تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


مردم فقیر و مظلوم یمن در کمک به جبهه «الحدیده» سنگ تمام گذاشتند
۱۳۹۷/۰۴/۱۹
Image result for ‫مردم فقیر یمن‬‎
مردم فقیر و مظلوم یمن با وجود محاصره، جنگ و فقر شدید بار دیگر طی یک اجتماع عظیم، کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را تقدیم رزمندگان اسلام در جبهه «الحدیده» کردند.
با وجود آنکه مردم یمن در سه سال گذشته با جنگ و محاصره شدید از سوی متجاوزانی از کشورهای غربی و آفریقایی و عربی مواجه هستند و در شرایط کنونی در فقر و تنگدستی شدیدی به سر می برند اما در تجدید بیعت با شهدا و حمایت از رزمندگان اسلام آماده هرگونه فداکاری
 هستند. در همین رابطه مردان قبیله «ارحب» در صنعا روز دوشنبه با راه‌اندازی یک «اجتماع بزرگ و باشکوه» با عنوان «وفا به رئیس شهدا» (شهید صالح علی صماد رئیس فقید شورای عالی سیاسی یمن‌) ضمن جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی به رزمندگان در جبهه ساحل غربی (بندر الحدیده) اعلام کردند با جان و مال خود مقابل متجاوزان می‌ایستند.
مردم یمن در اجتماع خود از ایستادگی رزمندگان انصارالله و پاسخ به جنایات ائتلاف سعودی حمایت و تشکر کردند و از تمام قبایل یمنی خواستند در برابر متجاوزان متحد باشند و از وطن خویش دفاع کنند.
نکته جالب توجه دیگر در این اجتماع، استقبال و تشکر مردم از سخنان سیدحسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان بود. سیدحسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان اخیرا در سخنرانی خود خطاب به مبارزان یمنی گفته بود: «ای کاش در کنار شما بودم. ای کاش می‌توانستم که به عنوان یک مبارز در کنار مبارزان شما زیر پرچم رهبر عزیز و شجاع شما باشم.»
منابع متعدد یمنی می‌گویند، سخنرانی سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره نبرد ساحل غربی یمن باعث شد که هزاران مبارز قبایل یمن به طور داوطلبانه برای دفاع از حاکمیت کشورشان و استقلال آن رهسپار استان الحدیده شده و پیروزی بزرگی را در این شهر بندری رقم بزنند.
بیمارستان‌های جنوب
 از اجساد مزدوران سعودی پر شد
از سوی دیگر خبر رسیده انقلابیون یمن در روز یک‌شنبه و دوشنبه در جریان درگیری با مزدوران سعودی در جنوب یمن ضربات محکمی به دشمن متجاوز وارد کردند به گونه‌ای که صد‌ها نفر در این حملات به هلاکت رسیدند.  به گزارش ایسنا، خبرگزاری «سبأ» یمن به نقل از یک منبع مطلع اعلام کرد به دنبال انتقال ۲۴۷ جسد مزدوران به بیمارستان‌های دو شهر «المخا» و «عدن» که در جریان جنگ با ارتش یمن کشته شدند، این بیمارستان‌ها حالت اضطراری اعلام کردند. پیش از این نیز منابع مسئول در بیمارستان عدن در گفت‌وگو با روزنامه «عدن الغد» تاکید کرده بودند که سردخانه دیگر ظرفیت پذیرش اجساد را ندارد و بخش‌های ویژه پذیرش مجروحان در بیمارستان نیز پر شده است. این منبع افزود که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با موشک‌های هدایت شونده سه خودروی زرهی آمریکایی را با تمامی سرنشینان و تجهیزات و سه پرسنل نظامی دیگردر جبهه «موزع» هدف گرفتند. براساس این گزارش، عملیات نظامی قهرمانان ارتش و کمیته‌های مردمی که از طرف آزادگان ناحیه «تهامه» و قبایل یمن پشتیبانی می‌شود، در امتداد ساحل غربی و تمام جبهه‌ها گسترش یافته و با توجه به تاکتیک‌های نظامی همسو با برنامه‌ها و اهداف دشمن ادامه دارد. منبع نظامی یمنی تاکید کرد که تمام تجمعات و تحرکات دشمن به شیوه‌های اطلاعاتی تحت نظارت و رصد است. گوینده جمله «روسیه هم سقوط کند،
درعا سقوط نمی‌کند» سلاحش را تحویل داد
Image result for ‫ادهم الکراد‬‎
سرکرده میدانی گروه‌های تروریستی در جنوب سوریه که گفته بوده «اگر روسیه هم سقوط کند، درعا تحت کنترل ارتش سوریه در نخواهد آمد» سلاح خود را تسلیم نیروهای ارتش سوریه کرد و تسلیم شرایط جبهه مقاومت شد.
گروه‌های تروریستی در جنوب سوریه یکی پس از دیگری تسلیم شده و سلاح خود را تحویل می‌دهند. آنهایی هم که تسلیم نمی‌شوند، چیزی جز مرگ نصیبشان نمی‌شود. «ادهم الاکراد» یکی از فرماندهان میدانی گروهک تروریستی «ارتش آزاد سوریه» است که می‌گفت: تسلیم نخواهد شد اما در ادامه پیشروی ارتش سوریه در استان درعا، سلاح خود را تحویل داد و تسلیم شد. «ادهم الکراد» همان کسی است که گفته بود: «روسیه هم سقوط کند، درعا سقوط نمی‌کند» ولی او هم تسلیم واقعیات شد و برای حفظ جانش سلاح را زمین گذاشت.  این رویداد مورد توجه پایگاه عربی «شام تایمز» قرار گرفته. در گزارش این روزنامه عربی آمده: «ادهم فرمانده میدانی ارتش آزاد که اخیرا با جمله «مسکو هم سقوط کند، درعا سقوط نمی‌کند» مشهور شده بود، سلاحش را تحویل داده و  گفته اتفاقات سریع در جنوب سوریه به‌خصوص در بخش شرقی منطقه حوران که ارتش سوریه بر آن مسلط شد، بعد از مذاکره معارضان با طرف روسی رخ داده و خیلی‌ از معارضان این اتفاق را خوارکننده برای مهد انقلاب سوریه می‌دانند.» به نوشته شام تایمز، «ادهم الاکراد» فرمانده دسته توپخانه وابسته به گروهک جبهه جنوبی است که در فایلی صوتی که از او به دست آمده تاکید کرده بود جبهه‌های جنوب، بسرعت در حال سقوط -یعنی آزادی به دست ارتش سوریه – است. در فایلی صوتی که از وی به دست آمده، او درگیری‌ها در جنوب و منطقه حوران را شدید گزارش کرده و گفته «دیگر چاره‌ای جز نشستن بر سر میز مذاکره نداریم.»
تحولات میدانی
گزارش‌های جدید از تحولات جبهه جنوب نیز حاکی است، تروریست‌ها واقعا چاره‌ای جز تسلیم یا مرگ ندارند چرا که، ارتش سوریه پس از گسترش دامنه مناطق تحت تسلط خود در غرب درعا (در جنوب سوریه) و تن دادن گروه‌های تروریستی به مصالحه، در مرز اردن به صورت کامل مستقر شده است. از شهرک «طفس» که تروریست‌های حاضر در آن در آغاز با مصالحه مخالف بودند، نیز خبر رسیده که آنها در حال تحویل جنگ‌افزارهای نظامی خود هستند که در واقع نخستین گام پذیرش تسلیم به شمار می‌رود. ارتش سوریه روز دوشنبه نیز وارد روستای «زیزون» و شهرک «تل شهاب» در ریف غربی درعا شد. مردم این مناطق پس از پذیرش مصالحه‌های محلی، به گرمی از ارتش استقبال کردند. «زیزون» در ۲۰ کیلومتری و «تل شهاب» در ۱۷ کیلومتری جنوب غرب شهر درعا و در نزدیکی مرزهای جولان ‌اشغالی واقع شده است.ساکنان با ‌اشاره به حمایت‌های بی‌دریغ رژیم صهیونیستی از تروریست‌های حاضر در این منطقه، تاکید کردند که این حمایت‌ها در برابر شجاعت ارتش سوریه هیچ سودی نداشته است.
نیروهای سوری همچنین در جریان پاکسازی نوار مرزی که از جنوب محله «درعا البلد» تا مرزهای «الرمثا» اردن امتداد داشت، با همرزمان خود که از سمت شرق در حال عملیات بودند، دست دادند. در واقع ارتش سوریه با آزادسازی «تل شهاب»، «زیزون» و «حیط»، کنترل مناطق تحت تسلط تروریستها در مرزهای اردن را به دست گرفت و برای نخستین بار در این منطقه به منطقه تماس با گروه تروریستی «جیش خالد بن ولید» رسید؛ گروهی که در بیعت با داعش است.
بازگشت سوری‌ها به خانه
به گزارش فارس منابع حاضر در درعا اعلام کرده‌اند که ارتش سوریه با خودروهای زرهی و نیروهای نظامی خود در سراسر نوار مرزی اردن مستقر شده است. این نوار از استان «السویدا» به مناطق تحت ‌اشغال داعش می‌رسد و این منطقه به صورت کامل تحت تسلط ارتش سوریه درآمده است. منابع معارض نیز اعلام کردند، پس از اینکه ارتش سوریه توانست کنترل بیش از ۷۲ درصد از مساحت درعا را به دست گیرد و در مرزهای اردن مستقر شود، بیش از ۲۰۰ هزار آواره مستقر در مرزهای سوریه و اردن به منازل خود بازگشته‌اند.
 در همین راستا، «ابوشیماء» سخنگوی تروریست‌ها در شهر درعا به خبرگزاری رویترز گفته که ارتش سوریه و هم‌پیماناش هزاران نفر از نیروهای مسلح (تروریست‌ها) را در بخشی از غرب این شهر محاصره کرده‌اند. رویترز پیشروی ارتش سوریه را که با حمایت هوایی جنگنده‌های این کشور و روسیه حاصل شد، «پیروزی راهبردی» قلمداد و تاکید کرده نیروهای سوری در جریان ۲۰ روز توانستند کنترل گذرگاه مرزی «نصیب-جابر» را که یک گذرگاه تجاری حیاتی است به دست گیرند.
سیلی محکم
به گزارش رویترز، بازپس‌گیری کامل درعا یک «سیلی روحی بزرگ» توسط دولت سوریه به تروریست هاست؛ زیرا این شهر نمادی از مهد اعتراضات مسلحانه علیه حکومت بود. از سوی دیگر خبرها از توافق دمشق و بغداد برای بازگشایی گذرگاه‌های مرزی دو کشور به ویژه گذرگاه البوکمال - القائم حکایت دارد. به گزارش ایسنا سعد محمدرضا، سفیر جدید عراق در سوریه و کمیسیونر ویژه این کشور در دیدار با حموده صباغ، رئیس ‌پارلمان سوریه در شهر دمشق با ‌اشاره به اینکه عراق تقریبا به وجود گروه تروریستی داعش در این کشور پایان داده است، بر قصد کشورش برای احیای دوباره جمعیت دوستی بین دو پارلمان عراق و سوریه پس از تشکیل پارلمان جدید عراق تاکید کرد. این دیپلمات عراقی با ‌اشاره به اهمیت بازگشایی گذرگاه‌های مرزی دو کشور برای تقویت معامله‌های تجاری گفت: این مسئله‌ای است که هر دو طرف به دنبال آن هستند.وی تاکید کرد: بغداد و دمشق درصدد بازگشایی گذرگاه‌های مرزی دو کشور به ویژه گذرگاه البوکمال- القائم هستند.سعد محمدرضا افزود: بازگشایی گذرگاه‌ها منجر به احیای فعالیت‌های اقتصادی و تجاری خواهد شد، عراق به بسیاری از کالاهای سوریه نیاز دارد و بازرگانان عراقی تمایل جدی برای ورود به بازار سوریه دارند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 20 تیر 1397
چهارشنبه 20 تیر 1397 10:30 ق.ظ
درود بر رزمندگان یمن
مرگ بر وهابیون بی پدر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی