تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


تشییع شهدای بیست و یکمین راهپیمایی بازگشت
در غزه با شعار انتقام انتقام
     ۱۳۹۷/۰۵/۲۸

Image result for ‫تشییع شهدای بیست و یکمین راهپیمایی بازگشت در غزه با شعار انتقام انتقام‬‎
شمار زیادی از مردم غزه پیکر دو شهید بیست و یکمین راهپیمایی جمعه بازگشت تحت عنوان «قیام برای قدس و مسجدالاقصی» را تشییع و تاکید کردند انتقام خون شهدا را می‌گیرند.
جمعه گذشته و در بیست و یکمین راهپیمایی بازگشت که تحت عنوان «قیام برای قدس و مسجدالاقصی» برگزار شد نیز صهیونیست‌ها با گلوله باران تظاهرکنندگان، صدها فلسطینی را به خاک و خون کشیدند. در این جنایت 2 جوان فلسطینی شهید و 270 نفر نیز زخمی شدند. تاکنون در مجموع این 21 تظاهرات 173 فلسطینی به شهادت رسیده و 18 هزار نفر هم زخمی شده‌اند. راهپیمایی بازگشت از 10 فروردین ماه سال جاری شروع شده و صهیونیست‌ها را حقیقتا به وحشت انداخته است. «کریم احمد ابوفطایر» (30 ساله) و «سعدی معمر» (26 ساله) نام دو شهیدی است که دیروز در غزه از سوی مردم تشییع و به خاک سپرده شدند. فلسطینی‌ها فریاد می‌زدند نمی‌گذارند خون شهدا پایمال شود و انتقام آنها را خواهند گرفت.استان بحرین در سودای حاکمیت بر شبه جزیره قطر
Image result for ‫استان بحرین در سودای حاکمیت بر شبه جزیره قطر‬‎
«حمد بن عیسی آل‌خلیفه» پادشاه بحرین با اعلام مالکیت بر قطر، جنجال جدیدی را به راه انداخته است. بحرین که کلا 700 کیلومترمربع وسعت دارد خود زمانی یکی از استان‌های ایران بود.
طبق گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌ها، حمد بن عیسی روز جمعه در دیدار با سران قبیله «النعیم» گفته: «حاکمیت آل خلیفه بر قطر از سال 1762 ثابت است و ما با مردم قطر یک ملت مشترک هستیم و تاریخ و اجدادمان، ما را در کنار یکدیگر قرار می‌دهد و هرگز تجاوز به مردم خود در «الزباره» در سال 1937 را فراموش نخواهیم کرد.»
پادشاه بحرین در این دیدار همچنین گفته: «قبایل حاضر در قطر در سال 1762 منطقه الزباره در شمال قطر را به آل خلیفه داده‌اند و بنابراین تمامی شبه جزیره قطر به پایتختی الزباره تحت حاکمیت آل‌خلیفه در آمده است.»
کشورهای عربستان، امارات، بحرین و مصر از ژوئن 2017 (تیرماه سال گذشته) به بهانه حمایت قطر از تروریسم روابط خود را با دوحه قطع و این کشور را به محاصره درآوردند که با حمایت‌های ایران و ترکیه این کشور نجات پیدا کرده است.
این سخنان بن‌عیسی با واکنش گسترده کاربران در شبکه اجتماعی مواجه شده و بسیاری آن را ایجاد بحران جدید در روابط با قطر عنوان کرده‌اند. برخی روزنامه‌های بحرینی نیز از جنجال جدیدی در روابط با دوحه خبر داده‌اند.
اختلافات مرزی میان کشورهای عرب حاشیه خلیج‌فارس، همواره وجود داشته، اما ادعای حاکمیت بر تمامی کشور قطر آن هم از زبان شاه بحرین بی‌سابقه است. شاه بحرین مدعی است که منطقه الزباره در قطر متعلق به بحرین است و این منطقه به مثابه‌ تمام خاک قطر است.
قطر و بحرین بر سر سه جزیره «جنان»، «الزباره» و «فشت الدبیل» اختلاف دارند و وزیر خارجه بحرین سال گذشته گفته بود بحرین آماده بازپس‌گیری این جزایر از قطر است، اما ادعای حاکمیت بحرین بر تمامی کشور قطر، برای اولین بار به طور جدی در کنفرانس تاریخ 30 ژوئن
(8 مرداد) در منامه با عنوان «حاکمیت آل خلیفه بر شبه جزیره قطر.... تاریخ و حاکمیت» مطرح شد.
بحرین جزیره‌ای است در خلیج‌فارس که ۷۶۷ کیلومترمربع وسعت دارد و جمعیت این کشور نیز کمی بیش از یک میلیون نفر است. این کشور که زمانی یکی از استان‌های ایران بود یک پانزدهم قطر است. مساحت قطر حدود 11هزار و 500 کیلومترمربع است. بحرین در گذشته استان چهاردهم ایران به حساب می‌آمد اما روز ۲۲ مرداد ۱۳۵۰ با خیانت محمدرضا پهلوی و فشار انگلیس از ایران جدا شد. امروزه شیعیان اکثریت جامعه بحرین را تشکیل می‌دهند، ولی با این حال از سهم اندکی از قدرت و ثروت و رفاه در بحرین برخوردارند و از سوی حکومت مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. خیزش مردم بحرین در سال‌های اخیر نتیجه نادیده گرفتن حق اکثریت مردم است.
 آتش‌بس ۳ ماهه درخواست رئیس‌جمهور افغانستان و شرط طالبان

Image result for ‫آتش‌بس ۳ ماهه درخواست رئیس‌جمهور افغانستان و شرط طالبان‬‎
به گزارش ایسنا، « محمد اشرف غنی» رئیس‌جمهوری افغانستان، آتش بس یک جانبه سه ماهه را با طالبان اعلام کرد. این آتش‌بس از امروز شروع و تا ۳۰ آبان که زاد روز پیامبر اکرم(ص) است، ادامه خواهد یافت.
غنی در مراسم گرامیداشت استقلال افغانستان در قصر دارالامان در کابل اعلام کرد که این آتش‌بس مشروط به اعلام مشابه از سوی طالبان است و می‌تواند تا زمانی‌که این گروه بخواهد ادامه بیابد.
رئیس‌جمهوری افغانستان گفت که این تصمیم را پس از مشورت با اقشار مختلف مردم، از جمله علما، اتخاذ کرده است.
شرط طالبان برای آتش‌بس
اما درپی تمایل دولت و نخبگان افغانستان به برقراری آتش‌بس میان طالبان و دولت، طالبان برای این آتش‌بس، شرط گذاشت؛ طالبان ازطریق دفتر خود در قطر به فرستاده‌های دولت کابل اعلام کرد، برقراری آتش‌بس، مشروط به آزادسازی 1000 زندانی طالبان از زندان‌های دولت افغانستان است. طالبان درمورد آتش‌بس در عید فطر گذشته، شرط نگذاشته بود.
هفته گذشته نیز «رویترز» به نقل از دو عضو ارشد طالبان، گزارش داده بود که رهبران این گروه سه‌شنبه و یا چهارشنبه با یکدیگر دیدار می‌کنند تا درباره شرایط آتش‌بس گفت‌وگو کنند.
با این حال، «نظرمحمد مطمئن» یکی از اعضای سابق طالبان اظهار داشت این گروه به دلیل تشدید فشارهای نظامی علیه طالبان پس از آتش‌بس قبلی، تمایلی برای اعلام آتش‌بس دیگر ندارد.
«هارون چخانسوری» سخنگوی «اشرف غنی» رئیس‌جمهور افغانستان، شنبه گذشته احتمال برگزاری آتش‌بس یکجانبه دولت با طالبان را رد کرده بود.
البته، گرایش مصالحه با طالبان، درمیان مقامات کابل وجود دارد؛ به گزارش تسنیم، شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرده، دولت کابل برای تسهیل روند صلح در افغانستان، به اعضای دفتر سیاسی طالبان در قطر، گذرنامه افغانستانی توزیع کرده است.
گروه تروریستی طالبان که کارنامه سیاهی در ارتباط با جنایت علیه مردم افغانستان دارد، طی ماه‌های گذشته، از حجم این جنایات کاسته است و درعوض، عناصر داعش، حمله علیه غیرنظامیان، خصوصا شیعیان را تشدید کرده‌اند.
در آخرین حمله داعش به شیعیان که هفته گذشته در کابل رخ داده، بیش از 35 نفر کشته و ده‌ها تن نیز مجروح شده‌اند.
شهر بلچراغ افغانستان هم سقوط کرد
گروه تروریستی طالبان پس از حمله به ولایت «بغلان» در شمال افغانستان و اشغال برخی از مناطق آن، به شهر «بلچراغ» در استان شمالی «فاریاب» هم حمله کرد و آن را هم به اشغال خود درآورد!
شهر «بلچراغ» ولایت «فاریاب» که طی سه روز گذشته، مقابل هجوم عناصر طالبان مقاومت می‌کرد، بالاخره سقوط کرد و به دست تروریست‌های طالبان افتاد. گویا کل نیروهای دولتی که شمار آنها در بلچراغ، به 40 نفر می‌رسید، به اسارت طالبان درآمده‌اند.
طاهر رحمانی رئیس شورای ولایت فاریاب به رسانه‌ها گفته درحال حاضر 11 شهرستان دیگر ولایت فاریاب نیز مورد تهدید طالبان است.
وی درمورد علت اسیر شدن نیروهای دولتی هم چنین گفته: «مهمات این نیروها تمام شده بود و آنها به ناچار خود را تسلیم کردند و سرکرده‌های طالبان این اسیران را به منطقه «کولیان» انتقال دادند. بلچراغ قبلا نیز به دست طالبان افتاده بود.
طی روزهای اخیر نیز عناصر گروه تروریستی طالبان مناطقی را در ولایت «بغلان» در شمال افغانستان به اشغال خود درآورده بودند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 29 مرداد 1397
دوشنبه 29 مرداد 1397 01:26 ب.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات