فلسطینی‌ها بارها سخن گفته‌ و اعتراف کرده‌اند از این ترس دارند که بیدار شوند و ببینند که در میان آتش هستند!

با حکم دادستانی پاکستان؛
 «نواز شریف» به 10 سال زندان محکوم شد

Image result for ‫«نواز شریف» به 10 سال زندان محکوم شد‬‎
دادستانی پاکستان روز جمعه اعلام کرد نواز شریف نخست وزیر سابق پاکستان به جرم فساد مالی به 10 سال زندان محکوم شد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، دادستانی پاکستان روز جمعه اعلام کرد نواز شریف نخست وزیر سابق پاکستان به جرم فساد مالی به 10 سال زندان محکوم شد. دادگاه ویژه مبارزه با فساد اقتصادی پاکستان، شریف را به دلیل خرید آپارتمان های مجلل در لندن مجرم شناخت.نخست وزیر سابق پاکستان هم اکنون برای همراهی همسر بیمارش در لندن به سر می برد. نواز شریف دادستانی پاکستان را به سیاسی کاری متهم کرده و گفته است حکم این دادگاه انگیزه های سیاسی دارد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 16 تیر 1397
شنبه 16 تیر 1397 04:58 ب.ظ
مرگ ب ر یهودبی و وهابی و مسیحی صهیونیست
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی