تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


اعتراف تحلیلگر صهیونیست به شخصیت
هوشمند و کم‌نظیر سیدحسن نصرالله 
    ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
Image result for ‫سیدحسن نصرالله‬‎
این بار نوبت تحلیلگران رسانه‌های رژیم صهیونیستی بود که ضمن اذعان به شخصیت کم نظیر سید حسن نصرالله اعلام کنند، سید مقاومت از نظر سیاسی و نظامی «رهبری هوشیار، توانمند و زیرک» است و «به خوبی از نقاط قوت و ضعف اسرائیل آگاه است.»
شخصیت کم نظیر سید حسن نصرالله بار دیگر صهیونیست‌ها را واداشته تا ضمن اعتراف به ویژگی‌های ایشان، ابراز نگرانی جدی نیز کنند. در همین رابطه «عاموس هارئیل» تحلیلگر ارشد رژیم صهیونیستی طی مطلبی در روزنامه صهیونیستی هاآرتص تحت عنوان «تبلیغات نصرالله» به اظهارات اخیر دبیرکل حزب‌الله در سالروز آزادسازی ارتفاعات لبنان ‌اشاره کرده که از تزلزل در حالت روانی نظامیان رژیم صهیونیستی پرده برداشته بود.به گزارش تسنیم، «هارئیل» به‌عنوان مثال به میزان تأثیرپذیری رژیم صهیونیستی و رسانه‌های آن از سخنرانی مشهور دبیرکل حزب‌الله در بنت جبیل در سال 2000 مشهور به خانه عنکبوت ‌اشاره کرده و گفته: «این سخنرانی نشان داد جامعه اسرائیل ضعیف و تحت فشار است و اگر اعراب بدانند چگونه باید ضد اسرائیل وارد عمل شوند، می‌توانند عقب‌نشینی‌های بیشتری را به آن تحمیل کنند.»کارشناس شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز در تحلیل سخنرانی‌های دبیرکل حزب‌الله لبنان اعلام کرده: «نصرالله سخنران برجسته و بسیار باهوشی است و در بسیاری از موارد در تحلیل نقاط ضعف جامعه اسرائیل ‌اشتباه نمی‌کند...نصرالله در سخنرانی اخیر خود نقاط ضعف ارتش اسرائیل را مورد ‌اشاره قرار داد و هرگز اظهارات وی ‌اشتباه نبود.»مجری این شبکه تلویزیونی افزود: «برخی معتقدند که دفتر استراتژیک حزب‌الله، خود نصرالله است. او به دیگران اجازه این کار را نمی‌دهد، بلکه خودش می‌نشیند و مطالب را می‌خواند. او در مصاحبه‌های خود نیز به این موضوع ‌اشاره کرده و گفته که مقداری از زمان خود را صرف مطالعه روزنامه‌ها و دقت در جامعه اسرائیل می‌کند...دبیرکل حزب‌الله لبنان تحلیل‌هایی را مطرح می‌کند که پیش از این مطرح نشده‌اند، علاوه‌بر اینکه از نظر امنیتی توانمندی‌های بالایی دارد.»
در اسرائیل
همه از مرگ می‌ترسند
این شبکه تلویزیونی در ادامه به نقل از «یک کارشناس» صهیونیست گفت:«نخبگان اسرائیلی تلاش دارند فرزندان خود را به یگان 8200 ارتش رژیم اسرائیل بفرستند تا کمتر در جبهه‌ها حضور داشته باشند. اما رهبران مقاومت اصرار دارند فرزندان خود را به جبهه‌های مبارزه بفرستند. چرا که آنها از مرگ نمی‌ترسند...آنها شهادت را یکی از دو گزینه‌ای می‌دانند که اولین آنها پیروزی است. در حالی که در جامعه اسرائیل همه از مرگ می‌ترسند و می‌خواهند فرزندان خود را برای خدمت به دفاتر اداری بفرستند.»
نایب رئیس حشدالشعبی:
فرستاده ترامپ تهدید کرده بود بصره را به آتش می‌کشد!

Image result for ‫ابومهدی المهندس‬‎
نایب رئیس بسیج مردمی عراق (حشدالشعبی) در ارتباط با اتفاقات «بصره» و حمله به کنسولگری ایران در این شهر، گفته آمریکا تهدید کرده بود اگر نماینده مورد نظرش به نخست‌وزیری نرسد بصره را به آتش می‌کشد!
به گفته «ابومهدی المهندس» آمریکایی‌ها تهدید کرده بودند اگر اوضاع بصره و دولت تغییر نکند، این استان را به آتش خواهند کشید. ما کلیه شواهد مربوط به نقش مخرب کنسولگری آمریکا در بصره را (به دولت) ارائه خواهیم کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان «المهندس» که در یک نشست خبری سخن می‌گفت، تصریح کرد: «فرستاده (دونالد) ترامپ تهدید کرده بود، اگر دولت مطلوب واشنگتن (نخست‌وزیری حیدر عبادی) در عراق تشکیل نشود، بصره را به آتش می‌کشد. کنسولگری آمریکا در بصره، پشت اقدامات تخریبی و آتش‌زدن‌ها در این استان قرار دارد و در واقع، این کنسولگری آشوب‌ها را مدیریت می‌کند.
ایسنا نیز به نقل از المهندس گزارش داده، هدف قرار گرفتن مراکز بسیج مردمی و سوزاندن تصاویر شهدا از سوی طرف‌های خاصی هدایت می‌شود. ما خودمان را برای هر وضعیت اضطراری در بصره و بغداد آماده کرده‌ایم و با قدرت مقابل هر توطئه می‌ایستیم. به گفته وی، قبلاً سوخت مورد نیاز خودروهای بسیج مردمی قطع و همین مسئله، باعث شد که بسیج مردمی از بصره عقب‌نشینی کند.
المهندس درباره کشورمان نیز گفت: «تنها کشوری که به ما در جنگ علیه داعش کمک کرد، ایران بود و پیروزی‌های چهار سال گذشته، نتیجه تلاش‌های نخست‌وزیر (عبادی) نیست.»المهندس در خصوص پرونده حضور نظامی آمریکا در عراق نیز گفت: «در حال حاضر 6000 تا 8000 نیروی نظامی آمریکا در عراق حضور دارند که در جنوب غربی «سنجار» مستقر شده‌اند. جای تأسف دارد که آمریکایی‌ها از خاک عراق برای اقدامات خود استفاده می‌کنند، ما این موضوع را به نخست‌وزیر عراق اطلاع دادیم، اما وی اظهار بی‌اطلاعی کرد. وجود آمریکا یک خطر محسوب می‌شود و قانون اساسی کشور اجازه نمی‌دهد که از خاک عراق برای هدف قرار دادن کشورهای همسایه استفاده شود.»
گفتنی است شهر بصره از سه‌شنبه هفته گذشته ناآرام بود و این ناآرامی با حمله افراد مشکوک به کنسولگری ایران و آتش زدن آن در جمعه شب گذشته، به اوج خود رسید. آشوبگران علاوه بر کنسولگری ایران، دفاتر و پایگاه‌های بسیج مردمی، «جریان حکمت» و ساختمان‌های دولتی را نیز به آتش کشیده‌اند. این ناآرامی‌ها جمعاً 15 کشته و بیش از 190 مجروح بر جای گذاشت.در ارتباط با مداخله آمریکا، «حسن سالم» نماینده پارلمان و عضو جنبش «عصائب اهل‌الحق» هم گفت «رابرت مک گورک» نماینده آمریکا در عراق تهدید کرده بود که یا دولت مطلوب آمریکا باید تشکیل شود و یا بصره به آتش کشیده می‌شود.
رد پای عربستان
شبکه خبری «العهد» نیز با انتشار یک فایل صوتی، اعلام کرده که دستگاه جاسوسی عربستان هم در ناآرامی‌های بصره نقش داشته است.این شبکه اعلام کرده، فایل‌های صوتی به دست آمده نشان می‌دهد که دستگاه اطلاعات سعودی اقدام به جذب افرادی در عراق برای استفاده از آنها در مواقع حساس کرده است.علاوه بر این،‌دستگاه اطلاعات رژیم سعودی با کمک افراد جذب شده، تحرکات نیروهای امنیتی و پلیس را رصد می‌کرده و مکان‌های تأسیسات حیاتی و حساس در مناطق مختلف را شناسایی می‌کرده است.
براساس این گزارش، مزدوران سعودی در عراق اطلاعات لازم از قبیل «ورود و خروج» افراد امنیتی، فرماندهان ارتش و پلیس را در اختیار افسر سعودی به نام «ابو خالد السعودی» قرار می‌داده‌اند. این افسر توجه ویژه‌ای به استان بصره داشته است.
این افسر سعودی در یکی از تماس‌های خود با عوامل خود در عراق، از آنها می‌خواهد اقدام به تهیه عکس و فیلم از نیروهای امنیتی و محل‌های استقرار آنها بکنند.فرد عراقی که با ابوخالد سعودی گفت‌وگو می‌کند، از ورود اخیر یک گردان از نیروهای نظامی به استان بصره خبر می‌دهد. آل‌سعود بابت این اطلاعات مبالغ کلانی پرداخت کرده است.
هشدار بسیج مردمی
بسیج مردمی عراق اما شنبه‌شب در بیانیه‌ای اعلام کرد: «با کسانی که می‌خواهند بصره را ناآرام و به مقرهای بسیج حمله کنند،‌ همانطوری برخورد می‌کنیم که با داعش برخورد کردیم.»
در این بیانیه آمده است: «حمله به مراکز بسیج به دستور خارجی‌ها صورت گرفته و توسط مزدوران آنها در داخل بصره اجرا شده است. به کسانی که از خارج در این کشور فتنه ایجاد می‌کنند، هشدار می‌دهیم که کنسولگری و مراکز اطلاعاتی و جاسوسی آنها را در عراق هدف قرار می‌دهیم.»بسیج مردمی در ادامه این بیانیه، با اعلام اینکه توقف ناامنی‌ها در بصره و حمایت از غیرنظامیان وظیفه شرعی است، افزود: «آمدن به خیابان‌ها برای حفظ بصره، وظیفه شرعی و انسانی و ملی ما است.» بسیج مردمی افزود: «امروز بعد از اینکه بر گروه تروریستی «داعش» پیروز شدیم، می‌بینیم که آنها چگونه با سوء استفاده از اعتراضات جوانان بصره، به ناآرامی‌ها دامن می‌زنند.»عبدالملک الحوثی: منفعت آمریکا در ادامه بحران یمن است  
Image result for ‫عبدالملک الحوثی‬‎
رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنانی با‌اشاره به ممانعت ائتلاف سعودی - آمریکایی از سفر هیئت این جنبش به ژنو برای حضور در مذاکرات صلح تاکید کرد، آمریکایی‌ها تمایلی به پایان جنگ در یمن ندارند.
قرار بود مذاکرات صلح یمن در ژنو برگزار شود. اما سعودی‌ها همانند همیشه در این مسیر کارشکنی کردند. انصارالله یمن سه شرط را برای حضور در این نشست اعلام کرده بود که‌ ائتلاف سعودی با تمام این شروط مخالفت کرد. «حمید عاصم» از اعضای هیئت مذاکره‌کننده انصارالله یمن اعلام کرده نیرو‌های جنبش انصارالله برای شرکت در مذاکرات ژنو خواستار آن بودند که با یک هواپیمای عمانی به این شهر بروند، زخمی‌های آنها به مسقط پایتخت عمان منتقل شوند و همچنین تضمین‌هایی داده شود که بتوانند پس از پایان یافتن مذاکرات ژنو به صنعا که تحت کنترل آن‌هاست، بازگردند. اکنون رهبر انصارالله جزئیات بیشتری در این مورد ارائه داده است.
«عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن با بیان اینکه «اقدام متجاوزان در به شکست کشاندن مذاکرات ژنو، عمدی و برنامه‌ریزی شده بود» تصریح کرد: «آمریکایی‌ها به شکل‌های مختلف از جمله اقتصادی و سیاسی از بحران یمن سود می‌برند، از این رو خواهان پایان جنگ در یمن نیستند. آمریکا با کمک همپیمانانش در یمن جنگ به راه انداخت تا بر منطقه تسلط پیدا کند.»
وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرده بود پس از انجام همه اقدامات و هماهنگی‌های انجام شده با سازمان ملل متحد و آمادگی برای شرکت در مذاکرات ژنو، ائتلاف سعودی مجوز فرود هواپیمای عمانی برای انتقال هیئت جنبش انصارالله را صادر نکرد. گفت‌وگوهای سیاسی برای حل بحران یمن تاکنون بارها به دلیل کارشکنی آل‌سعود ومتحدانش با شکست روبه رو شده است. گفتنی است سعودی‌ها در تریبون‌های رسمی بارها مدعی شده‌اند خواستار حل «سیاسی» مسئله یمن هستند!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 7 شهریور 1397
چهارشنبه 21 شهریور 1397 12:50 ب.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic