تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

اخبار ویژه روزنامه ها  
  ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
Image result for ‫اخبار ویژه روزنامه ها‬‎
گرانی 72 درصدی مسکن در یک سال و لفاظی‌های وزیر بی‌کفایت
وزیر راه و شهرسازی به جای ارائه کارنامه 5 سال وزارت خود، برای چندمین بار از موضع منتقد حرف زد.
عباس آخوندی در همایش سیاست‌های توسعه مسکن گفت: کشور در حال بحران رفاهی است و 19 میلیون نفر در شرایط بدی زندگی می‌کنند.
وی گفت: «با افزایش قیمت‌ها عده‌ای با حرف‌های به ظاهر انقلابی خواستار دخالت دولت در بازار مسکن بودند در حالی که باید به قواعد بازار احترام بگذاریم تا با آرامش تدریجی ثبات به بازار برگردد.»
وی همچنین گفته است: دسترسی به بازارهای بین‌المللی موجب ایجاد حس مثبت، افزایش تولید و جذب سرمایه‌گذاری خواهد شد که احساس قطع شدن ارتباطات این عدم قطعیت را ایجاد کرد.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با توافق هسته‌ای و برجام یک فضای مثبت در اقتصاد ایران بوجود آمد اما مبهم ماندن موضوع اف.ای.تی.اف و تسهیل نشدن امور بانکی، ما را با مشکلات بزرگی مواجه کرده است.
وی مدعی شد: این نقد به دولت وارد است که همزمان با مذاکرات برجام، مذاکرات FATF را پیش نبرد تا ارتباط با بانک‌های بزرگ برقرار شود و آقای طیب‌نیا سال 95 با این مجموعه مذاکره کرد و ایران از لیست سیاه خارج شد که موجب شد روابط بانکی و همکاری‌های اقتصادی بین‌المللی افزایش یابد و انتظار مثبتی ایجاد کرد. سنگ‌اندازی‌های زیادی در مسیر پیوستن به FATF انجام شد و در شرایطی که نیاز به ایجاد انتظار مثبت داشتیم اعلام شد که مجلس بررسی این لایحه را دو ماه به عقب می‌اندازد که بزرگترین علامت منفی را به بازار داد و اثر بسیار عمیقی بر انتظارات منفی گذاشت.
این اظهارات در حالی است که اولاً شخص وزیر راه و شهرسازی با عدم کفایت مدیریتی فاحش، از عوامل اصلی مشکلات رفاهی در میان طبقات متوسط به پایین جامعه است چرا که بالای 50 درصد درآمد خانوارها در این قشر، صرف تأمین مسکن به ویژه در حوزه اجاره‌بها می‌شود. اما وی صرفاً در 5 سال گذشته (و مشابه آن در 20 سال قبل) ژست نظریه‌پردازی و انتقاد گرفته و عملاً کوچک‌ترین نقطه درخشانی در کارنامه خود در زمینه تأمین مسکن مناسب و ارزان‌قیمت برای مردم نداشته است. او در حالی مسکن مهر را به استهزا گرفت که مشکل دو میلیون خانوار از این طریق حل شد و اگر امثال وی مشغول عقده‌گشایی‌های سیاسی نمی‌شدند، مشکلات 2 میلیون خانواده دیگر نیز از این طریق قابل حل بود، ضمن اینکه از این طریق مشکل نقدینگی و رکود شاخه‌های صنفی مرتبط با تولید مسکن در کنار مشکل اشتغال، کاهش پیدا می‌کرد.
اما درباره پیشنهاد سنجاق کردن FATF به برجام باید پرسید برجام با آن همه ادعا چه گلی - جز خسارت - به سر کشور زد که گفته می‌شود کاش امتیازات اف‌ای‌تی‌افی هم می‌دادیم؟! چرا در 3 ساله قبل از خروج آمریکا در برجام، لاف غیر واقعی خریدن 100 فروند هواپیما عملی نشد؟! آیا آنجا نیز مشکل FATF بود؟!
ثالثاً وقتی قرار باشد برخی مدیران مانند شخص وزیر هزار میلیاردی راه، بی‌عمل و معطل و منفعل مطلق یا سرگرم حاشیه‌سازی سیاسی و کاسبی‌های شخصی باشند، معلوم است که آویزان شدن از سیاست خارجی با مقیاس واگذاری صرف امتیاز، نمی‌تواند گرهی از اقتصاد باز کند.
و بالاخره اینکه 5 سال عدم دخالت دولت در بازار آیا موجب کاهش قیمت شده یا انفجار 72 درصدی قیمت مسکن فقط در یک سال اخیر را به دنبال داشته است؟!


قیمت‌گذاری شبانه کانال‌ها و بازار گرمی دلالان بازار ارز
محافل رسانه‌ای عوامل مختلفی را در دستکاری مصنوعی نرخ ارز مؤثر می‌دانند. روزنامه قدس در این باره نوشت: قیمت‌های نجومی دلار برای اقتصاد داستان شده است. نرخ آن نه براساس نظام عرضه و تقاضای بازار بلکه تنها در فضای مجازی و برخی کانال‌ها و سایت‌ها و آن هم بعضاً در ساعات تعطیلی صرافی‌ها قیمت‌گذاری و سپس به دنیای واقعی تزریق می‌شود.
اما این رقم‌ها بیش از آنکه حقیقی باشد در فضای  مجازی دایم در حال تغییر است.
اخیراً بعد از پایان سخنان رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل کانال‌هایی که در شبکه‌های مجازی به منظور اعلام روزانه نرخ ارز، سکه و طلا راه‌اندازی شده‌اند و اعضای آن‌ها بعضاً بیش از 40 هزار نفر می‌باشند، شروع به اعلام نرخ‌های جدید دلار نمودند و این در حالی است که در آن ساعت شب، هیچ صرافی فعال نیست!
این موضوع نشان می‌دهد که جریان دیگری پشت تعیین نرخ دلار در اقتصاد ایران پنهان است و قصد آن تخریب روحیه مردم در جنگ اقتصادی است. متأسفانه برخی از سلبریتی‌ها و کانال‌ها و سایت‌های داخلی آگاهانه یا ناآگاهانه به این ماجرای افزایش قیمت دلار دامن می‌زنند و به نوعی در این جنگ اقتصادی در زمین دشمن بازی می‌کنند. البته نباید از سکوت و عدم واکنش مسئولین در این زمینه نیز به سادگی عبور کرد، چرا که سکوت و عدم واکنش آن‌ها موجب شده است تا این جریان براحتی به پیشروی خود ادامه دهد و خاکریزهای اقتصادی را یکی پس از دیگری در نوردد.
روزنامه دنیای اقتصاد نیز در یادداشتی با عنوان «بازی شبانه سفته‌بازان در بازار ارز» نوشت: به گفته فعالان بازار، نوسانات دلار تحت تأثیر یک محرک تکراری شدت گرفت. به باور برخی بازیگران با تجربه بازار، در 2 ماه اخیر، نوسان‌گیران حرفه‌ای و معامله‌گران بزرگ بازار در ساعات انتهایی روز با افزایش خریدهای پشت خطی و جوسازی پیرامون اخبار سیاسی، قیمت‌ها را از مرزهای مقاومتی مهم عبور می‌دهند. شکست این مقاومت‌ها در روز بعد افراد عادی جامعه را بیش از پیش نگران می‌کند و بازیگران غیرحرفه‌ای تحت تأثیر نگرانی حاصل از دست رفتن ارزش دارایی‌شان وارد بازار می‌شوند و سعی می‌کنند به هر طریقی ارز متناسب با دارایی‌شان را تهیه کنند. ورود این تقاضای جدید موجب می‌شود که مرزهای مقاومتی شب گذشته، تبدیل به مرزهای حمایتی شوند و حتی بعضاً قیمت به سطوح بالاتری نیز وارد شود.
تاکتیک دوم نوسان‌گیران آن است که زمانی که تقاضای افراد عادی وارد بازار می‌شود، از فروش ارز خودداری می‌کنند و به این ترتیب، ولع خریداران را برای تهیه ارز بالاتر می‌برند.


ترامپ راه اوباما را ادامه می‌دهد اما در ایران دموکرات‌ها را بزک می‌کنند
در حالی که حتی محافل آمریکایی می‌گویند دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در دشمنی با ایران تفاوتی ندارند، برخی محافل داخلی همچنان بر بزک دموکرات‌ها و تیم اوباما اصرار دارند.
به گزارش جهان‌نیوز، فاصله‌گذاری میان ترامپ و اوبامان بلافاصله پس از شکست انتخابات هیلاری کلینتون، توسط یک جریان سیاسی در داخل کشور آغاز شد و به کمک انبوهی از رسانه‌های مکتوب و اقدامات و رفتارهای ضد ایرانی تنها اختصاص به دونالد ترامپ پیدا کرد و از اوباما به عنوان فردی که به حقوق ایرانی‌ها احترام گذاشت، یاد می‌شد. این پروژه که از آن باید تحت عنوان قدیمی «دیو و دلبرسازی» یاد کرد به قدری با واقعیت‌های موجود صحنه بین‌الملل و روابط دوجانبه آمریکا با ایران تناقض دارد که برخی از تحلیلگران و مؤسسات آینده‌پژوهی غربی را نیز به واکنش واداشته است. شیرین هانتر، استاد دانشگاه جورج تاون با تأکید بر اینکه آمریکای جمهوریخواه یا دموکرات در روابط با ایران تأثیری ندارد، در لوبلاگ، اظهارات جان‌کری مبنی بر منتظر بودن ایران تا برگزاری انتخابات آتی ریاست جمهوری در آمریکا را ناخوشایند دانسته و تأکید می‌کند: اگر ایران بخواهد تا آمدن دولت بعد صبر کند، وضعیت اقتصادی و سیاسی‌اش وخیم‌تر می‌شود و واشنگتن را به این سمت سوق می‌دهد که محدودیت‌های بیشتری علیه ایران اعمال کند.
هانتر همچنین یادآور می‌شود: «دولت جورج بوش ایران را محور شرارت خواند و این سیاست حتی با آمدن «باراک اوباما» و وزیر خارجه او «هیلاری کلینتون» تغییری نکرد.»
هانتر بیان می‌کند: «کلینتون اولین کسی بود که موضوع تحریم‌های فلج کننده علیه ایران را مطرح کرد و بدترین تحریم‌ها در زمان ریاست جمهوری اوباما وضع شد و (کلینتون) علت این تحریم‌های سنگین را آوردن ایران به پای میز مذاکره بیان کرد. دولت اوباما نیز اقدام نظامی علیه ایران را همواره در نظر داشت و به احتمال زیاد اگر کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 پیروز می‌شد، به دنبال سیاستی سختگیرانه علیه تهران بود.»
استفن والت استاد روابط بین‌الملل دانشگاه هاروارد نیز با تأکید بر اینکه «ترامپ سیاست‌های اوباما در عرصه خارجی را ادامه می‌دهد»، در فارین پالیسی اظهار می‌کند: «در کارزار انتخاباتی، ترامپ وعده داد در عرصه سیاست خارجی «خانه‌تکانی» کند. با این حال امور مربوط به سیاست ایالات متحده با همان ترتیب همیشگی پیش رفته است.


شیرین‌کاری نتانیاهو افتضاحی بدتر از جاسوسی گونن سگو
مهملات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل، دستمایه هجو و استهزای کاربران مختلف در فضای مجازی شد.
او ضمن نمایش تصاویری از روستای تورقوزآباد در اطراف تهران مدعی شد که ایران در این منطقه مشغول فعالیت‌های هسته‌ای و تولید بمب است و اقدام به ایجاد انبار هسته‌ای در این منطقه کرده است.
در واکنش به این اظهارات، برخی فعالان توییتری احتمال دادند که رسوایی دیگری از نوع نفوذ اطلاعاتی و امنیتی ایران در عمق رژیم صهیونیستی درکار باشد، اخیرا گونن سگو وزیر انرژی سابق اسرائیل به جرم جاسوسی برای ایران محاکمه شد.
برخی از واکنش‌های توییتری را می‌خوانید:
- نتانیاهو گویا روی دست چهارگانه «اسکل، شنگل، دنقل و امبل» بلند شده. او از دستگیری گونن سگو جاسوس ایران در کابینه صهیونیستی درس نگرفت که اطلاعات گمراه‌کننده ایران درباره تأسیسات قالیشویی تورقوزآباد را بازگو و سوژه خنده عوام و خواص شد.
- کار کدومتون بود اینو ایستگاه کردین؟
#دوقوز‌ آباد
- فکر کنم امروز وقتی همسر نتانیاهو داشته با عکس‌های دیشب ایشون تو سازمان ملل شیشه‌ها را پاک می‌کرده متوجه یک متن ریز پشت عکس شده که نوشته: اگر لازم باشد بیش از این شما را اسکل خواهیم کرد!
- ما هر موقع می‌خواستیم بگیم طرف رفته یه جای نامعلوم می‌گفتم رفته دوقوزآباد، یه سریا بودن زنگ می‌زدن بی‌بی‌سی سرکار می‌ذاشتنشون. حالا این بیچاره رو هم سر کار گذاشتن. ببینید تا کجا رخنه کردن بچه‌ها. واقعا باید احسنت گفت.
- من فکر کردم فقط میشه زنگ زد و مجری‌های شبکه من‌و‌تو و بی‌بی‌سی و العربیه و ادمین آمدنیوز رو اسکل کرد نتانیاهو نشون داد قابلیتش ازونا بالاتره.
نمی‌دونم کی به نتانیاهو مشاوره و اطلاعات می‌ده ولی هر کی هست خوب گذاشتش سر کار... #تور قوزآباد# سازمان ملل
- خدا شاهده دوقوزآباد هیچ وقت فکر نمی‌کرد تو سازمان ملل مطرح بشه قیمت زمین رفت بالا اونجا کی فکرشو می‌کرد یکی یه روز وسط سازمان ملل اسم دوقوزآباد بیاره!؟
- نتانیاهو اومده میگه انبار سلاح هسته‌ای ایران رو شناسایی کردیم! کجا؟ تو دو قوز‌آباد! خدا بیامرزه پدر بزرگمو. همیشه می‌خواست سرکارمون بذاره آدرس دوقوزآباد و می‌داد! ننا جان خودم سرکارت گذاشتن!
- هرجای دیگه رو می‌گفت، می‌گفتیم تحقیقات خودشون بوده مثلا! ولی کسی که جریان دوقوز‌آباد رو بدونه، می‌دونه ایسگاش کردن.
- بابا لااقل یه محلی رو بهش می‌گفتین که بتونه تلفظ کنه، بدبخت جونش بالا اومد تا بگه دورقوزآباد حداقل می‌گفت شوش، مولوی یا دولاب


سایت دولتی: دلار 17 هزار تومانی بد نیست، خوب هم هست(!)
یک سایت دولتی مدعی شد می‌توان خوشحال بود که ارز غیردولتی 17 هزار تومان باشد!
خبر آن‌لاین در یادداشتی نوشت: «عمده متقاضیان ارز دلار با قیمت حدود 17 هزار تومانی چه کسانی هستند؟ در پاسخ به این سوال می‌توان اشاره کرد که جدای از سفته‌بازان قماربازی که با ایجاد نوسانات در این بازار مکاره، بازی برد‌و‌باخت راه انداخته‌اند:
- گروهی از متقاضیان به خاطر احساس ترس و اوهام ناشی از آن، پول‌ها را به صورت دلار خانگی نگه می‌دارند،
- گروهی دیگر سرمایه‌شان را به دلار تبدیل کرده و می‌خواهند آن را از کشور خارج کنند،
- گروهی می‌خواهند آن را به مصارف لوکس و غیرضرور و مصارف تظاهری نظیر مسافرت به آنتالیا و... تخصیص دهند،
- و گروهی نیز برای انجام برخی از فعالیت‌های متعارف و بعضا ضروری به جمع متقاضیان پیوسته‌اند.
اگر این توصیف از واقعیت نزدیک به واقع باشد، که به نظر ما چنین است، بی‌تردید می‌توان با کمی اغماض و در مجموع خوشحال هم بود که سرمایه‌های کشور ارزان‌فروشی نمی‌شود. وقتی کسانی سرمایه‌ها و دارایی‌های خود را که با حمایت این ملت و از زمین این اقتصاد ملی روییده و نقش خون در رگ‌ها و عروق پیکره اقتصاد کشور را دارد، از گردونه خارج کرده و به صورت راکد کنز می‌کنند و یا طی یک اقدام غیرملی و وطن‌فروشانه از میهن خارج می‌کنند، چه بهتر که ریال آنها را کمتر ارزش‌گذاری کرد و در واقع نوعی مالیات بر خروج سرمایه از اقتصاد ملی را از ایشان اخذ کرد تا بیشتر متضرر شوند.»
با استدلال نویسنده خبر‌ آن‌لاین، لابد نرخ ارز 20 یا 30 هزار تومان شود، بهتر هم هست!! این در حالی است که در وضعیت فقدان نظارت و مدیریت توأم با تدبیر و قاطعیت و برنامه دولت، همین قیمت‌سازی‌های غیرواقعی عملا به دومینوی گرانی بسیاری از مایحتاج عمومی (با ربط و بی‌ربط) می‌شود و از طرف دیگر، به تصویرسازی بی‌ثباتی اقتصادی منتهی می‌شود که نتیجه آن، شتاب تقاضای کاذب در قبال اغلب کالاهاست.


لوموند: تحرکات اروپا درباره برجام زیر سؤال است
یک نشریه فرانسوی تصریح کرد تحرکات اروپا  برای نجات برجام زیر سؤال است.
روزنامه لوموند نوشت: ما در حالی که اروپایی‌ها، در حال تلاش برای حفظ برجام هستند تاثیر مکانیسم اروپا برای دور زدن تحریم‌ها علیه ایران، زیر سؤال است.
گزارش لوموند که از سوی دو خبرنگار این روزنامه در پاریس و بروکسل نوشته شده، با این جمله آغاز می‌شود: این طرح اروپا، ابزاری معجزه‌آسا برای حفظ سرمایه‌گذاری و تجارت با ایران با وجود تحریم‌های آمریکا به شمار نمی‌رود.
در این گزارش آمده است، با وجود آنکه طرح کشورهای باقی‌مانده در برجام از سوی کشورهای اروپایی طرح‌ریزی شده، اما این طرح پس از اعلام در حاشیه برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، بروکسل را شگفت زده کرد.
اگر قصد از تدوین چنین طرحی دور زدن تحریم‌های آمریکاست، محتوای این طرح و همچنین روند سیاسی برای اجرای چنین طرحی همچنان مبهم است. خود کمیسیون اروپا نیز از تاریخ اجرای چنین طرحی خبر ندارد.
لوموند می‌نویسد: اعلام چنین مکانیسمی بیش از هر چیز یک موضع‌گیری سیاسی است. جان‌بولتن می‌گوید که اروپا در حرف محکم است اما در عمل ضعیف.
لوموند ادامه می‌دهد: ایرانی‌ها می‌گویند اروپایی‌ها خواستار اقداماتی هستند که برایشان هزینه‌ای نداشته باشد، بنابراین چیزی پیش نخواهد رفت و منجر به این خواهد شد که مرحله به مرحله در مقابل آمریکا عقب‌نشینی کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 9 مهر 1397
دوشنبه 9 مهر 1397 08:04 ب.ظ
مرگ برآمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic