تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
روایت رئیس‌جمهور لبنان از میزان محبوبیت حزب‌الله بین مردم   
   ۱۳۹۷/۰۷/۰۳

Image result for ‫روایت رئیس‌جمهور لبنان از میزان محبوبیت حزب‌الله بین مردم‬‎
رئیس‌جمهور لبنان ضمن حمایت تمام‌قد از حزب‌الله لبنان گفته برخی کشورهای خارجی پس از شکست نظامی از حزب‌الله در پی تسویه‌حساب سیاسی با این حزب هستند... دو سوم مردم لبنان از حزب‌الله حمایت می‌کنند.
«میشل عون» که با روزنامه فرانسوی فیگارو گفت‌و‌گو می‌کرد با بیان اینکه «حزب‌الله حامی لبنان است» گفت این جنبش میان بیش از دو سوم مردم لبنان محبوبیت دارد اما متأسفانه برخی از افکار عمومی خارجی می‌خواهد حزب‌الله را یک دشمن
معرفی کند.
به گفته رئیس‌جمهور لبنان، فشارهای بین‌المللی علیه حزب‌الله مسئله جدیدی نیست و برخی طرف‌ها سعی دارند پس از شکست نظامی در مقابل حزب‌الله، اقدام به تسویه حساب سیاسی کنند چرا که حزب‌الله توانست در سال 1993 اسرائیل را شکست دهد. سپس در سال 1996 و به صورت ویژه در سال 2006 و در جریان جنگ 33روزه از لبنان دفاع کرد.
«عون» در پاسخ به این ادعا که «حزب‌الله در لبنان دارای حق وتو است» نیز چنین موضع گرفت: «این نادرست است.
در لبنان سیستم توافقی حاکم است و اعلام نظر به معنی اعمال حق وتو نیست و دولت فعلی در حال حاضر امور را پیش می‌برد... برخی ورود این حزب به جنگ علیه جبهه النصره و داعش را در سوریه محکوم می‌کنند اما حقیقت آن است که تروریست‌ها به خاک ما حمله می‌کردند و حزب‌الله از ما دفاع می‌کرد. این حزب نقش نظامی در داخل لبنان ایفا نمی‌کند.»
رئیس‌جمهور لبنان در بخش دیگری از گفت‌و‌گوی خود به «روابط لبنان با سوریه» پرداخت: «لبنان دخالت در امور داخلی هر کشوری را رد می‌کند و ما بر سیاست خویشتنداری در قبال درگیری‌های منطقه به خصوص درگیری سوریه تکیه کرده‌ایم و سفارت ما در سوریه و سفارت سوریه در لبنان همچنان باز هستند.»
«عون» درباره بازگشت ادلب تحت حاکمیت دولت مرکزی سوریه نیز گفت: «ادلب جزیی از سوریه است و در حال حاضر این اسرائیل است که ما را تهدید و حاکمیت ما را نقض می‌کند و همچنان حقوق فلسطینی‌ها را زیر پا می‌گذارد و در این شرایط ترامپ تصمیم گرفته است که بودجه «آنروا» را که نزدیک به 50 هزار فلسطینی در لبنان از این سازمان بهره می‌برند، قطع کند.»
او همچنین ابراز نگرانی کرد که اقدامات آمریکا در نهایت منجر به اقامت دائمی فلسطینیان در کشورهایی شود که به آنجا پناه برده‌اند.واشنگتن: آمریکا از سوریه خارج نمی‌شود حتی پس از پایان غائله داعش
Image result for ‫واشنگتن: آمریکا از سوریه خارج نمی‌شود حتی پس از پایان غائله داعش‬‎
واشنگتن با اعلام اینکه پس از نابودی گروه تروریستی «داعش» هم نیروهای آمریکایی را از خاک سوریه خارج نخواهد کرد، نیت واقعی خود را از اعزام نیرو به سوریه برملا کرد.
سال 1393 بود که در مورد ایجاد نیرویی تحت عنوان «ائتلاف ضد داعش» در سوریه و عراق، زمزمه در گرفت و این موضوع کم‌کم رسانه‌ای شد. بعد از آن نیز مشخص گردید که فرماندهی این ائتلاف را آمریکا برعهده خواهد داشت. اما پس از انتشار این نوع خبرها، دولت دمشق اعلام کرد، ‌هرگونه حضور نیروهای آمریکایی در خاک سوریه، اشغالگری محسوب می‌شود و هدف واقعی آمریکا، مبارزه با داعش نیست بلکه این کشور می‌خواهد نیروهایش را در خاک سوریه، برای همیشه نگه دارد.
بالاخره نیز دیروز آمریکا از زبان وزیر خارجه خویش، این نیت را برملا کرد.
به گزارش تسنیم، «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا، رسماً اعلام کرد که حتی پس از ریشه‌کن شدن داعش، نیروهای آمریکایی در خاک سوریه باقی می‌مانند.
در رابطه با شمار دقیق نیروهای آمریکایی در شمال و شرق سوریه، اطلاع دقیقی در دست نیست، ولی به نظر می‌رسد که شمار آنها بیش از 4000 نفر باشد.


خشونت‌های میانمار علیه مسلمانان هماهنگ‌شده و سازمان‌یافته است
Image result for ‫خشونت‌های میانمار علیه مسلمانان هماهنگ‌شده و سازمان‌یافته است‬‎
خبرگزاری رویترز با استناد به گزارش‌های رسمی نوشته، خشونت‌های بی‌رحمانه ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا کاملا هماهنگ شده و از پیش طراحی شده‌اند.
دولت میانمار به رهبری «آنگ سانگ سوچی»، برنده جایزه صلح نوبل در مقابل چشم جهانیان مسلمانان این کشور را قتل‌عام و سازمان ملل فقط محکوم می‌کند. آژانس توسعه بین‌المللی شهریور گذشته در گزارشی درباره ابعاد این کشتارها نوشته بود: «در  یک سال گذشته دولت میانمار 24 هزار نفر را کشت و به 17 هزار زن و دختر مسلمان تجاوز کرد.» طبق این گزارش «40 هزار نفر از مسلمانان روهینگیا که از میانمار به بنگلادش پناهنده شده‌اند از زخم ناشی از شلیک گلوله رنج می‌برند. همچنین بیش از 34 هزار نفر به آتش انداخته شده و بیش از 114 هزار نفر مجروح شده‌اند. در تهاجم ارتش میانمار 115 هزار منزل مسکونی به آتش کشیده شده و 113 هزار منزل نیز ویران شده است.»
 این سازمان در گزارش خود همچنین اعلام کرده بود: «در این جنایت ۷۳۰ کودک زیر پنج سال نیز توسط نیروهای دولتی کشته شده‌اند.» بازرسان سازمان ملل نیز پیش از این اعلام کرده‌اند هدف اصلی از این جنایات، نسل‌کشی مسلمانان میانمار است به همین دلیل «مین آنگ هلاینگ» فرمانده کل ارتش و ۵ ژنرال دیگر میانماری باید به دلیل انجام جنایات بی‌رحمانه محاکمه شوند. این بازرسان در گزارش خود چنین آورده بودند:«آنگ سان سو‌چی رهبر حزب حاکم میانمار، اجازه داده است تنفر همه جا را فرا بگیرد، مدارک را از بین برده و از اقلیت‌ها در مقابل جنایات جنگی و بشری در ایالت‌های راخین، کاچین و شان محافظت نکرده است. بدین ترتیب، سو‌چی در ارتکاب این جنایات همکاری کرده است.»
حالا خبرگزاری رویترز با استناد به «گزارشی از وزارت خارجه آمریکا» نوشته: «دولت میانمار طی یک برنامه هماهنگ و از پیش طراحی شده به کشتار جمعی، تجاوز گروهی و دیگر جنایات سازمان‌یافته علیه مسلمانان روهینگیا دست زده است و این جنایات باعث تحریم‌های جدید علیه این کشور و دیگر اقدامات تنبیهی علیه مقامات سیاسی و نظامی میانمار خواهد شد.»
یافته‌های این گزارش 20 صفحه‌ای از مصاحبه با بیش از هزار نفر از مردان و زنان روهینگیا در کمپ‌های آوارگان در بنگلادش استخراج شده است.‌حدود یک ماه پیش نیز یک کمیته مستقل حقیقت‌یاب سازمان ملل خشونت‌های ارتش میانمار علیه مسلمانان این کشور را مصداق یک نسل‌کشی قومی خوانده بود.
 گزارش آمریکا درباره اقلیت روهینگیا درحالی منتشر می‌شود که رژیم اسرائیل، متحد نزدیک واشنگتن، به عنوان بزرگ‌ترین تامین‌کننده سلاح میانمار شناخته می‌شود. سازمان ملل از مسلمانان روهینگیا به عنوان بزرگ‌ترین قومی که فاقد سرزمین هستند نام برده است. این اقلیت از سوی دولت میانمار به عنوان شهروند این کشور شناخته نمی‌شوند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 4 مهر 1397
چهارشنبه 4 مهر 1397 04:13 ب.ظ
درود بر خزب ا لله
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic