تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


کیم‌جونگ اون خطاب به ترامپ؛ ما گام‌هایی
را برداشتیم حالا توپ در زمین شماست
     ۱۳۹۷/۰۶/۲۰

Image result for ‫کیم‌جونگ اون خطاب به ترامپ؛ ما گام‌هایی را برداشتیم حالا توپ در زمین شماست‬‎
مقام ارشد روسی که به تازگی با رهبر کره شمالی دیدار کرده درباره «کیم جونگ اون» گفته او هیچ برنامه‌ای برای گام های یکجانبه به سمت خلع سلاح ندارد و در عوض منتظر واکنش آمریکا به گام‌هایی است که او تا کنون برداشته است. رهبر کره شمالی این را هم گفته که «حالا توپ در زمین آمریکا افتاده است.»
خبرگزاری روسی «ریانووستی» گزارشی در باره دیدار اخیر «والنتینا ماتوینکو»، رئیس سنای روسیه در روز شنبه با رهبر کره شمالی منتشر و اعلام کرده که رهبر کره شمالی در این دیدار تاکید کرده که اکنون توپ در زمین آمریکا است و پیونگ یانگ منتظر واکنش های واشنگتن به گام‌هایی است که تاکنون کره شمالی برداشته است. وی همچنین تصریح کرده که اقدامی یکجانبه از سوی کره برای خلع سلاح صورت نخواهد گرفت.
تسنیم  هم در این باره به نقل از خبرگزاری رویترز نوشته، رئیس شورای فدراسیون روسیه گفته رهبر کره شمالی امیدوار به حمایت روسیه از تضعیف تحریم‌های آمریکا علیه کره شمالی است. ماتوینکو در این دیدار پیام کتبی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه را هم به رهبر کره شمالی تقدیم کرده و او هم در پاسخ اظهار داشته آمادگی و تمایل زیادی برای انجام یک سفر رسمی به روسیه را دارد.
اظهارات ضد و نقیض مقامات آمریکایی
اما به رغم آنکه «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرده بود آمریکا هنوز منتظر گام های پیونگ یانگ در جهت خلع سلاح هسته‌ای است، «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید گفت دونالد ترامپ آماده دیدار دیگری با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی است. کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در تازه‌ ترین نامه خود به دونالد ترامپ خواستار دیدار دوباره با رئیس جمهور آمریکا شده است. سندرز لحن این نامه را «خیلی گرم» خواند و آن را «بسیار مثبت» ارزیابی کرد. وی تاکید کرد که دولت آمریکا تهیه مقدمات دیدار را آغاز کرده است.
سخنگوی کاخ سفید همچنین گفت که این نامه «نشانه‌ جدیدی از پیشرفت در روابط» دو کشور است. سندرز برگزاری دیدار میان رهبران دو کشور را مهم خواند و گفت، از آنجایی که در کره شمالی اغلب تصمیم‌ ها را کیم جونگ اون می‌گیرد ملاقات دوباره رئیس جمهور آمریکا با وی اهمیت زیادی دارد.خلیج آنلاین: بن سلمان عربستان را به لبه پرتگاه برده است  

Image result for ‫خلیج آنلاین: بن سلمان عربستان را به لبه پرتگاه برده است‬‎
«برنامه‌ها و سیاست‌های بن سلمان به ویژه شکست‌های پی‌در‌پی وی، باعث آشکار شدن اختلافات داخلی خاندان سعودی شده و این کشور را به لبه پرتگاه برده است.» این بخشی از تحلیل پایگاه خبری «خلیج آنلاین» است که به بررسی حماقت‌های ولیعهد سعودی و شکاف در خاندان آل‌سعود پرداخته است.
عزم شاه عربستان برای مقابله با تک‌روی‌های پر‌اشتباه ولیعهد در سیاست‌گذاری‌های داخلی و خارجی موجب تشدید اختلاف در درون خاندان سعودی شده و برخی شاهزاده‌ها را به تلاش برای تغییر قدرت در عربستان واداشته است. در همین رابطه، پایگاه خبری تحلیلی«الخلیج آنلاین» در یادداشتی با عنوان «اوج گیری اختلافات درون خاندان آل‌سعود... کدام، دیگری را کنار می‌زند»، به همین مسئله پرداخته و نوشته، ناکامی‌های سیاسی - مدیریتی که عربستان را به لبه پرتگاه برده موجب علنی‌تر شدن اختلافات شاهزادگان سعودی شده و آنها را به تکاپو انداخته تا سوار بر موج نارضایتی‌ها، تغییر قدرت در عربستان را دنبال کنند.در این یادداشت همچنین آمده:« سه سال پس از به قدرت رسیدن محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، سیاست‌های این شاهزاده با پدرش ملک سلمان بن عبدالعزیز همسویی ندارد، آن هم پس از اینکه عربستان را به مرحله جدیدی سوق داده که هدف انتقادات داخلی و خارجی یکسره متوجه آن است.»نویسنده این گزارش تحلیلی خبرها درباره لغو طرح بن سلمان درباره شرکت آرامکو را هم «سیلی تازه پادشاه سعودی» به صورت فرزندش توصیف کرده است: «این شاهزاده جوان طرح آرامکو را از مهم‌ترین ستون‌های پروژه‌هایش در حمایت از طرح چشم‌انداز 2030 عربستان می‌دانست که هدف انتقال این کشور به صفوف کشورهای توسعه یافته را دنبال می‌کرد. با این حال، تناقض بین سیاست داخلی و خارجی عربستان از زمان ظهور شاهزاده جوان، موجب درگیری و کشمکش شدید میان اعضای خاندان سلطنتی شده که از زمان تاسیس حکومت آل‌سعود بی‌سابقه بوده که رسانه‌های غربی نیز قبل از رسانه‌های عربی و داخلی عربستان به تفسیر و تحلیل آن پرداخته‌اند... یکی از نشانه‌های تضاد در دیدگاه‌ها و سیاست‌های درون خاندان حاکم بر عربستان پاسخ احمد بن عبدالعزیز، شاهزاده سعودی به تظاهرات کنندگانی بود که در حین ورود وی به مقر اقامتش در لندن شعارهایی در محکومیت سیاست‌های آل‌سعود سر داده و آن را جنایتکار قاتل خواندند. در ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، شاهزاده احمد به معترضان می‌گوید: «ما ارتباطی با آنچه در یمن اتفاق می‌افتد، نداریم. مسئولان خاصی پاسخگو هستند؛ مانند پادشاه و ولیعهد.» به دنبال این اتفاق، کاربران و فعالان اینترنتی سعودی با به راه انداختن هشتگ توییتری (با احمد بن عبدالعزیز به عنوان پادشاه بیعت می‌کنیم) بیعت با این شاهزاده سعودی را به عنوان پادشاه عربستان خواستار شدند.» گفتنی است اخیرا هم روزنامه اسپانیایی «پلیتیک» نوشت، ملک سلمان به دنبال جایگزینی برای ولیعهدی عربستان است تا جانشین پسرش محمد شود چون به نظر می‌رسد او از چارچوب سیاست سنتی عربستان خارج شده است به خصوص که پروژه‌های داخلی و خارجی او در معرض ناکامی‌های بزرگی قرار گرفته است.
بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی‌ها
 کاهش محبوبیت ترامپ با سرعت ادامه دارد کسب پایین‌ترین رتبه در هوش و صداقت

Image result for ‫کاهش محبوبیت ترامپ با سرعت ادامه دارد کسب پایین‌ترین رتبه در هوش و صداقت‬‎
نظرسنجی جدید صورت گرفته توسط دانشگاه آمریکایی«کوئینی پیاک» نشان می‌دهد از نظر رای‌دهندگان آمریکایی رتبه دونالد ترامپ، از نظر صفات شخصیتی از جمله صداقت و هوش به شدت کاهش یافته و به پایین‌ترین حد خود نسبت به سال ۲۰۱۶ رسیده است.
«احمق»، «نامتعادل»، «بچه دبستانی» و «دروغگوی لعنتی» تنها بخشی از توصیفاتی هستند که به گفته وودوارد(روزنامه‌نگار کهنه‌کار و افشاگر آمریکایی) آقایان «متیس»، وزیر دفاع آمریکا، «جان کلی» رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه سابق و شمار دیگری از مقام‌های کاخ سفید درباره ترامپ به کار برده‌اند.
  به دنبال آن نیویورک تایمز نیز مقاله‌ای بدون نام منتشر کرد که نویسنده آن خود را یکی از مقامات ارشد دولت ترامپ معرفی کرده و گفته بود بخشی از جریان مقاومت ضد ترامپ داخل کاخ سفید است. وضعیت ترامپ تنها در کاخ سفید یا رسانه‌های این کشور بحرانی نیست نظرسنجی‌ها نیز همه بر علیه او هستند. هفته گذشته نتایج یک نظرسنجی منتشر شد که نشان می‌داد 60 درصد از مردم آمریکا از عملکرد وی ناراضی هستند. دیروز اما پایگاه خبری «هیل» نتایج نظرسنجی جدید صورت گرفته توسط دانشگاه «کوئینی پیاک» را منتشر کرد که نشان می‌دهد رتبه ترامپ، از نظر صفات شخصیتی از جمله صداقت و هوش نیز کاهش یافته و به پایین‌ترین حد خود نسبت به سال ۲۰۱۶ میلادی رسیده است.
ایسنا در این باره نوشته، بر اساس این نظرسنجی در پاسخ به این سؤال که آیا ترامپ باهوش است یا خیر ۵۱ درصد از رای دهندگان پاسخ «بله» و ۴۲ درصد پاسخ «خیر» داده‌اند.این پایین‌ترین درجه ترامپ برای چنین سؤالی است که دانشگاه کوئینی پیاک پس از انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی نیز آن را مطرح کرده بود و نسبت به ماه ژوئیه نیز که این آمار برابر با ۵۷ درصد بود کاهش داشته است. در سال  ۲۰۱۶ میلادی ۷۴ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی به این سؤال پاسخ «بله» داده بودند.این نظرسنجی همچنین نشان داده که: «در رابطه با این سؤال که آیا دونالد ترامپ فرد صادقی است یا خیر ۳۲ درصد از شرکت‌کنندگان پاسخ «بله» داده‌اند که پایین‌ترین حد از سال ۲۰۱۶ میلادی است و نسبت به ماه ژوئیه(تیرماه) نیز که این آمار برابر با ۳۸ درصد بود کاهش یافته است. ۵۵ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی همچنین گفته‌اند که به اتهامات مطرح شده در این مقاله مبنی بر اینکه معاونین ارشد ترامپ تلاش می‌کنند تا مانع کارهای افراطی و نادرست وی شوند، باور دارند.
 بر اساس نظرسنجی صورت گرفته توسط شبکه سی‌ان‌ان میزان محبوبیت ترامپ نیز با شش درصد کاهش نسبت به ماه گذشته به ۳۶ درصد رسیده است.دیگر نظرسنجی‌ها که در این رابطه در ماه جاری میلادی انجام شده‌اند میزان محبوبیت ترامپ را بین ۳۸ تا ۴۸ درصد برآورده کرده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 شهریور 1397
چهارشنبه 21 شهریور 1397 12:49 ب.ظ
مرگ برامریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic