تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


واشنگتن پست:
جامعه آمریکا در آستانه خشمی
گسترده علیه نقش ویرانگر واشنگتن در یمن است 
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۶

Image result for ‫جامعه آمریکا در آستانه خشمی گسترده علیه نقش ویرانگر واشنگتن در یمن است‬‎
یک روزنامه آمریکایی با انتقاد شدید از کاخ سفید به خاطر حمایت از تجاوز نظامی رژیم‌های سعودی و امارات به یمن، از افزایش خشم و نارضایتی مردم آمریکا علیه مقامات این کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، روزنامه واشنگتن پست در سرمقاله خود نوشت: صداهای مخالف در آمریکا علیه نقش ویرانگر عربستان در جنگ یمن افزایش یافته است. این خشم گسترده به علت حوادث هولناکی است که در آن، غیرنظامیان به دست ائتلاف عربستان و امارات به قتل می‌رسند. از جمله این حوادث هولناک، حمله موشکی ماه گذشته بود که به قتل ده‌ها دانش‌آموز منجر شده است. این روزنامه افزود، نیروهای مورد حمایت امارات و عربستان حمله شدید جدیدی را علیه بندر« الحدیده» یمن به راه انداختند، بندری که 70 درصد کمک‌های غذایی از طریق آن وارد یمن شده و نزدیک به هشت میلیون نفری می‌رسد که با خطر مرگ ناشی از گرسنگی روبرو هستند. پیمان کمپ‌دیوید ننگی 40 ساله بر پیشانی رژیم‌های مرتجع عربی

Image result for ‫پیمان کمپ‌دیوید ننگی 40 ساله بر پیشانی رژیم‌های مرتجع عربی‬‎
40 سال پیش در چنین روزی مصر و رژیم صهیونیستی معاهده صلحی به نام «کمپ دیوید» را امضا کردند که مهر تاییدی بود بر جنایات، ‌اشغالگری و قلدرمآبی رژیم خونریز اسرائیل و امروز این معاهده ننگین با همراهی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و سران مرتجع عرب به مرحله زیر پا گذاشتن حقوق فلسطینیان و خیانت به آرمان فلسطین نزدیکتر می‌شود.
17 سپتامبر ۱۹۷۸ «انور سادات» رئیس‌جمهور وقت مصر و «مناخیم بگین» نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی با نظارت «جیمی کارتر» رئیس‌جمهور وقت آمریکا پیمان صلح موسوم به «کمپ دیوید» را امضا کردند که نخستین پیمان صلح بین یک کشور عربی با رژیم صهیونیستی پس از جنگ اعراب و اسرائیل بود. چندین سال از امضای معاهده صلح بین رژیم صهیونیستی و مصر به عنوان اولین قرارداد صلح بین اعراب و اسرائیل می‌گذرد و این در حالی است که این رژیم طی این 40 سال با اقدامات خصمانه و تجاوزگرانه‌اش در اراضی ‌اشغال شده‌ ، بیش از پیش افکار عمومی عرب را نسبت به اهداف و طرح‌های توسعه‌طلبانه‌اش بدبین ساخته است. هر چند که پس از امضای معاهده‌ کمپ دیوید معاهده‌ دیگری بین اردن و اسرائیل با دخالت‌های آشکار و نهان آمریکا تحت عنوان «وادی عربه» امضا شد، اما همه می‌دانند که از سال 1948 رژیم صهیونیستی به هیچ قطعنامه بین‌المللی و توافقنامه‌ عمل نکرده و پایبند نبوده است و بازگشت فلسطینیان به سرزمین مادری اکنون با خیانت اعراب مرتجع به سراب تبدیل شده است.
در آن زمان بسیاری از تحلیلگران سیاسی معتقد بودند که رژیم صهیونیستی انجام مذاکرات با یک کشور عربی را آسان‌تر از مذاکرات با گروهی از کشورهای عربی می‌دانست به همین دلیل هیئت‌های مصر و اسرائیل 5سپتامبر 1978 به کمپ دیوید رسیدند و در روز اول مذاکرات سادات ایده‌هایش را درخصوص حل بحران فلسطین از جمله موضوع عقب‌نشینی کامل اسرائیل از کرانه باختری و نوار غزه و موضوع شهرک‌های یهودی‌نشین مطرح کرد اما طرف آمریکایی تلاش کرد تا طرفین را از موضوعات مورد اختلاف دور ساخته و به موضوع کم اهمیت‌تری هم‌چون عقب‌نشینی اسرائیل از صحرای سینا بکشاند. و سرانجام پس از پایان مذاکرات طرفین معاهده‌ صلحی را به امضا رساندند که از مهم‌ترین موضوعات آن می‌توان به صلح مصر با اسرائیل،‌ تخلیه صحرای سینا و استرداد آن از سوی اسرائیل به مصر که در طی جنگ شش روز توسط اسرائیل ‌اشغال شده بود و همچنین آغاز مذاکره جهت خودمختاری کشور فلسطین در کرانه‌ باختری رود اردن و نوار غزه ‌اشاره کرد که به دنبال این پیمان دو طرف اقدام به تبادل سفیر و آغاز عادی سازی روابط دیپلماتیک فی‌مابین نمودند.
پس از این قرارداد شوم و ننگین، نه تنها کشورهای عربی که اتحاد جماهیر شوروی سابق و کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و برخی از کشورهای اروپایی نیز ضمن انتقاد از این پیمان امضای آن را پیش از مشخص شدن مسئله فلسطین و توافق بر سر آن بی‌فایده دانستند و حتی برخی این توافقنامه را به دلیل تغییراتی که با از بین بردن نقش کلیدی مصر در جهان عرب و محروم ساختن اعراب از یک قدرت نظامی بزرگ در بین نیروهای عربی به وجود آورد، به سود اسرائیل دانستند، اما امروز با گذشت 40 سال از این قرارداد فلسطینیان از خود می‌پرسند پیمان صلح با اسرائیل در حالی که مسلمانان در فلسطین ‌اشغالی یا لبنان همواره هدف واقع می‌شوند، چه سودی دارد و به رغم این همه فجایعی که بر سر فلسطینیان از سوی رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد چرا صدای کسی در نمی‌آید و سازمان ملل و مجامع حقوق بشری سکوت کرده‌اند؟تظاهرات هزاران معترض علیه اورتگا در پایتخت نیکاراگوئه

هزاران تن از معترضان ضددولتی با راهپیمایی در پایتخت نیکاراگوئه، خواستار استعفای رئیس‌جمهور کشورشان و آزادی صدها بازداشتی‌ شدند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، هزاران تن از شهروندان نیکاراگوئه از جمله کودکان و سالخوردگان یکشنبه در راهپیمایی موسوم به «نجات سرزمین» شرکت کردند و با تکان دادن پرچم‌های نیکاراگوئه و دمیدن در شیپورهایی، سر و صدا به پا کردند و با فریاد شعارهایی سر می‌دادند و راهشان را در خیابان‌ها باز کردند. براساس گزارش‌ها، ماه‌ها ناآرامی در این کشور آمریکای مرکزی، بیش از ۳۰۰ کشته بر جای گذاشته است. این راهپیمایی که به درخواست گروه‌های اپوزیسیون صورت گرفت، از شمال شرقی ماناگوآ، پایتخت نیکاراگوئه آغاز شد و صدها پلیس ضد شورش نظاره‌گر آن بودند. برخی از معترضان حین عبور از مقابل نیروهای امنیتی، شعار «قاتلان» سر می‌دادند. یکی از معترضان به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما خواستار رفتن دانیل اورتگا (رئیس‌جمهوری نیکاراگوئه) هستیم زیرا او آسیب بسیار زیادی به کشورمان وارد کرده است.» معترض دیگری اظهار داشت: او باید برود؛ چه بخواهد چه نخواهد. ما می‌خواهیم تاریخ برگزاری انتخابات جلو بیفتد.جرقه بحران و هرج و مرج در نیکاراگوئه در ۱۸ آوریل(29 فروردین) و  زمانی زده شد که معترضان در گروه‌های نسبتا کوچک علیه اصلاحات امنیت اجتماعی به خیابان‌ها آمدند و سرکوب شدند. اورتگا بعدا روند این اصلاحات را لغو کرد، اما اعترضات به پایان نرسید. مذاکرات صلح با میانجیگری کلیسای کاتولیک هم ماه ژوئن به شکست رسید، چرا که اورتگا با درخواست اصلی اپوزیسیون مبنی بر کناره‌گیری و جلو انداختن زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مخالفت کرده بود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 27 شهریور 1397
سه شنبه 27 شهریور 1397 10:34 ق.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic