تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
با هدف مهار چالش بادبادک‌های آتش‌زا
رژیم صهیونیستی گذرگاه حیاتی «ابوسالم»
را هم به روی ساکنان غزه بست!
۱۳۹۷/۰۴/۱۹
رژیم صهیونیستی برای مقابله با چالش «بادبادک‌های آتش‌زا»، تنها گذرگاه تجاری غزه یعنی گذرگاه «کرم ابوسالم»، را بست. جهاد اسلامی این اقدام صهیونیست‌ها را به منزله «اعلان جنگ» خوانده است.
«بنیامین نتانیاهو» و کابینه‌اش مدتی است درصدد یافتن چاره‌ای برای مقابله با بادبادک‌های آتش‌زای جوانان فلسطینی هستند. آنها که حتی با هواپیماهای جنگنده، تهدید به ترور و موشک نتوانسته‌اند جلوی این سلاح یک یورویی که میلیون‌ها یورو به مزارعشان خسارت زده، بایستند، تصمیم گرفته‌اند تنها گذرگاه تجاری غزه را که کنترلش را در اختیار دارند ببندند. باریکه غزه 11سال است که تحت شدیدترین محاصره‌ها قرار دارد و ساکنان این باریکه به دلیل نرسیدن سوخت، غذا و دارو درگیر یک بحران انسانی «تمام‌عیار» هستند.  نتانیاهو برای هرچه بیشتر تحت فشار قرار دادن ساکنان این منطقه محاصره شده بیانیه‌ای هم منتشر و اعلام کرده: «از مدت‌ها پیش من گفته بودم که قصد ندارم تمام جزئیات مربوط به گام‌هایی که می‌خواهیم برداریم و برنامه‌ریزی می‌کنیم را فاش کنم، اما بعد از مشورت با وزیر دفاع تصمیم گرفتیم فورا تدابیری که در قبال حماس در غزه برمی‌داریم را تشدید کنیم و گام‌های ملموس در این زمینه برداریم به همین دلیل تصمیم گرفتیم گذرگاه کرم ابوسالم را از روز دوشنبه ببندیم. گام‌های بعدی هم در راه است که آن را فعلا برملا نمی‌کنم!»روزنامه القدس العربی به نقل از سخنگوی ارتش‌ اشغالگر رژیم صهیونیستی اعلام کرده، این تصمیم به پیشنهاد «گادی آیزنکوت»، رئیس ‌ستاد ارتش اسرائیل اتخاذ شده است. این تصمیم فعلا شامل ممنوعیت واردات اکثر کالا‌ها به جز مواد غذایی، لوازم پزشکی، علوفه، گندم و... است. طبق این تصمیم، عملیات واردات و صادرات به نوار غزه ممنوع و مساحت صید ماهی نیز از ۹ مایل به ۶ مایل کاهش می‌یابد. در این تصمیم حتی از ورود کمک‌های انسان‌دوستانه از سوی گروه‌های بین‌المللی جلوگیری می‌شود.گذرگاه «کرم ابوسالم» که در جنوب شرقی غزه است، تنها گذرگاه تجاری این باریکه به شمار می‌آید. گذرگاه رفح نیز به عنوان تنها گذرگاه ارتباطی باریکه غزه با جهان خارج از طریق مصر، به صورت خیلی محدود باز است اما کنترل آن در دست دولت مصر می‌باشد. رژیم صهیونیستی ۶ گذرگاه دیگر باریکه غزه را از سال ۲۰۰۶ مسدود کرده است. این شش گذرگاه در پی پیروزی جنبش حماس در انتخابات پارلمانی و تشکیل دولت منتخب خود، مسدود شده است و رژیم صهیونیستی مانع انتقال مواد ضروری از جمله دارو و تجهیزات پزشکی به باریکه غزه می‌شود.
  واکنش مقامات فلسطینی
مقامات فلسطینی تحریم‌های جدید اعمال شده از سوی رژیم صهیونیستی علیه غزه را عامل ایستادگی بیشتر مردم فلسطین برای دستیابی به حقوق خود دانسته و از احتمال بروز درگیری نظامی میان طرفین هم سخن گفته است.به گزارش خبرگزاری قدس، جنبش حماس در واکنش به این اقدام صهیونیست‌ها اعلام کرد: «تشدید محاصره غزه و مسدود کردن تنها گذرگاه تجاری این منطقه یک جنایت جدید ضد انسانی است که تمام مسئولیت‌ها و نتایج مترتب بر این سیاست‌های نژادپرستانه افراطی متوجه ‌اشغالگران است.» جنبش جهاد اسلامی نیز تشدید محاصره غزه را به منزله «اعلام جنگ» علیه فلسطین دانست و اعلام کرد مقاومت قدرت مقابله و پاسخگویی به آن را دارد.
واکنش رسانه‌های صهیونیستی
در پی اعلام تعطیلی تنها گذرگاه عبور کالا از داخل مناطق ‌اشغالی 1948 به غزه توسط نتانیاهو و لیبرمن، رسانه‌های صهیونیستی آن را بیانگر ناکامی و شکست سیاست‌های صهیونیستی در قبال بادبادک‌های آتش‌زای نوجوانان فلسطینی دانستند.پایگاه اطلاع‌رسانی نیوز اسرائیل در گزارشی در این رابطه نوشت: «تمامی اقدامات و سیاست‌های بنیامین نتانیاهو برای مقابله با بادبادک‌های فلسطینی با شکست مواجه شده است و حال که شاهد تصمیم جدید نتانیاهو برای تشدید محاصره نوار غزه هستیم این امر نیز مزید بر علت می‌شود تا به این نتیجه برسیم که مقابله با این اقدام آنها با شکست مواجه شده است.»به نوشته «رامی یتسهار» نویسنده این گزارش، «بار دیگر ما شاهد پیروزی حماس در مقابل راهبردها و توان پیشگیرانه نتانیاهو و لیبرمن هستیم، این بادبادک‌های کاغذی شکست فجیعی را به ما تحمیل کرده است به ویژه که ساختار نظامی اسرائیل نمی‌خواهد وارد جنگ و فاز‌ اشغال نوار غزه شود زیرا بیم آن را دارد که در باتلاقی همچون باتلاق لبنان گرفتار شود، حال اگر شکست تلاش‌ها برای اعمال فشار عربی بر پرتاب کنندگان بادبادک‌ها را هم به آن بیفزاییم حجم این شکست بیش از پیش مشخص می‌شود.»کابینه جدید ترکیه معرفی شد
 چاووش اوغلو وزیرخارجه ماند داماد اردوغان وزیر خزانه‌داری شد

Image result for ‫چاووش اوغلو وزیرخارجه ماند داماد اردوغان وزیر خزانه‌داری شد‬‎
رئیس‌جمهور ترکیه چند ساعت پس از مراسم تحلیف کابینه جدید خود را معرفی کرد که براساس آن «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ماند و داماد اردوغان نیز به عنوان وزیر خزانه‌داری تعیین شد.
روز دوشنبه مراسم سوگند رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه برای ریاست بر ترکیه در سیستم جدید برگزار شد و ترکیه با این مراسم وارد مرحله جدیدی از سیستم حکومتی شد که از سال 1923 تغییر بزرگی را شاهد نبود. اردوغان که در انتخابات 3 تیرماه توانسته بود 52 درصد آرا را کسب کند و حزب وی نیز به همراه حزب حرکت ملی توانسته بود 53 درصد آرا را به دست آورد، روز دوشنبه سوگند یاد کرد که ترکیه را وارد مرحله جدیدی کرده و این کشور را پیشرفته سازد.
در مراسم آغاز به کار «رئیس‌جمهور ترکیه که با حضور ۶ هزار میهمان داخلی و خارجی در کاخ
«بش تپه» آنکارا برگزار شد، ۲۲ رئیس‌جمهور، ۲۸ نخست‌وزیر و رئیس‌مجلس از کشورهای مختلف و دبیرکل ۶ نهاد     بین‌المللی شرکت کردند. اردوغان طی سخنانی در کاخ «بش تپه» با بیان اینکه تنها رئیس‌جمهور کسانی که به ما رای دادند نیستم، بلکه رئیس‌جمهور 81 میلیون شهروند ترکیه هستم»، گفت: « از این پس رئیس‌جمهوری که مستقیماً توسط مردم انتخاب شده، برنامه‌های خود را بطور هماهنگ با دستگاه قضایی و اجرایی عملی خواهد کرد.»
چند ساعت پس از مراسم تحلیف، اردوغان کابینه جدید ترکیه را معرفی کرد. براین اساس مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در سمت خود ابقا شد و ژنرال «هولوسی آکار» که رئیس‌ستاد مشترک نیروهای مسلح ترکیه بود به عنوان وزیر دفاع تازه ترکیه برگزیده شد. براساس گزارش اسپوتنیک، «برات آلبرایک» داماد اردوغان نیز به عنوان وزیر خزانه‌داری و دارایی این کشور انتخاب شده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 20 تیر 1397
چهارشنبه 20 تیر 1397 10:29 ق.ظ
مرگ بر اسرائیلی های جلاد و ضد بشر و ضد ادیان الهی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی