تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


توطئه کثیف کلاه سفید ها کلید خورد
انتقال ده ها کودک به قربانگاه ادلب
    ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، عناصر گروه تروریستی موسوم به «کلاه سفیدها»، ۲۲ کودک سوری استان «حلب» را برای سناریوی «حمله شیمیایی» جعلی خود در«ادلب» انتخاب کردند.
به گزارش خبرگزاری فارس، مرکز مصالحه «حمیمیم» وابسته به وزارت دفاع روسیه، دیروز درباره تدارک کشورهای غربی برای صحنه‌سازی یک حمله شیمیایی جعلی در سوریه اعلام کرد، عناصر گروه تروریستی موسوم به «کلاه سفیدها»، ۲۲ کودک ساکن استان حلب و همچنین گروهی از کودکان بی‌سرپرست را برای انجام حمله شیمیایی خود انتخاب کرده است.
روسیه همچنین اعلام کرد، «کلاه سفیدها» فیلم حملات شیمیایی دروغین ارتش سوریه علیه ساکنان «ادلب» را آماده کرده‌اند. وزارت دفاع روسیه اعلام کرده، «کلاه سفیدها» که برای دستگاه جاسوسی «ام.آی-6» انگلیس کار می‌کنند، یک فیلم دروغین از حمله شیمیایی ارتش سوریه علیه ساکنان شهر «ادلب» ساخته‌اند تا با انتشار آن، بهانه لازم برای حمله به سوریه را به دست آورند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، نهاد روسی«مرکز آشتی ملی در سوریه» در این رابطه، بیانیه‌ای صادر و اعلام کرده: کل این فیلم تحریک‌آمیز، قرار است به شبکه‌های تلویزیونی ارسال شود و آنها نیز پس از پخش فیلم در شبکه‌های اجتماعی، اقدام به پخش آن خواهند کرد. در این بیانیه همچنین خاطرنشان شده است که دو جعبه حاوی مواد شیمیایی مشتق شده از گاز کلر، به منظور اجرای این عملیات، در اختیار یک گروه تروریستی قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش شماری از کانال‌های تلویزیونی منطقه و یک کانال خبری آمریکایی به «جسرالشغور» در استان ادلب رفته بودند تا فیلم مذکور را تهیه کنند.
ارتش روسیه اعلام کرد، این فیلم دربرگیرنده صحنه‌هایی است که در آنها کلاه سفیدها سرگرم کمک‌رسانی و درمان قربانیان یک حمله شیمیایی هستند که به اصطلاح توسط دمشق انجام شده است.
روسیه بارها هشدار داده که تلاش‌هایی در حال انجام است تا وانمود شود در ادلب حمله شیمیایی صورت گرفته است و بعد از آن حمله آمریکا و هم‌پیمانانش به نیروهای دولتی سوریه توجیه گردد. مقامات ارشد آمریکایی به دولت سوریه هشدار داده‌اند که اگر سوریه از سلاح شیمیایی در ادلب استفاده کند به این کشور حمله می‌کنند. این اتهام زدن و پیش‌دستی کردن خود بخشی از توطئه محسوب شده و هرگونه حمله شیمیایی احتمالی را پیشاپیش به دولت سوریه نسبت می‌دهد.
«واسیلی نبنزیا» سفیر روسیه در سازمان ملل، سه‌شنبه گذشته طی نشست شورای امنیت، تاکید کرد، سوریه هیچ‌گونه سلاح شیمیایی در اختیار ندارد که با آنها بخواهد دست به حمله شیمیایی بزند. هرگونه حادثه‌ای که در آن از چنین سلاح‌هایی استفاده شود، تنها به سود شبه نظامیانی است که با دولت سوریه می‌جنگند. وی تاکید کرد: احتمال اینکه دشمنان سوریه، که به حمایت تسلیحاتی خارجی پشتگرم هستند، به حمله‌ای(شیمیایی) دست بزنند و دولت سوریه را در این زمینه متهم کنند بسیار زیاد است. ما شواهد غیرقابل انکاری داریم که نشان می‌دهد آنها خود را برای چنین کاری آماده می‌کنند.
دفاع آمریکا از کلاه سفیدها
اما، موردی که احتمال اجرای سناریوی شیمیایی توسط کلاه سفیدها را بیشتر می‌کند، اعاده حیثیت این گروه بدنام توسط آمریکاست.
در حال حاضر بر کسی پوشیده نیست که کلاه سفیدها چند ماه قبل در شهر «دوما» واقع در «غوطه شرقی» دمشق، سناریوی حمله شیمیایی ساختگی توسط ارتش سوریه را به اجرا درآورده بودند. اتفاقا همین افشاگری، کلاه سفیدها را برای مدتی از نقش‌آفرینی‌های دروغین در صحنه‌های درگیری، حذف کرده بود.
اما، در حال حاضر که نقش‌آفرینی کلاه سفیدها در ادلب مورد نیاز است و آنها باید در ماجرای سناریوی شیمیایی، نقش محوری داشته باشند، مقامات آمریکایی باز وارد میدان شده و تلاش می‌کنند از کلاه سفیدها اعاده حیثیت کنند.
به گزارش ایسنا، «هدرناوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در چارچوب سیاست فوق، مدعی شد که اتهامات روسیه و سوریه علیه «کلاه سفیدها» بی‌اساس است. وی گفت: دولت سوریه و روسیه اتهامات کذبی علیه گروه «کلاه سفیدها» وارد می‌کنند.
اظهارات معلم
«ولید معلم» وزیر خارجه سوریه اما اعلام کرده: آمریکا از سلاح‌های شیمیایی به عنوان بهانه‌ای برای توجیه حملات خود به سوریه استفاده می‌کند.
وزیر خارجه سوریه توضیح داد: سناریوی استفاده از سلاح شیمیایی و تلاش برای مسئول جلوه دادن دمشق در این حملات، به آسانی انجام می‌شود؛ به این ترتیب که آمریکا برای اجرای این طرح خود، از سازمان تروریستی «کلاه سفیدها» که توسط دستگاه‌های امنیتی انگلیس ایجاد شده و از سوی برخی کشورهای غربی حمایت مالی می‌شود، استفاده می‌کند. یکی از مسئولیت‌های این سازمان، اجرای چنین سناریوهایی است.معلم در ادامه تاکید کرد: چنین سناریویی هیچ‌گونه پایه قانونی نداشته و در سایه غفلت شورای امنیت اجرا خواهد شد. واقعیت این است که سوریه از هیچ‌گونه سلاح شیمیایی استفاده نمی‌کند.این مسئول دولت سوریه در پاسخ به سوالی درباره اهداف آمریکا و هم‌پیمانانش در سوریه نیز گفت: «اهداف آمریکا تنها مربوط به خودش نبوده بلکه این کشور اهداف اسرائیل را در سوریه اجرا می‌کند. واشنگتن نمی‌خواهد سوریه کشور اصلی مقابله با اسرائیل باشد یا روابط استراتژیکی با ایران و روسیه برقرار کند. همچنین، آمریکا به دنبال آن است که تمامی فعالیت‌های آتی سوریه را در راستای منافع اسرائیل به کنترل خود درآورد.ولید معلم در ادامه، درباره حل بحران سوریه اظهار داشت: آنچه باعث سازش سیاسی در سوریه می‌شود، توقف دخالت‌های خارجی است.
معلم تاکید کرد: زمانی که این دخالت‌های خارجی به شکل کامل متوقف شوند، گفت‌وگو میان گروه‌های سوری محقق خواهد شد و این امر تاثیر خود را بر موفقیت روند سیاسی منعکس خواهد کرد.
وزیر خارجه سوریه درباره کارهای انجام شده برای تدوین قانون اساسی جدید در این کشور هم گفت: کار در مرحله اول خود قرار دارد و ما در این مرحله، به دنبال دستیابی به توافق‌هایی در خصوص تشکیل کمیته قانون اساسی جهت تدوین قانون جدید هستیم.
وی درباره ارتباط دولت سوریه با مخالفان اظهار داشت: مشکل خود مخالفان نبوده، بلکه حامیان آنها هستند. در سوریه اپوزیسیون یکپارچه‌ای وجود ندارد. گروه‌های مختلفی هستند که فعالیت‌هایشان بنابر محل اقامت رهبران آنها در کشورهای غربی یا عربی متفاوت است و هر گروه بر این اساس موضع‌گیری‌هایی را در راستای خواست کشورهای میزبان اتخاذ می‌کند. مخالفان در اتخاذ تصمیمات خود از استقلال برخوردار نبوده و گفت‌وگوهایشان با دمشق بر اساس خواسته‌ها و تمایلات خودشان نیست.
ولید معلم در ارزیابی روند ژنو درباره حل بحران سوریه و نیز دیگر مذاکرات در آستانه و سوچی گفت: تفاوت ویژه‌ای میان ژنو، آستانه و سوچی وجود دارد. در ژنو قرار بود روند سیاسی آغاز شود و این روند و «استفان دی میستورا»، نماینده ویژه سازمان ملل در سوریه، تحت فشار کشورهای غربی قرار گرفتند، به همین دلیل هم نتایج سیاسی مهمی محقق نشد. وضعیت در آستانه با توجه به اهداف آن متفاوت بود. در مذاکرات آستانه شرایط برای جلوگیری از تنش‌ها در بسیاری از مناطق سوریه فراهم شد و در این راستا به توافق‌هایی در خصوص برخی مناطق رسیدیم که آخرین آنها ادلب بود.
به گزارش ایسنا، معلم افزود: در مورد سوچی نیز باید بگویم این شهر به محلی برای یک گفت‌وگوی ملی، جامع و مثبت تبدیل شد و در این مذاکرات نتایج محسوسی به دست آمد. این در موفقیت مذاکرات ژنو نقش داشته است.
این مسئول دولت سوریه در ادامه، از همه مردم آواره سوریه که به دلیل فعالیت‌های تروریستی، مجبور به مهاجرت از کشورشان شده‌اند، خواست به سوریه بازگردند و به روند بازسازی‌ها در این کشور مشارکت کنند.
وی تاکید کرد: دمشق، امنیت و شرایط معیشتی مناسبی را برای آنها فراهم خواهد کرد. عملیات منحصر به فرد انصارالله در الحدیده ده‌ها مزدور سعودی به هلاکت رسیدند

Image result for ‫عملیات منحصر به فرد انصارالله در الحدیده ده‌ها مزدور سعودی به هلاکت رسیدند‬‎
انقلابیون یمن طی یک عملیات ویژه و با یک حمله پهپادی بسیار دقیق و هوشمندانه مزدوران سعودی در ساحل غربی یمن را غافلگیر کردند.
پیشرفت قدرت پهپادی یمن باعث شده تا موازنه جنگ به سود انصارالله تغییر کند. بعد از هدف قرار گرفتن شرکت آرامکوی عربستان و فرودگاه دبی به وسیله پهپادهای یمنی، اکنون مواضع مزدوران سعودی در یمن نیز هدف حملات پهپادی قرار گرفت. ستاد اطلاع رسانی جنگ یمن برای نخستین بار صحنه هایی از عملیات مشترک یگان توپخانه ای و واحد پهپاد ارتش و کمیته های مردمی یمن را منتشر کرد. واحد توپخانه به همراه واحد پهپاد در یک عملیات ویژه مشترک، به سمت محل تجمع عناصر ائتلاف متجاوز و خودروهای زرهی آنها در جبهه ساحل غربی موشک و خمپاره شلیک کرده و خسارت های گسترده جانی و تجهیزاتی به آنها وارد کردند.
این صحنه ها اثربخشی وتکامل گسترده واحد توپخانه و واحد پهپاد ارتش و کمیته های مردمی در انجام حملات دقیق به مواضع نظامی عناصر ائتلاف سعودی و مزدورانشان را نشان داد. صحنه های منتشر شده همچنین هدف قرار دادن مناطق تجمع عناصر ائتلاف سعودی و مزدورانشان در جبهه‌های ساحل غربی و کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از آنان، علاوه بر تخریب شماری از تجهیزات و استحکامات را نشان داد. همچنین این صحنه ها ترس و وحشت عناصر ائتلاف سعودی و فرار دسته جمعی آنها بر اثر حملات دقیق نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن را به نمایش گذاشت. این تصاویر ادعای دروغین عناصر ائتلاف مبنی بر هدف قرار دادن منازل شهروندان در ساحل غربی را اثبات کرد زیرا منازلی که عناصر ائتلاف از آنها سخن می گویند، در واقع چیزی جز پایگاه های نظامی آنها نیست که هدف حملات دقیق نیروهای یمنی قرار گرفته است. براساس گزارش المسیره، دقت حملات پهپادی یمن 100 درصد بوده است.
سخنرانی الحوثی
از سوی دیگر، سید عبدالملک بدرالدین الحوثی دبیرکل انصارالله یمن، در سخنانی آغاز سال جدید قمری و هجرت پیامبر اسلام (ص) را به مسلمانان تبریک گفت و با اشاره به حادثه عظیم هجرت ایشان و میزان تأثیر آن بر تشکیل امت مستقل اسلامی تاکید کرد: «امت اسلام جز با پایبندی به اصل آزادی‌خواهی که یکی از نماد‌های اصلی اسلام است نمی‌تواند به سروری و جایگاه شایسته خود باز گردد و امت اسلامی بدون پایبندی به این اصل به امتی تبدیل می‌شود که در مقابل دشمنان سر تسلیم فرود می‌آورد...اکنون پس از گذشت بیش از ۱۴۰۰ سال امت اسلامی قصد دارد نهضت خود را از سر بگیرد و با استناد به مفاهیم قرآنی به مبارزه با خطر آمریکا بپردازد، خطری که تمام نواحی زندگی او را تهدید می‌کند و قصد دارد اسلام ناب محمدی را مصادره و اسلام آمریکایی را جایگزین آن کند؛ اسلامی تقلبی که در آن طاغوت اسوه و نمونه است و کاخ سفید سیاه شده با جنایت‌ها و کشتار‌ها به محور جهانی تبدیل شده است.»


ضربه کاری چین و روسیه به آمریکا دلار از مبادلات دو کشور حذف شد
Image result for ‫ضربه کاری چین و روسیه به آمریکا دلار از مبادلات دو کشور حذف شد‬‎
چین و روسیه با حذف دلار از مبادلات تجاری متقابل و افزایش همکاری میان خود، یکجانبه‌گرایی آمریکا را عملا به چالش کشیدند.
«کریل دیمیتریوف» رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه، از شروع استفاده از پول‌های ملی به جای دلار، در معاملات تجاری میان این کشور و چین خبر داد.
به گزارش ایسنا، این مقام روسی افزود: از سال آینده نخستین قراردادها میان دو کشور، با ارزهای ملی، اجرایی خواهد شد. یک موافقت‌نامه با بانک توسعه چین برای تامین مالی به ارزش 10 میلیارد دلار را امضا کرده‌ایم، که ارز مبادلاتی آن «یوان»‌خواهد بود.
وی افزود: اخیرا یک صندوق محلی که با ارز یوان فعالیت می‌کند، را در استان «هایلونگ جیانگ»‌ چین راه‌اندازی کرده‌ایم. این صندوق اکنون در حال ارزیابی پروژه‌های مختلف است و انتظار داریم در آینده‌ای نزدیک، نخستین پروژه‌های سرمایه‌گذاری مشترک اجرایی شوند.دو سال پیش روسای جمهور چین و روسیه در مورد به‌کارگیری پول‌های ملی خود به جای دلار، توافق کرده بودند.
اخیرا روسیه بزرگ‌ترین رزمایش خود را در منطقه آسیای مرکزی برگزار کرده بود که چین و مغولستان نیز در آن مشارکت داشته‌اند.
به گفته کارشناسان، هرچند سیاست یکجانبه‌گرایی آمریکا در جهان، پدیده جدیدی نیست و از فردای فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991، آغاز شده، ولی حضور «دونالد ترامپ» در کاخ سفید، فرصت بی‌سابقه‌ای را برای مخالفان آمریکا پیش آورده است تا این کشور را در جهان منزوی کرده و به هژمونی آن در جهان، ضربات کاری وارد کنند. حذف دلار از معاملات روسیه و چین که کشورهای بسیار وسیعی با بازارهای بزرگ هستند، ضربه مهمی است که به آمریکا وارد می‌شود.
گسترش همکاری‌های محلی
«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و همتای چینی وی «شی‌جین پینگ» در شهر «ولادی وستوک» شرقی‌ترین بندر روسیه، با هم دیدار کردند.
به گزارش فارس، دو رئیس‌جمهور که در چهارمین نشست «مجمع اقتصادی شرق» با هم دیدار کردند، خواستار گسترش همکاری و مبادلات میان دو کشور در «سطوح محلی» شدند.
رئیس‌جمهور چین، گسترش همکاری محلی میان دو کشور را یک فرصت تاریخی دانست و تاکید کرد: دو طرف باید به مقامات محلی این اختیار را بدهند که با یکدیگر همکاری بهتری داشته باشند.
پوتین نیز از حضور هیئت چینی در اجلاس اقتصادی شرق روسیه قدردانی و تاکید کرد  که بزرگترین هیئت نمایندگی از جانب کشور چین در این اجلاس حاضر شده و البته، با توجه به عمق روابط میان دو کشور از چین، چنین انتظاری می‌رفت.
وی افزود: حجم معاملات تجاری و تعاملات اقتصادی میان چین و روسیه در بالاترین سطح بوده و این روابط در حال گسترش است و در عین حال، روابط میان دو کشور مبتنی بر اعتماد متقابل است.
روابط تجاری میان چین و آمریکا که از شرکای بزرگ تجاری یکدیگر بوده‌اند، طی ماه‌های اخیر به دلیل جنگ تجاری رئیس‌جمهوری آمریکا، دچار تنش‌هایی شده و واشنگتن تعرفه‌های زیادی را برای کالاهای وارداتی چین اعمال کرده است.
 چین نیز روابط تجاری خود را با دیگر کشورهای جهان بهبود بخشیده است و اخیرا اعلام کرده که به همراه هم‌پیمانانش، استفاده از دلار را در معاملات نفتی کنار می‌گذارد و ارزهایی نظیر یوان را جایگزین آن می‌کند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 22 شهریور 1397
پنجشنبه 22 شهریور 1397 03:42 ب.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic