تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


روایت نیویورک تایمز از توطئه تازه آمریکا علیه مردم سوریه
  ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
Image result for ‫توطئه تازه آمریکا علیه مردم سوریه‬‎
یک روزنامه آمریکایی فاش کرد، این کشور اکنون سرگرم طراحی یک استراتژی کاملا حساب شده جدید برای جنگ سوریه است.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، «نیویورک تایمز» نوشت، آمریکا قصد دارد  چیزی را که از طریق جنگ به دست نیاورده (یعنی برکناری بشار اسد)، را از راه سیاسی و از طریق مذاکرات ژنو به دست آورد. آمریکا می‌خواهد که پرچمدار روند صلح باشد و نتیجه این روند را خودش مشخص کند، اما اهرم کافی برای از میدان به در کردن رقبا را ندارد.نیویورک تایمز افزود، مسلما غیبت آمریکا در میدان جنگ، امکان دخالت نظامی روسیه در سوریه را میسر ساخته و به همین خاطر، روسیه زمام کار را به دست گرفته است و اکنون راه خودش را می‌رود. در مورد ایران نیز هر چند دولت ترامپ نسبت به ایران شدیدا عناد دارد، ولی کاری نمی‌تواند بکند. تنها راه این است که آمریکا روس‌ها را متقاعد کند از بشار اسد بخواهد که از میزان مناسباتش با ایران بکاهد!سازمان ملل:
میلیون‌ها یمنی از گرسنگی در آستانه مرگ هستند ما شکست خورده‌ایم
معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه اعلام کرده اوضاع انسانی در یمن نزدیک است به مرحله‌ای از مرگ دسته‌جمعی به‌دلیل گرسنگی برسد و سازمان ملل نیز در این زمینه در حال شکست خوردن است.
41 ماه تجاوز ظالمانه سعودی، اماراتی، آمریکایی علیه یمن باعث بزرگ‌ترین بحران جهانی در دهه‌های اخیر شده است. میلیون‌ها یمنی با قحطی شدید دست و پنجه نرم می‌کنند و شمار زیادی نیز به بیماری‌های مسری و مرگبار مبتلا شده‌اند. حالا سازمان ملل به صراحت از ناتوانی خود در برابر این بحران سخن می‌گوید!
تسنیم در این باره به نقل از روسیاالیوم نوشته، «مارک لوکرک» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه، روز جمعه در نشست شورای امنیت درباره اوضاع خاورمیانه گفت: «شورای امنیت اطلاعاتی درباره اوضاع انسانی در یمن خواسته است. خلاصه می‌گویم که این، وضعیتی بحرانی و تاریک است. ما در شرف شکست در جنگ علیه گرسنگی هستیم». «لوکرک» با اشاره به این‌که «وضعیت طی هفته‌های اخیر به‌طور قابل توجهی وخیم‌تر شده است» افزود: «چه‌بسا اکنون ما به نقطه بی‌بازگشتی نزدیک می‌شویم که جلوگیری از تلفات بی‌شمار انسانی به‌دلیل گرسنگی در کشور غیرممکن خواهد بود.» این مقام سازمان ملل سپس تصریح کرد، مواد غذایی در یمن تقریباً وارداتی هستند؛ امری که به‌طور مستقیم باعث افزایش قیمت مواد غذایی برای حدود 10 میلیون یمنی شده است که از سوء‌تغذیه رنج می‌برند ولی آنها خارج از روند امدادرسانی قرار دارند... برای جلوگیری از بدترین فاجعه انسانی ممکن و حفظ جان و زندگی میلیون‌ها نفر در یمن، شورای امنیت باید از برگزاری مذاکرات سیاسی در این کشور و ازسرگیری تدابیری فوری برای ثبات اقتصادی آن حمایت کند.»
«لوکرک» همچنین از شورای امنیت خواست از بازیگران جنگ یمن بخواهد امکان دسترسی به افراد آسیب‌پذیر را از طریق بنادر و جاده‌های اصلی فراهم و برای تخلیه مجروحان یک «کریدور هوایی» ایجاد کنند. بر اساس گزارش سازمان ملل، 22 میلیون یمنی یعنی 75 درصد از جمعیت این کشور به کمک‌های انسان‌دوستانه نیاز دارند.
این جنایت در حالی رخ داده است که کشورهای غربی نیز شریک عربستان در این بحران هستند. در  نظرسنجی‌های اخیر که از مردم فرانسه صورت گرفته از هر چهار نفر سه نفر توقف فروش سلاح به عربستان و کشتار مردم یمن را خواستار شده‌اند. این در حالی است که اسپانیا و آلمان نیز پس از یک دوره توقف فروش سلاح به عربستان ارسال سلاح به ریاض را به دلیل سود سرشار ناشی از آن از سرگرفتند!


تضییع حقوق شیعیان در عربستان به روایت دیده‌بان حقوق بشر
Image result for ‫تضییع حقوق شیعیان در عربستان به روایت دیده‌بان حقوق بشر‬‎
دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی، تبعیض‌های گسترده آل‌سعود علیه شیعیان مظلوم عربستان را تشریح کرده است.
عربستان همزمان با شروع ماه محرم امسال سرکوب‌های خود علیه شیعیان استان الشرقیه را تشدید کرده و به نمادهای عاشورایی و حسینیه‌ها در شهر قطیف حمله کرد. دیده‌بان حقوق بشر با بررسی این مسئله از تبعیض‌های گسترده علیه شیعیان عربستان خبر داده است.
در همین ارتباط پایگاه اینترنتی دیده‌بان حقوق بشر در مطلبی به بررسی آنچه که «اصلاحات در عربستان» نامیده می‌شود پرداخت و نوشت: «این اصلاحات، شامل بردباری در برابر شیعیان نمی‌شود و تبعیض شایع علیه شیعیان در این کشور همچنان ادامه دارد.»
طبق این گزارش، از جدیدترین موارد این تبعیض‌ها می‌توان به ممانعت از برگزاری برخی جنبه‌های عمومی مراسم عاشورای امسال‌اشاره کرد. به علاوه، مطالب ضد شیعیان در کتاب‌های درسی مدارس عربستان همچنان به چشم می‌خورد.
دیده‌بان حقوق بشر همچنین تاکید کرد: «دستگاه مذهبی عربستان چندین دهه است که انتقادهای شدید و سرسختانه‌ای را علیه شیعیان مطرح می‌کند و مراسم مذهبی شیعیان را به شیوه‌ بدی جلوه می‌دهد. این در حالی است که برخی از بدترین موارد سوءاستفاده‌های نظام عربستان سعودی از شهروندان شیعه این کشور و محدود کردن توانایی آنها در انجام دادن امور مذهبی‌شان بدون تغییر باقی مانده است.»
در این گزارش همچنین آمده است: «شیعیان عربستان در القطیف، طی هفته گذشته صراحتاً و بدون واسطه شاهد این مسئله بودند، زیرا مقامات عربستان مانع از برگزاری برخی جنبه‌های عمومی و خاص مراسم سالانه عاشورا شدند. فعالان در این باره به دیده‌بان حقوق بشر اعلام کردند شیعیان امسال نمی‌توانند آیین‌های خود را از طریق بلندگوهای داخل حسینیه‌ها (اماکن مربوط به تجمعات مذهبی) پخش کنند. همچنین مقامات سعودی، دکه‌های غذا و دست‌فروش‌هایی که لباس، کتاب و پرچم عرضه می‌کردند را جمع‌آوری کرده‌اند. همچنین به نظر می‌رسد که آیین‌های سوگواری عمومی به ساعت‌های خاصی محدود شده است...» به علاوه، ده‌ها شیعه در عربستان همچنان در حبس به سر می‌برند، آن هم صرفاً به این دلیل که در اعتراضاتی که از سال 2011 آغاز شد مشارکت کرده‌اند. معترضان خواستار برابری کامل و حقوق اولیه برای همه سعودی‌ها هستند.» این سازمان در انتها آورده است:«عربستان نمی‌تواند مشکل تبعیض علیه شیعیان خود را با برداشتن گام‌های کوچک حل کند. مقامات عربستان باید به شیعیان اجازه دهند عبادتگاه‌های خود را بسازند، و سنت‌ها و رسوم خود را آزادانه اجرا کنند. آنها باید همه مطالب علیه شیعیان را در کتاب‌های درسی حذف کنند، و همه شیعیانی را که به اتهامات مربوط به اعتراضات و در جریان محاکمه‌های ناعادلانه به زندان انداخته شده‌اند، آزاد کنند.»

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 1 مهر 1397
یکشنبه 1 مهر 1397 08:32 ق.ظ
مرگ بر مثلث جنایت
آمریکا و اسرائیل و آلسعود بی دین

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic