تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

واکنش‌ها به سخنرانی ترامپ و خنده حضار
دویچه وله: ترامپ در سازمان ملل شرافت را کنار گذاشت، آمریکا را منزوی کرد
     ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
Image result for ‫واکنش‌ها به سخنرانی ترامپ و خنده حضار‬‎
سخنرانی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل امسال با خنده تمسخرآمیز رهبران و نمایندگان سایر کشورهای جهان مواجه شد حاشیه‌ای که احتمالا تا سالها فراموش نخواهد شد.
سخنرانی «ترامپ» در هفتاد و سومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد امسال نیز با حاشیه‌ها و واکنش های زیادی همراه بود. شاید مهمترین حاشیه سخنرانی امسال ترامپ، خنده و تمسخر اظهارات وی از سوی حاضران بود.
ترامپ در همان آغاز سخنرانی خطاب به حاضران در نشست مجمع عمومی گفت «در کمتر از دو سال دولت من تقریبا بیش از هر دولت دیگری در تاریخ آمریکا دستاورد داشته است.» این ادعای ترامپ باعث خنده و تمسخر رهبران و هیاتهای سیاسی حاضر در نشست شد، آنقدر که خود ترامپ را نیز به خنده و تعجب واداشت. ترامپ در واکنش به خنده ممتد و تمسخر آمیز حضار گفت: انتظار این واکنش را نداشتم اما خوب است. این خیلی درست است.» این اظهارات مجددا خنده حضار را برانگیخت و سپس سخنرانی وی روند عادی به خود گرفت.
به گفته ناظران بین المللی، این برای اولین بار است که رهبران جهانی به سخنرانی یک رئیس جمهور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل این‌گونه می‌خندند. این اتفاق در حالی رخ داد که ترامپ در سال 2014 خطاب به باراک اوباما گفته بود که ما به رئیس جمهوری نیاز داریم که موجب خنده دیگران نشود»(!)  حاشیه دیگر سخنرانی ترامپ هم زمانی بود که وی از وابستگی آلمان به انرژی روسیه انتقاد کرد. ترامپ در ادامه سخنرانی خود گفت: «دولت آلمان به طور کامل از نظر انرژی به روسیه وابسته شده است.» در همین حین دوربین سازمان ملل روی هیات آلمانی حاضر در نشست که ارشدترین آنها «هایکو ماس» وزیر خارجه این کشور بود زوم کرد که در حال خنده در واکنش به این اظهارات ترامپ بودند.
ترامپ مسخره کنندگان را نمی‌بخشد
تصاویر مربوط به خنده حاضران در نشست و واکنش هیات آلمانی به اظهارات ترامپ از سوی تمام رسانه‌های جهان و بارها و بارها در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شد و واکنش‌های انتقادی زیادی را نیز برانگیخت. به نوشته «سی‌ان‌ان» این حاشیه سخنرانی ترامپ با واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است. بسیاری از کاربران توییت چند سال پیش او را بازنشر کردند که در آن نوشته بود آمریکا نباید رئیس‌جمهوری داشته باشد که «مایه خنده کل جهان باشد.» گاردین نیز  با اشاره به «افتضاحی» که در سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل پیش آمد نوشت: «ترامپ کسانی را که به او خندیدند نمی‌بخشد.» به نوشته گاردین، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به خنده حاضرین گفت: «انتظار این عکس العمل را نداشتم، اما خوبم.» حقیقت این است که ترامپ اصلا خوب نیست و او نمی‌تواند کسانی را که به وی خندیدند ببخشد و این امر کار را برای دولت آمریکا در سال‌های باقی مانده از ریاست جمهوری ترامپ سخت می‌کند.
شرافت را کنار گذاشت
از سوی دیگر سخنرانی متکبرانه ترامپ نیز واکنش هایی به همراه داشت به گزارش ایسنا، شبکه دویچه‌وله در گزارشی تحلیلی درباره سخنان ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل نوشته: «رئیس جمهور آمریکا با این سخنانش در سازمان ملل چراغ سبز را به رهبران برخوردار از ذهنیت خودکامه و مستبدان به منظور پیگیری هر آنچه که در چارچوب منافع ملی خود تلقی کنند، نشان داد و همینطور این که آنها نباید نسبت به مداخله‌های کم اهمیت سازمان ملل و دیگر ماموران آزاردهنده جهانی‌گرایی نگرانی پیدا کنند.
دویچه وله می افزاید:  سخنرانی ترامپ نشان داد که دولت او نسبت به کناره‌گیری آمریکا از نقشش به عنوان حامی ارشد چند جانبه‌گرایی و به جایش در پیش گرفتن مسیر احساسات صرفا ملی‌گرایانه، جدیت دارد. ترامپ تاکید کرد که در آینده کمک‌های خارجی آمریکا نصیب کشورهای دوست با آمریکا خواهد شد و هیچ چیز بهتر از این نمی‌تواند ذهنیت مبتنی بر برد و باخت ترامپ را که در بطن هر آنچه که او گفته و انجام داده، قرار داشته، نشان دهد. این نه تنها یک اقدام به لحاظ سیاسی کوته‌بینانه است که جایگاه جهانی واشنگتن و نقش رهبری آن را تضعیف می‌کند این مسئله همچنین به مثابه کنار گذاشتن شرافت انسانی است.
ترامپ کشورش را در سطح بین‌المللی منزوی ساخته است. این رئیس جمهور و سیاست‌هایش در بخش‌های زیادی از جهان منفور هستند. این حقیقت را می‌توان در نحوه واکنش مستمعین سخنرانی ترامپ در روز سه شنبه مشاهده کرد. اما دوست نداشتن ترامپ کافی نیست، اگر جامعه بین‌المللی به صورت دسته جمعی نمی‌خواهد که در یک نظم جهانی تنها قدرتمندترین کشورها تصمیم بگیرند باید از نهادهای بین‌المللی مثل سازمان ملل محافظت کند.»کارنامه نیروی هوایی آمریکا در یمن منتشر شد
2900 سورتی پرواز برای کمک به کشتار مردم
Image result for ‫بمباران مردم یمن‬‎
پایگاه اینترنتی آمریکایی «میلیتری دات کام» در گزارشی، به بررسی حمایت نظامی واشنگتن از عربستان در جنگ یمن پرداخته و فاش کرده است که هواپیماهای سوخت‎رسان نیروی هوایی آمریکا بیش از 92 میلیون پوند (42 میلیون کیلوگرم) سوخت هواپیما را در هوا به جنگنده‎های ائتلاف تحت سرکردگی عربستان رسانده‎اند.
نقش آمریکا در جنایت عربستان علیه یمن بارها از سوی رسانه‌های مختلف افشا شده است. فروش تسلیحات به عربستان بزرگترین دلیل برای شراکت واشنگتن در این جنایت جنگی است. اخیرا نیز تصویر افسران آمریکایی در اتاق عملیات جنگ الحدیده جنجالی رسانه‌ای به پا کرد. اکنون جزئیات بیشتری در مورد نقش آمریکا در یمن منتشر شده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه «میلیتری دات کام» که اخبار مربوط به قوای نظامی این کشور را منتشر می‌کند، نوشت: «از ابتدای جنگ یمن تاکنون، هواپیماهای سوخت‎رسان نیروی هوایی آمریکا بیش از 92 میلیون پوند (42 میلیون کیلوگرم) سوخت هواپیما را در هوا به جنگنده‎های ائتلاف تحت فرماندهی عربستان رسانده‎اند و این روند همچنان ادامه دارد.»
این پایگاه اینترنتی در گزارشی نوشت:« نیروی هوایی آمریکا کماکان عملیات سوخت‎رسانی هوایی خود را بر فراز شاخ آفریقا به جت‎های جنگنده ائتلاف به سرکردگی عربستان که اهداف جنبش انصارالله را در یمن هدف قرار می‌دهند، به‌طور مستمر پیگیری می‎کند.»
این در حالی است که قانونگذاران آمریکایی در حال آماده کردن خود برای صدور قطعنامه‎ای هستند که به کمک‌های هوایی آمریکا به جنگنده‌های ائتلاف به سرکردگی عربستان سعودی خاتمه دهد. در این گزارش آمده است: «گزارش‌ها حاکی از آن است که از زمان آغاز جنگ یمن در سال 2015 میلادی، تا تاریخ 31 اوت 2018 (9 شهریور 1397)، هواپیماهای سوخت‎رسان نیروی هوایی آمریکا 2919 سورتی (پرواز جنگی) انجام داده و در مجموع حدود 42 هزار تن سوخت هواپیما را به جنگنده‌های ائتلاف به سرکردگی عربستان در این منطقه‎ عملیاتی رسانده است. در هر پرواز هواپیماهای بزرگ سوخت‎رسان آمریکایی، ممکن است چندین عملیات سوخت‌رسانی هوایی انجام شود.»
در ادامه این گزارش آمده است: «از 2015 تاکنون، در مجموع هواپیماهای سوخت‌رسان«کِی سی-135 استارتوتانکر» ساخت شرکت بوئینگ و «کِی سی-10 اِکستندِر» ساخت شرکت مکدانل داگلاس آمریکا در 12102 عملیات سوخت‌رسانی هوایی شرکت کرده‌اند.»
در بخش دیگری از گزارش میلیتری دات کام آمده است: «ماه گذشته شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان آمریکا گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌داد جنگنده‌های ائتلاف به سرکردگی عربستان از برخی انواع بمب‌های ساخت شرکت‌های اسلحه‌سازی آمریکایی، مانند شرکت لاکهید مارتین، برای حمله به اهداف مورد نظرشان در یمن استفاده می‌کنند.» به عنوان مثال، شبکه سی‌ان‌ان در گزارش تحقیقاتی خود برملا ساخت که بمب پرتاب شده روی یک دستگاه اتوبوس مدرسه، که منجر به شهادت 40 کودک در منطقه «ضحیان» در استان «صعده» شده، از نوع «لاکهید اِم کِی-82» بوده است.مجتهد فاش کرد
 استعفای دست‌جمعی ده‌ها افسر سعودی به علت عذاب وجدان

Image result for ‫شهدای یمن‬‎
افشاگر مشهور سعودی از استعفای دست‌کم 60 افسر سعودی خبر داده و نوشته دلیل این اقدام عذاب وجدان یا نگرانی‌ از تبعات جنگ خونین یمن بوده است.
جنایت جنگی آل‌سعود در یمن موجی از نارضایتی را حتی در میان نظامیان سعودی به راه انداخته است. شدت این جنایت‌ها باعث شده بسیاری از سربازان با عذاب وجدان مواجه شوند. حتی اعطای مدال به نظامیان سعودی نیز مانع از علنی شدن این نارضایتی‌ها نشده است. این بار اعتراض‌ها نسبت به تداوم جنگ یمن به مقامات عالی‌رتبه نظامی عربستان رسیده است.
به گزارش تسنیم، «مجتهد» فعال رسانه‌ای که اطلاعات محرمانه خاندان سعودی را فاش می‌کند، در تازه‌ترین توییت خود نوشته: «بیش از 60 افسر اخیرا استعفانامه خود را تقدیم کرده‌اند.» مجتهد تصریح کرده: «درجه نظامی این افسران از سرگرد گرفته تا سرتیپ است.» وی حتی احتمال داده که برخی از این نظامیان سعودی به دلیل احساس گناه در قبال جنگ یمن و برخی دیگر به دلیل ترس از قرار گرفتن اسامی‌‌شان در فهرست جنایتکاران جنگی به دلیل این جنگ، استعفا کرده‌اند.
این شاهزاده افشاگر رسانه‌ای در ادامه نوشته: «‌بیشتر این استعفاها پذیرفته نشده است؛ چرا که محمد بن‌‌سلمان ولیعهد سعودی این استعفاها را جرم تلقی می‌کند.»
اخیرا هیئتی از کارشناسان شورای حقوق بشر سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد تمامی طرف‌های درگیر در جنگ داخلی یمن به‌طور بالقوه مرتکب «جنایت جنگی» شده‌اند. به گفته این گروه از کارشناسان شورای حقوق بشر سازمان ملل، ائتلاف متجاوز سعودی در جریان حملات خود به یمن مناطق مسکونی، بازارها و مراکز درمانی و حتی مدارس را مورد هدف قرار داده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 6 مهر 1397
شنبه 7 مهر 1397 05:20 ب.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات