تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


دختر شیخ زکزاکی: وهابیون آل‌سعود بر نیجریه حکمرانی می‌کنند 
 ۱۳۹۷/۰۶/۰۵

Image result for ‫دختر شیخ زکزاکی: وهابیون آل‌سعود بر نیجریه حکمرانی می‌کنند‬‎

به گفته فرزند رهبر حرکت اسلامی نیجریه، وهابی‌هایی که از طرف عربستان حمایت می‌شوند در نیجریه نفوذ دارند و برخی علمای وهابی که در نیجریه هستند در سخنرانی‌هایشان به شیعیان توهین‌ و علیه آنها تبلیغ می‌کنند که مسلمان نیستند و باید خودشان و بچه‌ها و همسرانشان و حتی حیواناتشان را هم کشت!
«بدیعه زکزاکی» دختر شیخ ابراهیم زکزاکی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس در تهران، در پاسخ به سوالی در خصوص نفوذ وهابیون بر حکومت نیجریه گفته: «وهابی‌ها در نیجریه نفوذ دارند و از طرف عربستان حمایت می‌شوند. برخی علمای وهابی در نیجریه هستند و تحت حمایت سعودی‌ها هستند. گاهی به حکومت مشورت‌هایی علیه شیعه می‌دهند و در سخنرانی‌هایشان توهین‌هایی به شیعیان می‌کنند، تبلیغات علیه شیعیان که مسلمان نیستند و باید خودشان و بچه‌ها و همسرانشان و حتی حیواناتشان را هم باید کشت. درنیجریه جمعیت کمی وهابی هستند. بیشتر مسلمانان نیجریه اهل سنت هستند و هیچ مشکلی میان شیعه و سنی در نیجریه وجود ندارد.»
به گفته «بدیعه زکزاکی»، شیعیان نیجریه هیچ حزب سیاسی در این کشور ندارند و فعالیت و نماینده سیاسی نیز ندارند. شیعیان هنوز نماینده‌ای در پارلمان این کشور نیز ندارند و حتی نامزد انتخابات هم نمی‌شوند.
فرزند رهبر در بند حرکت اسلامی نیجریه به تشریح شرایط پدرش نیز پرداخت و گفت، پدرش بدون اثبات هیچ اتهامی همچنان در حبس به سر می‌برد و از دسترسی به هر امکانات و ارتباطی محروم است.
گفتنی است، «شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر شیعیان نیجریه در ماه دسامبر(آذر) سال ۲۰۱۵ میلادی بعد از حمله ارتش به حسینیه شیعیان و منزل شیخ، دستگیر شد. در جریان این حملات، صدها نفر از شیعیان نیجریه از جمله فرزند شیخ به شهادت رسیدند و افراد زیادی مجروح شدند. شیخ زکزاکی اکنون درخانه‌ای بدون امکان دسترسی به پزشک و درمان‌های پزشکی، و بدون راه ارتباطی به همراه همسر بیمارش، همچنان در حبس است.
بدیعه زکزاکی می‌گوید شرایط جسمانی شیخ در مقایسه با گذشته بهبود نیافته است. بینایی یکی از چشمان شیخ کاملا از بین رفته و چشم دیگرش هم تار می‌بیند اما امکان درمان برایش فراهم نشده است. همچنین شیخ به مدت هشت ماه دندان‌درد شدیدی داشت ولی حتی اجازه رفتن به بیمارستان یا ملاقات با یک دندانپزشک را هم نداشت. به گفته فرزند شیخ زکزاکی، وی اکنون در خانه‌ای تحت بازداشت است ولی حتی اجازه آمدن به حیاط را هم ندارد و تمام این خانه در محاصره ارتش و نیروهای اطلاعاتی و امنیتی نیجریه است. اجازه رفت و آمد به این خانه داده نمی‌شود و تمام درهای خروجی قفل است و تنها داخل خانه امکان آمد و شد وجود دارد. ارتباط ایشان با بیرون کاملا قطع است و اجازه اطلاع از اخبار و وضعیت شیعیان را ندارند. دسترسی به تلویزیون، رادیو، روزنامه و ... ندارند و هیچ تلفنی در اختیارشان نیست. هیچ رابطی وجود ندارد و در شهر کادونا شرایط را برای شیخ نسبت به زاریا سخت‌تر کرده‌اند. قبلا در زاریا، اطلاعات امنیت، یک گوشی تلفن به  شیخ داده بود که بوسیله آن با فرزندانشان در ارتباط بودند اما اکنون کاملا رابطه شیخ با فرزندانشان نیز قطع شده است.
وی افزود با وجود این سخت‌گیری‌ها، فشارها و سرکوب‌ها  شیعیان نیجریه دائما تظاهرات می‌کنند و عکس شیخ را در دست می‌گیرند و آزادی او را خواستار می‌شوند. جمعه‌ها هم بعد از نماز تظاهرات می‌کنند. در مقابل، حکومت به این تظاهرکنندگان حمله کرده و به جمعیت تیراندازی کرده یا گاز اشک‌آور پرتاب می‌کنند و چند نفر را شهید می‌کنند ولی این تظاهرات همچنان ادامه دارد.


از سوی سازمان ملل
نقش «سوچی»، برنده جایزه صلح نوبل
در نسل‌کشی مسلمانان میانمار فاش شد
Image result for ‫قش «سوچی»، برنده جایزه صلح نوبل در نسل‌کشی مسلمانان میانمار فاش شد‬‎
سازمان ملل در گزارشی با متهم کردن «آنگ سان سوچی»، برنده جایزه صلح نوبل! و رهبر میانمار به مشارکت در نسل کشی مردم روهینگیا،خواستار محاکمه فرمانده کل ارتش این کشور و پنج ژنرال دیگر به علت مشارکت مستقیم در نسل‌کشی مسلمانان روهینگیایی شد.
«آنگ سان سو چی» رهبر حزب حاکم میانمار که برنده جایزه صلح نوبل هم هست! و از طرف کشورهای غربی به عنوان شخصیتی طرفدار صلح شناخته می شود اکنون از طرف سازمان ملل متهم به مشارکت در نسل کشی مسلمانان میانمار شده است. باشگاه خبرنگاران جوان در این باره به نقل از رویترز نوشته، بازرسان سازمان ملل روز دوشنبه اعلام کردند ارتش میانمار با هدف نسل کشی به کشتار جمعی مسلمانان روهینگیایی و تجاوز گروهی به زنان آنها دست زده است؛ به همین دلیل «مین آنگ هلاینگ» فرمانده کل ارتش و ۵ ژنرال دیگر میانماری باید به دلیل انجام جنایات بی رحمانه محاکمه شوند.
این بازرسان در گزارش خود آورده اند:«آنگ سان سو چی» رهبر حزب حاکم میانمار، اجازه داده است تنفر همه جا را فرا بگیرد، مدارک را از بین برده و از اقلیت‌ها در مقابل جنایات جنگی و بشری در ایالت‌های راخین، کاچین و شان محافظت نکرده است. بدین ترتیب، سو چی در ارتکاب این جنایات همکاری کرده است.
آنگ سان سوچی، رهبر دو فاکتوی میانمار در سال ۱۹۹۱ به بهانه مبارزه برای کشورش و تلاش برای برگزاری انتخابات آزاد، جایزه صلح نوبل را دریافت کرد. سال 2017 بیش از ۴۰۰ هزار نفر با امضای طوماری اینترنتی خواستار پس گرفتن جایزه صلح نوبل از آنگ سان سوچی، رهبر دو فاکتوی میانمار به دلیل سکوتش در برابر کشتار مسلمانان روهینگیا شدند. اکنون نیز سازمان ملل عملا وی را به اتهام مشارکت در نسل کشی علیه روهینگیایی ها محکوم کرده است.
یک سال پیش ارتش میانمار به ایالت راخین حمله کرد و به کشتار بی رحمانه مسلمانان روهینگیا پرداخت. حدود ۷۰۰ هزار روهینگیایی در پی این حملات از میانمار گریختند و در اردوگاه‌های پناهجویان در بنگلادش ساکن شدند. ارتش میانمار ۳۶۲ روستا که روهینگیایی‌ها در آنها ساکن بودند را تخریب کرده‌ و برخی از روستاها با خاک یکسان شده‌اند. سربازان و افراطی های میانمار بارها به زنان مسلمان این کشور حمله و تجازو کرده وبسیاری از آن ها را در آتش سوزانده اند. برائت از استکبار و سرنگونی آل خلیفه شعار
بحرینی‌ها در تظاهرات همبستگی با زندانیان   

Image result for ‫برائت از استکبار و سرنگونی آل خلیفه شعار بحرینی‌ها در تظاهرات همبستگی با زندانیان‬‎

مردم بحرین در تظاهرات همبستگی با زندانیان سیاسی این کشور، شعار «برائت از استکبار» و«سرنگونی رژیم آل‌خلیفه» سر دادند.
به گزارش خبر گزاری صدا وسیما، مردم انقلابی بحرین به نشانه همبستگی بازندانیان سیاسی در زندان‌های رژیم آل خلیفه واعلام وفا داری به شهدای وطن، در شهرک «المعامیر» دست به تظاهرات زدند. این تظاهرات با فراخوان «ائتلاف جوانان انقلابی 14 فوریه» برگزار شد و تظاهرکنندگان پلاکارد‌هایی در دست داشتند که روی آنها خطاب به زندانیان و خانواده شهدا نوشته شده بود :« ما تا سرنگونی رژیم آل خلیفه در کنار شما هستیم.»
تظاهرکنندگان با سردادن شعارهای انقلابی، بر ادامه فعالیت جنبش‌های سیاسی وانقلابی و همچنین، بر حق مردم بحرین در تعیین سرنوشت خود تاکید کردند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 6 شهریور 1397
سه شنبه 6 شهریور 1397 01:19 ب.ظ
مرگ بر بت پرستان قرن ما
وهابی و بودائی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات