تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


میدل‌ایست آی:
چه بخواهیم چه نخواهیم ایران قوی‌ترین بازیگر در عراق است
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
یک نشریه انگلیسی ضمن انتشار گزارشی به رابطه بسیار خوب ایران و عراق اشاره و اعتراف کرده ایران قوی‌ترین بازیگر در عراق است و کسانی که به دنبال برهم زدن این روابط هستند در توهم به سر می‌برند.
وبگاه انگلیسی «میدل ایست آی» ضمن اشاره به برگزاری انتخابات اخیر پارلمانی در عراق و بازشماری دستی آرا، تلاش برخی کشورها برای تأثیرگذاری بر روابط عراق و ایران را «بیهوده» توصیف کرد.
این وبگاه  نوشت: «در عراق پس از انتخابات، دو موضوع باید مورد توجه ویژه قرار گیرد؛ اول، چالش قدرت بین احزاب مختلف عراقی و دوم، نتیجه این چالش در چارچوب ژئوپلتیک خاورمیانه، بالاخص مواجهه بین ایالات متحده و متحدانش در شورای همکاری خلیج فارس از یک‌سو و از سویی دیگر ایران و «محور مقاومت». «مارکو کارنلوس»، نویسنده این مطلب که یک دیپلمات سابق ایتالیایی است، در توضیح موضوع اول نوشته «نتیجه انتخابات نشان می‌دهد هیچ ائتلاف سیاسی نتوانسته به پیروزی قاطع دست یابد، بنابراین، تنها راه اداره عراق ایجاد ائتلافی بین احزاب اصلی است.» به نوشته این وبگاه  «در عراق نیز همچون بسیاری دیگر از کشورها، شمارش آرا برای تشخیص برنده کافی نیست بلکه دو عنصر دیگر نیز باید به کار گرفته شود، وزن آرا باید بررسی شود و همچنان تفسیر شود. این فرآیند ممکن است ماه‌ها زمان ببرد.»
نویسنده سپس در تحلیل نتایج انتخابات عراق نوشته: «قدرت در عراق همچنان در اختیار شیعیان این کشور خواهد بود.» به گفته این دیپلمات سابق ایتالیایی «برای هر تحلیل‌گری موضوع نفوذ ایران در عراق کاملا پیچیده و ظریف است... جدا از هرگونه فهم سیاسی در بین احزاب سیاسی عراق و هرگونه نتیجه‌ای که شیوه اداره عراق ایجاد کند، چه بخواهید یا نخواهید، ایران همچنان بانفوذترین بازیگر در عراق باقی خواهد ماند. تهران خود را صبورانه با هرگونه آرایش سیاسی در عراق تطبیق خواهد داد و بغداد نیز همین کار را خواهد کرد. این امر بسیار آرام و با یک پویایی ظریف رخ خواهد داد ... و این رخداد فارغ از هرگونه دستور کار یا زمان‌بندی سیاسی در غرب اتفاق خواهد افتاد.» آغاز خروج شیعیان از محاصره فوعه و کفریابا 120 اتوبوس

Image result for ‫آغاز خروج شیعیان از محاصره فوعه و کفریابا 120 اتوبوس‬‎
120 اتوبوس براساس توافق میان دمشق و تروریست‌ها، برای خارج کردن حدود 7000 شیعه از شهرک‌های تحت محاصره «فوعه» و «کفریا» در شمال سوریه، وارد این دو شهرک شده‌اند.
دیروز حدود 120 دستگاه اتوبوس وارد شهرک‌های فوعه و کفریا شدند تا 6900 شهروند را از این دو شهرک شیعه‌نشین تحت محاصره، خارج کنند.
به گزارش خبرگزاری ابنا، انتقال این محاصره شدگان به مناطقی که تحت کنترل ارتش سوریه قرار دارد، براساس توافقی صورت می‌گیرد که میان دمشق و تروریست‌ها امضاء شده است.
براساس توافق مزبور، دولت سوریه نیز 1500 زندانی از گروه‌های مخالف، 36 اسیر در دستان حزب‌الله و چهار اسیر در دستان نیروهای مدافع دو شهرک فوق را آزاد می‌کند. طرف‌ها برای تبادل این افراد، 48 ساعت فرصت دارند. رسانه‌های نزدیک به تروریست‌ها اعلام کرده‌اند فایده توافق این است که خطر حمله ارتش سوریه برای شکستن محاصره فوعه و کفریا را کاهش می‌دهد و از سوی دیگر تروریست‌های اسیر و بازداشت شده نیز آزاد می‌شوند. گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره) و همپیمانانش از دو روز قبل برای حمله به شهرک‌های محاصره شده و شیعه‌نشین فوعه و کفریا در استان «ادلب» آماده شده بودند.
منابع میدانی در فوعه و کفریا روز شنبه اعلام کرده بودند که تحرکات غیرعادی تروریست‌ها در اطراف این دو شهرک از چند روز پیش آغاز شده است و پهپادهای آنها آسمان فوعه و کفریا را ترک نمی‌کنند.
شهرک‌های فوعه و کفریا از هشت فروردین 1394 به محاصره کامل تروریست‌ها درآمده است و از آن زمان تاکنون، مرتباً هدف حمله تروریست‌ها قرار می‌گیرد.
عملیات در جنوب
ارتش سوریه دایره کنترل خود را در مناطق غربی درعا گسترش داده و به مجاورت استان قنیطره رسیده است. در پیشروی جدید، چهار روستا و ارتفاعات استراتژیک منطقه فوق آزاد شدند. در این عملیات، شماری از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند و سلاح‌ها و تجهیزات آنها منهدم شد.
خبرگزاری فارس هم به نقل از «دبکافایل» وابسته به منابع اطلاعاتی رژیم صهیونیستی گزارش داده، نیروهای مقاومت و ارتش سوریه در حال نزدیک شدن به مرزهای فلسطین اشغالی هستند و تنها چهار کیلومتر با مرزهای جولان اشغالی فاصله دارند.
دبکا فایل به نقل از منابع امنیتی خود نوشته که نیروهای ارتش و مقاومت سوریه توانسته‌اند بلندی‌های «تل‌الحاره» را از معارضان پس گرفته و تحت کنترل خود دربیاورند. بدین‌ترتیب آنها می‌توانند نه تنها تمام جولان اشغالی، بلکه شمال الجلیل و حتی شهرهای ساحلی مدیترانه مانند «ناهاریا» را زیر آتش توپخانه‌ای و حملات زمینی خود قرار دهند.
دبکا فایل با انتقاد از غفلت کابینه رژیم صهیونیستی از جبهه شمالی و نزدیک شدن نیروهای سوری به مرزهای جولان اشغالی، نوشت: «هیچکس به خود زحمت نمی‌دهد که به اسرائیلی‌ها بگوید چرا دولت نتانیاهو به طور ناگهانی جبهه شمالی را رها کرده است.»
کارشناسان نیز می‌گویند، عملیات ارتش سوریه پس از تسلط کامل بر استان درعا، مناطق قنیطره و جولان خواهد بود. در همین حال، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، با نزدیک شدن ارتش سوریه به مرزهای جولان (اشغالی)، آژیرهای خطر در این منطقه به صدا درآمد.

گزارش گاردین از بی‌کفایتی نخست‌وزیر انگلیس ترزا می‌ قادر به اداره امور نیست

Image result for ‫گزارش گاردین از بی‌کفایتی نخست‌وزیر انگلیس ترزا می‌ قادر به اداره امور نیست‬‎
روزنامه گاردین طی سرمقاله دیروز خود با‌ اشاره به بحران برگزیت در نظام سیاسی انگلیس دولت «ترزا می» ‌را به بی‌کفایتی متهم کرد و نوشت: «ترزا می ‌قادر به اداره امور نیست».
«بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس و «دیوید دیویس» وزیر امور «برگزیت» و معاون او، «استیو بیکر» هفته پیش در اعتراض به آنچه «برنامه سست» برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا عنوان شده، از کابینه ترزا می ‌استعفا کردند. برخی از رسانه‌های انگلیس بعد از این نوشتند دولت «ترزا می» ‌دچار بحران شده و اگر فکری برای این وضعیت نشود دولت فروخواهد پاشید.دیروز اما روزنامه «گاردین» در سرمقاله خود با ‌اشاره به این‌که «طرح ترزا می‌برای متحد نگاه داشتن اعضای حزب محافظه‌کار در موضع مذاکرات برگزیت، منجر به ایجاد شکاف در این حزب شده است نوشت: «دولت «ترزا می» نخست‌وزیر این کشور قادر به اداره امور حکومتی نیست».
در ادامه این مقاله آمده است: «طی ده روز گذشته نفوذ ترزا می ‌در پارلمان این کشور در مسئله برگزیت به صورت تحقیرآمیزی تضعیف شده است و  خانم می‌در مهم‌ترین مسئله‌ای که انگلستان با آن روبرو است، قابلیت اداره امور را ندارد... دلایل شکست وی به دو انتخابات باز می‌گردد، اولین انتخابات همان همه‌پرسی سال ۲۰۱۶ برای خروج انگلستان از اتحادیه اروپا بود که وی در حال حاضر همچنان متعهد به اجرای آن است و دومین دلیل، شکست ترزا می‌در انتخابات سراسری زودتر از موعد سال ۲۰۱۷ بود که حزب محافظه‌کار اکثریت کرسی‌های پارلمان انگلستان را از دست داد.» شب گذشته نیز «ترزا می» ‌هم‌حزبی‌هایش را تهدید کرد در صورتی که طرح وی درباره اتحادیه گمرکی اروپا را رد کنند، تابستان امسال باز هم برگزاری یک انتخابات سراسری زودتر از موعد را اعلام می‌کند.
به نوشته گاردین، «می» ‌در تله بحران برگزیت گرفتار شده و در صورت عدم موفقیت برای رهایی از آن، درخواست «جاستین‌گرینینگ» وزیر سابق آموزش انگلستان برای برگزاری همه‌پرسی دوم جدایی از اتحادیه اروپا، می‌تواند قابلیت اجرا داشته باشد و این همان نتیجه‌ای است که اتحادیه اروپا به دنبال آن است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 28 تیر 1397
پنجشنبه 28 تیر 1397 11:10 ق.ظ
مرگ بر دشمنان مسلمین
آمریکا و اروپا و اسرائیل

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic