تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

عزاداری باشکوه مردم شرق عربستان علی‌رغم سخت‌گیری‌های شدید آل‌سعود
۱۳۹۷/۰۶/۲۳
Image result for ‫عزاداری مردم عربستان علی‌رغم سخت‌گیری‌های شدید آل‌سعود‬‎
عربستان همزمان با شروع ماه محرم سیاست‌های سختگیرانه خود را تشدید کرده است، با این حال، مردم استان الشرقیه مراسم عزاداری امام حسین(ع) را با شکوه برگزار می‌کنند.
چند روز پیش خبر رسید که نظامیان سعودی به حسینیه‌های استان الشرقیه حمله کرده و مانع از برگزاری مراسم عزاداری شده‌اند. اکنون برخی خبرها از سیاست‌های سختگیرانه آل‌سعود در مورد محرم حکایت دارد. ساکنان منطقه الشرقیه عربستان می‌گویند، سیاست ضدعاشورایی دولت سعودی امسال سخت‌تر از سال‌های گذشته در قطیف خود را نشان داده و استاندار قطیف، دشمن شماره یک محرم شده است. به گزارش فارس، کاربران عربستانی در توییتر طی چند روز گذشته با انتشار تصاویری از مقابله دولت با تکیه‌ها و ایستگاه‌های صلواتی خبر دادند که در معابر و کوچه‌پس‌کوچه‌های برخی شهرهای استان قطیف بر پا شده بود. طبق اظهار نظر کاربران سعودی، خالد صفیان استاندار قطیف یا به عبارتی بهتر، دشمن قطیف با سران و شیوخ استان جلسه گذاشته و شروطی گذاشته که میان مردم جنجال برانگیز شده و آنان را خشمگین کرده است.  طبق این گزارش، الصفیان شروط خود را با گفتار نرم و ظاهرفریب شروع کرده‌اما در پایان حرف او این بوده که همه هیئت‌ها در همه ادغام و یکی شوند. بلندگوها خارج از حسینیه یا مساجد نصب نشود زیرا آزاردهنده است و ایستگاه‌های صلواتی که در معابر عمومی نذری‌های مردمی را توزیع می‌کند نباید نصب شود و او تا جایی پیش رفته که برای زمان برگزاری مراسم نیز تعیین وقت کرده و حتی پا را فراتر از همه اینها گذاشته و آن اینکه برای سخنرانی سخنرانان نیز موضوع تعیین کرده که نباید از مشکلات اجتماعی فراتر رود. استاندار قطیف با وضع چنین شروطی «نگرانی و ترس آل‌سعود از خطیبان را به نمایش گذاشته که چقدر از طرح مشکلات سیاسی، اقتصادی و تبعیض مذهبی می‌ترسد؛ تبعیضی که شیعیان (شرق عربستان) قربانی آن هستند.» به گفته کاربران سعودی، «آل‌سعود نمی‌خواهد یک شیخ نمر جدید و یک انتفاضه محرم جدیدی در شرق عربستان شاهد باشد. استاندار قطیف از مردم خواسته، جوانان خواستار اصلاحات را که او آنان را «تروریست» نامیده، به دولت معرفی کنند. با چنین وضعی قطیف وارد مرحله‌ای جدید از ظلم و جور آل‌سعود شده است و محرم امسال با حصار بلندتری در محاصره قرار گرفته است. آل‌سعود می‌داند که عاشورا پیام انقلابی است که هر سال به شیعیان می‌رسد بنابراین تلاش می‌کند که آن را تحریم و مخدوش کند و اگر هوشیاری مردم نبود، عاشورا تاکنون از تقویم قطیف حذف شده بود. »
قطیف سیاه پوش شد
با همه فشاری که دولت عربستان بر مردم شیعه در قطیف وارد کرده است، با فرا رسیدن محرم، این استان  سیاه پوش شد. در معابر عمومی، پرچم‌های سیاه با شعارهایی مثل «هیهات منا الذلة» (ذلت از ما دور است)، «لا یوم کیومک یا ابا عبدالله» (اباعبدالله، هیچ روزی مثل روز تو نیست)، و «عاشورا صرخة المستضعفین» (عاشورا فریاد مستضعفان است) نصب شده است. با وجودی که دولت عربستان برخی از تکایا و نشانه‌های عاشورایی در معابر عمومی و فضای باز را تخریب کرد و برچید، مردم به عزاداری و تجمع خود در آن مکان‌ها ادامه می‌دهند. طبق تصاویری که در این خصوص منتشر شده،‌ مردم در مکان‌هایی که از قبل تدراک دیده بودند اما دولت آنان را بر چیده بود، مراسم عزاداری خود را برگزار می‌کنند.
با ‌اشاره به پیامدهای شوم 25 ساله این پیمان
گروه‌های فلسطینی: پیمان اسلو صهیونیستی است و باید لغو شود

Image result for ‫گروه‌های فلسطینی: پیمان اسلو صهیونیستی است و باید لغو شود‬‎
گروه‌های مقاومت فلسطین با صهیونیستی خواندن پیمان اسلو، از سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) خواستند این پیمان که در سال 1933 امضا شده، را ملغی کند.
گروه‌های مقاومت فلسطینی از جمله جنبش حماس، جهاد اسلامی و جبهه مردمی برای آزادی فلسطین روز پنجشنبه به مناسبت بیست و پنجمین سالروز امضای پیمان «اسلو»، در کنگره‌ای تحت عنوان «وحدت هدف ما و مقاومت، گزینه ماست»، شرکت کردند و خواستار لغو پیمان ظالمانه و ننگین اسلو شدند.
 در این کنگره که در غیاب نمایندگان «فتح» در مرکز فرهنگی شهر غزه برگزار شد، گروه‌های مقاومت فلسطین تاکید کردند که پیمان اسلو باعث تقسیم مردم فلسطین شده و حقوق اصلی آنها را سلب کرده است.
 به گزارش فارس به نقل از شبکه «الجزیره»، «محمد الحرازین»، از رهبران جنبش جهاد اسلامی در این کنگره گفت که معامله قرنی که دولت آمریکا به دنبال ترویج آن است، از نتایج «پیمان شوم ۱۹۹۳ اسلو» است.
«خلیل الحیه» از رهبران جنبش حماس نیز با بیان اینکه پیمان اسلو از ۲۵ سال پیش ملت فلسطین را تقسیم کرده، تاکید کرد که تنها چیزی که از این پیمان مانده «هماهنگی امنیتی» با صهیونیست‌ها است. گروه‌های فلسطینی در مجموع، پیمان اسلو را یک پیمان صهیونیستی دانستند و خواستار رهایی ملت فلسطین از این پیمان شدند. گروه‌های مقاومت فلسطین در این نشست همچنین کشاندن رهبران رژیم صهیونیستی به دادگاه‌های بین‌المللی را به‌خاطر ارتکاب جنایت، خواستار شدند.
 ماهیت شوم پیمان اسلو
پیمان اسلو در سال ۱۹۹۳ با وساطت «بیل کلینتون» رئیس‌جمهور وقت آمریکا بین رژیم صهیونیستی و سازمان آزادی‌بخش فلسطین به بهانه حل و فصل دادن کامل درگیری‌ها در سرزمین‌های ‌اشغالی امضا شد 13 سپتامبر، بیست و پنجمین سالگرد مذاکراتی است که به قرارداد «اسلو» بین فلسطینیان و رژیم صهیونیستی منجر شده است، توافقی که هر چند این رژیم فقط بندهایی از آن را اجرایی کرده، ولی کلا به سودش است. «محمود عباس» دبیرکل کمیته اجرایی ساف در آن زمان با «شیمون پرز» وزیر خارجه وقت رژیم صهیونیستی این معاهده را امضا کرده‌اند. در جریان امضای این قرارداد «یاسر عرفات» رئیس‌وقت سازمان آزادی‌بخش فلسطین، «اسحاق رابین» نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی و «بیل کلینتون» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا حضور داشته‌اند.
در این توافق بر تحقق «همزیستی مسالمت‌آمیز و دستیابی به یک حل و فصل عادلانه، فراگیر و دائمی» تأکید شده بود البته، هدف واقعی بانیان این پیمان، پایان دادن به انتفاضه و اعتراضات ضداسرائیلی از یک طرف، و ایجاد شکاف میان رهبران فلسطینی از طرف دیگر بوده است.
 پیامدهای توافق اسلو
پیامد این توافق، تقسیم شدن سرزمین فلسطین به چهار منطقه بود. فلسطینی‌های ساکن مناطق 1948 از فلسطینی‌های 1967 جدا شدند. علاوه‌بر آن مردم ساکن باختری از غزه جدا شدند. بر اساس این توافق، رژیم صهیونیستی از مسئولان امنیتی تشکیلات خودگردان برای سرکوب و دستگیری هر کس که ضد اسرائیلی دانسته می‌شد، استفاده کرد. این توافق همچنین، راه را به روی رژیم اشغالگر اسرائیل باز کرد تا سرزمین‌های کرانه باختری و قدس ‌اشغالی را با ساخت ده‌ها هزار واحد مسکونی چند پاره و با بهانه‌های واهی، اراضی فلسطینیان را غارت کند.
رژیم صهیونیستی براساس این قرارداد، روابط خود را با رژیم‌های مرتجع عربی، عادی کرد. به دلیل پیامدهای ناعادلامه و شوم این توافق، بسیاری از مردم فلسطین خواستار اعلام لغو قرارداد اسلو هستند. سالگرد این قرار داد مصادف شده است با زمزمه‌های اجرای «معامله قرن»، معامله‌ای که اگر اجرایی شود، نه تنها قدس بلکه تمام کرانه باختری به ‌اشغال صهیونیست‌های غاصب در خواهد آمد.
نیرنگ جدید ترامپ
منابع آمریکایی از نیرنگ جدید دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، برای مجبور کردن تشکیلات خودگردان فلسطین به موافقت با طرح موسوم به «معامله قرن» خبر دادند.
 به گزارش تسنیم، یک رسانه چاپ رژیم صهیونیستی فاش کرد که آمریکا به تشکیلات خودگردان فلسطینی پیشنهاد کمک پنج میلیارد دلاری در مقابل بازگشت به میز مذاکرات با رژیم صهیونیستی را داده است. به موجب این پیشنهاد، تشکیلات خودگردان فلسطین پنج میلیارد دلار از کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس و اتحادیه اروپا، دریافت می‌کند. این در حالی است که دولت ترامپ ماه گذشته 200 میلیون دلار از کمک‌های کشورش به تشکیلات خودگردان فلسطین، به آژانس امداد و کاریابی به آوارگان فلسطینی(آنروا) و همچنین ده‌ها میلیون دلار از کمک‌های اختصاص‌یافته به بیمارستان‌های فلسطینی در شرق قدس ‌اشغالی را کاهش داد. در ماجرای کمک پنج میلیارد دلاری به محمود عباس نیز قرار نیست پولی از جیب آمریکایی‌ها هزینه شود و این پول را سایر کشورها و به ویژه، کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس پرداخت خواهند کرد.Image result for ‫شیخ‌ عیسی‌قاسم‬‎
نمازگزاران بحرینی با انجام راهپیمایی در این کشور، از «شیخ عیسی قاسم» که اخیرا پس از حصول بهبودی، از بیمارستان مرخص شده است، حمایت کردند.
مردم انقلابی بحرین، نیز پس از اقامه نماز جمعه‌، در اطراف مسجد امام جعفر صادق(ع) راهپیمایی و از شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب، این کشور حمایت کردند.به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی،  شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی که در منطقه «الدراز» منامه برگزار شد‌، با در دست داشتن پارچه نوشته هایی در حمایت از شیخ عیسی قاسم شعار دادند و اعلام کردند که به عهد خود با او وفادار هستند.شیخ عیسی قاسم پس از دو سال حصر خانگی نیروهای امنیتی رژیم آل‌ خلیفه، 18تیرماه گذشته برای درمان وارد لندن شد. او دوم مردادماه تحت عمل جراحی موفقیت آمیز قرار گرفت. شیخ عیسی قاسم آغاز محرم سال جاری با حضور در میان عزاداران محرم در یکی از مراکز اسلامی لندن، برای امام حسین(ع) و یارانش سوگواری کرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 24 شهریور 1397
شنبه 24 شهریور 1397 12:41 ب.ظ
مرگ بر آمربکا

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات