تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


ادامه جنگ تجاری آمریکا و چین پکن مذاکرات تجاری با واشنگتن را رها کرد
   ۱۳۹۷/۰۶/۳۱

Image result for ‫ادامه جنگ تجاری آمریکا و چین پکن مذاکرات تجاری با واشنگتن را رها کرد‬‎
با تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین، پکن مذاکرات جدید تجاری خود با واشنگتن را هم لغو کرد. آمریکا پیش از این اقدام چین، ارتش این کشور را هم تحریم کرده بود.
چند ماهی است که جنگ تجاری آمریکا و چین با فرمان ترامپ رسما آغاز شده است. بهانه ترامپ برای شروع این جنگ، کسری ترازی تجاری آمریکا در برابر چین است که  سال گذشته به رقم بی‌سابقه ۳۷۵ میلیارد دلار رسید و به نوشته آسوشیتدپرس، این موضوع آتش خشم دونالد ترامپ را شعله‌ور کرده است.
 ترامپ در واکنش به همین مسئله تعرفه‌های جدید را از چندی پیش علیه کالاهای چین اعمال کرده است. اجرای تعرفه‌های جدید آمریکا بر شماری از کالاهای وارداتی از چین از بامداد جمعه ۱۵ تیرماه آغاز شد که بر اساس آن دولت آمریکا تعرفه برخی کالاهای وارداتی از چین را، که ارزش آنها به ۳۴ میلیارد دلار می‌رسد، به ۲۵ درصد رساند. به دنبال آن آمریکا چندین بار کالاهای چینی را مشمول تعرفه‌های سنگین خود قرار داده که آخرین مورد آن سه‌شنبه هفته قبل بود. دونالد ترامپ در این روز تعرفه‌های 10 درصدی را علیه 200 میلیارد دلار واردات کالاهای این کشور وضع کرد. ترامپ همچنین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد اگر چین به تعرفه گمرکی جدید واکنش نشان دهد. وی به سرعت بر واردات ۲۶۷ میلیارد دلار دیگر از محصولات چینی مالیات گمرکی اعمال خواهد کرد! ترامپ جمعه شب نیز  در تجمع انتخاباتی نامزد جمهوریخواه در میسوری بار دیگر این تهدید را تکرار کرد و گفت هنوز گلوله دارد!
در واکنش به این مسئله چینی‌ها نیز بیکار ننشستند و دولت این کشور دور جدید مذاکرات تجاری با آمریکا را لغو کرد. این کشور همچنین سفر «لیو هو» معاون نخست‌وزیر خود را به واشنگتن که قرار بود هفته آینده انجام شود لغو کرد. روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از «منابع آگاه» اعلام کرده هیئت چینی قرار بود پیش از لیو هو به واشنگتن سفر کنند، اما این سفر لغو شد. پکن هفته گذشته هم اعلام کرده بود از روز دوشنبه تعرفه گمرکی جدیدی بر 60 میلیارد دلار واردات آمریکایی اعمال خواهد کرد. این واکنشی به تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا است که بر 200 میلیارد دلار وارادت چینی به آمریکا تعرفه گمرکی اعمال کرده است.
تحریم‌های نظامی
 تحریم ها و اعمال تعرفه های جدید آمریکا علیه چین به حوزه نظامی نیز کشیده شده است. دولت آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد تحریم‌های جدیدی را علیه شورای نظامی مرکزی چین، مقامات ارشد آن و شرکت «راس آبارون اکسپورت» روسیه به‌خاطر خرید هواپیماهای روسی و سامانه موشکی «اس-400» اعمال کرده است. آمریکا همچنین 22 شخصیت حقیقی و حقوقی روسی را که به‌ عقیده مقامات واشنگتن، به بخش دفاع و اطلاعات روسیه مرتبط هستند، به فهرست تحریم‌های قبلی خود اضافه کرده است. دولت آمریکا همچنین تهدید کرده غیر از چین در مورد سایر مشتریان تسلیحات روسیه نیز تحریم‌های مشابهی وضع خواهد کرد. روسیه در واکنش به این مسئله  واشنگتن را به در پیش گرفتن روش‌های ناعادلانه و اعمال فشار برای بیرون راندن روسیه از بازار بین‌المللی تسلیحات متهم کرد. دولت چین نیز  از واشنگتن خواست این تحریم ها را لغو کرده و یا «عواقب آن را بپذیرد». سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: «اقدام دولت آمریکا اصول اساسی روابط بین‌المللی و مناسبات بین دو کشور و نیروهای مسلح دو کشور را به شدت نقض کرده است. ما از آمریکا می‌خواهیم که بلادرنگ این اشتباه را تصحیح کرده و تحریم‌ها را لغو کند، در غیر اینصورت آمریکا باید عواقب آن را بپذیرد.» دوره‌های آموزشی سکولاریسم برای روحانیون قرقیزستان اجباری شد!
Image result for ‫دوره‌های آموزشی سکولاریسم برای روحانیون قرقیزستان اجباری شد!‬‎
دولت قرقیزستان گذراندن دوره‌های آموزشی سکولاریسم را برای روحانیون مسلمان این کشور، اجباری کرد!
دولت قرقیزستان اعلام کرده که روحانیون این کشور باید دوره‌های آموزشی سکولاریسم را بگذرانند و در ماه آتی میلادی، از آنها در همین زمینه آزمون گرفته خواهد شد و اگر آنها در این آزمون، نمره نیاورند، صلاحیت مذهبی آنها رد می‌شود.
این خبر در حالی منتشر می‌شود که اخیراً در یکی از نواحی قرقیزستان، به دختران با حجاب اجازه داده نشده بود که در مدرسه حضور پیدا بکنند.
بین 75 تا 83 درصد جمعیت قرقیزستان، مسلمان هستند و مذهب آنها نیز «سنی حنفی» است. کل جمعیت این کشور شش میلیون نفر است. شمار شیعیان قرقیزستان نیز حدود 15 هزار نفر اعلام شده است. 20 درصد ساکنان این کشور هم مسیحی ارتدوکس هستند.
طی سال‌های پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی شاهد یک موج احیاء اسلامی در این کشور، همچون سایر مناطق آسیای مرکزی بوده‌ایم. در دوران سلطه کمونیسم براین کشور، اعمال و اقدامات مذهبی ممنوع بوده و این اعمال با محدودیت‌های بسیار شدیدی مواجه بوده است، اما پس از استقلال قرقیزستان شاهد گرایش غیرقابل وصفی به اسلام و آموزه‌های اسلامی بوده است.
در نخستین روزهای استقلال قرقیزستان، در این کشور تنها 39 مسجد وجود داشت، حال آن که در حال حاضر بیش از 2000 مسجد در این کشور به ثبت رسیده است.
بنابر آمار منتشر شده توسط کمیته دولتی امور مذهبی قرقیزستان، در حال حاضر در این کشور 2647 مسجد، 107 مدرسه مذهبی، 10 مؤسسه اسلامی و حدود 2800 امام جماعت وجود دارد.
در قانون اساسی این کشور به رغم شناسایی میراث اسلامی در مقدمه و به رسمیت شناختن حقوق آزاد دینی، اما دین و دولت مجزا و جدای از یکدیگر در نظر گرفته شده‌اند. برهمین اساس، تأسیس احزاب سیاسی مبتنی بر مذهب و همچنین پیگیری اهداف سیاسی توسط گروه‌های مذهبی در این کشور ممنوع است. مشارکت افراد زیر سن قانونی در تبلیغات دینی نیز در این کشور ممنوع می‌باشد.
همچون دیگر جمهوری‌های آسیای مرکزی، فرایندهای دولتی کردن دین و تحت کنترل درآوردن گرایشات و جریان‌های اسلام‌گرایانه و اسلام‌خواهانه در این کشور نیز مورد توجه قرارگرفته است.
اداره معنویات مسلمانان و کمیسیون دولتی امور مذهبی، دو نهاد دولتی برای اجرایی کردن این سیاست‌ها به حساب می‌آیند. تأیید صلاحیت‌ها و نظارت برتمامی نهادهای مذهبی اعم از مؤسسات، مدارس مذهبی و مساجد بر عهده این دو نهاد است. البته اداره امور معنویات نقشی کارکردی‌تر و اجرایی‌تر و کمیسیون دولتی امور مذهبی نقشی سیاستگزارانه و فرادستی را در این میان برعهده دارد.
کمیسیون دولتی امور مذهبی قرقیزستان همچون گذشته، تصمیم گرفته تا مجدداً صلاحیت مذهبی ائمه جماعت این کشور را محک بزند. براین اساس در ماه اکتبر (آبان) سال جاری میلادی تمام ائمه جماعت مساجد قرقیزستان می‌بایست صلاحیت مذهبی خویش را مجدداً احراز کنند.
نکته جدیدی که طی سال‌های اخیر به این فرایندها افزوده شده است، فاکتوری است که تحت عنوان «آموزش‌های سکولاریسم برای روحانیون» عنوان شده است. براساس منشور جدید اداره معنوی مسلمانان قرقیزستان، رؤسای مؤسسات مذهبی نیز ملزم به گذراندن آموزش‌های مذهبی و سکولاریسم در سطح بالاتری هستند. اعتراف صریح آمریکا به دست داشتن در ناآرامی‌های ونزوئلا

Image result for ‫اعتراف صریح آمریکا به دست داشتن در ناآرامی‌های ونزوئلا‬‎
وزیر خارجه آمریکا طی یک گفت‌وگوی تلویزیونی، رسماً به مداخله کشورش در ناآرامی‌های ونزوئلا اعتراف کرد و گفت برای این کشور هنوز برنامه‌هایی دارد!
«مایک پمپئو» دیروز در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه «فاکس نیوز»، رسماً به مداخله آمریکا در ناآرامی‌های ونزوئلا اعتراف کرد.
به گزارش ایسنا، پمپئو گفت: شما در روزهای آینده شاهد یک سری اقداماتی خواهید بود که در نتیجه آن، سطح فشارها بر رهبری ونزوئلا، که به گفته او «علناً علیه منافع مردم این کشور حرکت می‌کند، افزایش می‌یابد. ما مصمم هستیم تا اطمینان حاصل کنیم صدای مردم ونزوئلا شنیده می‌شود. این مقام آمریکایی به ذکر جزئیات اقدامات برنامه‌ریزی شده آمریکا، اشاره‌ای نکرد.
دولت «دونالد ترامپ» می‌گوید مقامات دولت ونزوئلا را به اتهام سرکوب دموکراسی، هدف تحریم قرار داده است. این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که ترامپ بزرگترین حامی نظام‌های ضد دموکراتیک و مستبد در منطقه غرب آسیا است. 18 شهریور ماه نیز ایسنا به نقل از سی‌ان‌ان گزارش داده بود، دولت ترامپ با شماری از افسران شورشی ونزوئلا جلسات مخفی برگزار کرده است.
دولت چپ‌گرای ونزوئلا در آمریکای جنوبی قرار دارد؛ یعنی جایی که حیات خلوت واشنگتن محسوب می‌شود. آمریکا برای سرنگونی دولت مادورو، کشور ونزوئلا را هدف تحریم‌های گسترده قرار داده و علاوه بر آن، از شورشیان و مخالفان مادورو علناً حمایت می‌کند.
چاووش اوغلو در کاراکاس
به گزارش تسنیم، «مولود چاوش اوغلو» وزیرخارجه ترکیه اما با «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا در «کاراکاس» دیدار و از این کشور حمایت کرد.
چاووش اوغلو در این دیدار، با بیان اینکه ترکیه تحت هر شرایطی، در کنار دولت و ملت ونزوئلا قرار دارد، اظهار داشت: این روزهای سختی که می‌گذرانیم، انسجام و وابستگی ما به یکدیگر را بیشتر می‌کند.
وزیر خارجه ترکیه در نشست خبری که بعد از دیدارش با مادورو برگزار شد، گفت: راه‌های گسترش روابط دو کشور را در این دیدار مورد بررسی قرار دادیم. سلام‌ها و پیام‌های رئیس جمهورمان را به آقای مادورو رساندیم. در این نشست تأکید شد که روابط دو کشور، برادرانه است و در این روزهای سخت، این همبستگی بیشتر نیز خواهد شد. چاووش اوغلو ادامه داد: روابط دو کشور در حوزه طلا و انرژی افزایش خواهد یافت و این روابط عمیق‌تر می‌شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 1 مهر 1397
یکشنبه 1 مهر 1397 08:33 ق.ظ
مرگ بر آمریکا یادتان نرود

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات