تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

نسبت به هرگونه جنگ‌افروزی علیه لبنان
سیدحسن نصرالله به اسرائیل هشدار داد
رسانه‌های صهیونیست: اخطار نصرالله جدی است
   ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
دبیرکل حزب‌الله لبنان تأکید کرد این جنبش مجهز به موشک نقطه‌زن شده و اگر رژیم صهیونیستی جنگ جدیدی بر لبنان تحمیل کند، با سرنوشتی روبه‌رو می‌شود که هرگز انتظارش را ندارد. این اخطار نصرالله وحشت محافل رسانه‌ای رژیم صهیونیستی را به همراه داشت.
«سیدحسن نصرالله» در مراسم باشکوه عزاداری روز عاشورا که روز پنج‌شنبه در ضاحیه جنوبی بیروت برگزار شد، خطاب به صهیونیست‌ها هشدار داد؛ «درخصوص موشک‌های نقطه‌زن و دقیق، اعلام می‌کنیم که آنان هم بدانند. آنچه باید انجام می‌شده، انجام شده است. مقاومت امروز موشک‌های نقطه‌زن و غیرنقطه‌زن و امکانات و تسلیحات لازم را در اختیار دارد و اگر اسرائیل جنگی بر لبنان تحمیل کند با سرنوشتی روبه‌رو خواهد شد که در هیچ روزی انتظار آن را نداشته است.»وی افزود: «آنها می‌دانند تنها این تکنولوژی نیست که سرنوشت نبرد را مشخص می‌کند بلکه عنصر انسانی نیز بسیار مهم است. قبل از سال 1982 آنها به ‌اشغال بیروت تهدید می‌کردند اما از سال 2006 تا کنون آیا روزی شده که اسرائیل به ‌اشغال بیروت تهدید کند؟ این موضوع نیاز به نیروی زمینی دارد نه نیروی هوایی یا موشک.»
به گفته دبیرکل حزب‌الله، «این رژیم به خوبی می‌داند که محور مقاومت امروز قوی‌تر از هر زمان دیگری است. اسرائیلی‌ها عصبانی‌ هستند چون طرحشان در منطقه ساقط شده است. آنها می‌دانند امروز کشورهای جدیدی وارد محور مقاومت شده‌اند و حتی کسانی که قبلا در صف مقابله با این رژیم نبودند، امروز وارد این نبرد شده‌اند.
چند روز پیش وزیر جنگ اسرائیل به مناسبت سالروز جنگ شش روزه گفت، در خاورمیانه دو تغییر راهبردی رخ داده است. اول، دشمنان ما، یعنی (حزب‌الله و مقاومت)، موشک‌هایی دارند که نمی‌توان جلوی آن را گرفت. دوم اینکه جبهه داخلی اسرائیل به جبهه اصلی جنگ آتی تبدیل شده است... من در یک جایی که پناهگاه نیست، حضور دارم، شما شب و روز برای کشتن من کوشیدید اما خدا عمر مرا طولانی کرد و حضور امروز من دلیل بر ناتوانی و شکست شماست و این مهم نیست که من از پناهگاه یا غیرپناهگاه سخنرانی کنم.»
کلنا عباسک یا زینب
وی همچنین تصریح کرد: «به نقطه مهمی رسیده‌ایم، ما در موضع قدرت، پیروزی و بازدارندگی قرار داریم، ما روحیه، اراده و حماسه همه اینها را از اتفاقات روز عاشورا در بیش از 1380 سال پیش وام گرفته‌ایم، بار دیگر بر سرسپردگی خود به خط پیروزی خون بر شمشیر تأکید می‌کنیم و می‌گوییم با هر خطری در آینده مقابله خواهیم کرد، ما وارد امتحانی شده‌ایم که به خانم «زینب» سلام‌الله علیها متصل است، از روز اول گفتیم «کلنا عباسک یا زینب» و طی سال‌های گذشته این را ثابت کردیم که «کلنا عباسک یا زینب».
یمن، کربلای امروز
دبیرکل حزب‌الله در ادامه سخنرانی خود در جمع انبوه عزاداران حسینی(ع) اظهار داشت: «بر ایستادن خود در کنار ملت مظلوم، رنج‌کشیده و مقاومت یمن تأکید می‌کنیم. سکوت کنونی در قبال کشتارهای روزانه ملت یمن توسط ائتلاف آمریکایی-سعودی باید شکسته شود. اتفاقات کنونی در یمن، کربلای امروز است و در قیامت از سکوت در این باره سؤال خواهد شد. یمن امروز کربلاست زیرا ملت مظلوم این کشور تحت محاصره قرار گرفته‌اند و جهان به آنها توجهی ندارد. امروز این وظیفه هر کشور عربی و اسلامی و هر انسان آزاده‌ای است که به سکوت خود درباره یمن پایان دهد و تمام رسانه‌ها در این خصوص مسئولیت اخلاقی، دینی و انسانی دارند. این سکوت، مجرمان جنایت یمن را به افزایش جنایت‌هایشان در قبال زنان، کودکان و غیره در یمن تشویق می‌کند.» سیدحسن نصرالله سپس بر تعهد به مسئله فلسطین و ایستادگی در کنار قدس و نیز مردود دانستن معامله قرن تأکید کرد. وی به فلسطینی‌های شرکت‌کننده در راهپیمایی‌های بازگشت که از 10 فروردین آغاز شده و هنوز ادامه دارد درود فرستاد و گفت آنها هیچ زمانی تسلیم نمی‌شوند. نصرالله به مردم بحرین هم درود فرستاد و گفت این ملت علیرغم مسالت‌آمیز بودن تحرکاتش، مورد ظلم دولت بحرین و برخی کشورهای همجوار قرار گرفته است.
حمایت از ایران واجب است
دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره ایران نیز چنین گفت: «واجب است که در کنار ایران بایستیم، چند هفته بعد تحریم‌های آمریکا علیه ایران اجرا می‌شود. همه ما می‌دانیم که دولت آمریکا پیگیرانه تلاش می‌کند تا کشورهای دیگر را از خرید نفت ایران متوقف کنند، می‌دانیم که ایران از جانب آمریکا به یک دلیل روشن تحریم می‌شود. اول اینکه ایران ملتزم به دین، جمهوریت، استقلال، حاکمیت و آزادگی‌اش است. چون ایران در سطح رهبر، دولت، مسئولان و مردم هرگز نمی‌پذیرد که بنده آمریکا شود و کسی استقلال در تصمیم‌گیری‌اش را مصادره کند. ایران می‌خواهد کشوری مستقل و آزاد و کریم و عزیز باشد اما محاصره و تحریم می‌شود. چون ایران در کنار کشورهای منطقه می‌ایستد و از حقوق آنان دفاع می‌کند و در مقابل طرح‌های سلطه‌جویانه تکفیری می‌ایستد، مورد هدف است».
نصرالله افزود: «ایران در کنار فلسطین و مقابل اسرائیل و طرح آن ایستاده است، همان‌طور که در کنار لبنان ایستاده است تا خاک و سرزمین‌های عربی آزاد شود. ایران اولین کشوری بود که به ندای عراقی‌ها پاسخ داد وقتی که داعش تکفیری حمله کرد و مقدسات در خطر بود. جمهوری اسلامی ایران به مسائل مستضعفین پایبند است و این حق ایران بر گردن ماست که در کنارش باشیم.»
دبیرکل حزب‌الله در پایان سخنرانی خود بار دیگر بر تجدید بیعت با امام حسین(ع) تأکید کرد و به همراه عزاداران شعار «لبیک یا حسین» سر داد.
واکنش رسانه‌های صهیونیستی
رسانه‌های صهیونیستی اما اعلام کردند که سیدحسن نصرالله طبق شیوه خود ساده، صریح و حماسی درباره چیزهایی که همه ما باید آن را بدانیم سخن گفت. این رسانه‌ها افزودند: «ما باید با جدیت به سخنان نصرالله بپردازیم.» پیش از این نیز تحلیلگران صهیونیست اعلام کرده بودند که نصرالله رهبری صادق و راستگو است و تاکنون از او دروغی نشنیده‌ایم، بنابراین به هر وعده‌ای که می‌دهد عمل می‌کند.


در اجتماع میلیونی ظهر عاشورا
عبدالملک الحوثی: الگوی ما در مقاومت، امام حسین(ع) است

رهبر انصارالله در اجتماع میلیونی عزاداران حسینی(ع) در روز عاشورا در صنعا، امام حسین (ع) را الگوی یمن در مقاومت معرفی کرد.
مردم یمن هم روز پنجشنبه همزمان با عاشورای حسینی(ع)با تجمعی گسترده این روز را گرامی داشتند. سیدعبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر انصارالله در مراسم میلیونی صنعا با اشاره به جنایات و کشتار مردم یمن به دست ائتلاف عربی – آمریکایی «خواستار» حضور گسترده مردم در جبهه های غربی برای مقابله با دشمنان کشور شد. وی مشکل اصلی ائتلاف خودخوانده با یمنی ها را هم پایبندی این مردم به آزادی و عزت دانست و تاکید کرد: «مردم یمن از تلاش برای پیروزی دست برنخواهند داشت و در مواجهه با تجاور آمریکا ، عربستان و امارات به اصول بنیادین خود از جمله دستیابی مردم یمن به آزادی پایبند است.»
الحوثی همچنین بر موضع همیشگی مردم یمن مبنی بر حمایت از مقاومت، مقابله با برتری طلبی آمریکا در منطقه، مقابله با رژیم اشغالگر قدس و همبستگی با مردم بحرین تاکید کرد. رهبر انصارالله یمن  با بیان اینکه دشمنان مردم یمن تنها تسلیم شدن آنان را می‌خواهند، گفت:«‌نگاه ما در نبرد با دشمنان ، به امام حسین (ع) است که با وجود تنها شدن و محاصره ازسوی دشمنان، قدرت و صلابت ایشان هر لحظه بیشتر می‌شد.»
تظاهرات یمنی‌ها علیه امارات
از سوی دیگر، جنوب یمن که تحت کنترل شبه‌نظامیان وابسته به القاعده و ائتلاف سعودی-اماراتی و دولت مستعفی یمن قرار دارد، هر روز شاهد ناآرامی، نارضایتی و اعتراض است.  منابع یمنی گزارش دادند که روز پنجشنبه، شماری از مردم شهر البریقه در استان عدن، برای اعتراض به ائتلاف سعودی-اماراتی و تصحیح سیاست‌های خود در جنوب یمن، تظاهرات کردند.
مردم البریقه، مسئولیت وخامت اوضاع اقتصادی یمن از جمله گرانی و کاهش ارزش پول ملی و وخامت اوضاع امنیتی را بر عهده ائتلاف سعودی-اماراتی دانستند. معترضان، از سیاست‌های ائتلاف و همچنین دولت امارات به شدت ابراز خشم و نارضایتی کردند.
امارات در هفته‌های اخیر با تاسیس صرافی‌هایی در جنوب یمن اقدام به خارج کردن ارز از یمن کرده و با این توطئه ارزش پول یمن را بسیار کاهش داده است. این مسئله منجر به گرانی زیادی شده و مردم در شهرهای مختلف استان‌های جنوبی بارها علیه امارات به خیابان‌ها آمده‌اند.
پول مهم‌تر از جان مردم یمن
خبر دیگر اینکه، روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» فاش کرد مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، قراردادهای تسلیحاتی با عربستان و امارات عربی متحده را مهمتر از اوضاع انسانی در یمن می داند.
به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، وال استریت ژورنال از مخالفت مایک پمپئو با توصیه‌های مشاوران خود و کارشناسان باتجربه در امور منطقه، درباره قراردادهای فروش سلاح های آمریکا به عربستان، خبر داد.
این روزنامه فاش کرد سند سری وزارت خارجه آمریکا نشان می دهد پمپئو از ادامه قراردادهای تسلیحاتی با ریاض به ارزش حدود 2    میلیارد دلار حمایت کرده است.
این در حالی است که نمایندگان آژانس توسعه بین الملل از پمپئو خواسته بودند کمک های نظامی به عربستان و امارات را به علت نگرانی شدید از پایبند نبودن ائتلاف سعودی به در نظر گرفتن وضع غیرنظامیان، متوقف کند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 31 شهریور 1397
شنبه 31 شهریور 1397 05:38 ب.ظ
درود بر حزب ا لله
لام بر انصار ا لله

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic