تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

در اعتراض به وضعیت وخیم زندان‌ها
زندانیان در 17 ایالت آمریکا از فردا به مدت 3 هفته اعتصاب می‌کنند 
  ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
زندانیان در 17 ایالت آمریکا قرار است در اعتراض به شرایط بد زندان‌ها و سوءاستفاده کاری از آنان از فردا به مدت سه هفته اعتصاب کنند. برخی زندانیان آمریکایی می‌گویند با آنها مثل برده رفتار می‌شود.
دولت آمریکا همواره دولت‌هایی را که در راستای منافع این کشور حرکت نمی‌کنند به انواع اتهامات از جمله عدم رعایت حقوق بشر متهم می‌کند؛ اما گزارش‌ها
حاکی‌ست در داخل این کشور تنها چیزی که رعایت نمی‌شود همین حقوق بشر است. این وضع در زندان‌های آمریکا هم وجود دارد.
جدای از گزارشی‌هایی که نشان می‌دهد بسیاری از زندانیان آمریکا سیاه پوست هستند، بسیاری از گزارش‌ها حاکی است بیش از ۶۵ درصد از ۷۰۰ هزار نفری که در زندان‌های محلی یا فدرال آمریکا محبوس هستند، جرمشان اثبات نشده است. به گفته برنی سندرز، نامزد انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا، آنها تنها به این دلیل که امکان پرداخت وثیقه ندارند، در حبس می‌مانند.
رویترز هم سال گذشته گزارشی تکان دهنده از کشتار زندانیان در آمریکا را منتشر کرد. این خبرگزاری نوشت: «به اسناد مرگ ۱۰۴ تن از زندانی‌های آمریکا دست یافته که علت مرگ همه آنها برخورد تپانچه برقی یا کلت الکتریکی است؛ در بیشتر موارد افسران زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها هنگامی از این اسلحه الکتریکی استفاده کرده‌اند که هیچ ضرورتی نداشته و فرد زندانی و بازداشت‌ شده کاملا غیرمسلح بوده و بسیاری نیز دستانشان با دست‌بند بسته شده یا بر روی کف زمین میخ‌کوب شده بودند.»
حالا دیروز نشریه «هیل» هم طی گزارشی از اوضاع وخیم حاکم بر زندان‌های این کشور مدعی دفاع از حقوق بشر خبر داده است. طبق این گزارش زندانیان 17 ایالت آمریکا قرار است به مدت سه هفته در اعتراض به شرایط بد زندان‌ها و به کار گماشتن زندانیان برای انجام کارهایی با حقوق پایین، دست به اعتصاب بزنند. این تظاهرات قرار است از 21 اوت(سه‌شنبه) آغاز شود و تا 9 سپتامبر ادامه داشته باشد. زندانیان قصد دارند با برگزاری این اعتراض نشان دهند که خواستار بهبود شرایط زندگی در زندان، نوسازی، اصلاح حکم زندانیان و پایان یافتن دوره برده‌داری مدرن هستند.
 بر اساس این گزارش یکی از سازمان‌دهندگان این تظاهرات اعلام کرده: «همه حوزه‌ها و صنایع به‌گونه‌ای به زندان و زندانیان وابسته هستند. از غذاهایی که می‌خوریم گرفته تا فروشگاه‌هایی که در آنها خرید می‌کنیم. بنابراین ما باید بدانیم که از زندان‌ها چه حمایتی می‌شود.»
 این تظاهرات در واکنش مستقیم به شورش ماه آوریل در مرکز بازداشت کارولینای جنوبی است که در آن 7 زندانی کشته شدند. مقامات زندان که خودشان باعث آغاز این شورش شدند، از موضع خود عقب‌نشینی کردند. سازمان‌دهنده تظاهرات در ادامه خواستار پایان فوری برده‌داری در زندان‌ها شد و گفت: همه افراد زندانی در هر زندان و مرکزی که در سراسر آمریکا قرار دارند باید به ازای کاری که انجام می‌دهند همانند دیگر کارگران عادی حقوق‌بگیرند. به دنبال آتش‌سوزی وحشتناک کالیفرنیا و به کار گرفتن زندانیان برای مهار آن در چند هفته اخیر، مسئله سوءاستفاده از زندانیان برای امور کاری و پرداخت حقوق پایین به آنها به طور دقیق تحت بررسی قرار گرفته است. گزارش‌ها حاکی از آن است که زندانیان آتش نشان به ازای هر ساعت کار تنها یک دلار دریافت می‌کنند و برای هر یک روز هم 2 دلار پاداش می‌گیرند.


کریستین ساینس مانیتور
 اصلاحات بن سلمان پر از تناقض است، او تحمل صدای هیچ منتقدی را ندارد

Image result for ‫اصلاحات بن سلمان پر از تناقض است، او تحمل صدای هیچ منتقدی را ندارد‬‎
روزنامه آمریکایی در گزارشی سیاست‌های محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را «متناقض» توصیف کرده و نوشته «بن سلمان» بر خلاف ادعاهایی که دارد، در تلاش است صدای آن اندک منتقدان باقی مانده را هم خاموش کند.
روزنامه «هافینگتون پست» چندی پیش نوشته بود اصلاحات ولیعهد سعودی «ظاهری» است و در زمان وی «تبعیض جنسیتی» افزایش یافته است. حالا روزنامه «کریستین ساینس مانیتور» نیز در گزارشی بر ظاهری بودن و متناقض بودن اصلاحات بن سلمان تاکید کرده است.
به گزارش تسنیم، این روزنامه آمریکایی تاکید کرده، ناظران امور عربستان از مطالب تابستان امسال مطبوعات مبنی بر بازداشت فعالان حقوق بشر و خاموش کردن صدای علمای دینی و درگیری دیپلماتیک با یک کشور غربی (کانادا) احساس دوگانگی و تعجب می‌کنند. تناقض آشکاری در سیاست ولیعهد سعودی وجود دارد، زیرا از یک سو مخالفان را برای تقویت قبضه قدرت خود سرکوب می‌کند، اما از سوی دیگر مدعی تمایل به اصلاحات در عربستان است.
کریستین ساینس مانیتور سپس با اشاره به «موج سرکوب‌گری» از جمله علیه مبلغان دینی نظیر سلمان العوده و سفر الحوالی و ناصر العمر و بازداشت آنها می‌نویسد: «مسئولان عربستان مدعی هستند که علت بازداشت این مبلغان مخالفت آنها با اصلاحات لیبرالی و اجتماعی بن سلمان است، اما ناظران و تحلیلگران معتقد انگیزه پشت پرده این بازداشت‌ها، فرصت‌طلبی و برمبنای فریب کاری است.
 این روزنامه در ادامه مبلغان یاد شده را «سران جنبش بیداری» توصیف کرده و می‌افزاید: «این جنبش محافظه‌کار اجتماعی با ایدئولوژی فرقه وهابیت درباره وفاداری به سرکشان و حکام مستبد تفاوت دارد و در دهه 90 قرن گذشته نیز با آل‌سعود اختلاف داشت، زیرا آن زمان خواهان برقراری دموکراسی و اعتراضات بود... با زندانی شدن این مبلغان، بن سلمان اندک صداهای مخالفی را که جرات به چالش کشیدن قبضه سلطه گرانه روز افزون بن سلمان بر جامعه سعودی را داشتند، خاموش کرد.»قطع کامل روابط با رژیم صهیونیستی تازه‌ترین
درخواست جنبش جهانی «تحریم اسرائیل» از کشورها
Image result for ‫قطع کامل روابط با رژیم صهیونیستی تازه‌ترین درخواست جنبش جهانی «تحریم اسرائیل» از کشورها‬‎
جنبش جهانی «تحریم اسرائیل» بر ضرورت قطع سریع روابط کشورها با رژیم صهیونیستی و موسسات وابسته به آن، تاکید کرد.
جنبش «تحریم اسرائیل» بر ضرورت قطع سریع روابط کشورهای مصر، اردن، عربستان، امارات، بحرین، قطر و مغرب که روابطی علنی و غیر علنی با این رژیم و شرکت‌ها و موسسات وابسته به آن دارند، تاکید کرد.
به گزارش صدا و سیما به نقل از روزنامه رای‌الیوم،‌ این روزنامه در یادداشتی به قلم «زهیر اندراوس» نوشته: «جنبش تحریم جهانی اسرائیل (بی‌دی اس) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، با توجه به اقدام کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) در تصویب قانون نژادپرستانه «سرزمین یهودیان» که در قالب قانون به اقدامات نژادپرستانه این رژیم اسرائیل که از سال 1948 (در اراضی فلسطینی) ادامه دارد مشروعیت بخشیده است و گذشته از این، با توجه به اینکه اسرائیل رژیمی استعمارگر، غاصب و نظامی است، اکثر فلسطینی‌ها به این باور رسیده‌اند که برای لغو این قانون و دیگر قوانین نژادپرستانه اسرائیل و بازخواست این رژیم استعمارگر باید مبارزات ملی در داخل و خارج فلسطین برای دستیابی به حقوق فلسطینی‌ها به ویژه آزادی، حق تعیین سرنوشت وبازگشت آوارگان، تشدید شود».
گفتنی است کمپین انزوا، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم رژیم صهیونیستی«بی‌دی اس»، جنبشی جهانی است که هدف آن تحت فشار قرار دادن دولت صهیونیستی با اهرم اقتصادی برای پایان ‌اشغال سرزمین فلسطین، رفع تبعیض و به رسمیت شناختن حق بازگشت میلیون‌ها آواره فلسطینی است. این جنبش در سال ۲۰۰۵ توسط ۱۷۱ سازمان غیردولتی فلسطینی بنیان گذارده شده و در حمایت از این کارزار، ده‌ها کنفرانس و حرکت اعتراضی در شهرهای مختلف جهان انجام داده است. حامیان این جنبش شامل چهره‌های دانشگاهی،اعضای اتحادیه‌های کارگری، احزاب سیاسی و شهروندان کشورهای مختلف جهان هستند. رژیم صهیونیستی به شدت علیه این جنبش موضع گرفته و بارها از آمریکا خواسته علیه آن وارد عمل شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 29 مرداد 1397
دوشنبه 29 مرداد 1397 01:28 ب.ظ
مرگ بر سه جلاد
آمریکا و اسرائیل و سعودی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic