تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


پایان بحران نخست‌وزیری در عراق با میانجی‌گری سردار سلیمانی
     ۱۳۹۷/۰۶/۲۴

Image result for ‫پایان بحران نخست‌وزیری در عراق با میانجی‌گری سردار سلیمانی‬‎
منابع آگاه عراقی اعلام کردند، سردار قاسم سلیمانی توانسته است دیدگاه‌های بین دو گروه اصلی شیعه که بر سر منصب نخست‌وزیری با یکدیگر درگیر هستند را به هم نزدیک کند و این مسئله نشان‌دهنده پایان بحران نخست‌وزیری در عراق است.
منابع آگاه در عراق اعلام کردند که سردار سلیمانی موفق شده پنج گروه تشکل شیعه را در مورد ضرورت نامزدی چهره‌ای جدید برای دولت آینده، قانع کند و با اینکه این مسئله به معنای حذف «حیدر عبادی» برای دوره دوم ریاست است، اما این منابع افزودند که عبادی نیز با پیشنهاد سلیمانی و مرجعیت عراق، موافقت نموده است.
تحلیلگران منطقه در این باره اعلام کردند با پایان یافتن بحران نخست‌وزیری در عراق و نزدیک شدن آرا و نظرات گروه‌های شیعه با یکدیگر، می‌توان گفت که زمینه برای خروج عراق از بحران نخست‌وزیری،  فراهم شده است.
«حاکم الزاملی»، از فرماندهان جریان «صدر» که ریاست آن را «مقتدا صدر» برعهده‌دارد، نیز در گفت‌وگو با شبکه المیادین گفت، نقش ایران در عراق، سازنده است، درحالی که آمریکا  نقش تخریبی دارد و واشنگتن به دنبال این است که نخست‌وزیری وابسته به خود سرکار بیاورد و برنامه‌های خود را تحمیل کند.وی افزود: آمریکا نیروهایی که طرح داعش را شکست دادند و در راس آنها «الحشد‌الشعبی» (بسیج مردمی) قرار دارد را نمی‌خواهد.
این فرمانده تشکیل و یا موفقیت دولتی خارج از دو ائتلاف سائرون و الفتح را غیرممکن دانست و گفت: من به عنوان یکی از فرماندهان سائرون، هم پیمان شدن با ائتلاف الفتح را تایید می‌کنم. «احمد الاسدی»، سخنگوی ائتلاف الفتح نیز اخیرا اعلام کرده بود که مقتدا صدر، و «هادی عامری»، رئیس‌ائتلاف «الفتح» بر لزوم تشکیل هرچه سریع‌تر دولت عراق و معرفی سران سه قوه تاکید کردند.
شبکه العرب افزود، سردار قاسم سلیمانی توانسته است دیدگاه‌های بین دو گروه اصلی شیعه که بر سر منصب نخست‌وزیری با یکدیگر درگیر هستند را به هم نزدیک کند.یک تحلیلگر عراقی نیز در این زمینه گفته که نقشه واشنگتن در عراق متکی بر تفکیک و تجزیه ائتلاف‌های شیعه  است و باید دید که آمریکا دوباره چه طرحی را رو خواهد کرد.
انتخاب رئیس پارلمان
پارلمان عراق دیروز با برگزاری جلسه‌ای، «محمد الحلبوسی» از جریان اهل سنت را به عنوان رئیس پارلمان برگزید.
 به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه سومریه نیوز، در آغاز جلسه دیروز به ریاست «محمد علی الزینی» رئیس سِنی پارلمان عراق ابتدا سه تن از نامزدها به نفع شش نامزد دیگر کنار کشیدند.  در جریان رای گیری «طلال الزوبعی» (وابسته به ائتلاف الوطنیه ایاد علاوی) و «رعد الدهلکی» (عضو ائتلاف گروه‌های ملی) نیز از نامزدی برای پست ریاست پارلمان عراق انصراف دادند.رای گیری پشت درهای بسته آغاز و توافق شد دو پست معاون رئیس پارلمان عراق به ائتلاف سائرون و حزب دموکرات کردستان عراق برسد.
در مورد انتخاب محمد الحلبوسی، اکثریت توافق داشتند و او  موفق شد 169 رای به دست آورد.با توجه به توافق جریان‌های اصلی شیعی بر سر تعیین نامزد نخست‌وزیری، احتمالا ائتلاف اکثریت نیز به زودی در پارلمان عراق اعلام موجودیت خواهد کرد.


روایت دردناک از سوء تغذیه 400 هزار کودک
آسوشیتدپرس: مادران یمنی کودکان خود را با برگ درخت تغذیه می‌کنند!

Image result for ‫آسوشیتدپرس: مادران یمنی کودکان خود را با برگ درخت تغذیه می‌کنند!‬‎
یک خبرگزاری آمریکایی طی گزارشی تکان‌دهنده، از «سوءتغذیه شدید» کودکان یمنی و تلاش مادران برای خوراندن برگ‌های انگور به عنوان تنها غذا به فرزندان خود در یمن خبر داد.
ائتلاف سعودی در 41 ماه گذشته با حمله به یمن باعث نابودی زیرساخت‌های این کشور شده و کودکان به عنوان مهمترین قربانیان این تجاوز به شمار می‌روند. بیش از 400 هزار کودک یمنی در نتیجه این جنگ از سوء تغذیه شدید رنج می‌برند. اکنون یک رسانه آمریکایی روایتی دردناک از وضعیت کودکان یمن منتشر کرده است.
به گزارش فارس، یک رسانه غربی در گزارشی تکان‌دهنده از وضعیت یمن خبر داده که «برگ‌های یک انگور محلی» به تنها غذای مردم یک منطقه در یمن تبدیل شده است. طبق گزارش آسوشیتدپرس، در جریان سفر اخیر خبرنگاران این رسانه به یک منطقه از استان «حجه»، آنها شاهد صحنه‌هایی بسیار تکان‌دهنده از وضعیت ناگوار کودکان یمنی بودند. در ابتدای گزارش آمده است: «در یک گوشه دور افتاده از شمال یمن، بسیاری از خانواده‌‎ها هستند که کودکانشان برای غذا خوردن چیزی جز برگ‌های یک انگور محلی ندارند.»
این رسانه نوشت: «مرکز اصلی بهداشتی در اسلم (در استان حجه)، مملو از کودکان نحیف، خردسالانی بیش از حد لاغر و با چشمانی از حدقه بیرون زده، است. پرستاران قطر بازوهای کودکان و خردسالان را اندازه گرفتند که فقط چند سانتیمتر بود و اینها نشانه‌ای از بدترین مراحل سوءتغذیه است.» طبق این گزارش، «تنها در سال جاری حداقل ۲۰ کودک یمنی به دلیل گرسنگی در این استان جانشان را از دست داده‌اند اما آمار واقعی احتمالا بسیار بیشتر از اینها است چرا که تنها خانواده‌های کمی مرگ کودکانشان را گزارش می‌دهند.»
از نظر این رسانه، وضعیت ناگوار تغذیه ساکنان اسلم، «نشانه‌ای از نقص در سیستم کمک‌رسانی و امدادی بین‌المللی است اما با این حال، کمک خارجی تنها چیزی است که مانع از مرگ و میر فراگیر ناشی از قحطی و گرسنگی در یمن می‌شود». به گفته «ولید الشمشان» مدیر بخش تغذیه در وزارت بهداشت یمن، در شش ماه ابتدایی سال جاری میلادی، در استان حجه، ۱۷ هزار مورد سوء تغذیه حاد گزارش شده است.آسوشیتدپرس ادامه داد، کودکانی که دچار سوء تغذیه هستند، معمولا بعد از معالجه در درمانگاه‌ها بدون مواد غذایی و آب سالم به روستاهایشان برمی‌گردند اما بعدا با شرایطی بدتر از قبل، دوباره به کلینیک‌ها برمی‌گردند البته اگر تا قبل از آن به دلیل سوء تغذیه جانشان را از دست ندهند. بنابر گزارش آسوشیتدپرس، حدود ۲ میلیون و 900 هزار زن و کودک به شدت دچار سوءتغذیه هستند و ۴۰۰ هزار کودک دارای سوء تغذیه شدید در حال مبارزه برای بقا هستند و یک گام تا مرگ ناشی از گرسنگی فاصله دارند.
بنابر گزارش‌های سازمان ملل، در حال حاضر 8 میلیون و 400 هزار یمنی از مجموع ۲۹ میلیون نفر جمعیت این کشور با خطر گرسنگی مواجه هستند و به دلیل سقوط ارزش پول این کشور و ناتوانی تعداد بیشتری از مردم برای تهیه مواد غذایی، به زودی 3 میلیون و 500 هزار نفر به تعداد افراد در معرض گرسنگی اضافه خواهد شد. نیروهای امدادرسان داخلی و بین‌المللی در یمن، به طور خاص درباره حملات اخیر ائتلاف عربستان و امارات متحده عربی به بندر «الحدیده» ابراز نگرانی کرده‌اند چرا که حدود ۸۰ درصد از مواد غذایی، پزشکی و دیگر تجهیزات مورد نیاز از طریق این بندر وارد کشور می‌شود.
اسلم در استان «حجة» با صدها روستای کوچک در مناطق کوهستانی شمال یمن واقع شده و یکی از فقیرترین مناطق این است. تخمین زده می‌شود که بین ۷۵ هزار تا ۱۰۶ هزار نفر ساکن این منطقه باشند. آسوشیتدپرس به نقل از منابع پزشکی محلی در یمن خبر داده که منطقه اسلم در استان حجه یکی از بدترین مناطق از منظر سوء تغذیه کودکان بوده است. میزان موارد ثبت شده درباره درمان کودکان مبتلا به سوء تغذیه در اسلم در  ژانویه سال جاری ۳۸۴ مورد بوده اما شش ماه بعد از آن، این تعداد با افزایش ۱۵ درصدی به ۱۳۱۹ کودک افزایش یافته است. آسوشیتدپرس نوشت: «پدران در یکی از بازارهای نزدیک به مرکز بهداشتی (در اسلم یمن) برای ۳۰۰ ریال معادل ۵۰ سِنت آمریکا گدایی می‌کنند تا برای کودکشان که در این مرکز هستند، پوشک بخرند. قبل از آغاز جنگ در یمن، یک یا دو کودک دچار سوء تغذیه به این مرکز می‌آمدند اما تنها در ماه آگوست ۹۹ کودک به مرکز رجوع کردند». در بخش دیگری از این گزارش تکان‌دهنده آمده است: «مردم در اسلم به طور فزاینده‌ای به برگ‌های یک انگور محلی وابسته شده‌اند انگوری که در زبان عربی یمنی به «حلاس» شهرت دارد». آسوشیتدپرس ادامه داد: «قبلا فقط بعضی وقت‌ها از این برگ‌ها استفاده می‌شد اما حالا همه ساکنان این مناطق در همه وعده‌ها آن را به عنوان غذا می‌خورند. مادرها ساعت‌ها وقتشان را صرف چیدن، شستن و جوشاندن این برگ‌ها می‌کنند. خوردن زیاد این برگ‌ها سبب اسهال می‌شود».تایمز: بن‌سلمان از ترس ترور در کشتی زندگی می‌کند
روزنامه تایمز چاپ لندن در یادداشتی با اشاره به ناکامی‌های داخلی و خارجی ولیعهد عربستان و تشدید نارضایتی‌ها در داخل خاندان آل سعود، این احتمال را مطرح کرد که پدرش ممکن است به زودی او را از قدرت برکنار کند.

 روزنامه «تایمز» لندن در مطلبی تحت عنوان «روزهای ولیعهد سعودی به شماره افتاده است» نوشت که امیدهای به اینکه بن سلمان فردی اصلاح‌گرا باشد و به «مداوای بیماری‌های منطقه» بپردازد، بیهوده است. این روزنامه در ابتدا به سفر محمد بن سلمان در اسفندماه گذشته به انگلیس اشاره کرد که در جریان آن میلیون‌ها دلار پول به شرکت‌های فعال در زمینه روابط عمومی و لابی‌ها پرداخت و گفته شد که او به‌عنوان قوی‌ترین مرد سعودی با وجود 32 سال سن قرار است به انگلیس سفر کند.
تایمز افزود: «اما بعد از گذشت شش ماه، به نظر می‌رسد که احتمال پادشاهی وی با ابهام مواجه شده و پدرش سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی در حال ابراز نشانه‌های شک و تردید در این‌باره است.» این روزنامه انگلیسی ادامه داد: «به نظر می‌رسد که سلمان بن عبدالعزیز عرضه سهام آرامکو را لغو کرده است زیرا این احتمال مطرح ‌شده است که عرضه سهام شرکت در نیویورک به مصادره اموال عربستان به علت شکایت قضایی در آمریکا علیه عربستان به اتهام ارائه ندادن اطلاعاتی در خصوص حملات یازدهم سپتامبر سال 2011 میلادی منجر شود.»
تایمز همچنین به بازداشت نخبگان و بازرگانان سعودی در هتل «ریتز کارلتون» ریاض اشاره و عنوان کرد که این مسئله به از بین رفتن اعتماد سرمایه‌گذاران و خروج نزدیک به 150 میلیارد دلار سرمایه از این کشور شده است.
در حوزه سیاست خارجی، این روزنامه انگلیسی عنوان کرد که سیاست‌های محمد بن سلمان به عربستان ضربه زده است زیرا جنگ در یمن که وارد سومین سال خود شده است، باتلاقی ساخته‌ و پرداخته ولیعهد است.  این روزنامه انگلیسی اضافه کرد: «طبق برآورد صورت گرفته توسط اندیشکده آمریکایی بروکینگز، تداوم این جنگ ماهانه 5 تا 6 میلیارد دلار هزینه دارد؛ ضمن آنکه انگلیس و آمریکا از طریق فروش اسلحه برای قربانیان این جنگ دلسوزی می‌کنند.»
این روزنامه انگلیسی افزود: «در واقع حوثی‌ها به پرتاب موشک‌های ارزان‌قیمت به عربستان ادامه می‌دهند، اما هر بار که عربستان این موشک‌ها را با استفاده از موشک‌های آمریکایی موسوم به پاتریوت منهدم می‌کند نزدیک به 3 میلیون دلار آب می‌خورد.»
تایمز در ادامه، تلاش‌های ولیعهد سعودی برای منزوی کردن قطر به اتهام حمایت از تروریسم را شکست‌خورده توصیف کرد. این روزنامه انگلیسی افزود که قطر اکنون شوک اولیه ناشی از تحریم خود را پشت سر گذاشته و دوحه اکنون از سوی کشورهایی مانند ایران، چین و روسیه حمایت می‌شود.
به نوشته تایمز، چیز زیادی از ادعاهای مدرنیته بن سلمان باقی نمانده است و هرچند تبلیغات گسترده‌ای در خصوص اجازه زنان برای رانندگی انجام شد اما در مقابل، 13 فعال زن عربستانی که به دنبال جنبه‌های دیگری از آزادی هستند، بازداشت شدند. در پایان این یادداشت آمده، محمد بن سلمان نه اصلاح‌گر است و نه مرد قدرتمند؛ چرا که پدرش با یک حرکت قلم می‌تواند جانشین خود را تغییر داده و ولیعهد را از قدرت محروم کند و با توجه به نارضایتی رو به رشد شاهزاده‌های خشمگین احتمال دارد این مسئله اتفاق بیفتد و چه بسا اینکه ولیعهد سعودی در طول تابستان امسال تحت مراقبت شدید، در کشتی تفریحی خود در نزدیکی سواحل جده می‌خوابید، به همین دلیل باشد.
از سوی دیگر حساب توییتری «العهد الجدید» که متعلق به افراد نزدیک به کانون تصمیم‌گیری‌های پنهان در عربستان است، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، را فردی مضطرب دانست که هر آن احتمال می‌دهد ترور شود. در توییت العهد الجدید آمده است: «صرف نظر از خبر روزنامه تایمز درمورد فرا رسیدن پایان قدرت بن سلمان، ولیعهد عربستان، عملکرد، اقدامات دیوانه‌وار و آزار و اذیت وی برای دیگران همگی نشان از احساس ناامنی و اضطراب دارد.» العهد الجدید در توصیف شخصیت بن سلمان افزود: «وی تحمل هیچ مخالفتی را ندارد و در همین حال تدابیر امنیتی اطراف خود را به گونه‌ای تشدید کرده است که حتی به نزدیک‌ترین افراد اجازه نمی‌دهد به او نزدیک شود و همگی این‌ها تایید می‌کند که او به شدت هراسان است، گویی او را تعقیب می‌کنند و هر آن ممکن است ترور شود.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 25 شهریور 1397
یکشنبه 25 شهریور 1397 01:45 ب.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic