تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


مهم‌ترین عامل پیروزی از نگاه سیدحسن نصرالله    
     ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
Image result for ‫مهم‌ترین عامل پیروزی از نگاه سیدحسن نصرالله‬‎
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفته: «آمادگی معنوی و داشتن ایمان مهم‌ترین مسائل در تحقق پیروزی هستند و فقط موشک‌ها و انبارهای سلاح مهم نیستند.»
سیدحسن نصرالله، در دیدار اخیرش با اعضای یگان «فرهنگ‌سازی مبارزه و جهاد» گفته: «حزب‌الله طی 7 سال گذشته در مرکز جنگ موجودیت بود. آمریکا هفت تریلیون دلار هزینه کرد، کشورهای شورای همکاری خلیج فارس نیز پول زیادی خرج کردند اما به هیچ نتیجه‌ای نرسیدند چرا که برای ما آمادگی معنوی و داشتن ایمان مهم‌ترین مسائل در تحقق پیروزی است.»دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه پیش‌بینی کرد تا زمان ماندن دونالد ترامپ در قدرت همچنان فشار مالی بر حزب‌الله ادامه داشته باشد.به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه الجمهوریه لبنان، سیدحسن نصرالله همچنین گفت: «ما نباید از این فشار تأثیر بپذیریم چراکه زیرساخت قوی داریم. در بدترین شرایط اگر دیگر پولی نداشتیم طرح کم‌هزینه‌تر و مؤثرتر این است که مردم جذب مساجد شوند.»وزیر خارجه پاکستان:
به سمت شرق چرخیدیم/ غربی‌ها توقع سابق را نداشته باشند

Image result for ‫شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان‬‎
وزیر خارجه پاکستان اعلام کرد، این کشور از سمت گرایش به غرب، به سمت شرق چرخیده است و کشورهای غربی نباید مثل سابق، از پاکستان توقع داشته باشند که خواسته‌های آنها را برآورده کند.
دولت و ملت پاکستان که طی 18 سال اخیر به خاطر همراهی با آمریکا و غرب در (به اصطلاح) نبرد علیه تروریسم، ضربات مهلکی خورده‌اند و جان‌های زیادی را در این مسیر، هزینه کرده‌اند، بالاخره علیه غرب، همصدا شدند و این اتفاق در سایه به قدرت رسیدن «عمران خان» تحقق یافته است.
به گزارش تسنیم، «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان و از اعضای ارشد حزب حاکم «تحریک انصاف» با تاکید بر اینکه «عمران خان» به دنبال دفاع عزتمندانه از حقوق و منافع پاکستان در سطح بین‌المللی است، تصریح کرد: «کشورهای غربی باید بدانند که پاکستان به سمت شرق در حال حرکت(چرخش) است و (غرب) دیگر نمی‌تواند توقعات گذشته را از ما داشته باشد.»وی گفت: «اعلامیه وزارت خارجه آمریکا، مبنی بر اعمال فشار بر پاکستان، از سوی ما محکوم است و ما بندهای آن را نخواهیم پذیرفت.»
عضو ارشد حزب تحریک انصاف گفت: «پس از هفت سال باز هم وزیر خارجه پاکستان شده‌ام و اینک مشاهده می‌کنم که دنیا تغییر کرده است.»
این سیاستمدار برجسته پاکستانی اضافه کرد: در مورد روابط با هند نیز منتظر هستیم که حکام دهلی نو یک قدم به سمت ما بیایند تا ما هم دو قدم به سمت آنان برداریم، ولی آنها باید بدانند که یک دست صدا ندارد.»
شاه محمود قریشی تاکید کرد: «در ارتباط با هند، لحنی معذرت‌خواهانه نخواهیم گرفت، ولی از هر اقدام مثبتی که دولت دهلی انجام دهد حمایت می‌کنیم.»
انتقاد از دورویی آمریکایی‌ها
وزیر خارجه پاکستان در سخنانش، از دورویی «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا هم انتقاد کرد و گفت که وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی با عمران خان، چیزهایی را مطرح کرد و سپس، در بیانیه خود، آنها را زیر پا گذاشت!
قریشی تصریح کرد: «وی(پمپئو) در گفت‌وگو با «عمران خان»، پیروزی حزب «تحریک انصاف» را به او تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که روابط بین دو کشور بهتر شود، اما در بیانیه وزارت خارجه آمریکا که بلافاصله پس از این تماس صادر شد، شاهد لحنی تهدیدآمیز و غیردوستانه بودیم و این لحن، سخنان وزیر خارجه(آمریکا) با عمران خان را کاملا نقض می‌کرد!»این افسر اطلاعاتی عراق با نفوذ در داعش،
از انجام 30 عملیات انتحاری جلوگیری کرد
Image result for ‫حارث السودانی‬‎
افسر اطلاعاتی ارتش عراق که با نفوذ به «داعش»، توانسته بود دستکم 30 عملیات انتحاری عناصر این گروه تروریستی را ناکام بگذارد به شهادت رسید.
«ابو صجیب الجهادی» مسئول یکی از پایگاه‌های داعش که کار انتقال خودروهای بمب‌گذاری شده و عناصر انتحاری این گروه تروریستی به داخل بغداد را به عهده داشت، در اصل، یک افسر اطلاعاتی ارتش عراق بود. او که درجه سروانی داشت و نام واقعی‌اش «حارث السودانی» بود، توانست سرکرده‌های داعش را به خوبی فریب بدهد و در درون ساختار این گروه جهنمی، جایگیر شود.
السودانی در طول مأموریت خود، گزارش‌های نادرستی از سرنوشت عملیات انتحاری در بغداد را به سرکرده‌های داعش می‌رساند.
السودانی در یکی از اقدامات خود- یک سال و نیم پس از نفوذ در داعش- که تصاویر آن موجود است یک خودرو بمب‌گذاری شده را در مسیر بغداد، تحویل نیروهای امنیتی داد. خودرو توقیف و اخباری جعلی از انفجار منتشر شد و داعش هم مسئولیت این انفجار دروغین را برعهده گرفت!
این افسر اطلاعاتی طی مدتی که در داعش نفوذ کرده بود، موفق شد 30 عملیات انتحاری را ناکام بگذارد تا اینکه سرکرده‌های داعش به او مشکوک می‌شوند و وی را دستگیر می‌کنند. السودانی بالاخره به دست عناصر داعش به شهادت رسید.
دفاع عبادی از بسیج مردمی
اما در پی اعتراض برخی از جریان‌های خاص سیاسی عراق به حضور نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) در شهرهای بزرگ این کشور، «حیدر عبادی» نخست‌وزیر و فرمانده کل قوای عراق، علیه این جریان‌ها موضع گرفت. در این بیانیه عبادی آمده است: «در مقطع فعلی خروج بسیج مردمی از شهرهای بزرگ، منطقی نبوده و باعث بازگشت تروریست‌های داعش می‌شود.
البته عبادی در بیانیه خود، از جریان‌های سیاسی هم خواست، از محبوبیت بسیج مردمی به نفع خود، استفاده نکنند. نخست‌وزیر عراق با بیان اینکه قانون اساسی و قوانین این کشور اجازه نمی‌دهد بین فعالیت‌های امنیتی، نظامی و اطلاعاتی از یک طرف، و فعالیت‌های سیاسی از طرف دیگر، خلط شود، تأکید کرد که او مخالف فعالیت احزاب سیاسی در داخل الحشد الشعبی است.
عبادی تصریح کرد: استفاده از (این) فداکاری‌ها، در منازعات سیاسی به نفع این گروه یا آن گروه، مردود است و ما به دنبال حفظ حمایت و پشتیبانی الحشد الشعبی هستیم.
الحشد الشعبی عراق (22 اسفند 1393) بعد از آنکه داعش مناطق زیادی از شمال و غرب عراق را به اشغال خود درآورد، با فتوای «جهاد کفایی» آیت‌الله سیستانی، مرجع شیعیان عراق، تشکیل شد.نیروهای الحشد الشعبی توانستند طی 3 سال گذشته، همه مناطق تحت اشغال داعش را آزاد کنند و هم‌اکنون تأمین امنیت مناطق و مرزهای غربی عراق در دست این نیروهاست.
«جمال جعفر آل ابراهیم» نایب رئیس هیئت الحشد الشعبی که به «ابومهدی المهندس» معروف است، شنبه هفته گذشته به تمامی فرماندهان الحشد الشعبی در شهرهای عراق و مناطقی که اخیراً از دست تروریست‌ها آزاد شده، دستور داده است این شهرها را تخلیه کنند.
همزمان، مردم مناطقی که از دست تروریست‌های داعش آزاد شده‌اند با راه‌اندازی راهپیمایی، از نیروهای الحشد الشعبی حمایت کردند و از این نیروها خواستند در شهرها بمانند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 4 شهریور 1397
یکشنبه 4 شهریور 1397 10:57 ق.ظ
درود بر نصر اله
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات