تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


مقاله تکان‌دهنده «رابرت فیسک» درباره جنایاتی
که هر روز علیه فلسطینیان صورت می‌گیرد
  ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
Image result for ‫مقاله تکان‌دهنده «رابرت فیسک» درباره جنایاتی که هر روز علیه فلسطینیان صورت می‌گیرد‬‎
نویسنده مشهور انگلیسی با بر شمردن جنایاتی که هر روز بر فلسطینیان می‌رود و سکوت و انفعالی که مدعیان غربی دفاع از حقوق بشر در برابر این جنایات از خود نشان می‌دهند نوشته: «هیچ گاه در زمینه حقوق بشر تا این حد، عده کمی به عده زیادی بدهکار نبوده‌اند.»
روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» در یادداشتی به قلم «رابرت فیسک» نوشته، رژیم صهیونیستی هفته گذشته اعلام کرده است، پروژه استعماری خود برای گسترش شهرک‌سازی در کرانه باختری ‌اشغالی را توسعه می‌دهد. این پروژه‌ها در حال پیشروی هستند و 1000خانه جدید به شهرک‌های یهودی اضافه خواهد شد... تاکنون هرگز در زمینه حقوق بشر این طور نبوده که عده کمی تا این حد به عده زیادی بدهکار باشند.
به گزارش فارس، فیسک در ادامه می‌نویسد: «امروز۶۰۰ هزار یهودی اسرائیلی در حدود ۱۴۰ مستعمره ساخته شده در زمینی که متعلق به مردمی دیگر است یا در کرانه باختری و اورشلیم (قدس) شرقی زندگی می‌کنند و تعداد استعمارگران یهودی که در سرزمین فلسطینیان به صورت غیرقانونی تحت قانون بین‌الملل زندگی می‌کنند از ۸۰ هزار نفر در زمان توافق «اسلو» در سال ۱۹۹۳ به ۱۵۰ هزار نفر طی هفت سال افزایش یافته است. هر کدام از این یهودی‌ها، استعمارگران جدیدی هستند که قدمی یکجانبه و ممنوع برداشته و وقتی وارد خانه‌شان می‌شوید، از توافق اسلو برای ادامه ‌اشغالگری این سرزمین استفاده می‌کنند.»
به نوشته این نویسنده مشهور انگلیسی، «این آخرین بحران استعماری در جهان است و با پاسخی منفعلانه از سوی کشورها همراه بوده و همواره بر فهرست دزدی سرزمین و داستان جدید شهرک‌سازی‌ها اضافه می‌شود.»
فیسک در ادامه به ماده ۴۹ کنوانسیون ژنو کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در سال ۱۹۴۹ استناد می‌کند که طبق آن «قدرت ‌اشغالگر نباید بخشی از جمعیت غیرنظامی خود را به مناطق ‌اشغال شده منتقل کند.» و شورای امنیت سازمان ملل و مجمع عمومی، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و دادگاه عدالت بین‌المللی با این موافق هستند که ماده ۴۹ برای سرزمین‌های تحت ‌اشغال اسرائیل نیز به کار گرفته ‌شود.این نویسنده انگلیسی همچنین یادآور می‌شود که رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۲ گفته بود 3000 خانه جدید در کرانه باختری احداث می‌شود و این اقدام صهیونیست‌ها پاسخی به سازمان ملل بود که تصمیم گرفت حق ناظر غیرعضو به فلسطین بدهد!نویسنده انگلیسی یادداشت خود را در ایندیپندنت اینگونه ادامه می‌دهد: این هفته نیز، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ صهیونیست‌ها در اظهاراتی خجالت‌آور گفت که در پاسخ به کشتار شهروند صهیونیست به دست یک فلسطینی ۴۰۰ واحد مسکن می‌سازند! نباید فراموش کرد که خانم «مادلین آلبرایت» وزیر خارجه آمریکا در سال ۱۹۹۷ از صهیونیست‌ها خواسته بود از اقدامات یکجانبه دست بردارند. این اقدامات شامل گسترش شهرک‌سازی‌ها است که به گفته وی برای فلسطینیان اقدامی تحریک‌آمیز بود. در حالی که آیا آلبرایت نمی‌دید که این‌ کردارهای شرم‌آور از لحاظ اخلاقی و غیرقانونی از لحاظ بین‌المللی، در واقع ظالمانه و شرورانه هستند و فقط تحریک‌آمیز نیستند؟این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که کمیته مردمی رفع محاصره غزه هم اعلام کرده که هنوز 20 هزار فلسطینی ساکن غزه در انتظار بازسازی منازل خود هستند که در جریان حمله رژیم صهیونیستی در سال 2014 به این منطقه تخریب گردیده است.جمال الخضری در بیانیه مطبوعاتی خود خواستار اقدام سریع برای پایان یافتن مشکلات این دسته از شهروندان فلسطینی شد و افزود بازسازی منازل آنان به 150 میلیون دلار بودجه نیاز دارد. وی این را هم گفت که این خانواده‌ها که در پی تجاوزات نظامیان صهیونیست به غزه در سال 2014 خانه‌های خود را از دست داده‌اند تاکنون در چادرها، کانکس‌ها و یا خانه‌های اجاره‌ای به سر می‌برند.


عبدالباری عطوان مطرح کرد
6 دلیل درباره قطعی بودن آغاز عملیات ارتش سوریه در «ادلب»
سردبیر یک روزنامه فرامنطقه‌ای، قریب‌الوقوع بودن عملیات آزادسازی «ادلب» در سوریه را قطعی دانست و در اثبات این پیش‌بینی خود، دلایل و نشانه‌هایی را ذکر کرد. آمریکا و متحدانش تلاش گسترده‌ای را برای جلوگیری از این عملیات آغاز کرده‌اند.
«عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه «رای ‌الیوم» طی مقاله‌ای، پیش‌بینی کرده که عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی شهر و استان «ادلب»، به زودی آغاز می‌شود.
عطوان این عملیات را از لحاظ اهمیت، «بی‌سابقه‌ترین عملیات» در جنگ هفت و نیم ساله سوریه خوانده و نشانه‌هایی را درباره قریب‌الوقوع بودن آن، برشمرده است.
تحرکات تروریست‌ها برای به اجرا درآوردن یک سناریوی شیمیایی جدید، تهدید آمریکا به حمله علیه ارتش سوریه به بهانه حمله شیمیایی دمشق، تصمیم داعش و جبهه النصره به انجام عملیات تروریستی در «حلب» و «حماه» با هدف منحرف کردن توجه دولت و ارتش سوریه به این مناطق(به جای ادلب)، اعزام ناو آمریکایی«سولیواتر» مجهز به 56 موشک بالدار «تام هاوک» به منطقه خلیج فارس، سفر وزیر دفاع ایران به سوریه و قول مساعد وی به همتای سوری خود جهت مقابله با تهدیدات آمریکا و ایجاد ائتلاف میان تروریست‌ها در ادلب، شش نشانه‌ای هستند که عطوان آنها را در مورد قریب‌الوقوع بودن عملیات، برشمرد.
عطوان در مورد انگیزه رئیس‌جمهور آمریکا برای آغاز جنگ در سوریه هم نوشت «رئیس‌جمهوری آمریکا با بحران داخلی خفقان‌آوری به خاطر وضعیت متزلزل معاونانش از جمله «مایکل کوهن» وکیل سابق خود، مواجه است.
اخیرا کوهن اطلاعات بسیار خطرناکی درباره رسوایی‌های جنسی ترامپ و نقض قوانین کمک مالی به کمپین انتخاباتی را ارائه کرد و همین اطلاعات می‌تواند به اسناد موثقی برای استیضاح و برکناری ترامپ تبدیل شوند. در نتیجه، جای تعجب نیست که ترامپ تصمیم بگیرد جنگ در سوریه را برای کاهش فشارها و منحرف کردن نگاه‌ها و جلب حمایت از حزب جمهوریخواه در انتخابات نوامبر، راه بیندازد.
آمریکا خواهان پایان جنگ در سوریه و پیروزی دولت دمشق، روسیه و ایران و آغاز بازسازی و بازگشت آوارگان نیست. برای همین است که در مسیر عملیات در ادلب سنگ‌اندازی می‌کند.
سردبیر رای الیوم در ادامه نوشت: تجاوز جدید آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه، احتمالا شعله جنگ گسترده‌تری را در منطقه برخواهد افروخت، چرا که این حمله در مقایسه با قبل، ویرانگرتر خواهد بود و چه بسا، غربی‌ها برخی از اهداف را در دمشق و نهادهای اصلی سوریه، از جمله کاخ ریاست جمهوری هدف قرار دهند.
هشدارهای روسیه نسبت به هرگونه حمله نظامی جدید و لحن تند وزارت دفاع این کشور، نشان می‌دهد که روسیه این بار دست بسته باقی نمی‌ماند و از عملیات ارتش سوریه به شدت حمایت می‌کند. چین نیز همین موضع را دارد و می‌خواهد از شر تروریست‌های «اویغوری» که حدود 5000 تن از آنها در ادلب هستند، خلاص شود.
نبرد ادلب نقطه عطف مهمی در جنگ سوریه خواهد بود و شاید به ترسیم مجدد نقشه راه خاورمیانه از نظر سیاسی و نظامی بینجامد. روسیه به راحتی دستاوردهایش درباره پرونده سوریه را قربانی نمی‌کند. ما اکنون در مقابل جنگ «پشیمان‌کننده» بین روسیه و ائتلاف آمریکایی هستیم.
همچنین، خبرگزاری ایسنا طی گزارشی از سوریه، اعلام کرد که دولت دمشق مصمم است هرچه زودتر ادلب را آزاد کند. این خبرگزاری به اظهارات اخیر سپهبد «علی عبدالله ایوب» وزیر دفاع سوریه، اشاره کرد و گزارش داد؛ استان ادلب آزاد خواهد شد، چه با زور و چه با آشتی و مذاکره.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 6 شهریور 1397
سه شنبه 6 شهریور 1397 01:21 ب.ظ
مرگ بر یسهودیان فرعون پرست صهیونیست

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات