تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

دفاع تمام قد اردن از استقرار نیروهای ارتش سوریه در مرزهایش
۱۳۹۷/۰۴/۱۸
Image result for ‫دفاع تمام قد اردن از استقرار نیروهای ارتش سوریه در مرزهایش‬‎
ارتش اردن با دفاع از استقرار نیروهای سوری در نوار مرزی، حضور ارتش سوریه در این مناطق را تضمین‌کننده امنیت دو کشور سوریه و اردن دانست.
عملیات ارتش سوریه در شرق و غرب استان درعا در جنوب این کشور همچنان ادامه دارد. در جدیدترین پیشروی‌ها نیروهای سوری پس از به دست گرفتن کنترل الطیبه، نصیب، مرکز پدافند هوایی و 5 پاسگاه مرزی در غرب نصیب، در حال پاکسازی این مناطق و برداشتن ایست و بازرسی‌ها و خاکریزهایی هستند که تروریست‌ها ایجاد کرده بودند.تروریست‌های حاضر در شهر «بصری الشام» نیز به خاطر توافق آتش‌بس و مصالحه، در حال تحویل سلاح‌های سنگین خود به ارتش سوریه هستند. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز گزارش داد، یگان‌هایی از ارتش «گردان نیروی هوایی» و تپه‌های مشرف به آن را در حومه غربی شهر درعا آزاد کرده و به راه‌های منتهی به «الجمرک القدیم» و گذرگاه «نصیب» رسیده است.
در این میان، یگان مهندسی در حال مین‌زدایی و خنثی کردن بمب‌های کارگذاشته شده توسط عناصر مسلح در این جاده هستند. درخصوص مذاکره با گروه‌های مسلح در غرب درعا گفته می‌شود که ارتش سوریه منتظر دریافت پاسخی از سوی تروریست‌هاست که آیا این توافق را می‌پذیرند یا خیر.منابع معارض نیز خبر دادند که گروه‌های مسلح فعال در ریف غربی درعا، پس از تشکیل «ارتش جنوب» از ادغام 11 گروه تروریستی، قصد دارند به جنگ علیه  ارتش سوریه ادامه دهند.
«ارتش جنوب» از گروه‌های تروریستی «جیش الأبابیل، ألویة قاسیون، ألویة جیدرون حوران، جیش الثورة، اتاق عملیات واعتصموا، شورای نظامی الحارة، شورای نظامی تسیل، اتاق عملیات سیوف الحق، لواء أحرار قیطة، اتاق عملیات النصر المبین و گروههای مسلح منطقه شرق» تشکیل شده است.منابع خبری وابسته به تروریست‌ها ضمن اعلام خبر شکست مذاکرات ارتش سوریه با گروه‌های مسلح حاضر در این شهر، اعلام کردند که نبرد بین ارتش و تروریست‌ها در غرب درعا مجددا آغاز شده است.
اعتراف رژیم صهیونیستی به شکست
روزنامه صهیونیستی هآرتص نیز در گزارشی کنترل ارتش سوریه بر گذرگاه اصلی «نصیب» در مرز با اردن را سریعتر از پیش‌بینی دانست و تاکید کرد که تحولات منطقه درعا در جنوب سوریه پیروزی بزرگی برای بشار اسد رئیس‌جمهور این کشور است. روزنامه هآرتص علت این امر را افزایش قدرت بشار اسد بعد از کنترل ارتش سوریه بر شمار زیادی از مناطق دیگر این کشور و کنترل روزهای اخیر بر روستاهای زیادی در اطراف این شهر دانست.این روزنامه افزود: «آنچه در درعا در جریان است، یک پیروزی بزرگ برای رئیس‌جمهور سوریه به شمار می‌رود که حضور سوریه در سپتامبر سال 2015 میلادی و حضور ایران اوضاع میدانی را به نفع دولت سوریه در این کشور تغییر داد.»
دفاع اردن از ارتش سوریه
به دنبال استقرار ارتش سوریه در گذرگاه‌های مرزی با اردن ارتش اردن، نیز اعلام کرد حضور ارتش سوریه در مرز تضمین‌کننده امنیت دو کشور است. سرتیپ «خالد المساعید» فرمانده منطقه شمالی اردن در این زمنیه گفت: «سیطره نیروهای سوریه بر منطقه مرزی با اردن از جنبه‌های امنیتی و اقتصادی تأثیرات مثبت بر دو کشور خواهد داشت به خصوص اینکه نیروهای مسلح اردن در طول دوره بحران سوریه، این مأموریت را انجام می‌دادند‌.» المساعید در مصاحبه با روزنامه «الرأی» اردن درخصوص بازگشایی رسمی گذرگاه و احیای هماهنگی امنیتی اردن و سوریه نیز تصریح کرد: «این موضوع به دولت اردن و سطح سیاسی آن بستگی دارد و اگر تصمیمی در این باره گرفته شود به دنبال آن ترتیبات امنیتی نیز اتخاذ می‌شود»
بازگشت آوارگان
همزمان با پیشروی‌های گسترده ارتش در جبهه جنوب روند بازگشت آوارگان به سوریه نیز سیر صعودی پیدا کرده است.ده‌ها هزار آواره سوری پس از گذراندن روزهای سخت در نزدیکی مرزهای اردن، با استفاده از توافق آتش بسی که روسیه با گروه‌های مخالف سوری در جنوب این کشور امضا کرده، به خانه‌های خود در استان درعا بازگشتند. سازمان ملل روز یکشنبه اعلام کرد که بیشتر سوری‌های آواره در نزدیکی مرزهای اردن به مناطق خود بازگشته‌اند. اردن پیشتر اعلام کرده بود، علیرغم درخواست‌های مکرر نهادهای بین‌المللی، مرزهای خود را به روی این آوارگان بسته نگه خواهد داشت زیرا دیگر ظرفیت پذیرش پناهجویان جدید را ندارد.طبق آمار سازمان ملل، نبردها در جبهه جنوب موجب آوارگی بیش از ۳۲۰ هزار غیرنظامی از خانه‌هایشان و حرکت آنها به سوی مرزهای اردن یا اردوگاه‌های موقت در استان قنیطره در نزدیکی ارتفاعات جولان‌اشغالی شد.
دفع حمله به تیفور
با پیشروی برق آسای ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در جبهه جنوب رژیم صهیونیستی نیز حسابی به تکاپو افتاده است و در راستای همین وحشت رژِیم اسرائیل روز یک‌شنبه به پایگاه هوایی تی-4 سوریه در نزدیکی حمص حمله کرد. وزارت دفاع سوریه با انتشار بیانیه‌ای در این زمنیه اعلام کرد: «جنگنده‌های صهیونیستی به فرودگاه تی فور حمله کردند. اما سامانه‌های پدافند هوایی ارتش شماری از موشک‌های دشمن را رهگیری و منهدم کرد.همچنین وزارت دفاع سوریه اعلام کرد سامانه‌های پدافند هوایی ارتش یکی از جنگنده‌های دشمن را هدف قرار داد و دیگر جنگنده‌های صهیونیستی را نیز مجبور به فرار از حریم هوایی سوریه کرد.یک منبع نظامی در مصاحبه با خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گفت: پدافند هوایی ما یکشنبه شب حمله اسرائیل به فرودگاه تیفور در حومه شرقی حمص را دفع کرده و چندین موشک را که فرودگاه را هدف قرار داده بودند، سرنگون نمود و به یکی از جنگنده‌های مهاجم آسیب زده و سایر جنگنده‌ها را به خروج حریم هوایی سوریه وادار نمود.

 گزارش خواندنی سرهنگ اسرائیلی
از کماندوهایی که دریا را برای صهیونیست‌ها جهنم می‌کنند
Image result for ‫گزارش خواندنی سرهنگ اسرائیلی از کماندوهایی که دریا را برای صهیونیست‌ها جهنم می‌کنند‬‎
یک رسانه صهیونیستی به نقل از یکی از فرماندهان دریایی اسرائیل از نگرانی مقامات نظامی این رژیم نسبت به افزایش قدرت حماس در عرصه دریا و گسترش یگان‌های کماندوی دریایی این گروه خبر داده و نوشته، احتمال غافلگیری ارتش اسرائیل از سوی این کماندوها دور از انتظار نیست... آنها طوری آموزش دیده‌اند که می‌توانند از طریق دریا علیه ما وارد عمل شوند و...
روزنامه صهیونیستی«یدیعوت آحارونوت» به نقل از «یک فرمانده نیروی دریایی اسرائیل» به توانایی‌های کماندوهای دریایی نیروهای عزالدین قسام پرداخته و نوشته، «ارتش اسرائیل خود را برای احتمال تلاش حماس جهت گسترش نفوذ خود در جبهه دریایی آماده می‌کند.»
سرهنگ« بوریس شوستر» که فرمانده سابق یگان 916 نیروی دریایی رژیم صهیونیستی و مسئول امنیت منطقه دریایی غزه است گفته: «گروه‌های فلسطینی در غزه متوجه شده‌اند که پس از ساخت دیوار حائل زیرزمینی در مرزهای زمینی غزه، استراتژی اصولی خود در استفاده از تونل‌ها را از دست داده‌اند و باید بر کماندوهای دریایی قوی تمرکز نمایند... یگان 916 که در حال خدمت بر روی کشتی‌های دبور، شلداگ و تسراعوت است آماده مقابله با اقدام حماس برای انجام عملیات‌های هجومی و غافلگیر‌کننده از طریق دریاست... گروه‌های فلسطینی برای انفجار کشتی‌ها آموزش می‌بینند و می‌توانند به انجام این گونه عملیات‌ها قربانی بگیرند... حماس از زمان «عملیات زیکیم» در سال 2014 در حال تقویت قدرت دریایی خود است.»
گفتنی است در عملیات زیکیم، سه کماندوی قسام در روز عملیات مسافتی طولانی را شنا کردند و مرزهای دریایی دشمن را درنوردیدند و با رسیدن به ساحل پایگاه زیکیم با دشمن درگیر شدند و خساراتی به آنها وارد کردند و سالم به پایگاه‌های خود بازگشتند.  به گفته شوستر،« تعداد کماندوهای دریایی حماس بسیار افزایش یافته است، آنها متوجه شده‌اند که امکان تهدید اسرائیل از طریق تونل از آنها سلب خواهد شد و در نتیجه در پی راه‌های دیگری هستند، این گروه نسبت به ایجاد یک قدرت دریایی مناسب و آموزش آن برای تخریب تاسیسات دریایی و شهرک‌های اسرائیلی اقدام کرده‌اند. اگر در گذشته شاهد گروه‌های کوچکی از این نیروها بودیم باید گفت امروز حماس از یگان‌های گسترده آموزش دیده و با سلاح‌های متنوعی برخوردار است، ما هم اکنون به این مسئله اهمیت نمی‌دهیم اما باید در پی راه‌هایی برای مقابله با این تهدید باشیم.»
غافلگیرمان خواهند کرد
تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز در گزارش اخیر خود از آمادگی یگان‌های ویژه گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی حماس در دریا خبر داده و اعلام کرده که «افزایش توانمندی‌های نیروهای مقاومت در همه زمینه‌ها می‌تواند ما را غافلگیر کند.»
تلویزیون رژیم صهیونیستی از طریق گزارشی که از یگان‌های ویژه گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس منتشر کرده، از حجم نگرانی و وحشت ارتش و شهرک‌نشینان صهیونیست نسبت به توانمندی‌های نیروهای مقاومت خبر داده که «می‌تواند اسرائیل را غافلگیر کند.»
به گزارش مشرق، این گزارش که توسط شبکه خبری قدس به عربی ترجمه شده، نمونه‌ای از توانمندی‌های نخبگان دریایی وابسته به گردان‌های قسام را نشان می‌دهد که تجهیزات بسیار پیشرفته و گرانبهایی در اختیار دارند که در بزرگترین کارخانه‌های متخصص در این زمینه تولید شده است. بر اساس این گزارش عناصر یگان‌های مذکور بدون توقف به آموزش‌های خود ادامه می‌دهند و همچنان منتظر زمان موعود و آغاز عملیات در رژیم صهیونیستی هستند.
استقرار در اعماق دریا
یک تحلیلگر مسائل سیاسی رژیم صهیونیستی در این گزارش از قدرت عناصر این یگان می‌گوید که آنها در اعماق دریای خزر و سواحل آن مستقر هستند و همواره آموزش‌های مختلفی را برای اجرای عملیات‌های گسترده می‌بینند. وی می‌افزاید عملیات «زیکیم» که در آن تعدادی از کماندوهای یگان ویژه وابسته به گردان‌های قسام وارد عمل شده و نیروهای اسرائیل را هدف قرار دادند، به الگوی مبارزاتی یگان مذکور تبدیل شده است. یکی از صهیونیست‌هایی نیز که در این فیلم صحبت می‌کند، از نگرانی خود خبر داده و می‌گوید که «غزه دیگر مانند قبل نیست و دریای آن هم مانند قبل نیست. صدها تن از کماندوهای وابسته به جنبش حماس در دریا مستقر هستند که انگیزه‌های بسیار بالایی
دارند.» این گزارش تصویری در بخشی دیگر به تجهیزات مورد استفاده در این یگان ‌اشاره می‌کند که برخی از آنها لباس‌های غواصی و تجهیزات مربوط به آن هستند. این تجهیزات باعث می‌شود فرد بتواند مدت بیشتری را در زیر آب سپری کند. آنها همچنین قایق‌ها و موتورهای دریایی و مین‌ها و تسلیحات مخصوص برای مبارزه در زیر آب با خود دارند که برخی از آنها به غزه وارد شده و برخی دیگر در داخل نوار غزه تولید شده است. مقامات دستگاه‌های امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی با تکرار هشدارها درباره احتمال وقوع جنگی بزرگ در منطقه، ادعا می‌کنند رزمندگان جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در حال آماده‌سازی خود برای آغاز نبردی دیگر با آنها هستند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 19 تیر 1397
سه شنبه 19 تیر 1397 10:38 ق.ظ
درود بر رزمندگان اسلام
مرگ بر یهودیان صهیون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی