تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

پیروزی بزرگ مقاومت
آمریکا و اسرائیل پرچم سفید را در سوریه بالا بردند
   ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
رژیم صهیونیستی و آمریکا پس از هفت سال‌ونیم جنگ مستقیم و نیابتی در سوریه، بالاخره پرچم سفید را بالا بردند و تسلیم شرایط جدید شدند.
«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و چهره تندرو در میان صهیونیست‌ها، بالاخره در ارتباط با شرایط جدید سوریه که برای رژیم اسرائیل، بسیار هراس‌آور است، لب به اعتراف گشود و گفت: ما شاهد آن هستیم که ارتش سوریه به بازپس‌گیری تمام خاک این کشور، اکتفا نخواهد کرد و (دولت) سوریه یک ارتش جدید و قدرتمند بنا می‌کند.
لیبرمن، که از جولان اشغالی بازدید می‌کرد، مدعی شد که اسرائیل آماده واکنش نشان دادن به هر سناریویی هست. البته، این اظهارات لیبرمن را حتی خود صهیونیست‌ها هم جدی نمی‌گیرند، چون می‌دانند رژیم نامشروع اسرائیل اکنون از سه جهت، در محاصره بوده و از جانب شرق، با یک ارتش ملی کارآزموده و آبدیده (ارتش سوریه) طرف است.
 لیبرمن به زعم خود، پیش‌بینی کرد که وضعیت جولان اشغالی طی روزهای آینده آرام‌تر شود، و گفت: از نظر ما، وضعیت (در سوریه) درحال بازگشت به حالت قبل از جنگ است، یعنی حکومت مرکزی و یک شخص مسئول وجود دارد.
این اظهارات انفعالی درحالی صورت می‌گیرد که پیش از این، صهیونیست‌ها به شکل تحکم‌آمیزی حرف می‌زدند و به چیزی کمتر از کناره‌گیری «بشار اسد» از قدرت، راضی نمی‌شدند.
البته، اوضاع و احوال آمریکا نیز در سوریه تعریفی ندارد؛ این کشور اخیرا در جنوب (مثل رژیم صهیونیستی) تروریست‌ها را از دست داده و در شمال هم کردها اعتماد خود را به واشنگتن از دست داده‌اند. بدین ترتیب، همانطور که یک مقام حزب‌الله لبنان اخیرا گفته است، آمریکا مجبور می‌شود به زودی خاک سوریه را ترک کند.
به گزارش خبرگزاری دانشجو، روزنامه مستقل «رای‌الیوم» نوشت: آمریکا در سوریه پرچم سفید را به اهتزاز درآورده و پیروزی دولت، ملت و ارتش سوریه را پذیرفته است. این روزنامه افزود: برگه‌های میدانی آمریکا در اراضی سوریه، به کمترین حد خود رسیده و این اتفاق، زمینه‌های سوءاستفاده واشنگتن از تحولات داخلی سوریه را از بین برده است.
این روزنامه با درج این میان تیتر که «واشنگتن نمی‌تواند عقربه‌های ساعت را به عقب برگرداند» نوشت: آمریکا در سوریه ضررهای زیادی متحمل شده است، می‌توانیم به سخنان روسای جمهور قبلی و فعلی آمریکا درباره فروپاشی حتمی دولت سوریه بعد از نمایش‌های بهار آمریکایی در منطقه اشاره کنیم. به طوری‌که درخواست اصلی و غیرقابل گفت‌وگوی آنان، برکناری «بشار اسد» از قدرت بوده است.
سایر رویدادها:
* نیویورک‌تایمز به نقل از منابع امنیتی، نوشت: دکتر «عزیز اسیر» دانشمند سوری که اخیرا ترور شده، از قبل در لیست ترور «موساد» قرار داشته است.
* ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در استان جنوبی «السویدا»، دو منطقه «الرزین» و «غبشه» را آزاد کرد.
* دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، بر اثر حملات هوایی ائتلاف ضدداعش در استان «دیرالزور» واقع در شرق سوریه، 28 تن از اعضای این گروه تروریستی
کشته شدند.


براساس تحقیقات دانشگاه «کورنل» و «واشنگتن»
پلیس آمریکا روزی 3 نفر را می‌کشد سهم سیاه‌پوستان 3 برابر سفیدپوستان

Image result for ‫پلیس آمریکا روزی 3 نفر را می‌کشد سهم سیاه‌پوستان 3 برابر سفیدپوستان‬‎
نتایج یک مطالعه دانشگاهی در آمریکا نشان می‌دهد پلیس این کشور روزی 3 نفر را با شلیک گلوله می‌کشد که سهم سیاه پوست‌ها و لاتین تبارها سه برابر بیشتر از سفیدپوستان است.
شاید برای عده‌ای باورکردنی نباشد در کشور آمریکا که دولتش خود را پرچمدار دموکراسی و حقوق بشر در جهان معرفی می‌کند حقوق بشر در بدترین وضعیت ممکن است. به طوری که رفتار‌های نژادپرستانه و کشتار سیاهان و مردم عادی و زندانی کردن انسان‌ها بدون دادگاه و ادامه زندان بدون اثبات جرم تبدیل به یک مسئله عادی شده است. همین چند روز پیش بود که « برنی سندر» سناتور با نفوذ دموکرات آمریکا در متنی که پایگاه خبری ان‌بی‌سی منتشر کرد، با انتقاد شدید از وجود بی‌عدالتی در سیستم قضایی آمریکا نوشت: « در کشور نباید صدها هزار انسان را پیش از آنکه واقعاً جرمی مرتکب شده باشند، محبوس کنیم. بیش از ۶۵ درصد  از ۷۰۰ هزار نفری که در زندان‌های محلی یا فدرال آمریکا محبوس هستند، جرمشان اثبات نشده است، آنها تنها به این دلیل که امکان پرداخت وثیقه ندارند، در حبس می‌مانند... گویا در این کشور فقر یک جرم است...»
آمار کشتار‌های گروهی اعم از حملات تروریستی و کشتارهایی که پلیس آمریکا انجام می‌دهد، یا جنایت‌هایی که توسط خود مردم این کشور انجام می‌شود، سال به سال در حال افزایش است. براساس اظهارات مقامات سیاسی این کشور سالانه چیزی حدود 33 هزار نفر در آمریکا با اسلحه و از سوی خود مردم به قتل می‌رسند و این به معنای کشته شدن 90 نفر در روز با شلیک اسلحه است.
نتایج مطالعاتی نیز که اخیرا منتشر شده نشان‌ می‌دهد پلیس آمریکا در رویه خود هیچ تغییری نداده است و سال به سال آمار کشتارها بیشتر می‌شود. این مطالعه که توسط گروهی از جامعه‌شناسان دانشگاه‌های کرنل و واشنگتنِ آمریکا صورت گرفته نشان می‌دهد پلیس آمریکا روزانه حدود سه نفر را می‌کشد که بطور میانگین بیش از ۱۰۰۰ نفر در سال و به مراتب بیشتر از آمارهای رسمی منتشر شده توسط دولت این کشور است.
این مطالعه نشان می‌دهد احتمال کشته شدن به دست پلیس در آمریکا دو برابر بیشتر از آماری است که در پایگاه‌های رسمی توسط اداره آمار دادگستری یا نظام آمار حیات ملی آمریکا منتشر می‌شود. این بدان دلیل است که سازمان‌های پلیس این کشور ملزم به ارائه اطلاعات مربوط به مرگ‌های مربوط به پلیس به دولت فدرال نیستند. علاوه‌بر آن ماموران و ادارات پلیس معمولا این نوع مرگ و میرهای صورت گرفته توسط پلیس را در دسته قتل‌ها طبقه بندی نکرده یا چنین اطلاعاتی را به درستی گزارش نمی‌کنند.
بر اساس این گزارش، پلیس آمریکا بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ میلادی 9هزار و 795 نفر را به قتل رسانده که ۸۸ درصد از این قربانیان را مردان تشکیل می‌دهند. همچنین تعداد افراد سیاه پوست و لاتین‌تبار در این آمار بطور قابل توجهی بالا است. طوری که در این سال‌ها بطور میانگین افراد سیاه پوست سه برابر و افراد آمریکای جنوبی ۴۰ برابر بیشتر از سفیدپوستان به دست پلیس آمریکا کشته شده‌اند. به گزارش ایسنا، همچنین آمارِ چنین مرگ و میرهایی در ایالات مختلف آمریکا متفاوت است. اگرچه مردان به‌طور کلی ۱۰ برابر بیشتر از زنان در این آمار نقش داشته‌اند اما تفاوت‌های نژادی در زنان نیز در سراسر آمریکا بر احتمال کشته شدن آنان توسط پلیس این کشور تاثیر می‌گذارد. به طوری‌که زنان سیاه پوست، بومی ایندین آمریکایی و بومی آلاسکایی نسبت به زنان سفیدپوست آمریکایی بیشتر به دست پلیس آمریکا کشته می‌شوند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 17 مرداد 1397
چهارشنبه 17 مرداد 1397 05:37 ب.ظ
مرگ بر آمریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی