تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
نشریه آمریکایی نشنال اینترست:
آمریکا با جنگ اقتصادی و تحریم‌ها گور خود را می‌کند
     ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
مجله آمریکایی «نشنال اینترست» در گزارشی نوشته آمریکا با جنگ اقتصادی و تحریم‌ها در حقیقت گور خود را می‌کند.
جنگ تجاری ترامپ با اروپا، چین، روسیه، کانادا، مکزیک و... چند ماهی است که رسما آغاز شده است. از سوی دیگر تحریم تبدیل به یک سلاح مهم در سیاست خارجی ترامپ شده و هر کشوری که اندکی با سیاست‌های ترامپ همراهی نمی‌کند، سریع از سوی آمریکا به تحریم تهدید می‌شود.کارشناسان زیادی در غرب هستند که آمریکا را بازنده این جنگ تجاری و مقدمه‌ای بر پایان سلطه دلار در نظام اقتصادی دنیا می‌دانند.آمارهای تجارت آمریکا که اخیرا منتشر شده نشان می‌دهد ترامپ نه تنها تا کنون در این جنگ موفق نبوده بلکه به نظر می‌رسد اوضاع برای رئیس‌جمهور آمریکا روز به روز بدتر نیز می‌شود. براساس داده‌های «اداره آمار آمریکا»، کسری تجاری این کشور در ماه ژوئن(تیرماه) به سطح ۳/ ۴۶ میلیارد دلار رسید. این درحالی است که مقدار این کسری در ماه مه(خرداد) در سطح ۲/ ۴۳ میلیارد دلار قرار داشت. همچنین سطح کسری تجاری آمریکا در سال ۲۰۱۸ فراتر از مقادیر سال ۲۰۱۷ قرار دارد؛ کسری تجاری کالا و خدمات آمریکا در سال منتهی به ماه ژوئن، نسبت به دوره مشابه در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۹ میلیارد دلار یا ۲/ ۷ درصد افزایش یافته است.حتی رسانه‌های آمریکایی نیز آمریکا را بازنده این جنگ تجاری می‌دانند. چندی پیش فاکس نیوز  در گزارشی با ‌اشاره به گسترش ابعاد جنگ تجاری آمریکا با چین و اروپا نوشت این جنگ در نهایت به ضرر آمریکا تمام خواهد شد. فاکس نیوز در این گزارش نوشت: «جنگ تجاری ترامپ در اصل مشتریان آمریکایی و اقتصاد این کشور را متضرر می کند و با از بین بردن فرصت های شغلی خودکشی اقتصادی است. «لوموند» نیز در گزارشی در همین زمینه نوشت «تولیدکنندگان آمریکایی به واسطه افزایش بهای محصولات وارداتی دچار آسیب شده‌اند. جنگ تجاری به تدریج در حال فلج کردن آمریکاست.» بر اساس این گزارش «جنگ تجاری به صادرات آمریکا بالاخص بخش کشاورزی لطمه وارد کرده است.»
نشنال اینترست: گور خودمان را می‌کنیم
مجله آمریکایی نشنال اینترست در جدیدترین این هشدار‌ها نیز با انتشار یادداشتی تحت عنوان «آمریکا به تحریم معتاد شده است» به این نکته ‌اشاره کرده که بهترین شیوه برای اندیشه درباره نقش تحریم‌ها در سیاست خارجی آمریکا، در نظر گرفتن آن به عنوان یک «اعتیاد»‌ است.در این یادداشت که از سوی «نیکولای پترو»، استاد صاحب کرسی مطالعات صلح در دانشگاه رودآیلند آمریکا نوشته شده، آمده است: «ناتوانی در تغییر رفتار آماتورترین و کهنه‌ترین دولت‌ها برای کسانی که سکان‌دار تنها ابرقدرت جهان هستند، باید مسئله‌ای ناامید‌کننده باشد. این مسئله قاعدتا باید به جست‌وجو برای یافتن راه‌های کاهش این حس ناکامی و اطمینان‌بخشی دوباره به آمریکایی‌ها درباره سیطره جهانی دائمی آنها منتج شود.»در ادامه این یادداشت می‌خوانیم: «از آنجا که تاکنون معیارهای معناداری درباره موفقیت یا ناکامی [تحریم‌ها] مطرح نشده است، موفقیت [تحریم‌ها] تماما به نگاه افراد بستگی دارد. در این صورت، هرآنچه که رخ می‌دهد را می‌توان به تحریم‌ها نسبت داد - البته اگر در راستای منافع و مقاصد دولت باشد. در این شرایط به سختی می‌توان سیاستمداران را مقصر ‌اشتیاقشان در استفاده از تحریم‌ها دانست. تحریم‌ها مفری عالی از دست دنیای واقعی و خسته‌کننده مذاکرات دیپلماتیک فراهم می‌کنند. با این حال، در نهایت کار، دستاورد سیاسی تحریم‌ها از کف می‌رود؛ نامطبوع بودن جهان بار دیگر خود را بروز می‌دهد و سیاستمداران محتاج یک تغییر دیگر می‌شوند... دوستان آمریکا تلاش داشتند به ایالات متحده هشدار دهند که رفتار دمدمی‌مزاجش در حال صدمه زدن به آنها نیز است... نهایتا، در شرایطی که دیدگاه آمریکا به دنیا به محدوده شهر واشنگتن محدود می‌شود، چیزی غیر از تصویر و واقع‌نمایی رسانه‌های آمریکایی اهمیت نمی‌یابد. با این وضعیت، تحریم تنها چیزی است که می‌تواند ظاهری آرام‌بخش را فراهم کرده و تنها امدادی باشد که سیاستمداران می‌توانند به آن تکیه کنند و در این وضعیت است که تحریم به یک عادت‌واره تبدیل می‌شود.» در پایان این یادداشت نشنال اینترست به دولت آمریکا هشدار داده و نوشته «وقتی مسیر تحریم را در پیش می‌گیرید، باید دو گور را بکنید. یکی برای اقتصاد رقیب و یکی برای خودتان.»صهیونیست‌ها در مجموع 170 فلسطینی را به شهادت رسانده‌اند
2 شهید و 270 مجروح حاصل گلوله‌باران بیست و یکمین تظاهرات بازگشت در غزه

Image result for ‫گلوله‌باران غزه‬‎
صهیونیست‌ها بیست و یکمین تظاهرات بازگشت فلسطینی‌ها در غزه را هم به خاک و خون کشیدند.
هزاران فلسطینی در بیست و یکمین هفته تظاهرات خود موسوم به بازگشت بار دیگر به آرمان رهایی فلسطین از چنگال صهیونیست‌ها و حق بازگشت میلیون‌ها فلسطینی به سرزمین آبا و اجدادی خود تاکید کردند. این تظاهرات 4 ماه است که ادامه دارد و هر هفته پرشورتر از هفته‌های قبل برگزار می‌شود.
 تاکنون صهیونیست‌ها بیش از 170 فلسطینی حاضر در این اعتراضات را به شهادت رسانده‌اند. بر اساس گزارش منابع فلسطینی طی این تظاهرات 18 هزار و 300 نفر هم زخمی شد‌ه‌اند که در بین آنها 370 امدادگر قرار دارند.در راهپیمایی روز جمعه نیز که تحت عنوان «انقلابی‌های مدافع قدس و مسجدالاقصی» برگزار شد، 2 فلسطینی به شهادت رسیدند و حدود 270 نفر هم زخمی شدند. چهار تن از مجروحان پرستار و نیروی امدادگر و ۱۸ تن هم کودک هستند.
احمد المدلل یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین که در راهپیمایی بازگشت روز جمعه حضور یافته بود گفته: «انقلابیون راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره به راه خود برای آزادسازی الاقصی و قدس از لوث‌اشغالگران اسرائیلی ادامه خواهند داد.»قرار است راهپیمایی‌ بازگشت هفته آینده تحت عنوان «جمعه وفاداری تیم‌های پزشکی و رسانه‌ای» برگزار شود. از سوی دیگر جوانی فلسطینی نیز عصر روز جمعه با سلاح سرد به گروهی از نظامیان اسرائیلی در نزدیکی باب‌المجلس (یکی از درهای مسجدالاقصی) در بخش قدیمی قدس حمله و او را زخمی کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، نیروهای امنیتی صهیونیستی حاضر در مکان به سمت این جوان فلسطینی تیراندازی کردند که در نهایت این جوان بر اثر شدت خونریزی و جراحات وارده به شهادت رسید. هویت این جوان فلسطینی هنوز مشخص نشده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 28 مرداد 1397
یکشنبه 28 مرداد 1397 05:30 ب.ظ
نابود باد آمریکای جهانخوار

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic