تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


گفت‌وگوی پوتین و آبه بر سر جزایر مورد اختلاف «کوریل»
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۴

Image result for ‫گفت‌وگوی پوتین و آبه بر سر جزایر مورد اختلاف «کوریل»‬‎
طبق گزارش رسانه‌های ژاپنی، ولادیمیر پوتین و شینزو آبه در دیداری با یکدیگر در جریان برگزاری یک تورنمنت جودو در ولادی وستوک، درباره مذاکرات آتی حول محور امضای معاهده صلح بین دو کشور و مناقشه بر سر جزایر کوریل تبادل نظر کردند.
روسیه و ژاپن با وجود گذشت حدود 70 سال از جنگ دوم جهانی، هنوز موافقتنامه صلح امضا نکرده‌اند؛ زیرا توکیو امضای موافقتنامه را مشروط به واگذاری  جزایر کوریل  کرده که در پایان جنگ دوم جهانی به تصرف نیروهای روسی درآمد و روسیه نیز وضعیت کنونی را به عنوان پیامدهای جنگ دوم جهانی تمام شده و غیرقابل بازگشت اعلام کرده است. مسکو پیش‌تر هم اعلام کرده بود که حاکمیت روسیه بر جزایر کوریل جنوبی قابل تردید نیست. این جزایر  دلیل برخورداری از منابع نفت و گاز و نیز ذخایر آبزیان و از سوی دیگر واقع شدن در اقیانوس آرام از موقعیت راهبردی برای روسیه و ژاپن برخوردار است. جزایر کوریل، همچنین محل ورود زیردریایی‌های روسیه به اقیانوس آرام بوده است و اهمیت راهبردی نظامی برای این کشور دارد. روز جمعه رسانه‌ها گزارش دادند که سران روسیه و ژاپن در مورد امضای پیمان صلح و سرنوشت این جزایر مذاکره کرده‌اند. شبکه ان.اچ.کی ژاپن گزارش کرد، این تبادل نظر میان ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن در جریان یک تورنمنت جودو در شهر ولادیوستوک صورت گرفت. محتوای گفت‌وگوهای آنها در این دیدار مشخص نشده اما این شبکه ژاپنی گمانه‌زنی کرده که موضوع بحث آنها مذاکرات آتی دو کشور در مورد مسئله امضای توافق صلح بین آنها بوده است.ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه نیز پیشنهاد داده بود که معاهده صلح بین روسیه و ژاپن تا پایان سال جاری میلادی بدون هیچ‌گونه پیش‌شرطی امضا شود. سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: استقرار جنگنده‌های سوخو ۳۵ این کشور در جزایر کوریل با هدف متشنج کردن روابط مسکو با ژاپن نیست. شینزو آبه بعد از بازگشت به ژاپن به دلیل نحوه واکنشش به ابتکار صلح پوتین مورد انتقاد گسترده قرار گرفت. مخالفان دولت شینزو آبه گفته‌اند که انتظار داشتند وی با پیشنهاد رئیس‌جمهور روسیه مخالفت کند چرا که این پیشنهاد مغایر با موضع رسمی توکیو مبنی بر حل مناقشه مربوط به جزایر کوریل جنوبی پیش از امضای هر گونه توافق صلح است. اما روز جمعه شینزو آبه در واکنش به این انتقادها تاکید کرد که دولت ژاپن همچنان موضعش را در خصوص حل این مناقشه ارضی طولانی مدت پیش از عملی شدن هر گونه معاهده صلح با روسیه حفظ خواهد کرد. بر اساس این گزارش شینزو آبه تاکید کرد: پیش از امضای پیمان صلح بین روسیه و ژاپن که رسما به خصومت بین دو کشور پایان خواهد داد، باید مسئله مربوط به تصرف جزایر توسط نظامیان روسی در روزهای پایانی جنگ جهانی دوم حل و فصل شود.
با هدف فاصله گرفتن از میراث استعماری
عمران‌خان ساختار انگلیسی اداره پاکستان را تغییر می‌دهد

Image result for ‫عمران‌خان ساختار انگلیسی اداره پاکستان را تغییر می‌دهد‬‎
نخست‌وزیر پاکستان ضمن یک سخنرانی اعلام کرد که ساختار اداره کشور تاکنون به سبک انگلیسی‌ها بوده و به زودی آن را تغییر خواهد داد.
«عمران‌خان» دیروز در اسلام آباد گفت: «از زمان استقلال، حاکمانی که بر کشور مسلط بودند، از سرمایه مردم برای خوشگذرانی استفاده می‌کرده‌اند، اما این وضعیت ادامه پیدا نمی‌کند و  همه چیز باید تغییر یابد» وی همچنین افزود: «در پاکستان افراد ثروتمند، ثروتمندتر و طبقه محروم نیز محروم‌تر شده‌اند اما این شیوه ادامه پیدا نمی‌کند و سیاست کشور باید تغییر یابد.» عمران خان گفت: «در سال‌های گذشته حاکمان فقط به منافع خود و خانواده خودشان فکرمی‌کردند و این روشی بود که از استعمار انگلیس به ارث رسیده است، اما این سیستم ناکارآمد، حذف خواهد شد.»
عمران‌خان اظهار داشت: از زمان استقلال پاکستان نتوانستیم سیستمی را که انگلیسی‌ها به وجود آورده بودند تغییر دهیم، آنها با سرمایه ملت خوشگذرانی می‌کردند و حاکمان ما نیز از همین شیوه پیروی کردند. وی تصریح کرد: «پاکستان حدود 30 هزار میلیارد روپیه بدهی دارد و در ازای آن باید روزانه 6 میلیارد روپیه سود پرداخت کند، با ریشه‌کن کردن فساد مالی و فراهم شدن مقدمات سرمایه‌گذاری در پاکستان، این کشور را از وام‌های خارجی نجات می‌دهم.» نخست‌وزیر خطاب به مردم پاکستان گفت: «برایم مهم نیست عضو چه حزب سیاسی و گروهی هستید، برای رهایی از وام‌های خارجی کمک کنید.» وی افزود: «مشکلات اقتصادی حداقل دو سال به طول می‌انجامد و برای همیشه نیست بنابراین بعد از آن، مردم در رفاه خواهند بود.»
عمران‌خان پس از به دست گرفتن قدرت و در یک ماه اخیر، اصلاحات زیادی را در نهاد نخست‌وزیری به وجود آورده و ساده‌زیستی را پیشه کرده است.  رؤسای‌جمهور ونزوئلا و چین در پکن بر سر همکاری‌های راهبردی توافق کردند

رؤسای جمهور ونزوئلا و چین طی مذاکرات خود در پکن، بر سر ارتقای مناسبات دو کشور و افزایش همکاری‌های راهبردی، تأکید کردند.
ونزوئلا این روزها شاهد سخت‌ترین بحران اقتصادی چند سال اخیر خود است. دولت چپگرای این کشور تلاش می‌کند با ارتقای همکاری‌های اقتصادی با کشورهایی که در مدار غرب نیستند، به نحوی این بحران را مدیریت کند.
«نیکولاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا که در همین راستا به چین سفر کرده است، با «شی جین پینگ» رئیس‌جمهور چین، بر سر ارتقای روابط دو کشور تا سطح راهبردی توافق کرد.رئیس‌جمهوری چین در دیدار با همتای ونزوئلایی خود، ضمن استقبال از سفر مادورو، به چین، بر حمایت از همکاری‌های دو کشور و ارتقای روابط دوجانبه تاکید کرد. شی جین‌پینگ در این دیدار اعلام کرد: چین همواره روابط پکن- کاراکاس را از منظر یک چشم‌انداز بلندمدت و راهبردی می‌نگرد و دو کشور باید روابط دوستانه را گسترش داده و همکاری‌های دوجانبه منفعت‌زا را ارتقا دهند و روابط دو کشور را به نفع هر دو ملت گسترش دهند.
وی در ادامه اظهاراتش از دولت ونزوئلا به خاطر درک و حمایت از مسائل نگران‌کننده و حساس چین قدردانی کرد و گفت: پکن از حمایت‌های دولت ونزوئلا برای توسعه پایدار حمایت می‌کند و خواستار تقویت تبادلات و مذاکرات در حوزه حکومت‌داری است. رئیس‌جمهور چین اضافه کرد: چین همواره به دنبال همکاری با کشورهای آمریکای لاتین براساس اصول برابری، منافع دوجانبه و توسعه مشترک بوده و خواستار برپایی نشست مشترک میان جامعه آمریکای لاتین و جزایر کارائیب و چین است. مادورو نیز اعلام کرد که خواستار گسترش روابط دوجانبه است، و می‌خواهد از تجربیات موفقیت آمیز چین در اصلاحات و حکومت‌داری استفاده کند.در این سفر برخی سندهای همکاری مشترک از جمله یادداشت تفاهم «ابتکارعمل جاده و کمربند» میان طرفین امضا شد. رئیس‌جمهوری ونزوئلا همچنین از امضای ۲۸ توافقنامه با چین خبر داد و گفت:‌ این توافقنامه‌ها به‌ برنامه احیای اقتصاد ونزوئلا و اهداف توسعه مشترک بین دو کشور مربوط می‌شوند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 25 شهریور 1397
یکشنبه 25 شهریور 1397 01:45 ب.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات