تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


بحران مالی‌گریبان سعودی‌ها را هم گرفت عربستان به دنبال 11 میلیارد دلار وام 
       ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
Image result for ‫بحران مالی‌گریبان سعودی‌ها را هم گرفت عربستان به دنبال 11 میلیارد دلار وام‬‎
دولت عربستان می‌گوید در نظر دارد با هدف مقابله با پاره‌ای از مشکلات اقتصادی از بانک‌های بین‌المللی وام 11 میلیارد دلاری بگیرد!
  اقدامات «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در سه سال گذشته، عربستان بزرگ‌ترین صادرکننده نفت جهان را با مشکل مالی مواجه کرده است. اصلاحات شتابزده و نمایشی داخلی، حمایت از تروریست‌ها و راه‌اندازی جنگ یمن باعث خالی شدن خزانه سعودی‌ها شده است. در همین ارتباط، «فایننشال تایمز» طی گزارشی اعلام کرده صندوق سرمایه‌گذاری مستقل عربستان در صدد انتخاب بانک‌های بین‌المللی برای استقراض 11 میلیارد دلار وام بانکی است تا بدین ترتیب حفره ایجاد شده از لیست به تعویق افتاده عرضه سهام اولیه شرکت نفت آرامکو جبران شود و هزینه‌های مالی اصلاحات اقتصادی جاه‌طلبانه محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور نیز تامین گردد. این وام اولین وام برای صندوق سرمایه‌گذاری دولتی عربستان خواهد بود.
طبق این گزارش، برخی از مهم‌ترین افراد در بانک‌های بین‌المللی از جمله «جیمی دیمون» از جی پی مورگان، «فرانک پتپتگاس» از مورگان استانلی و «دینا پاول» (مقام سابق کاخ سفید) از گلدمن ساکس، برای این توافق تلاش می‌کنند. مبلغ این وام زیاد است و احتمالا باید به صورت سندیکایی (به وامی معمولا با مبالغ بالا اطلاق می‌شود که با تامین وجه و همکاری چندین بانک به یک مشتری اعطا می‌شود) به عربستان داده شود. به گفته منابع آگاه احتمال دارد 16 بانک در این وام سندیکایی مشارکت کنند. در ادامه گزارش «فایننشال تایمز» می‌خوانیم: «عربستان در نظر دارد مشکلات مالی ناشی از برنامه‎های جاه‎طلبانه ولیعهد این کشور، به انضمام تعویق عرضه سهام اولیه‎ شرکت آرامکو در بازار بورس را با استقراض هنگفت از بانک‎های بین‎المللی جبران کند.»فساد مالی، اخلاقی و پنهانکاری ترامپ را یک قدم بزرگ به استیضاح نزدیک کرد

Image result for ‫فساد مالی، اخلاقی و پنهانکاری ترامپ را یک قدم بزرگ به استیضاح نزدیک کرد‬‎
با اعتراف وکیل سابق ترامپ به پرداخت حق‌السکوت برای پنهانکاری فساد اخلاقی رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر زمزمه استیضاح ترامپ در محافل سیاسی و رسانه‌ای آمریکا قوت گرفت. ترامپ گفته استیضاح وی باعث فقیر شدن مردم آمریکا خواهد شد.
   سه‌شنبه گذشته را «شب سیاه کاخ سفید» لقب داده‌اند، چرا که وکیل سابق ترامپ رسما به ارتکاب جرم به دستور ترامپ اعتراف کرد و «پال منافورت» رئیس ‌سابق ستادش هم از سوی هیئت منصفه گناهکار شناخته شد. بدین ترتیب ترامپ یک قدم بزرگ به استیضاح و برکناری از سکان ریاست‌جمهوری نزدیک‌تر شد. به نوشته روزنامه «واشنگتن‌پست»، هیئت منصفه رسیدگی‌کننده به پرونده تخلفات اقتصادی و مالیاتی «منافورت» روز سه‌شنبه پس از سه هفته بررسی پرونده، اعلام کرد از مجموع ۱۸ فقره جرم مورد بررسی، به اتفاق آرا به این جمع‌بندی رسیده که رئیس‌سابق ستاد انتخاباتی ترامپ در دستکم ۸ فقره جرم، که همگی به فرار مالیاتی و تخلف مالی مربوط هستند، گناهکار است. اعضای هیئت منصفه در ۱۰ فقره جرم دیگر هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌اند.بر اساس تصمیم دادگاه رسیدگی‌کننده به این پرونده، قرار است حکم منافورت روز ۱۲ دسامبر سال جاری میلادی (۲۱ آذر ۹۷) اعلام شود. منافورت که از 2 ماه پیش در بازداشت به سر می‌برد، اولین عضو از ستاد انتخاباتی و نزدیکان ترامپ است که رسما گناهکار شناخته می‌شود. این، تنها دادگاه وی نیست و قرار است در ماه سپتامبر (شهریور) هم او برای پاسخگویی به اتهامات دیگری از جمله خودداری از اعلام لابی‌گری برای اوکراین و تلاش برای ممانعت از شهادت دادن یکی از شهود، در دادگاهی در واشنگتن حاضر شود.
روز سه‌شنبه اما در حالی که رسانه‌ها در حال پوشش دادگاه منافورت بودند، اعلام شد، «مایکل کوهن» هم که تا چندی پیش جعبه سیاه ترامپ به شمار می‌رفت، با دادگاهی در نیویورک به توافق رسیده در ازای اعتراف به جرایمش، تخفیف مجازات دریافت کند. بر اساس این توافق، او به ارتکاب دستکم ۸ فقره جرم اعتراف کرده است. تخلف مالیاتی، جمع‌آوری فراتر از سقف قانونی کمک‌های مالی انتخاباتی، ارائه اظهارنامه نادرست به یک موسسه مالی و دریافت منابع غیرقانونی برای ستاد انتخاباتی از جمله جرایمی است که کوهن به آنها اعتراف کرده است. از بین این جرایم، دستکم دو مورد مستقیما به شخص ترامپ مرتبط هستند.
 به گزارش فارس «کوهن» هرچند از ترامپ نام نبرده، اما اعتراف کرده که به «دستور نامزد یک سمت فدرال» تلاش کرده تا به
«استورمی دنیلز» بازیگر فیلم‌های مستهجن و «کارن مک دوگال» مدل نشریه «پلی بوی» حق‌السکوت بدهد تا آنها درباره روابط نامشروعشان با ترامپ، به رسانه‌ها چیزی نگویند.
به گفته «کوهن»، این اقدام با هدف جلوگیری از اثرگذاری منفی این اخبار بر نتیجه انتخابات، صورت گرفته است. یعنی همان چیزی که همه مخالفین ترامپ روی آن تمرکز کرده‌اند. پنهانکاری حقایق برای تاثیر گذاشتن در افکار عمومی مردم آمریکا در انتخابات مسئله‌ای که در صورت اثبات می‌تواند به استیضاح و احتمالا برکناری ترامپ منجر شود. بر اساس توافق کوهن و دادگاه، وکیل سابق ترامپ ممکن است به حداکثر ۵ سال حبس محکوم شود.تحولات شگرف روز سه‌شنبه موفقیتی بزرگ برای «رابرت مولر» بازپرس پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا، به شمار می‌آید. هم «منافورت» و هم «کوهن»
بر اساس تحقیقاتی تحت تعقیب قرار گرفتند که «مولر» آن را پیش می‌برد. وی ماه‌هاست در حال بررسی این سؤال است که «آیا ترامپ در مسیر پیروزی در انتخابات با کشورهای خارجی به خصوص روسیه، تبانی کرده است یا نه؟»
واکنش ترامپ
ترامپ در واکنش به اعترافات وکیل سابقش در یک مصاحبه تلویزیونی با بیان اینکه کارنامه بسیار موفقی در زمان کم حضورش در کاخ‌سفید دارد، گفت اگر استیضاح شود، بازار ایالات متحده سقوط می‌کند. ترامپ در مصاحبه با شبکه خبر «فاکس‌نیوز» گفت: «نمی‌دانم چطور می‌توانید کسی را که کار بزرگی انجام داده، استیضاح کنید. اگر من زمانی استیضاح شوم، به نظرم بازار سقوط خواهد و همه فقیر خواهند شد. بدون این تفکر هم شما اعداد و ارقامی را خواهید دید که باورتان نمی‌شود.»
شورش می‌شود
«ترامپ»، در مصاحبه‌ با فاکس نیوز همچنین انتقادهایی را علیه وزارت دادگستری مطرح کرد. وی در این انتقادها از وزارت دادگستری و اف‌بی‌آی انتقاد و آنها را متهم کرد رفتاری ناعادلانه با او و حامیانش داشته‌اند. ترامپ «سشنز» را مورد انتقاد قرار داد و او را از بابت آنچه که «فساد در وزارت دادگستری آمریکا» خواند مقصر دانست. ترامپ گفت: «من دادستان کلی را منصوب کرده‌ام که هرگز وزارت دادگستری را در کنترل نداشته است.»
«سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید نیز با‌اشاره به اعتراف مایکل کوهن وکیل سابق دونالد ترامپ به جرم‌هایش گفت: «ترامپ هیچ کار ‌اشتباهی انجام نداده است.» وی خطاب به خبرنگاران در کاخ سفید تاکید کرد: «ترامپ کار ‌اشتباهی نکرده است. هیچ اتهامی علیه ترامپ مطرح نیست». رودی جولیانی، وکیل شخصی دونالد ترامپ نیز در مصاحبه‌ای با شبکه «اسکای نیوز» و در پاسخ به سؤالی درباره اینکه استیضاح دونالد ترامپ از ریاست‌جمهوری آمریکا اجتناب ناپذیر است، گفت: «هیچ دلیلی برای استیضاح ترامپ وجود ندارد. او با روس‌ها همدستی نداشته است و از اجرای عدالت نیز ممانعت نکرده است. هر چیزی که مایکل کوهن (وکیل شخصی سابق ترامپ) گفته خلافش ثابت شده است. اگر شما ترامپ را برای دلایل سیاسی استیضاح کنید مردم آمریکا هم علیه آن دست به شورش خواهند زد.» این وکیل اظهار داشت: «ترامپ کاملا از اتهام‌های مطرح شده در شهادت وکیل شخصی سابقش مبرا است.»
هشدار سازمان ملل درباره اتمام ذخایر سوخت و دارو در غزه
Image result for ‫هشدار سازمان ملل درباره اتمام ذخایر سوخت و دارو در غزه‬‎
سازمان ملل با اعلام اینکه «ذخایر سوخت و دارو در غزه رو به اتمام است»، نسبت به وقوع یک فاجعه انسانی بزرگ در این باریکه هشدار داد.
رزماری دی کارلو»، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور سیاسی از اتمام اموال اختصاص داده شده برای خرید سوخت اضطراری خبر داده که این سازمان به بیمارستان‌ها، مراکز آبرسانی و تاسیسات حیاتی در نوار غزه ارائه می‌دهد.
«روسیا الیوم» نوشت: «وی خطاب به شورای امنیت سازمان ملل گفت تشدید تنش‌های اخیر میان اسرائیل و فلسطینیان، غزه را در جنگ غرق می‌کند.»«دی کارلو» همچنین نسبت به تمام شدن بودجه اختصاص داده شده برای خرید سوخت اضطراری ۲۵۰ مرکز اصلی در غزه به شدت ابراز نگرانی کرد و خواستار در نظر گرفتن 4/5 میلیون دلار برای تامین خدمات اساسی به غزه تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی شد. وی نسبت به کمبود داروهای اساسی پس از پایان یافتن حدود ۴۰ درصد از ذخایر آن ابراز نگرانی کرد. «دی کارلو» خواستار تضمین ورود کمک‌ها به غزه شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 3 شهریور 1397
شنبه 3 شهریور 1397 11:25 ق.ظ
مرگ بر سعودی بت پرست

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات