تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


محمد الحلبوسی:
پارلمان عراق تحریم ایران را اقدامی ظالمانه می‌داند
  ۱۳۹۷/۰۶/۲۶

Image result for ‫محمد الحلبوسی:‬‎
رئیس جدید پارلمان عراق گفت، نمایندگان پارلمان این کشور تحریم ایران را اقدامی ظالمانه می‌دانند.
«محمد الحلبوسی» در نخستین گفت‌وگوی تلویزیونی پس از دستیابی به پست ریاست پارلمان، تاکید کرد: پارلمان (عراق) با هر گونه فشار و تحریم اقتصادی علیه ایران، مخالف بوده و این اقدام را ظالمانه می‌داند و (مردم عراق) به ماندن در کنار ملت ایران، ادامه خواهند داد.
به گزارش فارس، رئیس پارلمان عراق افزود: ما آماده‌ایم برای مشارکت در بازگرداندن امنیت و ثبات به منطقه، در کنار تهران بمانیم. ملت و پارلمان عراق از حمایت‌های بی‌دریغ ایران از عراق درگذشته و حال، به ویژه در روند آزادسازی کشور از دست داعش، تقدیر می‌کنند.
مبارزه با فساد
الحلبوسی بر عزمش برای مبارزه با فساد تاکید کرد و گفت که فساد، آشکار است و ما قصد مبارزه با آن را داریم، اما متاسفانه نهادهای مسئول مبارزه با فساد، از جمله هیئت شفاف‌سازی در این امر اهمال می‌کنند. باقی ماندن یک فرد به عنوان سرپرست این نهاد به جای کسی که پارلمان او را انتخاب کند، اشتباه است. بسته شدن پرونده‌های اداراتی که از طریق یک سرپرست مدیریت می‌شوند، باب بسیاری از پرونده‌های فساد را خواهد بست. رئیس پارلمان عراق در ادامه، شایعه خرید پست ریاست پارلمان در مقابل پرداخت 15 میلیون دلار را
تکذیب کرد.
شنبه گذشته نمایندگان عراقی «محمد الحلبوسی» را به عنوان رئیس پارلمان انتخاب کردند.
رهبر حزب معارض سوری بشار اسد را منتخب مردم سوریه و یاور این کشور خواند

Image result for ‫«مجد نیازی» رئیس حزب معارض‬‎
رهبر یک حزب معارض سوری خطاب به بشار اسد گفت: «جناب رئیس‌جمهور، شهروندان سوریه تو را دوست دارند و انتخابت کرده‌اند و قدردان مشکلات و دغدغه‌هایی که داری، نیز هستند.»
«مجد نیازی» رئیس حزب معارض «سوریا الوطن» از طریق انتشار یک فایل ویدئویی در صفحه فیسبوک خود، خطاب به بشار اسد، پیامی ارسال کرد.
نیازی در آغاز با بیان اینکه به عنوان یک شهروند سوری صحبت می‌کند نه با سمت حزبی خود، ‌ابراز امیدواری کرد که رئیس‌جمهور سوریه برای مشاهده این ویدئو زمان کافی داشته باشد. رئیس حزب سوریا الوطن در ادامه، با اشاره به انتخاب رئیس‌جمهور سوریه توسط مردم این کشور، اعلام کرد که بسیاری از مردم سوریه که خارج از این کشور حضور دارند، خواستار بازگشت (به وطن) هستند. وی خطاب به بشار اسد گفت: «جناب رئیس‌جمهور، شهروندان سوری تو را دوست دارند و انتخابت کرده‌اند. همچنین، قدردان مشکلات و دغدغه‌هایی که داری نیز هستند. این معارض سوری افزود: «این کشور با فداکاری و ایستادگی ملت و رئیس‌جمهور خود ایستاده است. هیچ ملتی در جهان، آنچه را که ملت سوریه تجربه کرده، تجربه نکرده است. اما علی‌رغم این هجوم، مقابل آن ایستاده است.» نیازی با بیان اینکه این ایستادگی نیازمند ابزار است، اعلام کرد:‌«ملت سوریه سخت‌ترین شرایط را تحمل کرده است.»
وی با اذعان به موفقیت دمشق در سطح روابط خارجی، دیپلماسی و نظامی اعلام کرد که برخی از مردم سوریه خواستار بازگشت به کشورشان هستند و لزوما هر کس که از این کشور خارج شده خائن نیست.
آمریکا و متحدان منطقه‌ای این کشور در سال 2011 با اعزام تروریست‌ از 100 کشور به داخل خاک سوریه، جنگ داخلی گسترده‌ای را علیه دولت «بشار اسد» راه انداخته‌اند. اما برخلاف انتظار واشنگتن و غرب، تروریست‌ها در این جنگ شکست
خورده‌اند.


العربی الجدید خبر داد
 تلاش مصر و امارات برای به قدرت رساندن سیف‌الاسلام قذافی در لیبی

Image result for ‫تلاش مصر و امارات برای به قدرت رساندن سیف‌الاسلام قذافی در لیبی‬‎
یک پایگاه عربی خبر داد، امارات و مصر به دنبال بررسی راه‌هایی برای بازگرداندن «سیف‌الاسلام قذافی» به قدرت در لیبی هستند.
برخی منابع گزارش دادند که سیف‌الاسلام فرزند دوم «معمر قذافی» اخیراً با یک مسئول برجسته امارات که احتمالا «طحنون بن زاید» مدیر دستگاه اطلاعات خارجی و مشاور امنیت ملی امارات بوده و یک مسئول عالیرتبه امنیتی مصر دیدار
کرده است.
به گزارش فارس، هدف از این دیدار بررسی راهکار سروسامان دادن به وضعیت لیبی بر اساس دیدگاه ائتلاف مصری و اماراتی بوده و در این نشست، آینده سیاسی سیف‌الاسلام و امکان کمک گرفتن از وی برای ایجاد اتحاد بین قبایل لیبی مورد بررسی قرار گرفته است.
روزنامه قطری«العربی الجدید» با اعلام این مطلب افزود که اخیراً تحرکات گسترده مصر و امارات با هدف ایجاد جایگزین‌های متعدد و مقبول در لیبی به منظور پیشبرد اهداف سیاسی خود در این کشور و ایفای نقش در آن آغاز شده است. بررسی امکان مشارکت «سیف‌الاسلام» در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده لیبی از مهم‌ترین محور گفت‌وگوهای طرفین در نشست یاد شده، بوده است.
منابع لیبیایی در این باره گفتند که مصر و امارات با برگزاری انتخابات در شرایط کنونی مخالف هستند مگر اینکه ابتدا از دولت وفاق ملی به ریاست «فائز السراج» رهایی یافته و با نفوذ گروه‌های اسلامی مقابله شود، زیرا در صورت برگزاری هرگونه انتخابات پارلمانی یا ریاست‌جمهوری، نتیجه آن عواقب خوبی برای مصر و امارات نخواهد داشت و باعث می‌شود اسلام‌گراها به مشروعیت بین‌المللی و نفوذ در لیبی دست پیدا کنند.
تضعیف دولت السراج
این روزنامه به نقل از منابع لیبی نوشت که ائتلاف حاکم بر شرق لیبی و در رأس آن سرلشگر «خلیفه حفتر» فرمانده نیروهای وابسته به مجلس نمایندگان «طبرق» با مساعدت قاهره و ابوظبی، طرح‌های روشنی برای تضعیف السراج با هدف از بین بردن حمایت بین‌المللی از وی تدوین کرده‌اند تا چنین وانمود کنند که تنها نیروهای حفتر توان تحت کنترل گرفتن اوضاع کشور را دارند.
منابع مصری نیز گزارش دادند که «محمد دحلان» عضو اخراجی جنبش فتح فلسطین که اکنون مشاور امنیتی «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی است، پیش از این دیدارهایی را در قاهره بین نمایندگان قانونی سیف‌الاسلام و مسئولان عالیرتبه و نزدیک به رئیس‌جمهور مصر ترتیب داده است و حتی یکی از رسانه‌های مصری مبالغ مستقیمی از دحلان به منظور تبلیغ برای سیف‌الاسلام دریافت کرده است.
برخی منابع گفتند که احتمالا هماهنگی بین گروه‌های وابسته به سیف‌الاسلام و حفتر وجود دارد تا در آینده لیبی نیز نقشی داشته باشند. در این رابطه، «غسان سلامه» فرستاده سازمان ملل در لیبی نیز اخیراً ‌اشاره کرد که همه گروه‌های درگیر در لیبی به استثنای یک گروه که وی به نام آن ‌اشاره‌ای نکرد، توافقنامه آتش‌بس را امضا کردند.
گردان موسوم به «ابوبکر الصدیق» در ژوئن سال ۲۰۱۷ با صدور بیانیه‌ای از آزادی سیف‌الاسلام از زندان شهر الزنتان، به موجب قانون عفو و درخواست دولت انتقالی در شرق لیبی خبر داد. شورای نظامی انقلابیون «الزنتان» که در دستگیری سیف‌الاسلام دست داشت، آزادی وی را محکوم کرد.
 سیف‌الاسلام از سال ۲۰۱۱ در زندان به سر می‌برد و دادگاه طرابلس پس از محاکمه وی به همراه حدود ۳۰ نفر از مقامات دوره قذافی در ارتباط با جنایت جنگی، او را به اعدام محکوم کرده بود. دیوان کیفری بین‌المللی لاهه نیز خواهان محاکمه سیف‌الاسلام به دلیل ارتکاب جنایت ضدبشری در جریان انقلاب لیبی است.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 27 شهریور 1397
سه شنبه 27 شهریور 1397 10:33 ق.ظ
درود بر مسلمین
مرگ بر ملحدین

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic