تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


رئیس سابق سیا: اوضاع در آمریکا بحرانی است 
   ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
Image result for ‫«جان برنان»‬‎
رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) اعلام کرد وضعیت این کشور به خاطر اقداماتی که رئیس‌جمهور انجام می‌دهد، «بحرانی» است.
«جان برنان» طی گفت‌وگو با یک شبکه آمریکایی، اعلام کرده «دونالد ترامپ» در حال حاضر «سرمست قدرت» است و به خاطر اقداماتی که انجام می‌دهد، آمریکا را دچار «بحران» کرده است.به گزارش ایسنا، برنان در ادامه، نمایندگان جمهوری‌خواه در کنگره را نیز مورد انتقاد قرار داده و گفته آنها به ترامپ اجازه عمل داده و منتظر هستند که یک فاجعه اتفاق بیفتد.رئیس‌جمهور آمریکا چهارشنبه گذشته در اقدامی ناگهانی، مجوز امنیتی «جان برنان» را هم لغو کرد. در همین حال، کاخ سفید اعلام کرده ترامپ مجوز امنیتی چند مقام اطلاعاتی دیگر را نیز لغو خواهد کرد. کارشناسان ظهور ترامپ در عرصه سیاسی آمریکا را نتیجه بحران‌های ریشه‌دار در این کشور می‌دانند.


ژنرال بازنشسته ارتش لبنان تشریح کرد
3 دلیل قوی‌تر بودن حزب‌الله لبنان از ارتش اسرائیل

Image result for ‫3 دلیل قوی‌تر بودن حزب‌الله لبنان از ارتش اسرائیل‬‎
چند روز پس از اینکه «سیدحسن نصرالله» گفت این جنبش قوی‌ترین ارتش منطقه را ندارد اما از ارتش اسرائیل قوی‌تر است، پایگاه خبری لبنان طی گفت‌و‌گو با یک ژنرال بازنشسته ارتش لبنان، مصادیق برتری نظامی حزب‌الله بر ارتش رژیم صهیونیستی را تشریح کرد.
پایگاه خبری «العهد» لبنان در یادداشتی به قلم «شارل ابی نادر»، سرتیپ بازنشسته ارتش لبنان با عنوان «چرا مقاومت قوی‌تر از اسرائیل است؟» به تشریح دلایلی پرداخت که اعتبار و درستی سخنان جدید دبیرکل حزب‌الله مبنی بر قوی‌تر بودن مقاومت از ارتش اسرائیل را ثابت می‌کند. در این یادداشت آمده: «آخرین سخنرانی دبیرکل حزب‌الله در دوازدهمین سالگرد پیروزی لبنان بر اسرائیل در ژوئیه 2006، مثل بیشتر سخنرانی‌های مناسبتی یا دوره‌ای وی جامع و دربرگیرنده دغدغه‌های افکار عمومی داخل، منطقه‌ و جهان بود.» به گفته نویسنده، «وجه تمایز سخنرانی تازه سیدحسن نصرالله پاسخ وی به یکی از افسران دشمن بود که حزب‌الله را دومین قدرت بزرگ منطقه پس از «ارتش اسرائیل» برشمرد، و دبیرکل حزب‌الله برای اولین بار با طرح معادله مقایسه قدرت حزب‌الله با قدرت دشمن اسرائیلی تاکید کرد که حزب‌الله امروز قوی‌تر از دشمن اسرائیلی است، و این را به طوری ساده و واضح بیان کرد.»
به گزارش فارس، در این گزارش سه دلیل برای برتری نظامی حزب‌الله بر ارتش رژیم صهیونیستی آمده است. دلیل اول این است که وقتی در سال 2000 حزب‌الله مناطق ‌اشغالی در جنوب و همچنین در منطقه البقاع الغربی را از چنگ دشمن اسرائیلی درآورد، ثابت کرد که قوی‌تر از اسرائیل است. العهد دومین مصداق برتری قدرت حزب‌الله را در پیروزی این حزب بر دشمن صهیونیستی در جنگ تابستان سال 2006 عنوان کرد و افزود، حزب‌الله اول اینکه نگذاشت هدف دشمن در سرکوب توانمندی، ظرفیت‌ها و قدرت نفوذ آن محقق شود و دوم اینکه خسارات سنگینی به نیروهای دشمن در میدان نبرد یا در جبهه داخلی اسرائیل وارد کرد، آن هم به رغم توانمندی بزرگی که رژیم ‌اشغالگر در اختیار داشته و آن را به عرصه نبرد آورده بود.
به عقیده نویسنده سومین دستاورد حزب‌الله در جنگ 33 روزه، سیلی روانی سنگینی بود که بر صورت دشمن به لحاظ نظامی، سیاسی و دیپلماتیک وارد کرد و برای او عقده شکست و ذلالتی درست کرد که هنوز هم به رغم تغییرهای وسیعی که در عقیده و راهبرد خود ایجاد کرده نتوانسته از آن خلاصی یابد و این‌گونه حزب‌الله ثابت کرد که از دشمن قوی‌تر است.
العهد در پایان تاکید کرد، امروز حزب‌الله قدرت نظامی و دیپلماتیک خود را در منطقه هم به نمایش گذاشته است، در سوریه اراده حزب‌الله پیروز شده و اراده دشمن به زانو درآمد تا ثابت کند که محور مقاومت در یمن در عراق و در نزاع منطقه‌ای علیه ایران و حزب‌الله قوی‌تر است.


همزمان با افزایش فشارهای آمریکا
مردم ترکیه با فروش دلارهای خود به کمک دولتشان آمدند

Image result for ‫مردم ترکیه با فروش دلارهای خود‬‎
مردم ترکیه در واکنش به رجزخوانی‌های «دونالد ترامپ» در موردافزایش تحریم‌ها علیه ترکیه، با دولت خود متحد شدند و اعلام کردند که مقابل این تحریم‌ها می‌ایستند. فروش سکه و طلا و حتی آتش‌زدن دلار، در کنار تحریم کالاهای آمریکایی روشی است که مردم ترکیه در پیش گرفته‌اند.
رئیس جمهور آمریکا که در جنگ اقتصادی خود علیه کشورها، به گفته وزیر خارجه ترکیه، دوست و دشمن نمی‌شناسد، طی روزهای اخیر لحن خود را علیه مقامات ترکیه، در حالی تندتر کرده که مردم این کشور در کنار دولت ایستاده‌اند و روند سقوط ارزش «لیر» (واحد پول ترکیه) نیز مثل گذشته نیست و حتی در مقطعی، متوقف نیز شده بود.
در روزهای گذشته بسیاری از مردم این کشور دلارهای خود را به بانک‌ها و مراجع دولتی فروختند و حتی برخی از مردم، به نشانه عشق به میهن، دلارهای خود را به آتش کشیدند و خرید کالاهای آمریکایی را تحریم کردند.
این همراهی مردم با دولت برای نجات پول ملی، همان‌طور که گفته شد، جلوی سقوط ارزش لیر را گرفت و آن را متوقف کرد. اگرچه پس از آن نیز روند کاهش ارزش لیر ادامه یافت.
در هر حال، ماجرای فوق ثابت کرد، همراهی مردم با دولت اهمیت دارد، هر چند سیر نزولی ارزش لیر، به عوامل دیگری نیز ربط پیدا می‌کند.
ترامپ پیش از این از آنکارا خواسته بود کشیش «اندرو برونسون» را آزاد کند و پس از امتناع آنکارا از این اقدام، بر صنایع وارداتی فولاد و آلومینیم از ترکیه به آمریکا، تعرفه‌های سنگین بست.
کشیش برونسون در پی وقوع کودتای نافرجام 25 تیر 1395 در ترکیه، توسط نیروهای امنیتی این کشور، به جرم جاسوسی، دستگیر و زندانی شده است.
کارشناسان می‌گویند، مسئله کشیش برونسون، بهانه بوده و آمریکا مخالف سیاست خارجی «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه است. مخالفت آنکارا با انتقال سفارت آمریکا به قدس، توسعه روابط ترکیه و روسیه، خرید سیستم‌های دفاع موشکی و تجهیزات پیشرفته نظامی توسط آنکارا از مسکو، و همراهی ترکیه با ایران در مواجهه با تحریم‌های کاخ سفید، از جمله سیاست‌هایی است که برای آمریکا ناخوشایند بوده و همین رویکردهای اردوغان، علت واقعی تحریم ترکیه توسط آمریکا است. اما در مجموع، به نظر می‌رسد که رئیس‌جمهور آمریکا در ماجرای گردنکشی و تهدید علیه ترکیه، شکست خورده و این قضیه نیز مثل ماجرای کره شمالی، برای ترامپ، مایه دردسر و سرشکستگی خواهد شد.
در ماجرای کره شمالی، رئیس‌جمهور آمریکا پس از دیدار با رهبر کره شمالی در سنگاپور، مسئله سلاح‌های موشکی و هسته‌ای پیونگ‌یانگ را حل شده اعلام کرده بود. ولی تحولات کاملاً به سمت و سوی دیگری رفته است.
در ارتباط با ترکیه نیز وقتی ترامپ متوجه شد  دستش کاملاً خالی است، سعی کرد لحن خود را کمی تهدیدآمیزتر کند تا شاید به نتیجه مطلوب خود برسد!
در همین چارچوب، دیروز ترامپ مدعی شد: «مسئله (آزاد نکردن کشیش برونسون) تمام نشده است و ما دست بسته نمی‌نشینیم و ممکن نیست اجازه دهیم شهروندان ما را بازداشت کنند.» «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه اخیراً اعلام کرد، تحریم‌های آمریکا علیه ترکیه، بی‌تأثیر است.
در حال حاضرعلاوه بر کشورهای مخالف آمریکا (مثل ایران)، متحدان این کشور نیز جانب ترکیه را گرفته‌اند. به عنوان مثال، وزرای دارایی فرانسه و ترکیه موافقت کرده‌اند که اقدامات مشترکی را برای مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ترکیه، انجام دهند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 28 مرداد 1397
یکشنبه 28 مرداد 1397 05:32 ب.ظ
مرگ بر شیطان بزرگ امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic