تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


پس از ترور دانشمند موشکی سوری:
رسانه‌های صهیونیست: ترور دانشمندان سوری ادامه می‌یابد! 
   ۱۳۹۷/۰۵/۱۵
Image result for ‫رسانه‌های صهیونیست: ترور دانشمندان سوری ادامه می‌یابد!‬‎
رسانه‌های رژیم صهیونیستی با اشاره به ترور اخیر دانشمند برجسته سوری در استان «حماه»، رسما اعلام کردند که دیگر دانشمندان سوریه نیز در نوبت ترور قرار دارند و ترور آنها ادامه می‌یابد.
رژیم اسرائیل ترور مغزها و دانشمندان موشکی و پژوهشگران سوریه را در دستور کار خود قرار داده است. این خبر را رسانه‌های رژیم صهیونیستی رسما اعلام کرده‌اند.
به گزارش تسنیم، این رسانه‌ها نوشته‌اند که «ترور دانشمند سوری (دکتر عزیز اسیر)، پیامی به دمشق است، مبنی بر اینکه کارکنان مراکز پژوهشی (سوریه)، در معرض خطر قرار دارند.»
دکتر عزیز اسیر مدیر مرکز مطالعات و تحقیقات شهر «مصیاف» استان حماه سوریه اوایل هفته جاری به همراه راننده‌اش، بر اثر انفجار بمب، جان خود را از دست داده‌اند. پیش از این مرکز پژوهشی مصیاف بارها توسط جنگنده‌های صهیونیستی بمباران شده بود.
در سال 1394 نیز گروهی مسلح دکتر مهندس «نبیل زغیب» مغز متفکر در برنامه‌های موشکی سوریه را ترور کرده است. دکتر عزیز اسیر نیز دیروز با عنوان «دانشمند موشکی سوریه» یاد کرده‌اند. براساس گزارش رسانه‌ها، وی از شخصیت‌های نظامی نزدیک به رئیس‌جمهور سوریه و همچنین، مسئول گسترش توان موشک‌‌های راهبردی سوریه بوده است.
در پی ترور عزیز اسیر، گروه تروریستی «جبهه النصره» مدعی انجام این ترور شد. این درحالی است که شواهد و قراین، این ترور را به «موساد» وصل می‌کنند. طرح حذف و نابودی دانشمندان جهان عرب و اسلام، یکی دو دهه است که توسط صهیونیست‌ها کلید زده شده است. تاکنون شماری از دانشمندان ایرانی، ده‌ها دانشمند عراقی و سایر کشورهای اسلامی، به دست عوامل موساد کشته شده‌اند. رژیم اسرائیل مجوز ترور (و یا هر جنایت دیگری) را سال‌ها پیش از جانب اروپا و آمریکا دریافت کرده و دستش برای کشتن مسلمانان و ساکنان آسیای غربی کاملا باز است.
نبرد با داعش در بیابان
دیروز نبردهای شدیدی میان نیروهای ارتش سوریه و عناصر تکفیری داعش در شرق و شمال شرق بیابان «السویدا» جریان داشت. درحال حاضر حدود 50 درصد خاک این استان جنوبی سوریه، در اشغال داعش است.
به گزارش ایسنا، ارتش سوریه در این پیشروی و عملیات، دست برتر را دارد. در این نبرد، نیروهای ارتش آزاد سوریه که با دولت سوریه وارد مصالحه شده‌اند، نیز حضور دارند. خبرگزاری فارس نیز گزارش داد، مواضع داعش در ارتفاعات «الحص» استان السویدا هدف آتش نیروهای ارتش سوریه قرار گرفت و جنگنده‌های سوری نیز در نزدیکی چاه‌های «الدیاثه» (شمال شرق السویدا)، مواضع داعش را به شدت بمباران کردند.
ارتش سوریه در واکنش به حملات خونبار و انفجارهای سنگینی که داعش در شهر و منطقه شمال شرق السویداء انجام داده و به کشته شدن بیش از 250 نفر منجر شده، دست به این عملیات زده است.
اقدام مثبت کردهای سوریه
سران گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه) که بیشتر افراد آن کرد هستند اعلام کردند که حاضرند عناصر داعش که در دست این گروه اسیر هستند را با این افراد ربوده شده معاوضه کنند.
«ریدور خلیل» سخنگوی «یگان‌های مدافع خلق» کرد در این زمینه تاکید کرد: «به ملت خود در شهر السویداء و خانواده‌های افراد ربوده شده اعلام می‌کنیم که برای هرگونه عملیات تبادل [اسرا] با عناصر داعش که نزد ما زندانی هستند، آمادگی کامل داریم.»
عناصر داعش پس از عملیات تروریستی در شهر السویداء و چند حمله در شمال شرق استان السویدا 250 غیرنظامی را کشتند و شماری از زنان و کودکان را ربودند.
وبگاه خبری «رای‌الیوم» گزارش داد که اظهارات خلیل پس از شکست مذاکراتی مطرح می‌شود که روسیه برای آزادسازی 30 زن و کودک ربوده شده توسط داعش انجام داده
است.
خلیل در ادامه اعلام کرد که «این طرح، جایگزین میانجیگری روسیه نیست، بلکه فقط پیشنهادی از طرف ماست تا غیرنظامیان نجات یابند.»
کردها شمار زیادی از عناصر داعش به همراه سرکرده‌های خارجی این گروه تروریستی را در جریان جنگ با آنان، در سوریه بازداشت کرده‌اند.


  انتقاد آمریکا از وضعیت حقوق بشر ایران
در سالروز قتل‌عام صدها هزار ژاپنی در هیروشیما

Image result for ‫انتقاد آمریکا از وضعیت حقوق بشر ایران در سالروز قتل‌عام صدها هزار ژاپنی در هیروشیما‬‎
دیروز همزمان با هفتاد و سومین سالروز حمله اتمی آمریکا به هیروشیما و قتل‌عام مردم ژاپن از سوی آمریکا وزیرخارجه این کشور از وضعیت حقوق‌ بشر در ایران انتقاد کرد.
روز 6 اوت سال 1945، یک جنگنده «بی »29 ارتش آمریکا اولین بمب اتمی تاریخ بشر را بر سر مردم شهر هیروشیمای ژاپن فروافکند. انفجار حاصل از این بمب 90 درصد از این شهر را در یک لحظه نابود کرد و 80 هزار نفر را در چند ثانیه جزغاله کرد، ده‌ها هزار نفر دیگر نیز در ماه‌ها و سال‌های بعد در اثر تشعشعات رادیواکتیو حاصل از این انفجار وحشتناک جان خود را از دست دادند. سه روز بعد، یک هواپیمای بی‌ 29 دیگر آمریکایی یک بمب هسته‌ای دیگر را این بار بر شهر ناکازاکی فروانداخت و 40 هزار نفر را به قتل رساند. در جریان حمله اتمی هیروشیما ۱۴۰ هزار تن و در جریان بمباران اتمی ناکازاکی ۷۴ هزار تن کشته شدند.
آمریکایی‌ها تقریبا مطمئن بودند که پیروزی در نبرد زمینی با فرزندان سامورایی‌ها اگرچه ممکن است، اما هزینه گزاف انسانی و مالی خواهد داشت. ژاپنی‌ها وجب به وجب دفاع می‌کردند و ابایی از مرگ نداشتند. بنابراین «پروژه منهتن» مطرح شد که با بمباران اتمی هیروشیما هم زهرچشمی گرفته و بمب خود را آزمایش کنند و هم کار جنگ دوم جهانی را به نفع خود یکسره کنند. البته برخی منابع نیز می‌گویند که تصمیم حمله اتمی به ژاپن از سپتامبر 1944 اخذ شده بود. ژنرال «داگلاس مک‌آرتور»، ژنرال 5 ستاره مشهور آمریکایی‌ها و دیگر فرماندهان عالی‌رتبه نظامی آمریکایی بر این باور بودند که باید بمباران عادی ژاپن ادامه یابد و سپس یک عملیات زمینی گسترده علیه ژاپن صورت پذیرد اما همین فرماندهان به هری ترومن رئیس‌جمهور آمریکا هشدار داده بودند که در این طرح چیزی در حدود یک میلیون نظامی آمریکایی کشته خواهد شد. جلوگیری از این تلفات  نیز در تصمیم ترومن  موثر بود.  «جیمز بایرنس»، وزیر خارجه دولت هری ترومن معتقد بود استفاده از بمب هسته‌ای علیه ژاپن به قدرت آمریکا وجهه بخشیده و نقش این کشور را در شکل‌دهی جهان پس از جنگ تثبیت خواهد کرد. علت انتخاب شهر هیروشیما برای اولین حمله اتمی جهان نیز به این دلیل صورت گرفت که تقریبا بقیه شهرهای ژاپن در جریان جنگ نابود شده بودند اما این یکی آسیب زیادی ندیده بود! در ضمن، سایز و شکل شهر نیز برای تخریب شدن به‌وسیله بمب اتمی مناسب بود و همچنین، تاسیسات نظامی این شهر آسیب زیادی متحمل نشده بودند. با این حال، نابودی هیروشیما به تسلیم بلافصل ژاپن در جنگ نینجامید. از سوی دیگر، دو روز پس از حمله به هیروشیما، شوروی هم به ژاپن اعلام جنگ داد و به منچوری یورش برد، به این ترتیب خطر دیگری متوجه آمریکا شد: «توسعه نفوذ کمونیست‌ها در اقیانوس آرام». این امر باعث شد ترومن مصمم شود هرچه سریع‌تر جنگ را بدون مشارکت روس‌ها به پایان برساند. به همین خاطر آمریکایی‌ها در 9 اوت دومین بمب را بر سر مردم ناکازاکی انداختند. اگرچه بمب اتمی اول به نام «پسر کوچک» بمبی اورانیومی بود، بمب دوم که «مرد چاق» نامیده شد، ساخته شده از پلوتونیوم بود. این بمب راس ساعت 11 صبح بر سر مردم ناکازاکی انداخته شد و از بمب اولی قوی‌تر بود. پس از این فاجعه تاریخی، سراسر آمریکا به‌مناسبت این پیروزی شاهد جشن و پایکوبی بود!پس از جنگ جهانی دوم، هیروشیما بازسازی شد اما بخش کوچکی از آن به عنوان یادبود خسارات دهشت‌انگیز «پسر کوچک» به همان شکل باقی ماند. هر سال و در تاریخ 6 اوت، هزاران ژاپنی در «پارک صلح» گرد می‌آیند و یاد و خاطره قربانیان این حمله وحشیانه را گرامی می‌دارند. «درنای کاغذی» نیز به نماد گرامی‌داشت کشته‌شدگان ناگازاکی تبدیل شده است.
دیروز در سالگرد چنین روزی، ترامپ از وضعیت حقوق بشر ایران انتقاد کرد!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 16 مرداد 1397
سه شنبه 16 مرداد 1397 03:43 ب.ظ
مرگ بر یهودی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی