تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


کارشناس آلمانی مسائل استراتژیک:
مخاطب این حرفم مردم ایران است
آمریکا خود در بدترین شرایط اقتصادی قرار دارد  
۱۳۹۷/۰۵/۲۲
Image result for ‫اینگدال‬‎


«دونالد ترامپ» چند روز پیش اولین دور تحریم‌های خود را علیه ایران بعد از خروج آمریکا از برجام اجرایی کرد. البته این تنها ایران نیست که هدف تحریم واقع شده جنگ تجاری آمریکا با چین ، اروپا، روسیه، کانادا، مکزیک و اخیرا ترکیه نیز بالا گرفته است. در رابطه با راه‌های مقابله با تحریم‌های آمریکا و برون رفت از چالش اقتصادی اخیر با «ویلیام اینگدال»، کارشناس مطرح مسائل استراتژیک و اقتصادی که اصالتا آلمانی و ساکن آمریکاست به گفت‌وگو نشسته‌ایم. وی خطاب به مردم ایران تاکید کرد فریب ترامپ را نخورید چرا که «آمریکا ناجی اقتصاد ایران نیست.» در عین حال این را هم گفت که «نباید در رابطه با تهدیدات آمریکا دچار ترس توهم شویم.» مصاحبه خواندنی کیهان با «اینگدال» را در ادامه می‌خوانید.

* «تحریم» به مولفه مهمی در پیشبرد اهداف سیاست خارجی آمریکا تبدیل شده و این ابزار در دوران ترامپ بیش از هر زمان دیگری علیه دوست و دشمن این کشور استفاده می‌شود. در این باره کمی برای خوانندگان کیهان توضیح دهید.
- پس از واقعه 11 سپتامبر 2001 ، سازمان اطلاعات آمریکا ، ماموریت تازه و ویژه‌ای برای دپارتمان خزانه‌داری آمریکا تعریف کرد. این ماموریت خزانه‌داری را ملزم می‌کرد تا جنگ‌های اقتصادی تمام عیاری علیه کشورهایی که از دید واشنگتن «متخاصم» بودند را راه بیاندازد. کشورهایی که به اصطلاح ارزش‌های آمریکا را زیر پا می‌گذاشتند. این ماموریت به واحدی مخصوص در خزانه‌داری آمریکا محول شد که به منظور انجام همین عملیات تشکیل شده بود. فشارهای بی‌امان علیه سویفت به دست واشنگتن برای مختل کردن تراکنش‌های بانکی برای انتقال پولهای نفتی ایران بزرگترین و غم‌انگیزترین مثال برای سلاح فوق‌العاده و جدید آمریکاست. جنگ اقتصادی اما به هیچ عنوان چیز جدیدی نیست. اما جاسوسی مالی در سیستم بانکداری جهانی و قوانینی که آمریکا آن را به اتحادیه اروپا تحمیل کرده است، این اجازه را به آمریکا می‌دهد که تراکنش‌های هر کشور متخاصمی را پیگیری کند و به آن ضربه بزند.
* چگونه است که تحریم اقتصاد ونزوئلا را فلج کرد، اما ایران همچنان در برابر تحریم‌ها مقاومت کرده است؟چه چیزی ایران را از سایر کشورها متمایز کرده است؟
- واقعا پاسخ به این سؤال مشکل است. ونزوئلا اقتصاد متفاوتی دارد، فرهنگ و تاریخ آنها با ایران فرق دارد. ایران حدود 40 سال است که در حال جنگ با آمریکاست و بزرگ‌ترین نمونه آن همان جنگ با عراق است که واشنگتن حامی درجه یک عراق به شمار می‌آمد و یا تحریم‌هایی که سال هاست سعی دارد تا اقتصاد ایران را از کار بیاندازد. اقتصاد ایران بسیار جامع‌تر و قدرتمندتر از ونزوئلاست. ایران با کشورهای اوراسیا همچون روسیه و چین رابطه خوبی دارد در حالی که ونزوئلا با همپیمانان آمریکا هم مرز هست و به گونه‌ای از کشورهایی نظیر کلمبیا که رابطه تنگاتنگی با آمریکا دارد محاصره شده است.
* بهترین راه برای مقابله با آمریکا چیست؟ اگر آنها به شرکت‌ها اجازه خرید محصولات نفتی ایران را ندهند، چه اتفاقی می‌افتد؟
- اصلا قبل از اینکه این سؤال پرسیده شود باید به این موضوع فکر کرد که آیا آمریکا اساسا در موقعیتی قرار دارد که این تهدیدات را عملی کند. تا بدین جا که روسیه ، چین و برخی از کشورهای خلیج‌فارس اعلام کرده‌اند که در برابر تحریم‌های آمریکا مقاومت خواهند کرد. اتحادیه اروپا هم اگر چه به صورت زبانی مخالفت کرده‌اند اما در عمل به نظر می‌رسد که با آمریکا همراهی کنند. برخی از شرکت‌ها مانند زیمنس خیلی در برابر فشارهای آمریکا شکننده‌اند. خیلی مهم است که دربرابر اهداف مضر آمریکا و نقشه‌های اعلام شده آنها دچار ترس و توهم نشوید.
* تحریم‌ها در هفته‌های گذشته تا حدودی فشارهایی را به اقتصاد ایران وارد کرده است. چگونه ملت ایران می‌تواند این توطئه‌ها را خنثی کند؟
- این نقشه کاملی است که آمریکا صد درصد آن را طراحی کرده و در حال عملیاتی کردن آن است. این همان جنگ از طریق سایر ابزارهاست که واشنگتن آن را عملی کرده و به واسطه آن به دنبال تغییر رژیم در ایران است. آنچه که اکنون بسیار اهمیت دارد و همه ایرانیان باید آن را به خوبی درک کنند این است که بدانند اکنون چه چیزی در خطر است. آمریکا زندگی بهتری را به ایرانی‌ها هدیه نخواهد داد، این تنها تبلیغی است که آمریکایی‌ها در هالیوود آن را به خورد مردم می‌دهند. آمریکا امروز خود در بدترین و مایوس‌کننده‌ترین شرایط اقتصادی قرار دارد. اکنون یکی از راه‌های مبارزه با آمریکا این است که تراکنش‌های مالی در ارزی به غیر از دلار انجام شود. بهر حال روزهای آسانی در پیش نخواهد بود. دولت ایران باید صادقانه با مردم سخن بگوید که چه اتفاقی در حال رخ دادن است و چه تبعاتی در آینده مترتب ایران خواهد شد. آمریکا امروز از هر موقع دیگر غیر قابل اتکا است و نمی‌توان به آن اعتماد کرد، همانند انگلیس قرن گذشته که برای بقای خود به دیگران حمله می‌کرد.مردم یمن در تشییع شهدای دانش‌آموز سنگ‌تمام گذاشتند

مراسم تشییع قربانیان جنایت اخیرا عربستان در استان صعده با حضور صدها هزار نفر از مردم یمن به صورت باشکوهی برگزار شد و مردم پیکرهای تکه تکه شده کودکان دانش‌آموز را به خاک سپردند.
مردم یمن دیروز با حضور در استان صعده برای دانش‌آموزان شهید سنگ‌تمام گذاشتند. آل‌سعود پنجشنبه گذشته با حمله به اتوبوس کودکان 51 تن از جمله 40کودک را شهید و 79 تن دیگر را زخمی کرد. روز گذشته مراسم تشییع پیکر شهدای جنایت اخیر عربستان با حضور گسترده مردم یمن از استان «صعده» و استان‌های دیگر از جمله پایتخت یمن در «ضحیان» برگزار شد. این در حالی است که هنوز عملیات یافتن مفقودان حمله جنگنده سعودی به اتوبوس حامل دانش‌آموزان در استان «صعده» در اطراف محل حادثه، ادامه دارد.
پایگاه خبری شبکه «المسیرة» اعلام کرده، شرکت‌کنندگان در این مراسم با در دست داشتن تصاویر شهدای حمله عربستان به اتوبوس حامل دانش‌آموزان یمنی، علیه نیروهای ائتلاف سعودی شعار دادند. نزدیک به 50 خودرو، پیکرهای شهدای این جنایت را به میدانی که قرار بود از آنجا مراسم تشییع آغاز شود، انتقال دادند. پدر یکی از شهدای این جنایت در گفت‌وگو با خبرنگار المسیره اظهار داشت: «ما به متجاوزان ظالم اعلام می‌کنیم که شما نمی‌توانید عزم راسخ ما را در هم بشکنید و خون کودکانمان به اذن الهی شما را نابود خواهد کرد.»
سخنرانی محمد علی الحوثی
«محمد علی الحوثی»، رئیس‌کمیته عالی انقلاب یمن نیز پس از ادای نماز بر پیکر شهدای ضحیان، طی سخنانی اظهار داشت: «جنایت هدف قرار دادن دانش‌آموزان در ضحیان جنایت آمریکا و همپیمانانش در ائتلاف سعودی است. ما آمریکا را در این جنایت و هر جنایت دیگری که علیه مردم یمن صورت گیرد، مسئول می‌دانیم. این جنایت نشان داد که نیروهای متجاوز به هیچ قانونی احترام نمی‌گذارند و تروریست و جنایتکارند... اگر وزارت خارجه آمریکا مجوز این کشتار را صادر نکرده بود، عربستان و افسران آمریکایی حاضر در اتاق‌های عملیات ائتلاف سعودی، این جنایت را مرتکب نمی‌شدند. جنایت قبیح کشتار این کودکان در ضحیان، تکرار جنایت آمریکایی‌ها در ژاپن و سایر کشورها است.» رئیس‌کمیته عالی انقلاب یمن تاکید کرد: «نیروهای زمینی، دریایی و هوایی یمن، به عملیات‌های خود علیه متجاوزان در تمامی جبهه‌ها ادامه خواهند داد. ما به نیروی موشکی خود درود می‌فرستیم که مایه ترس دشمنانمان شده است.»
حزب مجلس وحدت مسلمانان پاکستان و تشکل دانشجویان امامیه این کشور نیز تظاهراتی را در اعتراض به جنایت‌های آمریکا، رژیم سعودی و امارات در حق مردم یمن در شهر «سکردو» در شمال پاکستان برگزار کردند. شرکت‌کنندگان در این تظاهرات همچنین به بمباران اتوبوس دانش‌آموزان یمنی و کشتار آنها و نیز اقدامات تروریستی و قتل افراد بیگناه در پاکستان اعتراض کردند. مسلمانان و طرفداران صلح در آلمان نیز تجمعی اعتراضی علیه جنایت‌های اخیر عربستان در یمن برگزار کردند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 23 مرداد 1397
سه شنبه 23 مرداد 1397 10:21 ب.ظ
مرگ بر امریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی