تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
موشک‌باران فرودگاه دوبی
انصار‌الله: موشک‌های بعدی در راه است
      ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن برای دومین بار فرودگاه بین‌المللی «دوبی» را هدف حملات پهپادی خود قراردادند و فرودگاه را به تعطیلی کشاندند.
پیشرفت تسلیحاتی ارتش یمن باعث شده انقلابیون این کشور از موضع پدافندی به موضع آفندی تغییر وضعیت دهند. در این میان رونمایی از انواع پهپادها تغییری مهم در عرصه نبرد به نفع انصارالله ایجاد کرده و عربستان و امارات با همین پهپادها بارها مورد هدف قرار گرفته‌اند. حالا تسنیم به نقل از شبکه «المسیره» گزارش داده که یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بار دیگر به فرودگاه بین‌المللی دوبی حمله کره‌اند. بر اساس این گزارش، یگان پهپادی یمن صبح یکشنبه باردیگر فرودگاه دوبی را هدف قرار داد. یک منبع در این یگان گفته یک پهپاد از نوع صماد3 چندین بار فرودگاه بین‌المللی دوبی را هدف قرار داد. این پهپاد فاصله بیش از 1200کیلومتری یمن تا دوبی را طی کرد و عملیات را با موفقیت به پایان رساند. این دومین بار است که فرودگاه دوبی به‌عنوان پایتخت اقتصاد امارات در پاسخ به مشارکت این رژیم در تجاوز نظامی به یمن و ارتکاب جنایات جنگی علیه مردم بیگناه این کشور در طول چهار سال گذشته هدف قرار می‌گیرد.
یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، 5 شهریور ماه هم با همین نوع پهپاد، فرودگاه بین‌المللی دوبی را هدف قرار داده بود. پهپادهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، چندباری هم به فرودگاه بین‌المللی ابوظبی حمله کرده‌اند.
توقف پروازها در دوبی
به دنبال این حمله معاون سخنگوی نیروهای مسلح یمن در گفت‌وگو با المیادین تأکید کرد حملات هوایی به فرودگاه دوبی سبب توقف پروازها در آن شده است. به گفته «سرتیپ عزیز راشد» هدف قرار گرفتن فرودگاه دوبی در پاسخ به تشدید تجاوزات سعودی اماراتی در ساحل غربی صورت گرفته است.
«سرتیپ راشد» با بیان اینکه «موشک‌باران فرودگاه دوبی باز هم تکرار خواهد شد» تاکید کرد هدف قرار گرفتن فرودگاه دوبی تاثیرات اقتصادی منفی بر کشورهای متجاوز خواهد گذاشت و آنها را وادار به اندیشیدن درباره پایان جنگ‌ افروزی‌شان خواهد کرد. وی حتی خاطر نشان کرد مرحله آینده، برای کشورهای متجاوز دردناک‌تر خواهد بود.
حملات پهپادی ارتش یمن به عربستان و امارات معمولا با انکار این دو کشور مواجه می‌شود. در همین ارتباط سخنگوی فرودگاه دوبی طبق روال گذشته مدعی شد فرودگاه بدون اینکه تعطیل شود، فعالیت طبیعی خود را ادامه می‌دهد!
«شرف لقمان» سخنگوی ارتش یمن هم دیروز بار دیگر به سرمایه‌گذاران در امارات هشدار داد و اعلام کرد که این شیخ‌نشین دیگر امن نیست.
وی تصریح کرد: پهپادهای یمن و موشک‌های بالستیک آن به دبی خواهد رسید و اگر جنایات متجاوزان متوقف نشود، حملات موثری را انجام خواهیم داد.
«محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله، نیز اظهار داشت، با وجود انکار و پنهانکاری امارات از اختلالی که در روند پروازهای این فرودگاه به وجود آمده، سران این رژیم در نهایت مجبور خواهند شد در مقابل عملیات بزرگ‌تر ما، به این مسئله اعتراف کنند.
عملیات نیروی دریایی یمن
 در بندر «جیزان»
از سوی دیگر نیروی دریایی و گارد ساحلی یمن نیز دیروز پس از حمله پهپادی این کشور به فرودگاه بین‌المللی دوبی، یک عملیات ویژه علیه قایق‌های گارد مرزی عربستان در داخل بندر «جیزان» انجام
داد. یک منبع آگاه از نیروی دریایی یمن در گفت‌وگو با پایگاه خبری شبکه «المسیره» اظهار داشت در این عملیات خسارات زیادی به این قایق‌ها وارد آمد و برخی از آنها طی حمله دریایی در داخل بندر «جیزان» در آتش سوخت.
شهر جیزان که از شهرهای ساحلی کرانه دریای سرخ است در جنوب عربستان و در مرز مشترک با یمن واقع است و دارای بندری با همین نام در مسافت 190 مایلی از شمال تنگه باب‌المندب یمن است.
 این دومین بار است که طی یک ماه اخیر، نیروی دریایی یمن، اهداف نظامی عربستان را در سواحل جیزان هدف قرار داده است.با انتشار لیست اموال 1000 مقام دولتی
نخست‌وزیر اسپانیا شفاف‌سازی را از دولت شروع کرد

Image result for ‫نخست‌وزیر اسپانیا‬‎
دولت اسپانیا برای مبارزه با فساد و شفاف سازی لیست اموال بیش از هزار مقام دولتی این کشور را منتشر کرد. چندین وزیر دولت سوسیالیست اسپانیا «میلیاردر» از آب درآمدند!
از 205 کشور موجود در این کره خاکی شاید دولتی را نتوان پیدا کرد که مدعی شفاف‌سازی و مبارزه با فساد نباشد. اما تعداد کمی هستند که به این شعار جامه عمل می‌پوشانند و مبارزه با فساد را از همان آغاز از دانه درشت‌ها و منسوبین به دولت و دستگاه حاکم شروع می‌کنند و ثمره آن را هم می‌بینند. دولت اسپانیا یکی از همین کشورهاست که در راستای مبارزه با فساد تصمیم گرفته اموال و دارایی‌های مقام‌های عالی‌رتبه خود را فاش کند. این اقدام تلاشی برای کسب اعتبار برای دولت اسپانیاست که اخیرا چندین عضو آن با اتهامات فساد مواجه شده‌اند.
 به دنبال اجرای همین تصمیم و با انتشار لیستی از اموال و دارایی‌های مقام‌های عالی‌رتبه اسپانیا فاش شد که چندین میلیونر درون دولت سوسیالیست مادرید وجود دارد. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری دویچه وله، دولت اسپانیا شنبه به اعلام اموال بیش از ۱۰۰۰ تن از مقام‌های عالی‌رتبه از جمله ۳۸ وزیر کنونی و سابق اقدام کرد که بخشی از تلاش‌ها برای ایجاد شفاف‌سازی بود. این لیست حاوی سه میلیونر در کابینه اسپانیاست.
در صدر این لیست «دیوسپ بوری»، وزیر خارجه اسپانیا با ثروت 2/77 میلیون یورو قرار دارد. پس از او وزیر آموزش و سخنگوی دولت اسپانیا با 1/62 میلیون یورو ثروت قرار گرفته است. وزیر آموزش اسپانیا در آستانه انتشار این لیست گفت: «دولت واقعا حرکت رو به جلو در مسیر شفاف‌سازی دارد و باور دارد که این تنها راه پیشرفت در دموکراسی است.»
 بر اساس این گزارش از دیگر میلیونرهای این لیست، وزیر علوم اسپانیا با 1/5 میلیون یورو ثروت است. او به عدم پرداخت مقادیری مالیات بابت دو خانه مسکونی‌اش متهم است. با این حال او تمامی اتهامات را رد می‌کند. رئیس دادگستری اسپانیا هم که عضوی از کابینه است، بابت ملاقاتش با رئیس پلیس سابق این کشور که به فساد متهم است، در کانون توجه قرار گرفته و انتشار گفت‌وگوی ضبط شده آنها جنجال به پا کرد.
این شفاف‌سازی در شرایطی انجام می‌شود که ماه ژوئن(خرداد) اندکی پس از روی کار آمدن پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا وزیر فرهنگ و ورزش این کشور استعفا کرد. اتهام او فرار از پرداخت مالیاتی بود که ۱۰ سال پیش در زمانی که مجری تلویزیون بود، به پرداخت آن محکوم شد. اوایل همین ماه هم وزیر بهداشت اسپانیا پس از افشای تخلفات او در دریافت مدرک کارشناسی ارشد استعفا کرد. دولت سانچز پس از رای‌ عدم اعتماد پارلمان اسپانیا به ماریانو راخوی به اتهام رسوایی فسادی که گریبان ده‌ها عضو حزب او موسوم به مردم را گرفت، روی کار آمد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 9 مهر 1397
دوشنبه 9 مهر 1397 08:03 ب.ظ
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات