تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
فشارهای همه‌جانبه علیه ترامپ ادامه دارد
ترامپ لیاقت ریاست جمهوری را ندارد
جان برنان: ترامپ بین مردم آمریکا تفرقه انداخته
  ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
در ادامه فشارهای همه‌جانبه علیه ترامپ، سردبیران روزنامه شیکاگو تریبون با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند ترامپ لیاقت ریاست جمهوری را ندارد. همزمان رئیس‌سابق سیا نیز از اینکه ترامپ جامعه آمریکا را دو تکه کرده از وی به شدت انتقاد کرد. مدتی است زمزمه استیضاح ترامپ هم بر سر زبان‌ها افتاده است.
هنوز کسی نمی‌داند در زور آزمایی ترامپ با لایه‌های پیدا و پنهان قدرت در آمریکا کدام طرف پیروز خواهد شد ولی آنچه مسلم است اوضاع روز به روز برای رئیس‌جمهور آمریکا سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود.
مخالفان ترامپ نیز جسورتر شده‌اند و احساس می‌کنند ترامپ نه تنها دیگر آن قدرت روزهای آغازین را ندارد بلکه به گوشه رینگ افتاده و هر لحظه ضربه‌ای را از دوستان و دشمنانش در داخل و خارج دریافت می‌کند.
این روزها رسانه‌های جریان اصلی در آمریکا هم به شدت علیه این قمارباز فعالند و کمتر روزی است که علیه او افشا‌گری نکنند. دوستانش یکی پس از دیگری پشت وی را خالی می‌کنند و در درون دولت نیز وی با برخی از وزرا مثل وزیر دادگستری به شدت درگیر است.
همین سه‌شنبه گذشته بود که هیئت منصفه رسیدگی‌کننده به پرونده تخلفات اقتصادی و مالیاتی «منافورت» رئیس‌سابق ستاد انتخاباتی ترامپ اعلام کرد از مجموع ۱۸ فقره جرم مورد بررسی، به اتفاق آرا به این جمع‌بندی رسیده که وی در دستکم ۸ فقره جرم، که همگی به فرار مالیاتی و تخلف مالی مربوط هستند، گناهکار است. همزمان اعلام شد، «مایکل کوهن» وکیل سابق ترامپ هم که تا چندی پیش «جعبه سیاه ترامپ» به شمار می‌رفت، با دادگاهی در نیویورک به توافق رسیده در ازای اعتراف به جرایمش، تخفیف مجازات دریافت کند. بر اساس این توافق، او به ارتکاب دستکم ۸ فقره جرم اعتراف کرده است. «کوهن» اعتراف کرده که به «دستور نامزد یک سمت فدرال» تلاش کرده تا به «استورمی دنیلز» بازیگر فیلم‌های مستهجن و «کارن مک دوگال» مدل نشریه «پلی بوی» حق‌السکوت بدهد تا آنها درباره روابط نامشروعشان با ترامپ، به رسانه‌ها چیزی نگویند.
به گفته «کوهن»، این اقدام با هدف جلوگیری از اثرگذاری منفی این اخبار بر نتیجه انتخابات، صورت گرفته است. یعنی همان چیزی که همه مخالفین ترامپ روی آن تمرکز کرده‌اند. پنهانکاری حقایق برای تاثیر گذاشتن در افکار عمومی مردم آمریکا در انتخابات مسئله‌ای که در صورت اثبات می‌تواند به استیضاح و احتمالا برکناری ترامپ منجر شود.
افشاگری تازه
اما در حالی که رسانه‌ها هنوز سرگرم ماجرای اعترافات کوهن وکیل سابق ترامپ بودند سی‌ان‌ان دیروز در گزارشی از افشاگری تازه در مورد فساد اخلاقی ترامپ خبر داد. بر اساس گزارش سی‌ان‌ان «دینو ساجدین»، دربان سابق برج ترامپ که پیشتر اعلام کرده بود از رابطه غیراخلاقی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با یک زن خدمتکار مطلع بوده و حاصل این رابطه یک فرزند نامشروع است، هم اکنون می‌تواند در این باره آزادانه‌تر صحبت کند. روز جمعه
مارک هلد، وکیل این دربان سابق اعلام کرد که موکل او پیشتر یک توافق با شرکت «امریکن مدیا» --که شرکت مادر مجله نشنال اینکوایرر است--امضا کرده بود که او را از افشای این اطلاعات منع می‌کرد؛ اما او هم اکنون از این توافق خارج شده و می‌تواند داستان این رابطه را بازگو کند.
ترامپ بی‌لیاقت
 در ادامه فشارها به ترامپ هیئت سردبیران روزنامه «شیکاگو تریبون» نیز در یک بیانیه ترامپ را به بی‌لیاقتی متهم کردند. در بیانیه هیئت سردبیران این روزنامه آمریکایی آمده: «چیزی که اکنون ما می‌توانیم بگوییم این است که تداوم حضور ترامپ در کاخ سفید یک فضاحت و یک سرخوردگی است... کاخ سفید بعد از حضور اخیر مایکل کوهن در دادگاه روز سه‌شنبه وارد فاز «کنترل کامل آسیب» شده است. ترامپ در حالی روز پنجشنبه در شبکه فاکس نیوز ظاهر شد و از خود دفاع کرد که مثل «اوباش عصبی» به نظر می‌رسید.» جان برنان، مدیر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا نیز مجددا به دونالد ترامپ حمله کرده و هشدار داده فضای سیاسی در آمریکا در دوران ریاست جمهوری او احتمالا بدتر خواهد شد. به گزارش ایسنا، جان برنان، که اخیرا با ترامپ به شدت بر سر مسئله لغو مجوز دسترسی امنیتی‌اش وارد نزاع شده، گفت: «اساسا کاری که او نسبت به کشور انجام می‌دهد این است که در ما تشتت و اختلاف ایجاد می‌کند. او در حال ایجاد شکاف میان آمریکایی‌ها است... من واقعا نگران هستم. این‌طور که او براساس خوشایند پایگاه حمایتی‌اش عمل می‌کند، هرچه بیشتر در ما اختلاف ایجاد می‌کند و من حقیقتا نگران هستم که این اختلافات به خیابان‌ها کشیده شود.»اعتراف ترامپ به عدم پیشرفت مذاکرات با کره شمالی
Image result for ‫اعتراف ترامپ به عدم پیشرفت مذاکرات با کره شمالی‬‎
رئیس‌جمهور آمریکا ضمن لغو سفر وزیر خارجه کشورش به کره شمالی به نشانه اعتراض اعلام کرده احساس می‌کند به اندازه کافی پیشرفتی در زمینه خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره اتفاق نیفتاده است!
دونالد ترامپ، در آستانه سفر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا به کره‌شمالی، جنگ تجاری با چین را بهانه‌ای برای لغو سفر او به شرق آسیا عنوان کرد و گفت، احساس می‌کند به اندازه کافی پیشرفتی در زمینه خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره اتفاق نیفتاده است.
وی که پس از دیدار با رهبر کره شمالی گفته بود، بحران کره شمالی هم حل شد! در ادامه توییت خود نوشته: «باور ندارم که آنها(چینی‌ها) مانند گذشته در حال کمک به روند خلع سلاح هسته‌ای (شبه‌ جزیره کره) باشند.»
به گزارش صدا و سیما به نقل از اسپوتنیک، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرده بود هفته آینده برای ادامه مذاکرات با کره شمالی برای چهارمین بار به این کشور سفر خواهد کرد. رئیس‌جمهور آمریکا همچنین اعلام کرده مذاکرات هسته‌ای با کره ‌شمالی با عدم حمایت از جانب چین به مانع خورده است. این متحد اصلی کره‌شمالی با آمریکا دعوای تجاری دارد.
واکنش کره جنوبی
کره‌ جنوبی اما روز گذشته ضمن انتشار بیانیه‌ای با ابراز تاسف از تصمیم آمریکا برای لغو سفر مایک پمپئو به کره ‌شمالی گفته تداوم دیپلماسی مهم‌ترین راهکار حل بن‌بست هسته‌ای با پیونگ‌یانگ است.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بیانیه وزارت خارجه کره‌ جنوبی ساعاتی پس از آن منتشر شد که رئیس‌جمهور آمریکا سفر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا به کره ‌شمالی را بابت آنچه فقدان پیشرفت در مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای دانست، به تعویق انداخت. کره جنوبی با بیان این‌که «لغو سفر پامپئو عقبگرد است»، تاکید کرده که مهمترین مسئله برای این متحدان پیگیری روند مناسب خلع سلاح هسته‌ای است.
گفتنی است پس از این که آمریکا ضمن تحقیر کره شمالی و تأکید بر ادامه فشارها و تحریم‌ها، شرط آغاز لغو تحریم‌ها را نابودی کامل سلاح‌های هسته‌ای و موشکی پیونگ یانگ عنوان کرد، کره شمالی اعلام کرد، تبادل امتیازات باید مرحله به مرحله و قدم به قدم باشد. به نظر می‌رسد همین هوشمندی کره شمالی باعث خشم آمریکایی‌ها شده باشد.
صادرات گسترده کره جنوبی به کره شمالی
در عین حال خبر رسیده که سئول در یک اقدام غیر منتظره  برخی از کالاهای تحریم شده را به کره شمالی صادر کرده است. در گزارش اطلاعات گمرکی کره جنوبی که روز جمعه منتشر شده، آمده: «حجم کالاهای صادراتی از این کشور به کره شمالی در ماه‌های ژوئن و ژوئیه 2018(خرداد و تیر) حدود 113 تن شامل فولاد، مس، نیکل و آب‌گرمکن به ارزش بیش از 890 میلیون دلار بوده است.» این در حالی است که بر اساس قطعنامه 2397 شورای امنیت سازمان ملل متحد صادرات این کالاها به کره شمالی ممنوع است.
یک مقام وزارتی در کره جنوبی اعلام کرده، تمامی مواد و تجهیزات و وسایل الکتریکی کاربرد اداری دارند و به رشد اقتصادی کره شمالی کمک نمی‌کند به همین دلیل از دیدگاه سئول این کالاها، تحریم‌ها را نقض نمی‌کند. شورای امنیت سازمان ملل متحد با فشارهای آمریکا این تحریم‌ها را ضد کره شمالی وضع کرده است.
آمریکا همواره تلاش می کند کره شمالی را تهدیدی برای جهان معرفی کند اما آمریکا خود عامل اصلی تنش در منطقه شبه جزیره کره و تهدیدی برای جهان است.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 4 شهریور 1397
یکشنبه 4 شهریور 1397 10:56 ق.ظ
مرگ بر شیطان مجسم ترامپ دیوانه

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات