تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
سید حسن نصرالله و بشاراسد اعلام کردند :
پاسخ حزب‌الله و ارتش سوریه به تجاوز آمریکا بی‌سابقه خواهد بود   
   ۱۳۹۷/۰۶/۱۰
به نوشته یک روزنامه لبنانی،‌ دبیر کل حزب‌الله لبنان و رئیس جمهور سوریه طی یک گفت‌وگوی تلفنی، توافق کرده‌اند که به تجاوزات احتمالی آمریکا به خاک سوریه، واکنش بی‌سابقه‌ای بدهند.
روزنامه لبنانی « الثبات» گزارش داده، «سید حسن نصرالله» و «بشاراسد» طی یک گفت‌وگوی تلفنی، در مورد واکنش مشترک و بی‌سابقه به تجاوز نظامی آمریکا، انگلیس و فرانسه، به توافق رسیده‌اند.
به گزارش فارس، این روزنامه لبنانی به نقل از منابع اطلاعاتی، اعلام کرده اقدام متقابل نظامی حزب‌الله و ارتش سوریه، غافلگیر‌کننده و خارج از محاسبات همه خواهد بود. «الثبات» در ارتباط با این خبر مهم، توضیحات بیشتری نداده است.
این خبر در حالی رسانه‌ای می‌شود که منطقه غرب آسیا در شرایط بسیار حساسی قرار دارد؛ از یک طرف، ارتش سوریه خود را برای نبرد مهم آزادسازی شهر و استان «ادلب» آماده می‌کند، از طرف دیگر، خبر رسیده است که آمریکا و متحدانش (فرانسه و انگلیس) آماده هستند که اهدافی را در سوریه هدف قرار دهند. علاوه بر دو مورد فوق، نیروهای هوایی و دریایی روسیه در حال برگزاری بزرگترین رزمایش در آب‌های مدیترانه هستند!
گزارش سی‌ان‌ان از نیت آمریکا
شبکه سی‌ان‌ان اما دیروز اعلام کرده، متخصصان اطلاعاتی و نظامی آمریکا فهرستی مقدماتی از آنچه «تاسیسات سلاح‌های شیمیایی در سوریه» خوانده شده، تهیه کرده‌اند و آماده هستند درصورت دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، به این تاسیسات حمله کنند.
چند مقام آمریکایی در گفت‌و‌گو با سی‌ان‌ان، گفته‌اند که هنوز درباره حمله به سوریه، تصمیمی گرفته نشده است، اما در صورتی که ارتش سوریه دست به حمله شیمیایی بزند، ارتش آمریکا بسیار سریع وارد عمل می‌شود! ادعاها درباره احتمال حمله شیمیایی ارتش سوریه در حالی مطرح می‌شود که دمشق در سال 1393 تحت نظارت سازمان‌های بین‌المللی، تمامی تسلیحات شیمیایی خود را نابود
کرده است.
طی روزهای گذشته، «ولیدمعلم» وزیر خارجه سوریه، اعلام کرده است در صورت حمله آمریکا به خاک سوریه، ارتش سوریه نیز با تمام توان، به آمریکایی‌ها پاسخ خواهد داد.
 سایر رویدادها
* «سعد حریری» نخست‌ وزیر لبنان،‌گفته جنگ در سوریه، رو به پایان است.
* همزمان با آماده شدن سوریه برای آزادسازی «ادلب» ترکیه «جبهه‌ النصره» را در فهرست‌ گروه‌های تروریستی قرار داد.
* «بشار جعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل، اعلام کرده شورای امنیت این سازمان، ابزار دست کشورهای ابرقدرت برای مطامع سیاسی‌شان است.


 آغاز بزرگ‌ترین رزمایش روسیه در مدیترانه
با مشارکت 300 هزار نظامی و 1000 جنگنده

Image result for ‫آغاز بزرگ‌ترین رزمایش روسیه در مدیترانه با مشارکت 300 هزار نظامی و 1000 جنگنده‬‎
بزرگ‌ترین رزمایش نیروی هوایی و دریایی روسیه طی 4 دهه گذشته با مشارکت 300هزار نیرو، 28 ناو و 1000 هواپیمای نظامی، در آب‌های دریای مدیترانه، آغاز شد.
نیروی هوایی و دریایی روسیه بزرگ‌ترین رزمایش این کشور طی چهار دهه گذشته را از دیروز در آب‌های دریای مدیترانه آغاز کردند. در این رزمایش که تا 19 شهریور ادامه خواهد داشت، 300هزار نیروی نظامی، 1000 هواپیمای نظامی و 28 ناو از یگان‌های اقیانوس منجمد شمالی، دریای بالتیک و دریای سیاه و دو زیردریایی از دریای خزر مشارکت دارند.
ازمجموع هواپیماهای نظامی نیز بمب‌افکن‌های راهبردی «تی‌یو - 160»، جنگنده‌های ضدزیردریایی «تی‌یو - 142» و «آی آی - 38» و همچنین، جنگنده‌های «سوخو - 33» و «اس ام -  اس‌یو»، در رزمایش مدیترانه مشارکت دارند.
این رزمایش درحالی برگزار می‌شود که تنش میان آمریکا و روسیه بر سر سوریه، شدت گرفته است.
در هرحال، هرچند «میخائیل بوگدانف» معاون وزیر خارجه روسیه گفته این رزمایش ربطی به بحران سوریه و قضیه آزادسازی ادلب ندارد، ولی برگزاری این رزمایش در شرایط موجود، این پیام را برای آمریکا دارد که نمی‌تواند در ارتباط با سوریه، یکه‌تازی بکند.تظاهرات بزرگ ضد آمریکایی در بغداد مردم:
سفارت آمریکا منبع تروریسم است

Image result for ‫تظاهرات بزرگ ضد آمریکایی در بغداد مردم: سفارت آمریکا منبع تروریسم است‬‎
صدها نفر از مردم عراق با برگزاری تظاهرات در خیابان‌های پایتخت این کشور، دخالت‌های آمریکا در امور داخلی عراق را محکوم کردند.
دخالت‌های آمریکا در عراق، ابعاد جدیدی گرفته است و واشنگتن علاوه بر اینکه می‌خواهد بر روند تشکیل دولت جدید، تأثیر بگذارد، اقدامات خود علیه بسیج مردمی را نیز شدت بخشیده است.
همین جمعه گذشته منابع عراقی گزارش داده بودند که آمریکا تلاش می‌کند شیوخ اهل سنت و عشایر این کشور را علیه بسیج مردمی تحریک کند و نیروهای بسیج را از مناطق حساس غرب عراق، براند.
اما، این مداخلات باعث شده که مردم رنج‌کشیده و زخم‌خورده عراق بار دیگر به خیابان‌ها بیایند و سیاست‌های شیطانی آمریکا را
محکوم کنند.
به گزارش فارس، روز جمعه صدها شهروند عراقی با برگزاری تظاهرات در بغداد، علیه آمریکا شعار دادند و از واشنگتن خواستند در امور داخلی عراق مداخله نکند. معترضان عراقی در این تظاهرات که در میدان «فردوس» برگزار شد، اعلام کردند که «سفارت آمریکا در بغداد، به منبعی برای (حمایت از) تروریسم در عراق تبدیل شده است.»
تظاهرکنندگان همچنین، به اقدام «حیدر عبادی» نخست‌وزیر، در برکناری «فالح الفیاض» از ریاست بسیج مردمی، اعتراض کردند.
در پی این برکناری، گفته شده بود که رهبران ائتلاف «النصر» که تحت رهبری عبادی قرار دارد، از کاندیداتوری الفیاض برای پست نخست‌وزیری حمایت کردند. اما بعدا این رهبران، خبر مذکور را تکذیب کرده و آن را «ساختگی» خواندند.
فارس دیروز از شهر بصره هم خبر داده صدها نفر از مردم این شهر، مقابل ساختمان‌های دولتی دست به تظاهرات زدند و نسبت به ضعف خدمات‌رسانی دولت اعتراض کردند. در این میان، برخی از معترضان با پرتاب مواد آتش‌زا، به ساختمان‌ استانداری آسیب رساندند.
سایر رویدادها
* شماری از فرماندهان بسیج مردمی، برکناری «فالح الفیاض» از ریاست این نهاد را مورد انتقاد قرار دادند.
* «طلال الزوبعی» از ائتلاف «الوطنیه» عراق، نامزد ریاست پارلمان جدید این کشور شد.
* در پی اعلام نامزدی «برهم صالح» برای پست ریاست جمهوری عراق توسط «نیچروان بارزانی»، سخنگوی رسمی اتحادیه میهنی کردستان عراق اعلام کرد که پست ریاست جمهوری سهم این اتحادیه بوده، و نامزدی خارج از اتحادیه میهنی معرفی نخواهد شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 7 شهریور 1397
چهارشنبه 21 شهریور 1397 12:54 ب.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات