تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
حزب‌الله عراق خبر داد
پیاده نظام‌های آمریکا و آل‌سعود در صف اول فتنه عراق
  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق می‌گوید، آمریکا و عربستان فتنه‌گران را به صف اول تظاهرات در شهرهای جنوبی عراق می‌کشانند.
«سید جعفرالحسینی» گفت: آمریکا و عربستان تلاش می‌کنند فتنه‌گران را وارد صف تظاهرکنندگان (در جنوب عراق) کنند و از این طریق می‌خواهند گروه‌های مقاومت را تحت فشار قرار دهند. وی افزود: آمریکا انتظار نداشت نیرویی مانند بسیج مردمی در عراق تشکیل شود و طرح‌های واشنگتن را ناکام بگذارد.
«الحسینی» در رابطه با دیدار «حیدر عبادی» نخست‌وزیر عراق با فرماندهان بسیج مردمی عراق نیز اظهار داشت: این دیدار با هدف ایجاد هماهنگی‌های بیشتر و کمک برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده فتنه‌گران از تظاهرات و مطالبات مردم صورت گرفت. مطالبات تظاهرکنندگان عراقی بر حق است و بسیج مردمی از خواسته‌های مشروع آنها حمایت می‌کند.
الحسینی در ارتباط با مسئله حضور نیروهای آمریکایی در عراق هم گفت: ما هیچ نیازی به حضور این نیروها در عراق نداریم. نیروهای آمریکایی ایجاد پایگاه‌های نظامی را در مرزهای عراق و سوریه با هدف حمایت از داعش متوقف نمی‌کنند. هدف آمریکا از این اقدام، ایجاد پناهگاه امن برای داعش در مناطق مرزی عراق و سوریه است. ما نیز در واکنش به این تلاش‌های آمریکا، کوشیدیم ارتباط جغرافیایی پایگاه نظامی «التنف» را با مکان‌های حضور عناصر باقی مانده داعش در مرزهای عراق و سوریه قطع کنیم و طی چندین عملیات نظامی موفق شدیم این هدف را محقق سازیم. پایگاه نظامی التنف غیرقانونی است و ما از نزدیک اوضاع این پایگاه و تحرکات آمریکا را در آن زیرنظر داریم و معتقدیم هدف آمریکا از این تحرکات، حمایت از داعش است.
اظهارات عبادی
نخست‌وزیر عراق اما از شرکت‌کنندگان در تظاهرات و اعتراضات در جنوب این کشور خواست، برای شناسایی افراد اخلالگر با دولت همکاری کنند.
به گزارش فارس، عبادی گفت، شرکت کنندگان در تظاهرات نباید اجازه دهند امنیت کشور پس از «فداکاری‌های بزرگ»، از بین برود.
عبادی گفت که دولت عراق در کنار معترضان برای تحقق حقوق قانونی و مشروعشان ایستاده است، به شرط اینکه این تظاهرات به خشونت کشیده نشود.
نخست وزیر عراق با تأکید بر اهمیت حمایت از افراد شرکت کننده در تظاهرات، از آنها خواست برای شناسایی «اخلال‌گران و کسانی که به دنبال ضربه زدن به امنیت عمومی کشور هستند» با دولت عراق همکاری کنند.
نخست‌وزیر عراق گفت: دولت با جدیت خواسته‌های تظاهرات کنندگان را پیگیری می‌کند و توصیه‌هایی برای تحقق برخی خواسته‌ها در مقطع کنونی صادر کرده‌ایم.
تظاهرات علیه دولت به خاطر وضعیت بد معیشتی، ضعف خدمات رسانی، بیکاری و فقر، از 17 تیر ماه در شهر بصره آغاز شد و رفته رفته دامنه آن به شهرهای دیگر عراق مانند کربلاء، نجف اشرف، ناصریه و بغداد گسترش یافته است.
وزارت بهداشت عراق سه‌شنبه گفت، هشت نفر طی این مدت در اعتراض‌ها کشته و 56 تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.
اوایل هفته جاری نیز یک نماینده پارلمان عراق گفته بود، تخریب اموال عمومی و اغتشاش در شهرهای جنوبی عراق، کار عناصر وابسته به دستگاه اطلاعاتی عربستان و عناصر حزب منحله بعث رژیم «صدام» است.  رئیس‌جمهور فراری یمن:
از کشته شدن مردم یمن در حملات سعودی تاسف نمی‌خورم

Image result for ‫رئیس‌جمهور فراری یمن‬‎
رئیس‌جمهور مستعفی یمن در اظهاراتی اعلام کرد، از حملات هوایی ائتلاف سعودی در یمن که تاکنون غیرنظامیان بسیاری را قربانی کرده، متأسف نیست!
در حالی که حملات ائتلاف سعودی که به درخواست منصور هادی رئیس‌جمهور فراری یمن در سه سال گذشته جان بیش از 15 هزار غیر نظامی را گرفته است و باعث قحطی و انتشار بیماری‌های زیادی شده است منصور هادی اعلام کرد از این مسئله متاسف نیست!
به گزارش فارس، خبرنگار بی.بی.سی در گفت‌وگو با منصور هادی ضمن‌اشاره به آمار سازمان ملل درباره تلفات انسانی ناشی از حملات ائتلاف هوایی عربستان به یمن از وی پرسید آیا با توجه به این مسئله از وارد کردن ائتلاف سعودی در درگیری‌های یمن پشیمان شده است، که هادی در پاسخ گفت: «من اصلا پشیمان نیستم.» رئیس‌جمهور مستعفی یمن در توجیه چرایی قتل عام مردم یمن گفت اگر ائتلاف سعودی حملات هوایی در یمن انجام نمی‌داد، آنها نمی‌توانستند بخش‌هایی از این کشور را به تصرف درآورند!
موافقت مشروط انصارالله با نظارت سازمان ملل بر الحدیده
از سوی دیگر خبر رسیده که عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن اعلام کرده، این جنبش تنها در صورتی با ایفای نقش سازمان ملل متحد در بندر «الحدیده» یمن موافقت می‌کند که تهاجم ائتلاف سعودی-اماراتی به این منطقه متوقف شود. الحوثی که با روزنامه فرانسوی «لو فیگارو» صحبت می‌کرد، گفته: «ما به «مارتین‌گریفیتس» نماینده ملل گفتیم نقشی را که سازمان ملل می‌خواهد در زمینه نظارت و لجستیک در بندر ایفا کند، رد نمی‌کنیم، مشروط بر اینکه تهاجم علیه الحدیده متوقف شود.» الحوثی در بخش دیگری از این مصاحبه از نقش فرانسه در جنگ یمن هم انتقاد کرد و گفت پاریس با فروش سلاح به عربستان در حملات سعودی‌ها و کشتار مردم یمن مشارکت دارد: «بسیاری از کشورهای غربی جنگ‌ها را از منظر منافع اقتصادی می‌بینند و حقوق بشر را قربانی می‌کنند.»
هاآرتص: ائتلاف سعودی در یمن شکست خورد
خبر دیگر اینکه، روزنامه «هاآرتص» در گزارشی درباره ناکامی سعودی‌ها و اماراتی‌ها در غلبه بر نیروهای مقاومت یمنی، نوشته است که این دو کشور با وجود بهره بردن از پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی جهان، ظرف چهار سال نتوانسته‌اند به اهداف خود در یمن برسند. هاآرتص با اشاره به ناکامی تلاش چندهفته‌ای ائتلاف سعودی-اماراتی برای‌اشغال بندر راهبردی «الحدیده» در غرب یمن، نوشته است: «ریاض و ابوظبی وعده داده بودند که این عملیات با سرعت پیش رود، اما این نبرد حالا به یکی از شدیدترین درگیری‌های این مناقشه فاجعه‌بار بدل شده است.» این رسانه همچنین تاکید کرده که «محمد بن سلمان» ولیعهد و وزیر دفاع عربستان از تلفات هراسان است، به همین دلیل هم است که در طول 38 ماه جنگ، سعودی‌ها هیچ آمار رسمی‌ای از تعداد کشته‌هایشان اعلام نکرده‌اند.
در پایان این گزارش آمده است: «ناتوانی ائتلاف عربی در پیروزی یا حتی پیشروی در یمن، دلیلی دو وجهی دارد: این حقیقت که حوثی‌ها در موقعیت مناسبی برای دفاع حملات نیروهای خارجی قرار گرفته‌اند و این واقعیت که ارتش سعودی از ناکارآمدی ساختاری رنج می‌برد، حتی با وجود تلاش امارات برای به میدان آوردن قدرت خود برای مبارزه در جنگ.»


  انگلیس فروش سلاح به کشورهای مرتجع عربی را دوبرابر کرد!
Image result for ‫انگلیس فروش سلاح به کشورهای مرتجع عربی را دوبرابر کرد!‬‎
آمار و ارقام منتشر شده نشان می دهد انگلیس سال گذشته ارزش سلاح های صادراتی خود را به کشورهایی که در فهرست دولت این کشور در زمینه نقض حقوق بشر قرار دارند، تقریبا دو برابر کرده است!
روزنامه ایندیپندنت در این زمینه نوشته براساس ارقامی که گروه فشار موسوم به پویش مبارزه با تجارت اسلحه به آن دست یافته است، دولت انگلیس سال 2017 برای قراردادهای فروش سلاح به ارزش یک و نیم میلیارد پوند مجوز صادر کرده در حالی که ارزش قراردادهای سال 2016 فقط 820 میلیون پوند بوده است.
بر اساس این گزارش سلاح‌های انگلیس در سال 2017 به 18 کشوری که در فهرست ناقضان حقوق بشر قرار دارند از جمله چین، عربستان، بحرین، رژیم صهیونیستی، مصر و پاکستان فروخته شده است. سال 2016 نیز تعداد کشورهای ناقض حقوق بشر که انگلیس به آنها سلاح فروخته 20 کشور بود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 28 تیر 1397
پنجشنبه 28 تیر 1397 11:08 ق.ظ
رئیس جمهور فراری یمن از عرتستان 9 میلیارد دلار گرفته برایش یمنی ارزش ندارد

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic