تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


قطر: هیچ نیازی به عربستان، بحرین، امارات و مصر نداریم 
    ۱۳۹۷/۰۷/۰۷

Image result for ‫قطر: هیچ نیازی به عربستان، بحرین، امارات و مصر نداریم‬‎
وزیر خارجه قطر با تاکید بر اینکه هیچ پیشرفتی در حل بحران با کشورهای محاصره‌کننده(عربستان، بحرین، امارات و مصر) حاصل نشده، خاطرنشان کرد قطر هیچ نیازی به این کشورها ندارد.
«محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر در گفت‌وگو با شبکه الجزیره در نیویورک گفته، اختلافات دوحه با کشورهای محاصره‌کننده، شخصی نیست بلکه سیاسی است و هیچ پیشرفتی در حل بحران ایجاد نشده است. به گفته وزیر خارجه قطر کشورهای محاصره‌کننده(عربستان، بحرین، امارات و مصر) باید از اقدامات غیرقانونی خود علیه قطر دست بردارند.
به گزارش تسنیم، «شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» در اینکه طرح آمریکا برای ایجاد یک ائتلاف منطقه‌ای در خلیج فارس(ناتوی عربی) عملی باشد، ابراز تردید کرد و گفت شکاف کنونی در شورای همکاری خلیج فارس می‌تواند مانع اجرای این طرح شود.


تظاهرات معلمان و مدیران انگلیسی در اعتراض به وضعیت بد معیشتی

Image result for ‫تظاهرات معلمان انگلیسی‬‎
معلمان و مدیران مدارس انگلیس در اعتراض به کمبود بودجه و مشکلات ناشی از آن در مدارس مرکز لندن تظاهرات کردند.
«دولت ترزا می» این روزها با چالش بزرگ خروج از اتحادیه اروپا(برگزیت) مواجه است و هنوز هم معلوم نیست که بالاخره چگونه انگلیس از اتحادیه اروپا جدا خواهد شد. هفته پیش حزب کارگر انگلیس صراحتا اعلام کرد دولت «می» در آستانه فروپاشی است. اما این تنها چالش دولت محافظه‌کار ترزا می ‌نیست. ادامه اجرای برنامه‌های ریاضتی نیز صدای مخالفان و طبقات کارمند را درآورده است. بدهی انگلیس و کسری شدید بودجه موجب شده دولت این کشور سیاست ریاضت اقتصادی را که از سال‌ها پیش در این کشور آغاز شده با شدت بیشتری ادامه دهد. این رویکرد کاهش بودجه نهاد‌های آموزشی و خدمات عمومی از جمله بهداشت و درمان را در پی داشته و بار‌ها مردم را در اعتراض به تداوم اجرای سیاست ریاضت اقتصادی، در مرکز لندن به خیابان‌ها آوره است.
روز جمعه در همین راستا صد‌ها معلم و مدیر مدارس انگلیس در اعتراض به کمبود بودجه و مشکلات ناشی از آن در مدارس مرکز لندن تظاهرات کردند. معترضان به ادامه سیاست ریاضت اقتصادی، نخست در برابر پارلمان انگلیس تجمع کردند و سپس به سوی دفتر نخست‌وزیری انگلیس حرکت کردند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، معترضان برخی خواسته‌های خود را در دست‌نوشته‌هایی منعکس کردند که روی آن نوشته بودند: «مدارس را نجات دهید»، «سیستم آموزشی را دریابید»،« کارد به استخوان مدارس رسیده» و «بودجه منصفانه» از جمله آنهاست. آنان در ادامه تظاهرات، برابر دفتر نخست‌وزیری انگلیس تجمع و خواسته‌های خود را مکتوب به دفتر «فلیپ هاموند» وزیر خزانه‌داری انگلیس ارائه کردند. معترضان در متن خود وضعیت آموزش و پرورش را بحرانی دانستند و از دولت خواستند از کاهش بودجه آموزش و پرورش دست بردارد. کاهش شمار دانش‌آموزان در هر کلاس، حمایت از دانش‌آموزان فقیر، تامین بودجه مدارس و تزریق دست کم 40 میلیون پوند برای تامین نیاز‌های ضروری آموزش و پرورش انگلیس از جمله خواسته‌های معترضان اعلام شده است. مدیران و معلمان معترض که شمار آنان هزار نفر برآورد شده است، ادعای برخی مسئولان مبنی بر اختصاص بودجه بیشتر به آموزش و پرورش و افزایش شمار معلمان را نادرست و فریب افکار عمومی دانستند و اینگونه رفتار‌ها را محکوم کردند. انجمن ملی مدیران مدارس در انگلیس نیز اعلام کرده طی سه سال گذشته بیش از 2 میلیارد و 800 میلیون پوند از اعتبارات مدارس این کشور کاسته شده است؛ همچنین اعلام شده سرانه بودجه دانش‌آموزان مدارس در هشت سال اخیر با هشت درصد کاهش به کمتر از 6 هزار پوند رسیده است.


9راهکار کره‌جنوبی برای مقابله با مفسدان اقتصادی
Image result for ‫پرچم کره‌ جنوبی‬‎

دولت کره جنوبی که عزم خود را در راه مبارزه با فساد جزم کرده، راهکار‌های مبارزه با فساد اقتصادی را در نه بند ابلاغ کرده است.
کشورهای مختلف در گوشه و کنار جهان با مشکلات مختلف در حوزه اقتصادی مواجه‌اند، از جمله این مشکلات فساد اقتصادی است.معضلی که غالب کشور‌های جهان با آن مواجه‌اند. کره جنوبی اما در این میان همواره تلاش کرده تا با فسادهای اقتصادی‌ که متوجه کشورش است مقابله کند. همین چند وقت پیش بود که رئیس‌جمهور این کشور به خاطر فساد مالی یکی از نزدیکانش مجبور به استعفا شد.این بار اما در راستای مبارزه گسترده با فساد، سئول قوانین جدیدی را برای ممنوعیت دریافت هدایا و پولهای نامشروع توسط مدیران دولتی این کشور تصویب کرده است. این قوانین در نه بند آمده که در ادامه می‌خوانید:
1) هر مقامی در طول یک سال هدیه‌ای نقدی و یا غیرنقدی بالغ بر یک‌میلیون ون (برابر با تقریباً 950 دلار) و مجموعاً سه‌میلیون ون کره (2800 دلار) از شخصی حقوقی و یا حقیقی در مقابل خدماتی که ارائه می‌دهد دریافت کند از نظر قانون رشوه تلقی می‌شود و به 3 سال حبس و یا 30 میلیون ون (28هزار دلار) جریمه محکوم خواهد شد.
2)کارکنان دولت اگرچه حق دریافت هدیه و یا قبول دعوت ندارند اما با اجازه مسئول مافوق خود فقط می‌توانند هدیه‌ای را که ارزش آن کمتر از 50 دلار است دریافت کنند (این مبلغ در کره جنوبی بسیار ناچیز است.) هم‌چنین در صورت دعوت به مهمانی ودیعه غذایی نباید بیش از 30 دلار باشد. کارمند باید پیشنهاد دعوت و نیز نام رستوران خود را به سازمان مربوطه اعلام‌ نماید و بعد از دریافت مجوزهای لازم در آن مهمانی حاضر شود.
3) معلمان، اساتید، دبیران و کسانی که به‌نوعی در سیستم آموزشی فعالیت دارند حق قبول پیشنهاد دعوت نوشیدن حتی یک فنجان قهوه با دانش‌آموزان و دانشجویان و نیز شرکت در مهمانی دانشجویان را ندارند.
4) بر مبنای قانون ضدفساد، کارمندان دولت حق پذیرفتن دعوت برای شرکت در بازی گلف از طرف بخش خصوصی را نداشته و بر مبنای همین قانون همچنین حق عضویت در کلوپ‌های گلف خاص نیز برای کارمندان مجاز نمی‌باشد و در صورت قبول دعوت برای شرکت در بازی گلف آنها جریمه می‌شوند. «بازی گلف سرگرمی مرسوم بخش خصوصی در کره جنوبی است و بسیاری از معاملات تجاری و قول و قرارها در طول برگزاری این بازی که معمولاً چند ساعت می‌باشد صورت می‌گیرد.»
5) کارمندان و کارکنان دولت موظف‌اند در مقابل درخواست و دستور غیرقانونی ایستادگی کرده و آن را اجرا نکنند، در صورتی که اصرار بر انجام یک اقدام غیرقانونی ادامه یابد کارمند دولت باید مراتب را به مراکز بازرسی گزارش دهد.
6) در قوانین جدید ضدفساد کره‌جنوبی ارائه‌دهندگان و پیشنهاددهندگان اقدامات غیرقانونی نیز مجازات خواهند شد، این بدان معناست که اگر کسی از بخش خصوصی به یکی از مقامات دولتی پیشنهاد پرداخت پول بدهد حتماً شخص پیشنهاددهنده و شرکت مربوطه مورد جریمه و مجازات کیفری قرار خواهد گرفت.
7) اگر کارکنان دولت و مدیران دولتی متوجه شوند که به همسرانشان هدایای غیرمتعارف داده شده است مدیر مربوطه باید نوع هدیه و ارزش آن را به سازمان خودشان گزارش دهد و در صورت عدم گزارش مدیر مربوطه جریمه و احتمالاً با مجازات‌هایی روبه‌رو خواهد شد.
8) در کره جنوبی وقتی مدیران و مقامات کشور برای سخنرانی در کنفرانس‌ها و اجتماعات دعوت می‌شوند و در مقابل سخنرانی آنها مبلغی به آنها پرداخت می‌شود طبق قانون جدید قبل از ایراد سخنرانی فرد دعوت ‌شده باید میزان دریافتی را به مراکز امور مالی و اداری اطلاع دهد و بعد از دریافت مبلغ بابت سخنرانی رسید دریافت کرده و به اداره مالی و اداری کتباً گزارش داده شود. اگر مدیری یا مقامی از این کار امتناع ورزید با جریمه نقدی تا 5 میلیون ون روبه‌رو خواهد شد. میزان پاداش سخنرانی‌ها برای وزرا 500هزار ون (تقربیاً 500 دلار) برای معاونین وزرا، 400هزار ون (برابر با 400 دلار) و مدیران میانه 300هزار ون (یعنی 300 دلار) در نظر گرفته شده است. البته میزان مبلغ دریافتی در مقابل سخنرانی نباید برای کارکنان و اساتید دانشگاه‌ها بیش از 1000 دلار در سال باشد ضمناً زمان سخنرانی نیز باید خارج از ساعت اداری باشد.
9 ) در قوانین جدید ضدفساد، فرد گزارش‌دهنده از فساد و مقامات مافوق توسط سازمان‌های مربوطه حمایت و محافظت خواهند شد و برای شخص گزارش‌دهنده در صورت صحت گزارش پاداش‌های خوبی نیز در نظر گرفته شده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 8 مهر 1397
یکشنبه 8 مهر 1397 05:28 ب.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic