تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


 اریک والبرگ تحلیلگر کانادایی مسائل بین‌الملل :
آمریکا با خیانت در برجام بی‌آبروتر شد و ایران از هر زمان دیگری قدرتمندتر
اکنون کلیدی‌ترین نقش در رابطه با قدرت گرفتن اسرائیل و آشتی اعراب با این رژیم رسانه‌ها هستند. هر زمانی که اسرائیل سعی می‌کند تا سرزمین‌های فلسطین را به طور کامل‌اشغال کند، رسانه‌ها و فضاهای مجازی سعی دارند تا مسیر ظلم و جنایت رژیم صهیونیستی را هموار کنند. اینها در حالی است که توسعه گسترده‌تر اسرائیل در فراتر از مرزهای فلسطین را نادیده بگیریم. بنابراین دنیا باید بپذیرد که «رژیم صهیونیستی» بسیار خطرناک‌تر است و در نقطه مقابل آنچه «هلال شیعی» می‌گویند، هیچ خطری ندارد.

اما اگر در نقطه مقابل، رسانه‌ها با قدرت فعالیت کنند و در برابر هجمه رسانه‌ای صهیونیستی ایستادگی کنند، آنگاه دولت‌های غربی تحت تاثیر افکار عمومی خود قرار می‌گیرند و مجبور می‌شوند برای اجرای عدالت در برابر ظلم‌های اسرائیل ایستادگی کنند و در حمایت مردم مظلوم فلسطین فعالیت بیشتری از خود نشان دهند.
اکنون ایران به تنهایی با اسرائیل مقابله می‌کند و در برابر آنها از فلسطینی‌ها حمایت می‌کند. اگر سایر کشورها در مقابله و مواجهه با اسرائیل در کنار جمهوری اسلامی قرار گیرند و به این کشور کمک کنند، این رژیم تحت فشار قرار خواهد گرفت. اسرائیل از هر زمان دیگری نژادپرست‌تر شده است و هیچ رحمی از خود نشان نمی‌دهد. تمام یهودی‌هایی که اندک وجدانی دارند در حال خروج از اراضی ‌اشغالی هستند. شکست اسرائیل بستگی به اتحاد سایر کشورها علیه آنان دارد و تنها در این صورت است که این رژیم شکست خواهد خورد.
وقتی متوجه می‌شویم که بسیاری از یهودیان در آمریکا و کانادا علیه سیاست‌های خصمانه اسرائیل با یکدیگر متحد شده‌اند و تظاهرات متعددی برگزار کرده‌اند آنگاه می‌فهمیم که نابودی اسرائیل بسیار نزدیک است. هنگامی که یهودی‌های جهان با رژیم اسرائیل ابراز مخالفت می‌کنند و آن را به‌عنوان «کشور یهودی» به رسمیت نشناسند آنگاه به نظر می‌رسد این رژیم از هر زمان دیگری بی‌اعتبار‌تر است.
هرچند آمریکا از برجام خارج شده اما، ایران از هر موقع دیگری قدرتمند‌تر است. ایران اکنون در زمینه‌های متعددی به خود متکی است و در برابر تهدیدات آمریکایی- اسرائیلی بیش از هر موقعی متحد است. چه آمریکا خوشش بیاید و چه با تمایلات آمریکا ناسازگار باشد، ایران اکنون به یک بازیگر تأثیرگذار در منطقه اوراسیا تبدیل شده است. آمریکا اما در نقطه مقابل از هر زمان دیگری در جهان بی‌آبروتر شده و اعتبار خود را تا حد زیادی از دست داده است.   
اسرائیل در سایه حمایت آمریکا از بدو تولد تاکنون همواره علیه مردم مظلوم فلسطین دست به جنایت زده است. بر اساس اطلاعاتی که منابع اسرائیلی در اختیار قرار داده‌اند، حدود 750 هزار فلسطینی از ابتدای سال 1967 تاکنون دربند زندان‌های رژیم صهیونیستی گرفتار شدند. سازمان ملل گزارشی را در مارس 2017 منتشر کرد و در آن اسرائیل را ، رژیم آپارتاید نامید. ایران هیچ‌گاه در امور داخلی کشورها دخالت نکرده و همواره به تصمیمات سیاسی داخلی و نظر مردم احترام گذاشته است. در نقطه مقابل، آمریکا در ده‌ها مورد از کودتا گرفته تا دخالت در فرآیند انتخابات، علیه کشورهای گوناگون وارد عمل شده است. این رفتار خصومت‌آمیز آمریکا از پایان جنگ جهانی دوم تاکنون بدون تغییر باقی مانده است.


مقام سابق سیا:
فشارهای آمریکا بر مردم ایران نتیجه معکوس دارد
   ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
مقام سابق اطلاعاتی آمریکا اذعان کرد فشارهای آمریکا به مردم ایران نتیجه معکوس می‌دهد و این فشارها باعث تحکیم جایگاه جمهوری اسلامی بین مردم می‌شود.
آمریکا سالهاست که با اعمال فشارهای سیاسی، اقتصادی رفتار بسیاری از دولت‌ها را مطابق خواست، میل و اراده و منافع خود تغییر داده است. هر زمان تهدیدها و تحریم‌ها جواب نمی‌دهد دولتمردان آمریکا با کودتا یا اقدامات تروریستی و حتی راه‌اندازی جنگ رفتار دولت‌ها را تغییر می‌دهند. اما به جرات می‌توان گفت که جمهوری اسلامی ایران در طول 40 سال از حیات خود در مقابل همه فشارهای سیاسی، اقتصادی و نظامی ایستاده وخم به ابرو نیاورده است.
بسیاری در آمریکا به این نکته اذعان دارند که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام دارای پایگاه مردمی و مردمی با پیشینه تاریخی و فرهنگی ایرانی اسلامی چند هزار ساله هرگز مقابل فشارها تسلیم نشده است. بارها مقامات آمریکایی که اندکی تاریخ و عقبه جمهوری اسلامی را می‌شناسند به این نکته اذعان کرده‌اند. سال 2013 یک مقام ارشد آمریکایی (در دوره اوباما) با‌اشاره به ناکارآمدی تحریم‌ها صراحتا گفت: «ایران در برابر فشارها تسلیم نخواهد شد».
حالا مقام سابق سیا نیز در یادداشتی درباره سیاست‌های دولت فعلی آمریکا در قبال ایران نوشته، «ایران عراق و لیبی نیست و هویت تاریخی مردم این کشور زورگویی‌های خارجی را نمی‌پذیرد».
«فیلیپ جرالدی»، افسر سابق بخش مبارزه با تروریسم در سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در یادداشت روز سه‌شنبه خود به تشریح «برنامه‌های جریان نومحافظه‌کار در آمریکا برای تنبیه ایران» پرداخته و نوشته: «روشن است کاری که ترامپ تلاش می‌کند انجام دهد اعمال فشار بر مردم ایران برای قیام و تغییر حکومت است؛ فرایندی که نام دیگر آن تغییر نظام است.رویای انتقال فوری در دولت، پروژه‌ای خیالی است که به شدت در محافل نومحافظه‌کار و طرفدار اسرائیل در واشنگتن طرفدار دارد.»
این مقام سابق «سیا» در ادامه سیاست ترامپ و مشاورانش را «تاکتیک ‌اشتباه» توصیف کرده و نوشته: «پیشبرد این سیاست‌ها به تقویت جایگاه حکومت ایران منجر می‌شود. نکته عجیب آنکه، کاخ سفید ظاهراً از این حقیقت آگاهی ندارد که ایران نه عراق است نه لیبی. این کشور صاحب یک هویت ملی قوی و تاریخی است که باعث می‌شود در برابر زورگویی قدرت‌های خارجی، از جمله «رهبر جهان آزاد»، ایالات متحده، مقاومت کند.»
در ادامه یادداشت این افسر سابق سیا می‌خوانیم: «گروه نومحافظه‌کار و حامی اسرائیل که آشکارا کنترل ترامپ را در اختیار گرفته‌اند تماماً دکمه‌های ‌اشتباه را فشار می‌دهند؛  آنها به دنبال به‌کارگیری تحریم‌های متعدد برای فروپاشاندن اقتصاد ایران و ایجاد اختلاف در این کشور هستند تا خیل گسترده مردم را به خیابان‌ها بکشانند.»
این مقام سابق سیا همچنین نوشته؛ «گروه‌های حامی رژیم صهیونیستی از جمله لابی «بنیاد دفاع از دموکراسی» (اف‌دی‌دی) کارزاری را هم علیه تحریم «ستاد اجرایی فرمان امام» راه‌اندازی کرده‌اند.  اما ستاد اجرایی فرمان امام چیزی غیر از یک بنیاد خیریه نیست. حقیقت این است که این بنیاد در پروژه‌های اجتماعی، از جمله تسکین فقر در روستاها، قدرت‌بخشی به زنان، ساخت و ساز خانه و مدرسه و ارائه خدمات بهداشتی  نقش دارد. تحریم‌های آمریکا علیه آن و موسسات مشابه آن، تنها با ایجاد ناامنی غذایی و محدود کردن داروهای مورد نیاز اقشار نیازمند روی زندگی مردم عادی ایران اثر می‌گذارد.»
جنگ با ایران ممکن نیست
«فارین پالیسی» نیز اخیرا در گزارشی به بعد نظامی فشارها به ایران پرداخته و شروع یک جنگ با ایران را تقریبا «غیرممکن» دانسته است. این رسانه آمریکایی در این باره می‌نویسد: «هنگامی که بحث از درگیری نظامی با ایران در میان باشد، آشکار است که شمار روزافزونی از سران ارشد نظامی آمریکا از جمله خود متیس وزیر دفاع، دنبال آن نیستند.»
به نوشته فارین‌پالیسی، هنگامی که در دوران اوباما از متیس خواسته شد سه تهدید امنیتی علیه آمریکا را نام ببرد او به آن پاسخی معنادار داد: ایران، ایران و ایران. متیس در خلال این سال‌ها، عادتش را برای توصیف ایران به عنوان کشوری با «نفوذ مخرب» کنار نگذاشته؛ او در واقع، آن‌قدر از این عبارت استفاده کرده که معمولاً او را با همین عبارت می‌شناسند.
در بخش دیگری از این گزارش آمده بود: «سرزنش کردن ایران و زمینه‌سازی برای جنگ با آن، دو مقوله متفاوت هستند. درگیری عظیم با ایران نیازمند استقرار21 اسکادران جنگنده نیروی هوایی، پنج اسکادران بمب‌افکن، 3 اسکادران جنگنده نیروی دریایی، 18 زیردریایی جنگی، چهار ناوبر هواپیما،  مجموعه‌ای از وسایل نقلیه اطلاعاتی، شناسایی و تجسس، شش گردان پیاده‌نظام، سه تیپ ارتش و خیل عظیمی از نیروهای عملیات ویژه خواهد بود.
اگر تازه از خیل پهپادها، ماهواره‌ها، ناوها، شناورهای ضدمین، کشتی‌های تأمین، هواپیماهای سوخت‌گیری  مجدد و سامانه‌های زمین به هوا بگذریم.»
فارن‌پالیسی در پایان تأکید می‌کند: «به کلام دیگر، جنگ با ایران نیازمند این خواهد بود که به عنوان مثال نیروی هوایی آمریکا نزدیک به نیمی از اسکادران‌های جنگنده خود را در یک درگیری به کار بگیرد. نیروی هوایی آمریکا می‌تواند این کار را انجام دهد، اما انجام آن تقریباً نامحتمل است.»
حمله انتحاری به تجمع انتخاباتی در پیشاور 20 کشته و 65 زخمی برجای گذاشت

Image result for ‫حمله انتحاری به تجمع انتخاباتی در پیشاور 20 کشته و 65 زخمی برجای گذاشت‬‎
حمله انتحاری روز گذشته به تجمع انتخاباتی در پیشاور پاکستان 20 کشته و 65 زخمی بر جای گذاشت.
در بحبوحه نگرانی‌های امنیتی پیش از انتخابات در پاکستان، یک انفجار انتحاری در شمال غرب این کشور دست‌کم ۲۰ کشته برجای گذاشت.به گزارش ایسنا، این حمله یک کمپین انتخاباتی را در شهر پیشاور که برای حزب ملی عوامی پاکستان برگزار شده بود، هدف قرار داد.
انفجار چند ساعت پس از آن رخ داد که سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد، تهدیدهای امنیتی پیش از انتخابات سراسری ماه جاری میلادی وجود دارد. پلیس شهر پیشاور هم به خبرگزاری فرانسه گفته:
«در پی این انفجار ۲۰ تن از جمله یک سیاستمدار به نام «هارون بیلور» کشته شدند.» این سیاستمدار یکی از کاندیداهای حزب ملی عوامی پاکستان بود.
یکی از افسران پلیس پیشاور نیز گفته: «براساس تحقیقات اولیه این حمله با هدف کشتن همین سیاستمدار صورت گرفته است. به گفته پلیس «انفجار انتحاری در حالی صورت گرفت که این سیاستمدار در حال سخنرانی در جمع ۲۰۰ تن از حامیانش بود.مقام‌های امنیتی همچنین اعلام کردند انفجار دست‌کم 65 زخمی بر جای گذاشته است. گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان دیروز در بیانیه‌ای مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 21 تیر 1397
پنجشنبه 21 تیر 1397 11:04 ق.ظ
مرگ بر امریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی