تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


برادر پادشاه عربستان:
مسئول کامل جنایات یمن ملک سلمان و پسرش هستند
      ۱۳۹۷/۰۶/۱۳
«احمد بن عبدالعزیز» شاهزاده برجسته سعودی و برادر پادشاه عربستان حمله تندی به «ملک سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه و «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی انجام داد و آنها را «مسئول جنگ» و جنایت‌هایی که علیه مردم یمن می‌شود دانست.
در ویدیویی که در فضای مجازی منتشر شده، شاهزاده «احمد بن عبدالعزیز»، برادر سلمان بن عبدالعزیز در مقابل جمعی از معترضان که به سردادن شعار علیه آل‌سعود در برابر مقر اقامت وی در لندن می‌پرداختند، از آنها می‌خواهد به جای شعار دادن علیه او و خاندانش، پادشاه و ولیعهدش را مسئول دانسته و بازخواست کنند. در این ویدیو یکی از همراهان شاهزاده سعودی تلاش می‌کند تا معترضان را از وی دور کند، اما شاهزاده عبدالعزیز به آنها نزدیک شده و با آنها وارد گفت‌وگو می‌شود و خطاب به آنها می‌گوید: باید مسئولان اصلی جنگ یمن را بازخواست کنید. معترضان از وی می‌پرسند هویت این مسئولان را اعلام کنید که وی هم پاسخ می‌دهد: «پادشاه و ولیعهدش و دیگران در این زمینه مسئول هستند.»
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک عربی وی این را هم می‌گوید که، مسئولیت کامل جنگ علیه یمن بر گردن ملک سلمان و ولیعهد است. احمد بن عبدالعزیز برادر ملک سلمان طی سال 1975 تا 2012 معاون نخست‌وزیر بود.
خطر برکناری، بیخِ گوش ولیعهد سعودی
از سوی دیگر یک نشریه اسپانیایی از تلاش پادشاه سعودی برای یافتن جانشین جدید برای خود خبر داده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نشریه «پوبلیکو» با انتشار گزارشی به بررسی مشکلات داخلی و خارجی محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، پرداخته و نوشته، طرح‌های مورد نظر ولیعهد سعودی با پیچیدگی‌های ریشه‌ای به ویژه در جنگ یمن روبه رو شده است و حمله هوایی به یک اتوبوس حامل دانش‌آموزان یمنی بیانگر این مسئله است... اوضاع پیچیده‌ای که بن سلمان در آن قرار گرفته، باعث شده بسیاری از طرف‌ها به این نتیجه برسند که روز‌های ولیعهدی او محدود است. با وجود آنکه جامعه جهانی جنایت‌ها در حق کودکان یمن را محکوم کرد، بعضی رسانه‌ها این هفته گزارش دادند بن سلمان بر ادامه جنگ خونبار در یمن اصرار دارد و از مشاوران خود خواسته است انتقادات غرب را نادیده بگیرند. محمد بن سلمان حتی گفته می‌خواهد وحشت از عربستان را در بین نسل آینده یمنی‌ها ایجاد کند. »
این نشریه خاطرنشان کرد، محدود بودن انتقاد کشور‌های غربی از رفتار‌های ریاض در یمن به علت آن است که هیچ یک از این کشور‌ها نمی‌خواهند قرارداد‌های تسلیحاتی خود با عربستان و شرکای آن را به خطر بیاندازند. طبق ادعای این رسانه، بعضی از رسانه‌های منطقه گفتند سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی، به دنبال جانشین دیگری برای خود است که از سیاست سنتی عربستان پیروی کند و گام‌های عجولانه بر ندارد.مفتی ‌قدس: هرگونه معامله با اسرائیل بر سرخاک فلسطین شرعا حرام است
Image result for ‫مفتی ‌قدس: هرگونه معامله با اسرائیل بر سرخاک فلسطین شرعا حرام است‬‎

مفتی قدس هرگونه معامله حتی یک وجب از خاک فلسطین را به دلیل اینکه این اراضی شرعا متعلق به همه مسلمانان است، حرام اعلام کرد.
«شیخ محمد احمد حسین» روز گذشته با صدور بیانیه‌ای «هرگونه» معامله با دشمنان بر سر خانه مسلمانان را «باطل» و«حرام» اعلام کرد. وی گفت معامله با دشمنان اسلام خیانت به خداوند تعالی و رسول گرامی(ص) است و هر فلسطینی که زمینش را به دشمنان خود بفروشد یا معاوضه کند، گناهکار است، زیرا فروشنده زمین به دشمن، با این کار خود، موجب دوری مسلمانان از خانه خود می‌شود.مفتی قدس همچنین فروش زمین به دشمنان را همدستی و اعلام وفاداری با کفار دانست و فروشنده آن را «مرتد از اسلام و خائن به خدا و رسولش» دانست. به گزارش روزنامه القدس العربی، شیخ محمد حسین تاکید کرد، مسلمانان باید با فروشنده یا معاوضه کننده زمین با دشمنان قطع رابطه کنند.در آستانه آغاز عملیات بزرگ صورت گرفت
حمایت یکپارچه غرب از تروریست‌های ادلب فشارها بر دمشق افزایش یافت

Image result for ‫حمایت یکپارچه غرب از تروریست‌های ادلب فشارها بر دمشق افزایش یافت‬‎
در حالی که ارتش سوریه منتظر فرمان رئیس‌جمهور برای آغاز عملیات بزرگ آزادسازی «ادلب» است، فشارهای غرب بر دمشق و متحدان آن نیز برای توقف این عملیات، بیشتر شده است.
مدتی است که «حمایت از غیر نظامیان»، تبدیل به بهانه و اهرمی برای غرب جهت متوقف کردن نیروهای سوریه پشت دروازه‌های ادلب شده است؛ در هفته‌های گذشته «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل، بارها برای ساکنان ادلب، اشک تمساح ریخت و آمریکا،‌انگلیس و فرانسه نیز دمشق را تهدید کرده‌اند در صورتی که «مردم ادلب» را هدف حمله شیمیایی قرار دهد، آنها نیز ارتش سوریه و پایگاه‌های آن را هدف قرار می‌دهند.
اما، با نزدیک‌تر شدن زمان آغاز عملیات، تهدیدات غربی‌ها هم مستقیم‌تر و صریح‌تر شده است و البته، بهانه آنها، همان بهانه قبلی (یعنی حمایت از غیرنظامیان ساکن ادلب) است.
به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در حساب توئیتری خود نوشت: «رئیس جمهور بشار اسد نباید بی‌پروا به ادلب حمله کند. ایرانی‌ها و روس‌ها با شرکت در این تراژدی بالقوه حقوق بشری، بزرگترین اشتباه انسانی را مرتکب خواهند شد. ممکن است صدها هزار نفر کشته شوند،‌ نگذارید این اتفاق رخ بدهد.»(!)
ترامپ در حالی دم از جان انسان‌ها می‌زند که تاکنون به وسیله جنگنده‌های آمریکایی، در عراق، سوریه و افغانستان، جان هزاران غیرنظامی را گرفته است و از طریق رژیم‌های تحت حمایت خود نیز به طور مکرر مردم را در نوار غزه و یمن می‌کشد. چیزی که در ماجرای ادلب، ترامپ را نگران کرده، این است که او می‌داند عملیات ارتش سوریه در ادلب، حساس‌ترین و پرپیامدترین عملیات در سوریه است و علاوه بر اینکه، به حضور هفت سال و نیمه تروریست‌ها در سوریه پایان می‌دهد، برای حضور آمریکا در منطقه نیز دردسرساز می‌شود و حتی رژیم اسرائیل را نیز به خطر می‌اندازد.
جالب است که روزنامه نیویورک تایمز نیز به طور تمام قد جانب تروریست‌ها در ادلب را گرفته و از گروه تروریستی «هیئت تحریرالشام» با عناوینی چون «مبارزان»، «مبارزان شورشی»، «نیروهای شورشی» و «قدرتمندترین شاخه شورشیان سوریه»، یاد کرده است!
گزارش نویس این روزنامه که احتمالاً با دلارهای نفتی سعودی و یا هر منبع مالی دیگری شارژ شده است، سرکرده‌های هیئت تحریرالشام که وابسته به القاعده بوده و از سال 2015 شهر ادلب را اشغال کرده است را «مقامات و مجریان دولتی انسان‌دوست» توصیف کرده! و از دولت سوریه خواسته، در ادلب حمام خون راه نیندازد!
این روزنامه در ادامه گزارش خود، مدعی شده: «میلیون‌ها غیرنظامی از آنچه قرار است در ادلب رخ دهد، وحشت کرده‌اند.»
علاوه بر آمریکایی‌ها، در اروپا نیز شریکان جنایت تروریست‌های میدانی در سوریه، تحت پوشش «حمایت از مردم» و «جلوگیری از وقوع کشتار»، وارد عمل شدند؛ به گزارش ایسنا، «ژان ایولودریان» وزیر خارجه فرانسه، و «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان، با صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای، نسبت به وقوع فاجعه انسانی در ادلب به خاطر حمله ارتش سوریه، به شدت ابراز نگرانی کرده‌اند! وزیر خارجه فرانسه در بیانیه خود، مدعی شده که چنین حمله‌ای، می‌تواند «پیامدهای فاجعه‌باری» داشته باشد و سه میلیون انسان را تهدید کند! منظور وی از سه میلیون انسان، ساکنان ادلب هستند که یک مقام در استانداری ادلب، این رقم را دو میلیون و 200 هزار نفر ذکر کرده است. البته مقام فوق، این را هم گفته که جمعیت مذکور منتظر ورود نیروهای ارتش سوریه و رهایی از اشغال تروریست‌ها هستند.
وزیر خارجه آلمان هم مثل همتای فرانسوی خود، نسبت به احتمال «وقوع فاجعه انسانی» در ادلب سوریه، به خاطر حمله ارتش این کشور، هشدار داده است. وی گفته، برای جلوگیری از این فاجعه، نهایت تلاش‌های خود را به کار خواهد گرفت.
کارشناسان با اشاره به کارنامه سیاه هفت‌ونیم ساله آلمان، فرانسه، انگلیس و آمریکا در سوریه، احتمال کشتار غیرنظامیان توسط ترویست‌های مورد حمایت غرب را طی روزهای آینده، بعید نمی‌دانند. غربی‌ها می‌خواهند، از طرق سیاست کشته‌سازی، توطئه‌های خود را در سوریه به اجرا درآورند. این کشورها وقتی آل‌سعود در یمن جنایت می‌کند هیچ غلطی نمی‌کنند!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 7 شهریور 1397
چهارشنبه 21 شهریور 1397 12:50 ب.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات