تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


فلسطینی‌ها با شعار انتقام انتقام 2 شهید دیگر غزه را تشییع کردند
    ۱۳۹۷/۰۵/۱۷

Image result for ‫فلسطینی‌ها با شعار انتقام انتقام 2 شهید دیگر غزه را تشییع کردند‬‎
تشییع با شکوه پیکر دو شهید قسام در غزه در شرایطی برگزار شد که فلسطینی‌های شرکت‌کننده در این مراسم تاکید می‌کردند راه شهدا ادامه دارد و مقاومت فلسطین هرگز تسلیم رژیم صهیونیستی نخواهد شد.
روز سه‌شنبه پیکر دو شهید گردان‌های قسام شاخه نظامی جنبش حماس که در حملات هوایی اخیر صهیونیست‌ها به شهادت رسیده بودند به شکل باشکوهی در غزه تشییع شدند.
شرکت‌کنندگان در این مراسم شعارهایی در محکومیت اقدامات تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی سر دادند و فریاد زدند هرگز اجازه نخواهند داد این رژیم برنامه‌های توطئه‌آمیز و اقدامات شوم خود علیه غزه و ساکنان آن را اجرا کند. فلسطینی‌ها شعار «انتقام انتقام» نیز سرمی‌دادند.
«فوزی برهوم» سخنگوی حماس با اعلام اینکه «اشغالگران مسئولیت کامل ترور رزمندگان مقاومت از گردان‌های قسام در بیت لاهیا در شمال غزه را برعهده ‌دارند» تاکید کرد: «مقاومت با بمباران مواضع و هدف قرار دادن رزمندگان مقاومت از سوی صهیونیست‌ها تسلیم نخواهد شد. هدف قرار دادن رزمندگان مقاومت بدون تاوان نخواهد بود و دشمن صهیونیست نمی‌تواند رزمندگان مقاومت را هدف قرار دهد و تاوانی نپردازد.»
 جنگنده‌های رژیم صهیونیستی روز دوشنبه با حمله به نوار غزه یکی از پایگاه‌های نیروهای مقاومت فلسطین را هدف قرار دادند که دو تن از نیروهای گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس به شهادت رسیدند. رژیم صهیونیستی مدعی شده آنها در حال تیراندازی به سمت نظامیان این رژیم بوده‌اند در حالی که شاخه نظامی حماس با انتشار فیلمی، دروغگویی صهیونیست‌ها در این باره را برملا کرد.
جهاد اسلامی فلسطین هم اعلام کرده هدف قرار گرفتن مرکز وابسته به مقاومت فلسطین هنگام آموزش و شهادت دو رزمنده به مثابه نادیده انگاشتن تلاش‌های مربوط به تثبیت آتش‌بس است و این جنایتی است که شکنندگی پیشنهادات مطرح شده را نشان می‌دهد...ملت فلسطین حق دارد از خود دفاع کند و به این جنایت و همه جنایاتی که ‌اشغالگران مرتکب می‌شوند، واکنش نشان دهد.»
آتش‎بس
قدسنا اما گزارش داده، توافق آتش‎بس میان حماس و رژیم صهیونیستی در روزهای آخر اوت(مرداد) بررسی خواهد شد. به نظر می‌رسد طرف صهیونیستی با توجه به ناتوانی در اجرای دیگر گزینه‌ها در قبال غزه راه‌ گریزی از آن ندارد و در مقابل مقاومت فلسطین در پی نیل به اهداف مهم و راهبردی خود است.
طی روزهای گذشته گمانه‌زنی‌ها درباره توافق آتش‌بس میان حماس و رژیم صهیونیستی جدی‌تر از قبل شده است، به ویژه اینکه طرف مصری به‌عنوان میانجیگر رایزنی‌های پرفشاری را با طرف‌های فلسطینی انجام داده است. هدف این رایزنی‌ها بیش از آنکه موضوع خاک خورده آشتی ملی فلسطینی و وحدت فتح و حماس باشد، در زمینه توافق آتش‌بس در غزه بوده است، تا جایی که گویی طرف مصری از طرف رژیم صهیونیستی ماموریت گرفته تا این آتش‌بس را به سرانجام برساند. در همین رابطه یک مقام مسئول در جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سه‌شنبه شب پیش‌بینی کرد تا دو هفته دیگر نهایتا توافق آتش‌بس میان حماس و رژیم صهیونیستی که با میانجیگری و نظارت مصر، قطر، ترکیه و سازمان ملل برگزار می‌شود به سرانجام برسد.مهم‌ترین بندهای توافق جدید و بلندمدت آتش‌بس در غزه عبارت‌اند از: بازگشایی دائمی گذرگاه رفح میان غزه و مصر،کاهش شدت محاصره غزه از سوی اسرائیل با بازگشایی گذرگاه کرم ابوسالم میان غزه و فلسطین‌ اشغالی جهت انتقال کالای تجاری، ساخت یک فرودگاه و بندرگاه در شبه جزیره سینا در مصر جهت استفاده اهالی غزه از آن جهت سفر به خارج، پایبندی دو طرف به آتش‌بس 5ساله، آزادی 4 نظامی اسیر اسرائیلی از سوی حماس، توقف ارسال بادبادک‌ها و بالن‌های آتش‌زا از غزه به سوی اراضی ‌اشغالی.


 پایان شمارش دستی آرای انتخابات عراق
اعلام نتایج، به زودی
Image result for ‫پایان شمارش دستی آرای انتخابات عراق‬‎
بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی اخیر عراق پایان یافت و نتایج این بازشماری به زودی اعلام می‌شود.
منابع آگاه در کمیساریای عالی انتخابات عراق اعلام کردند، بازشماری دستی نتایج انتخابات پارلمانی عراق دیروز پایان یافت. به گفته این منابع، نتایج این بازشماری، تغییری در حجم ائتلاف‌ها و تعداد کرسی‌های آنها در پارلمان ایجاد نمی‌کند. با این وجود، نتایج این بازشماری، به زودی رسما اعلام می‌شود.
انتخابات پارلمانی عراق 22 اردیبهشت برگزار شد و بنابر اعلام منابع رسمی، ائتلاف «سائرون» به رهبری «مقتدا صدر»، 52 کرسی را به دست آورد و در راس سایر ائتلاف‌ها قرار گرفت. ائتلاف «الفتح» تحت رهبری «هادی عامری» با کسب 47 کرسی، در جایگاه دوم و ائتلاف «النصر» به رهبری «حیدر عبادی» (نخست‌وزیر) با کسب 43 کرسی پارلمان، در رتبه سوم قرار گرفتند.
اما، علی‌رغم اعلام رسمی نتایج انتخابات، برخی چهره‌ها و جریان‌ها، مدعی تقلب در انتخابات شده بودند و نهایتا تصمیم بر این شد که آرای مأخوذه در پنج استان به طور دستی بازشماری شود. این بازشماری دیروز پایان یافت و به گفته کارشناسان، اعلام نتایج این بازشماری بحران جدیدی را ایجاد نخواهد کرد.
اقدام عبادی علیه فساد
«حیدر عبادی» نخست‌وزیر عراق، اعلام کرد که دو وزیر سابق صنعت و آموزش و پرورش به همراه دو مدیر کل مسئول پروژه مدرسه‌سازی را به هیئت شفاف‌سازی ارجاع داد، تا از آنها درباره ارتکاب به فساد، تحقیق شود.
عبادی تاکید کرد: دولت هرگز از پیگیری پرونده‌های فساد دست برنمی‌دارد و لیست جدیدی از چهره‌های فاسد را به زودی منتشر خواهد کرد.به گزارش ایسنا، عبادی افزود: مرجعیت دینی عراق نقش مهمی دارد و سخنان ایشان(دولت را) در مبارزه با فساد کمک می‌کند. سرمایه‌گذاری و ایجاد فرصت‌های شغلی به اعتمادسازی در ساختار سیاسی مرتبط است.نخست‌وزیر عراق از فراکسیون‌های سیاسی این کشور خواست توافقی درباره برنامه‌های دولتی جهت برآوردن خواسته‌های مردم دست یابند.عبادی در ادامه گفت: دیدارهایی با نمایندگان 9 استان تاکنون داشته‌ایم و دستوراتی برای خدمات‌رسانی صادر کردیم که همگی آنها از سوی کمیته بحران پیگیری می‌شوند.وی افزود: کابینه عراق به مذاکرات و بررسی‌های گسترده خود در مورد خواسته‌های شهروندان و عمل به آنها، ادامه می‌دهد.دفتر عبادی نیز اعلام کرد: رفع نیازهای پروژه‌های سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مدیریتی وزارت سازندگی، مسکن، شهرداری و مشاغل عمومی در استان‌های بصره، ذی‌قار، المثنی و نجف تصویب شده است.
سایر رویدادها
* «نیچروان بارزانی» نخست‌وزیر منطقه خودمختار کردستان عراق، اعلام کرد که انتخابات پارلمانی این منطقه، 30 سپتامبر (8 مهر) برگزار می‌شود.
* نیروهای عراقی 16 تکفیری وابسته به داعش را که قصد ورود به داخل عراق در مناطق بیابانی «راوه» را داشتند، از پای درآوردند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 18 مرداد 1397
پنجشنبه 18 مرداد 1397 05:49 ب.ظ
مرگ بر یهودیان صهیونیست
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی