تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


شیخ عیسی قاسم در میان اعتراض‌های مردم بحرین به انگلیس منتقل شد
۱۳۹۷/۰۴/۱۸
Image result for ‫شیخ عیسی قاسم در میان اعتراض‌های مردم بحرین به انگلیس منتقل شد‬‎
شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین در پوشش «درمان» به انگلیس منتقل شد. انقلابیون بحرین نگرانند آل‌خلیفه ایشان را «تبعید» کرده باشد.
در بیانیه تیم ناظر بر درمان شیخ عیسی قاسم آمده است: «شیخ عیسی قاسم صبح روز دوشنبه ۹ جولای ۲۰۱۸ (۱۸ تیر ۱۳۹۷) بحرین را به مقصد انگلستان ترک کرد. این اقدام بر اساس گزارش‌های پزشکی و اجماع پزشکان مسئول که بر لزوم انتقال فوری ایشان به بیمارستانی تخصصی برای جلوگیری از وخامت بیشتر وضعیت تاکید داشته‌اند، صورت گرفته است.»
به گزارش فارس، این بیانیه می‌افزاید: «بدین منظور ایشان توسط آمبولانس از بیمارستانی که در آن تحت معالجه بود به فرودگاه بحرین منتقل شد تا به کشور انگلیس منتقل گردد. انگلیس طبق تشخیص پزشکان به‌عنوان گزینه مناسب برای وضعیت سلامت شیخ تعیین گردیده است.» رهبر نهضت اسلامی بحرین 14 روز در بیمارستان «ابن النفیس» بحرین بستری بود. رژیم پادشاهی بحرین در سال ۹۵ تابعیت شیخ عیسی قاسم را لغو کرد و شیخ از در دست داشتن مدارک احراز هویت بحرینی از جمله گذرنامه معتبر برای سفر به خارج محروم شد. سرانجام رژیم بحرین زیر فشار افکار عمومی و طرفداران شیخ، گذرنامه موقت یک‌ساله برای ایشان صادر کرد.
هدف تبعید است نه درمان
در همین رابطه جریان الوفاق اسلامی بحرین که بزرگترین گروه شیعی ضد رژیم بحرین است با دروغ خواندن ادعای انسانی موافقت آل خلیفه با اعزام شیخ عیسی قاسم به خارج برای درمان اظهار داشت: جنایت علیه شیخ عیسی قاسم از برجسته‎ترین نمونه‎های جنگ دینی و فرهنگی علیه ملت بحرین است و هدف این حرکت خزنده تبعید طولانی‌مدت رهبر برجسته شیعیان بحرین به خارج از کشور است. این جریان تصریح کرد: پیامدهای هر احتمال ناگوار درباره شیخ عیسی قاسم متوجه آل خلیفه است. خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین نیز روز جمعه در صفحه توئیتر خود فاش کرد که شیخ عیسی قاسم بنا به دستور مستقیم «حمد بن عیسی» پادشاه بحرین برای درمان بیماری‌اش به لندن منتقل شده است.
گفتنی است که دولت بحرین اجازه نداد مردم برای بدرقه، رهبر خود را تا فرودگاه همراهی کنند. این در حالی است که صدها نفر از مردم بحرین یکشنبه شب در حمایت از شیخ عیسی قاسم در مناطق مختلف این کشور تظاهرات و در حالی که تصاویر شیخ عیسی قاسم را در دست داشتند، شعارهایی علیه آل خلیفه سر داده و سقوط رژیم را فریاد کشیدند. تظاهرات‌کنندگان همچنین با سر دادن شعارهایی علیه «حمد عیسی» پادشاه بحرین، وی را مسئول وخامت اوضاع جسمانی دانسته‌ و تلاش‌های پادشاه این کشور برای درمان شیخ عیسی را «دروغین» و او را «خائن دروغگو» خواندند.
شبکه خبری لوءلوء بحرین در این باره گزارش داد که تظاهرات‌کنندگان در منطقه «کرانه» تظاهرات کردند و با نوشتن اسم حمد عیسی آل خلیفه روی خیابان‌ها و لگدمال کردن و زیر پا گذاشتن نام او، خشم و نارضایتی خود را از روند درمان شیخ عیسی قاسم اعلام کردند.


موافقت مشروط اسرائیل با هسته‌ای شدن رژیم آل سعود
Image result for ‫موافقت مشروط اسرائیل با هسته‌ای شدن رژیم آل سعود‬‎
رژیم صهیونیستی با تعیین «خطوط قرمز»، با تصمیم ترامپ برای هسته‌ای کردن رژیم سعودی به صورت مشروط موافقت کرد.
در ماه‌های گذشته اعلام شده بود دولت آمریکا احتمالا در توافق با عربستان از آنچه «استاندارد طلایی» همکاری‌های هسته‌ای واشنگتن خوانده می‌شود، صرف‌نظر کند. بر اساس این استاندارد که جزیی از قوانین آمریکاست، واشنگتن نباید با غنی‌سازی کشورها در خاک خود موافقت کند. انتشار این گزارش‌ها با ابراز نگرانی مقام‌های صهیونیست مواجه شد که می‌گویند دسترسی ریاض به غنی‌سازی می‌تواند برتری تل‌آویو را در منطقه کاهش دهد.
در این ارتباط رسانه‌های صهیونیستی یکشنبه شب گزارش دادند که مقام‌های رژیم صهیونیستی در تماس با دولت آمریکا، چندین «خط قرمز» را برای همکاری‌های هسته‌ای واشنگتن و ریاض تعیین کرده‌اند. بر اساس قراردادی که انتظار می‌رود به زودی رسما میان آمریکا و عربستان امضا شود، احتمالا به زودی شرکت‌های آمریکایی به عنوان پیمانکار ساخت دو رآکتور اتمی در عربستان معرفی خواهند شد. ریاض از مدتی قبل با وزارت انرژی آمریکا در حال رایزنی است تا مجوز توسعه راه‌اندازی برنامه هسته‌ای را از واشنگتن دریافت کند.
به گزارش فارس، یک مقام ارشد کابینه رژیم صهیونیستی به کانال ۱۰ تلویزیون این رژیم گفته تل‌آویو معتقد است به دلیل سود مالی کلانی که این پروژه برای آمریکا دارد، امکان ممانعت از آن وجود ندارد، به همین دلیل این رژیم خطوط قرمز خود در ارتباط با برنامه هسته‌ای احتمالی عربستان را به آمریکا اعلام کرده است. بنا بر این گزارش، «یوال اشتاینیتز» وزیر انرژی رژیم صهیونیستی که مسئولیت کمیسیون انرژی اتمی رژیم صهیونیستی را هم بر عهده دارد، دو هفته پیش در واشنگتن با «ریک پری» وزیر انرژی آمریکا دیدار و خطوط قرمز تل‌آویو را به او ارائه کرده است. پری مسئولیت مذاکره با عربستان درباره پروژه هسته‌ای را بر عهده دارد.
هماهنگی کامل آمریکا با رژیم صهیونیستی در مورد هسته‌ای شدن عربستان، اطلاع تل‌آویو از محل احتمالی ساخت رآکتورها، عدم انجام غنی‌سازی در خاک عربستان و تامین کامل سوخت هسته‌ای رآکتورهای عربستان از سوی آمریکا از جمله شروط رژیم صهیونیستی در این مورد عنوان شده است. علاوه بر این رژیم صهیونیستی خواهان آن است که تمام سوخت هسته‌ای مصرف ‌شده توسط عربستان، توسط آمریکا از این کشور خارج شود تا ریاض امکان بازفرآوری و تولید بمب از مسیر پلوتونیوم را نداشته باشد. بنابر این گزارش، پری به اشتاینیتز اطمینان داده که آمریکا نگرانی‌های تل‌آویو را مد نظر قرار داده و این رژیم را در جریان روند مذاکرات با عربستان قرار می‌دهد.


9 ماه حبس در سلول انفرادی برای استاد دانشگاه و فعال حقوق بشر در عربستان
Image result for ‫رقیهًْ المحارب‬‎
یک استاد دانشگاه و فعال حقوق زنان عربستان سعودی نُه ماه است که بی‌محاکمه در «سلول انفرادی» بازداشت است. عربستان مدتی است با دادن مجوز رانندگی به زنان، سروصدای زیادی درباره رعایت «حقوق زنان در عربستان» به راه انداخته است.
به گزارش فارس، صفحه «معتقلی الرأی» (زندانیان اندیشه) عربستان در توئیتر که اخبار بازداشت‌های سیاسی در این کشور را منتشر می‌کند، اعلام کرد «رقیهًْ المحارب» از فعالان حقوق زنان در عربستان از زمان بازداشتش در 9 ماه پیش (اکتبر 2017 ) تاکنون در سلول انفرادی به سر می‌برد. وی که دارای دکتری علوم حدیث است، از اساتید سرشناس دانشگاه «الامیرهًْ نورهًْ بنت عبدالرحمن» و از مهم‌ترین فعالان حقوق زنان در ریاض و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس به‌شمار می‌رود، به اتهام «اقدام در راستای اهداف بیگانگان علیه منافع عربستان» دستگیر شده است. بازداشت فعالان حقوق بشر در عربستان به یک روال عادی تبدیل شده و نیروهای امنیتی این کشور با اینگونه اتهام‌ها آنها را به زندان می‌اندازند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 19 تیر 1397
سه شنبه 19 تیر 1397 10:38 ق.ظ
مرگ بر سران اعراب منطقه
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی