تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


مدعیان دفاع از حقوق بشر همچنان تماشاگر
 193شهید و 20 هزار زخمی حاصل سرکوب 26 تظاهرات بازگشت در غزه
   ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
Image result for ‫193شهید و 20 هزار زخمی حاصل سرکوب 26 تظاهرات بازگشت در غزه‬‎
هزاران فلسطینی ساکن غزه در حالی بیست و ششمین تظاهرات روز بازگشت را برگزار کردند که این بار نیز با یورش وحشیانه نظامیان صهیونیست این تظاهرات به خاک و خون کشیده شد و یک نفر شهید و 313 نفر مجروح شدند. بدین ترتیب تعداد کل شهدای تظاهرات بازگشت به 193 نفر و مجروحین به 20 هزار تن رسید.
بنابر اعلام وزارت بهداشت فلسطین در نتیجه تیراندازی نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به سمت شرکت‌کنندگان در تظاهرات بازگشت فلسطینیان که جمعه با عنوان «شکستن محاصره» برگزار شد یک فلسطینی دیگر به شهادت رسید و 313 نفر هم زخمی شدند. 54 نفر از مجروحان بر اثر شلیک مستقیم گلوله جنگی مجروح شده‌اند.
به گفته منابع فلسطینی بیش از 10 هزار نفر در این تظاهرات که بیست و ششمین تظاهرات بازگشت بود، شرکت کرده بودند. جوانان فلسطینی برای کور کردن دید تک‌تیراندازان رژیم صهیونیستی طبق روال قبل لاستیک‌ها را آتش زده و اقدام به ارسال بالن‌های آتش‌زا به سمت اراضی اشغالی کردند که باعث آتش‌سوزی در زمین‌های شهرک‌نشینان صهیونیست اطراف نوار غزه شد.
تظاهرات بزرگ بازگشت در مرز غزه از 30 مارس گذشته(10 فروردین) آغاز شده و تاکنون بیش از193 فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از 20 هزار نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند که حال صدها نفر از آنها وخیم است.
این در حالی است که روز جمعه به رغم تدابیر امنیتی شدید پلیس رژیم صهیونیستی در شهر قدس اشغالی به ویژه اطراف و محوطه‌های مسجد مبارک‌الاقصی، بیش از 40 هزار نفر در نماز جمعه این هفته در این مسجد شرکت کردند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، پلیس رژیم صهیونیستی به جوانان فلسطینی اجازه ورود به مسجد‌الاقصی و شرکت در نماز جمعه را  نداد. خطیب این هفته مسجد‌الاقصی خطاب به تمامی عقلا و آزادگان جهان هشدار داد که هرگونه تعرض و دست‌درازی به مسجد‌الاقصی و دیگر مقدسات اسلامی قدس عواقب و پیامدهایی غیرقابل پیش‌بینی به دنبال خواهد داشت.
وی اظهار داشت مسجد‌الاقصی یک مکان اسلامی است و اسلامی باقی خواهد ماند. گفتنی است که شهرک‌نشینان صهیونیست به ویژه طی روزهای اخیر به مناسبت اعیاد یهودی بارها اقدام به تعرض دسته‌جمعی و هزاران نفری به مسجد‌الاقصی کرده‌اند.
مذاکرات مخفیانه
خبرگزاری فلسطینی وفا هم گزارش داده رهبران فلسطین مایل به انجام مذاکرات مخفیانه یا آشکار صلح با اسرائیل هستند. محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، غروب جمعه با امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در کاخ الیزه دیدار کرد. وی در کاخ الیزه به خبرنگاران گفت: ما مذاکرات را رد نکرده‌ایم بلکه این نتانیاهو است که همیشه مذاکرات را رد کرده است.
آمریکا جایگاهش را از دست داده است
گزارش خواندنی یونایتدپرس از جایگاه ممتاز ایران و متحدانش در غرب آسیا

Image result for ‫جایگاه ممتاز ایران‬‎
یک خبرگزاری آمریکایی طی گزارشی به موقعیت ویژه ایران و متحدانش در منطقه غرب آسیا پرداخته و گفته، آمریکا در این منطقه، به جایگاه دوم سقوط کرده است چرا که می‌بینیم در مذاکرات مسئله مهمی مثل سوریه، راهش نمی‌دهند.
برخی رسانه‌های غربی همواره از سیاست‌های منطقه‌ای آمریکا انتقاد کرده و آن را باعث افول جایگاه این کشور دانسته‌اند. بسیاری از سیاستمداران و رسانه‌های غربی نیز ایران را کشوری قدرتمند در منطقه غرب آسیا  می‌دانند. حالا یک رسانه غربی گزارشی خواندنی از جایگاه ایران و متحدانش در این منطقه منتشر و اعلام کرده، جایگاه آمریکا در این منطقه سقوط کرده است.
خبرگزاری یونایتدپرس در گزارش خود نوشته:«جنگ داخلی طولانی هفت ساله سوریه با پیروزی دولت سوریه با کمک روسیه و ایران در حال پایان یافتن است. مذاکرات برای پایان دادن به این جنگ سرعت گرفته است. چه کسانی پای میز این مذاکرات نشسته‌اند؟ روسیه، ترکیه و ایران و مشخصا خبری از آمریکا نیست.»
طبق این گزارش، «جای خالی آمریکا در مذاکرات سوریه، به ویژه در تصاویر اخیر از میز مذاکرات سران ایران، ترکیه و روسیه به شدت مشهود بود. به عبارت دیگر به‌رغم حضور نظامی گسترده آمریکا در منطقه و سابقه دخالت‌های دیرینه واشنگتن در امور خاورمیانه، آمریکا در میان چهره‌هایی که سرنوشت سوریه را رقم    می‌زنند، حضور ندارد.»
نویسنده این گزارش در ادامه می‌نویسد: «من به عنوان یک کارشناس امور خارجی بر این باورم که اضمحلال قدرت جهانی آمریکا در هیچ کجا به اندازه تحولات خاورمیانه تا این اندازه مشهود و آشکار نبوده است. این روند تغییر موازنه قدرت آمریکا موقتی و زودگذر نخواهد بود. دیگر زمانه‌ای که آمریکا پرنفوذترین نیرو در منطقه به شمار می‌رفت، سپری شده و دوران پر هیبت گذشته قابل بازگشت نخواهد بود و آمریکا باید خود را با این وضعیت رو به اضمحلال وفق دهد.»
یونایتدپرس همچنین نوشته، «برخی چنین استدلال می‌کنند که افول ستاره آمریکا نتیجه سیاست باراک اوباما، رئیس‌جمهور قبلی آمریکا مبنی بر خودداری از اجرایی کردن خط قرمز خود در سوریه بوده است. ولی برخی دیگر تقصیر را برگردن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور کنونی می‌اندازند و می‌گویند روند افول قدرت آمریکا در خاورمیانه در نتیجه رویکرد جانبدارانه ترامپ در برخی مناقشات محوری منطقه‌ای ایجاد شده است. ولی هر دوی این گروه ‌اشتباه می‌کنند...
قدرت اعمال نفوذ اوباما در سوریه همواره ضعیف بوده است زیرا وی در مجموع مایل به استقرار نیروی زمینی آمریکا در سوریه نبود. حتی توسل آمریکا به حمله موشکی به سوریه در سال 2013 بر نتیجه جنگ تاثیری بیشتر از حمله موشکی دولت ترامپ در سال 2017 نداشت و تصمیمات دونالد ترامپ صرفا موجب شد تا روند تغییر موازنه قدرت که از پیش در منطقه آغاز شده بود قدری سرعت بگیرد.»
در ادامه این گزارش می‌خوانیم:«سیاست‌هایی که دولت ترامپ نیز بعدها در پیش گرفت هرچه بیشتر آمریکا را از نقش محوری خود در منطقه دورتر ساخت. به‌عنوان مثال اقدام ترامپ در خارج ساختن آمریکا از توافق هسته‌ای ایران و از همه این‌ها گذشته در پیش گرفتن رویه مجادله و رویارویی با رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه نیز موجبات خشم و نارضایتی آنکارا را فراهم ساخته است.
به عبارت دیگر باید گفت سیاست‌های ترامپ تنها به مثابه «کاتالیزور» روند افول وجهه و اعتبار آمریکا را در سراسر خاورمیانه سرعت بخشیده و روند برهم خوردن موازنه قدرت را در منطقه تشدید کرده است. در این میان تنها سعودی‌ها و اسرائیلی‌ها به آمریکا نزدیک هستند و اینطور به نظر می‌رسد که ریاض و تل‌آویو و نه ترامپ، سیاست آمریکا را در منطقه رقم می‌زنند و به پیش می‌برند.»
یونایتد پرس گزارش خود را اینگونه به اتمام می‌رساند که: «نظم سابق منطقه‌ای در خاورمیانه به سرعت در حال افول و اضمحلال است.» و نتیجه می‌گیرد ایران جزو چند کشوری است که در منطقه قدرت نوظهور محسوب می‌شود.
طبق این گزارش، «ایران به هیچ وجه مهار نشده است. ضریب نفوذ تهران در منطقه به وضوح پس از سرنگونی صدام در عراق به مراتب تقویت شده و افزایش پیدا کرده است.
 به عبارت دیگر تعمیم قدرت نظامی و سیاسی ایران در سراسر سوریه تا لبنان و حماس که بخشی از آن در قالب واکنشی دفاعی در برابر آمریکا صورت گرفته است، تهران را به یک بازیگر اصلی در منطقه تبدیل کرده است.»
در همین ارتباط، روزنامه «معاریو» چاپ رژیم صهیونیستی نیز در گزارشی از رویکرد رژیم صهیونیستی درقبال پرونده‌های منطقه و تهدیدهای آن انتقاد کرده و نوشته «ائتلاف سه‌گانه میان اسرائیل، عربستان و آمریکا به‌طرز فاجعه‌باری در تمامی جبهه‌ها چه در مقابل لبنان، سوریه و عراق، و چه در مقابل ایران و یمن شکست خورده است.»

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 1 مهر 1397
یکشنبه 1 مهر 1397 08:31 ق.ظ
درود بر شهیدان فلسطین
مرگ بر یهودیان خون ریز

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات