تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


علی‌رغم اعتراضات جهانی
جان بولتون: به حمایت از ائتلاف سعودی در یمن ادامه می‌دهیم
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
مشاور امنیت ملی آمریکا برخلاف هشدارهای جامعه جهانی در مورد جنایت‌های جنگی عربستان در یمن اعلام کرد، به حمایت های خود از ریاض در یمن ادامه خواهیم داد!
در حالی که جامعه جهانی نسبت به توقف جنایت‌های عربستان در یمن تاکید دارد و گزارش 41 صفحه‌ای اخیر سازمان ملل نیز جنایت‌های  ائتلاف سعودی را تایید کرد اما با این وجود، آمریکا همچنان به حمایت از عربستان در یمن ادامه می‌دهد. به گزارش تسنیم، «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه‌ای بر حمایت خود از ائتلاف تحت رهبری عربستان در جنگ یمن تأکید کرد. بیانیه بولتون یک روز بعد از اعلامیه‌ای صادر شده که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا درباره اقدامات ائتلاف سعودی در جنگ یمن به کنگره آمریکا ارسال کرده بود. پمپئو در آن اعلامیه انتقادات شدید نهادهای حقوق بشری از جنایت‌های جنگی عربستان را نادیده گرفته و ادعا کرده بود عربستان و امارات گام‌های لازم برای جلوگیری از آسیب‌رسانی به غیرنظامیان را برداشته‌اند!
جان بولتون در بیانیه خود از اعلامیه پمپئو به کنگره حمایت کرده و نوشته است: «‌اینجانب از گواهی وزیر خارجه، پمپئو، به کنگره مبنی بر اینکه عربستان و امارات تمامی تلاش‌ها را برای کاستن از تلفات انسانی در جنگ یمن انجام می‌دهند، حمایت می‌کنم.» بولتون، با وجود دامن زدن آمریکا به تنش‌ها در جنگ یمن ادعا کرده پایان دادن به این جنگ جزو اولویت‌های امنیتی واشنگتن است.
تقویت القاعده یمن از سوی آمریکا
در همین حال، مجله آمریکایی «نشنال اینترست» در گزارشی حمایت آمریکا از عربستان در جنگ علیه یمن را فرصتی برای شبکه القاعده برای توسعه حضورش در یمن توصیف کرد و نوشت: «‌سیاست آمریکا به هدف خود برای اخراج کردن گروه القاعده در شبه جزیره عربی از یمن نرسیده است.» این مجله سیاست آمریکا را یادآور شد که ساختار کشور عراق را ویران کرد و به گسترش القاعده و داعش در آنجا کمک کرد. مجله نشنال اینترست نوشت: «‌الگوی آمریکا در عراق، درحال تکرار شدن در یمن است زیرا جنگ نهادهای کشور را تضعیف و یمن را به یک کشور شکست خورده تبدیل کرده است که این وضعیت بستر مناسبی برای تروریست ها فراهم کرده است.»
از سوی دیگر، «لیز گرانده» هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن هشدار داد که اوضاع انسانی یمن به سرعت در حال وخیم‌تر شدن است. این در حالی است که گفت‌وگوهای صلح یمن تحت نظر سازمان ملل متوقف شده و درگیری‌ها در بندر الحدیده از سرگرفته شده است. وی طی بیانیه‌ای افزود: «‌اوضاع طی چند روز گذشته به صورت تاسف باری در حال وخیم تر شدن است. خانواده‌ها از بمباران‌ها و حملات هوایی وحشت‌زده‌اند.  کارخانجات تولید آرد در الحدیده نیاز میلیون‌ها نفر را  تامین می‌کند و ما به طور ویژه نگران بمباران کارخانه تولید آرد دریای سرخ هستیم که در حال حاضر 45 هزار تن در داخل آن وجود دارد و برای تامین غذای مورد نیاز یک ماه، سه و نیم میلیون نفر کافی است. در صورتی که این کارخانجات ویران شوند یا آسیب ببینند فاجعه انسانی آن غیر قابل محاسبه است.» در همین حال، محمد‌علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن هشدار داد که ائتلاف سعودی تصمیم به بمباران انبارهای نهادهای بین‌المللی حاوی مواد غذایی و سیلوها و مناطق مسکونی پرجمعیت در استان الحدیده واقع در غرب یمن دارد. الحوثی در صفحه توییتر خود هشدار داد که «ائتلاف سعودی برای حمله به انبارهای حامل مواد غذایی و سیلوها در الحدیده به بهانه اینکه انبارهای سلاح هستند، برنامه دارند و علاوه بر آن می‌خواهند حملات کوری در مناطق مسکونی پرجمعیت در این استان انجام دهند.» استان الحدیده طی روزهای اخیر در پی شکست مذاکرات ژنو به دلیل مانع‌تراشی‌های عربستان، شاهد حملات زمینی و هوایی شدید ائتلاف سعودی است. شرایط سخت کاری و دستمزد پایین هزاران معلم را در «هانوفر» آلمان به خیابان‌ها کشاند
هزاران معلم ساکن شهر «هانوفر» آلمان در اعتراض به شرایط نامطلوب کاری و دستمزدهای پایین، به خیابان‌ها آمدند و علیه سیاست‌های دولت، تظاهرات کردند.
هزاران معلم آلمانی پنجشنبه گذشته با انجام راهپیمایی در خیابان‌های شهر «هانوفر»، نسبت به شرایط معیشتی و کاری خود، اعتراض کردند. در این اعتراضات که به دعوت اتحادیه کارمندان علمی و آموزشی آلمان ترتیب داده شده بود، معترضان خواستار بهبود شرایط کاری و دستمزدهای بهتر برای خود شدند. معلمان مدارس ابتدایی، متوسطه و دبیرستان در این راهپیمایی شرکت داشتند. به گزارش تسنیم، اتحادیه مذکور از دولت ایالتی هانوفر درخواست کرده، در اسرع وقت برنامه‌ای برای افزایش حقوق معلمان مدارس تدوین کند، اتحادیه معلمان همچنین تهدید کرده‌اند که در صورت تغییر نکردن اوضاع  و ثابت بودن حقوق معلمان، آنها به سایر ایالت‌های فدرال کشور مهاجرت خواهند کرد.
آلمان که یک کشور صنعتی است و طی دهه‌های گذشته، وضعیت اقتصادی بهتری نسبت به سایر کشورها داشته است، کم‌کم در حال ورود به جرگه کشورهای بحران‌زده است.
خبرها از آلمان همچنین حاکی است که بازنشستگان و مستمری‌بگیران، وضعیت مناسبی ندارند و پس از بازنشستگی، مجبورند کار جدیدی برای خود دست و پا کنند. 

تهدیدات باکو علیه عزاداران محرم و پذیرایی
از وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در جمهوری آذربایجان
Image result for ‫تهدیدات باکو علیه عزاداران محرم و پذیرایی از وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در جمهوری آذربایجان‬‎
دولت باکو طی بیانیه ای، عزاداران عاشورای حسینی(ع) را تهدید کرد که خروج دسته های عزاداری از مساجد و حضور کاروان سوگواران در خیابان های شهرها و روستاها و حتی خانه های مردم در این کشور ممنوع است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اداره مسلمانان قفقاز وابسته به دولت جمهوری آذربایجان محدودیت های برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم را در این کشور تشدید کرد.
این اداره با صدور بیانیه ای، تهدید کرد، خروج دسته های عزاداری از مساجد و حضور کاروان های سوگواران در خیابان های شهرها و روستاهای جمهوری آذربایجان ممنوع است.
اداره مسلمانان قفقاز همچنین به روحانیون و خطبای مساجد دستور داده است، بر اساس متون واحدی که این اداره تهیه می کند، در مساجد سخنرانی کنند.
اداره مسلمانان قفقاز همچنین نصب پرچم های عزاداری در خارج از مساجد جمهوری آذربایجان را ممنوع کرده است.
برگزاری مجالس عزاداری در منازل مردم جمهوری آذربایجان نیز ممنوع شده است.
«جیحون بایرام اف»، وزیر آموزش جمهوری آذربایجان نیز به مدیران مدارس و متولیان مساجد این کشور دستور داد با حضور دانش آموزان در مراسم عاشورا، به طور جدی برخورد کنند. در صورت تخطی از این دستور العمل، مدیران مدارس 3000 منات و متولیان مساجد 2000 منات جریمه خواهند شد.
سختگیری و ممانعت دولت باکو از برگزاری مراسم مذهبی شیعیان در این کشور درحالی صورت می گیرد که اکثریت مطلق جمعیت جمهوری آذربایجان را شیعیان تشکیل می دهند. خبرها همچنین حاکی است که «اویگیدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی هم اکنون در جمهوری آذربایجان به سر می برد. این وزیر بدنام اسرائیلی طی روزهای گذشته با مقامات بلندپایه این کشور دیدار داشته است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 24 شهریور 1397
شنبه 24 شهریور 1397 12:41 ب.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات