تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


پرده‌ای دیگر از حقوق بشر آمریکایی
انتقال کودکان پناهجو از قفس به بیابان‌های تگزاس  
   ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
روزنامه نیویورک تایمز از عملیات انتقال شبانه کودکان بازداشت شده مهاجر به یک شهر چادری در بیابان‌های تگزاس با استفاده از اتوبوس‌های پوشیده با چادر خبر داده است. این کودکان از والدینشان جدا شده‌اند!
  طی ماه‌های گذشته و براساس گزارش‌هایی که به تائید وزارت امنیت داخلی آمریکا نیز رسیده، دولت این کشور 2 هزارو 342 کودک خردسال پناهجو را از والدین خود جدا کرده و  آنها را در قفس‌های بزرگ آهنین انداخت. دولت ترامپ اعلام کرده از آنجا که در آمریکا بازداشت کودکان به همراه والدینشان ممنوع است، مجبور شده این کودکان را از والدین خود جدا کند! همزمان برخی رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند شمار کودکان خانواده‌های مهاجر که پس از بازداشت والدین آنها سرپرستی‌شان در اختیار دولت آمریکا قرار می‌گیرد، ممکن است به 30 هزار نفر برسد. اما علیرغم سیل انتقادهای گسترده از این وحشیگری دولت آمریکا به صراحت از این سیاست‌ها دفاع کرده و گفته: «آمریکا به اردوگاه مهاجران و تأسیسات نگاهداری پناهجویان تبدیل نخواهد شد. برای برخورد قضایی با مهاجران غیرقانونی، مجبوریم کودکانشان را از آنها جدا کنیم.»
گفتنی است، دولت آمریکا با «جدا کردن کودک از والدین» قصد دارد مهاجران را بترساند و مانع از مهاجرت آنها شود.
«نیویورک تایمز» در گزارش جدیدی از تداوم این سیاست وحشیانه و غیرانسانی ترامپ خبر داده و نوشته: «دولت آمریکا طی هفته‌های گذشته صدها کودک مهاجر را در نیمه شب و در خواب و بیداری با اتوبوس‌هایی که با چادر شیشه‌های آن پوشیده شده است به همراه یک وعده غذای حاضری و سرپایی، از مناطق مختلف به پناهگاه‌های چادر که در بیابان‌های تگزاس تا نیویورک منتقل کرده است.
 به گزارش فارس، «نیویورک تایمز» می‌نویسد: «اغلب کودکانی که دارای مجوزهای قانونی برای اقامت نبوده‌اند توسط مقامات اداره مهاجرت فدرال آمریکا بازداشت و در این پناهگاه‌ها اسکان داده شده‌اند، جایی که هر دو یا سه نفر از آنها در یک چادر نگهداری می‌شوند. در عین حال این کودکان تحت آموزش هستند و وکلا یا نمایندگان قانونی آنها به این کودکان دسترسی دارند. این گزارش می‌افزاید: در چادرهایی که در شهر مرزی تورنیلو در تگزاس در کنار هم ردیف هستند، کودکان 10 تا 20 ساله براساس جنسیت تفکیک شده و در تختخواب‌هایی در این چادرها می‌خوابند. در آنجا هیچ مدرسه‌ای نیست، به کودک کتاب درسی داده می‌شود اما هیچ الزامی به انجام تکالیف درسی ندارند و دسترسی به خدمات حقوقی و قانونی نیز محدود است.»
در ادامه گزارش نیویورک تایمز آمده: «این سفرهای نصف شبی در سراسر کشور در جریان است چرا که دولت واشنگتن به دنبال یافتن جا برای 13 هزار کودک مهاجر بازداشت شده در سرتاسر آمریکا است. این بیشترین تعداد کودکان بازداشت شده در آمریکا در تاریخ این کشور است که نسبت به سال گذشته 5 برابر افزایش یافته است.» براساس گزارش وزارت بهداشت و بهزیستی آمریکا، میانگین زمان بازداشت این کودکان طی یک سال گذشته بین 34 تا 59 روز بوده که نسبت به سال گذشته دو برابر شده است. هر هفته صدها کودک از مناطق مختلف به شهر چادری در غرب تگزاس منتقل می‌شوند که تا کنون بیش از 16000 نفر جمعیت آن تخمین زده شده است.
 نیویورک تایمز می‌افزاید: «کمپ کودکان تورنیلو که در 35 مایلی شهر الپاسو در مکزیک واقع شده است یک شهر کوچک چادری است و مثلا دارای توالت‌های قابل حمل است.  این کمپ در ماه ژوئن به مدت 30 روز برای نگهداری 400 کودک ایجاد شد، در ماه سپتامبر به منظور اسکان 3800 نفر توسعه داده شد و اکنون انتظار می‌رود حداقل تا آخر سال 2018 باقی بماند... تاکنون حدود 100 پناهگاه چادری برای اسکان کودکان مهاجر بازداشتی اختصاص یافته است. بعضی از افرادی که در این پناهگاه‌ها کار می‌کنند از عدم آموزش به کودکان و شرایط بد انتقال و همچنین احتمال فرار کودکان در طول مسیر انتقال خبر داده‌اند.»
پس از موشکباران فرودگاه دوبی
  ارتش یمن: امارات دیگر رنگ امنیت را نخواهد دید

Image result for ‫ارتش یمن: امارات دیگر رنگ امنیت را نخواهد دید‬‎
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن برای دومین بار فرودگاه بین‌المللی «دوبی» را هدف حملات پهپادی خود قراردادند و فرودگاه را به تعطیلی کشاندند.
پیشرفت تسلیحاتی ارتش یمن باعث شده انقلابیون این کشور از موضع پدافندی به موضع آفندی تغییر وضعیت دهند. در این میان رونمایی از انواع پهپادها تغییری مهم در عرصه نبرد به نفع انصارالله ایجاد کرده و عربستان و امارات با همین پهپادها بارها مورد هدف قرار گرفته‌اند. حالا تسنیم به نقل از شبکه «المسیره» گزارش داده که یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بار دیگر به فرودگاه بین‌المللی دوبی حمله کرده‌اند. بر اساس این گزارش، یگان پهپادی یمن صبح یکشنبه باردیگر فرودگاه دوبی را هدف قرار داد. یک منبع در این یگان گفته یک پهپاد از نوع صماد3 چندین بار فرودگاه بین‌المللی دوبی را هدف قرار داد. این پهپاد فاصله بیش از 1200کیلومتری یمن تا دوبی را طی کرد و عملیات را با موفقیت به پایان رساند. این دومین بار است که فرودگاه دوبی به‌عنوان پایتخت اقتصاد امارات در پاسخ به مشارکت این رژیم در تجاوز نظامی به یمن و ارتکاب جنایات جنگی علیه مردم بیگناه این کشور در طول چهار سال گذشته هدف قرار می‌گیرد.
یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، 5 شهریور ماه هم با همین نوع پهپاد، فرودگاه بین‌المللی دوبی را هدف قرار داده بود. پهپادهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، چندباری هم به فرودگاه بین‌المللی ابوظبی حمله کرده‌اند.
توقف پروازها
در دبی
به دنبال این حمله معاون سخنگوی نیروهای مسلح یمن در گفت‌وگو با المیادین تأکید کرد حملات هوایی به فرودگاه دوبی سبب توقف پروازها در آن شده است. به گفته «سرتیپ عزیز راشد» هدف قرار گرفتن فرودگاه دوبی در پاسخ به تشدید تجاوزات سعودی اماراتی در ساحل غربی صورت گرفته است.
«سرتیپ راشد» با بیان اینکه «موشک‌باران فرودگاه دوبی باز هم تکرار خواهد شد» تاکید کرد هدف قرار گرفتن فرودگاه دوبی تاثیرات اقتصادی منفی بر کشورهای متجاوز خواهد گذاشت و آنها را وادار به اندیشیدن درباره پایان جنگ‌ افروزی‌شان خواهد کرد. وی حتی خاطر نشان کرد مرحله آینده، برای کشورهای متجاوز دردناک‌تر خواهد بود.
حملات پهپادی ارتش یمن به عربستان و امارات معمولا با انکار این دو کشور مواجه می‌شود. در همین ارتباط سخنگوی فرودگاه دوبی طبق روال گذشته مدعی شد فرودگاه بدون اینکه تعطیل شود، فعالیت طبیعی خود را ادامه می‌دهد!
عملیات نیروی دریایی یمن  در بندر «جیزان»
از سوی دیگر نیروی دریایی و گارد ساحلی یمن نیز دیروز پس از حمله پهپادی این کشور به فرودگاه بین‌المللی دوبی، یک عملیات ویژه علیه قایق‌های گارد مرزی عربستان در داخل بندر «جیزان» انجام داد. یک منبع آگاه از نیروی دریایی یمن در گفت‌وگو با پایگاه خبری شبکه «المسیره» اظهار داشت در این عملیات خسارات زیادی به این قایق‌ها وارد آمد و برخی از آنها طی حمله دریایی در داخل بندر «جیزان» در آتش سوخت.
شهر جیزان که از شهرهای ساحلی کرانه دریای سرخ است در جنوب عربستان و در مرز مشترک با یمن واقع است و دارای بندری با همین نام در مسافت 190 مایلی از شمال تنگه باب‌المندب یمن است. این دومین بار است که طی یک ماه اخیر، نیروی دریایی یمن، اهداف نظامی عربستان را در سواحل جیزان هدف قرار داده است.آلمان همزمان با انتقاد از جنایات سعودی‌ها
به عربستان میلیون‌ها دلار سلاح فروخت!
Image result for ‫آلمان همزمان با انتقاد از جنایات سعودی‌ها به عربستان میلیون‌ها دلار سلاح فروخت!‬‎
دولت آلمان همزمان با انتقاد از جنایات رژیم آل سعود در یمن، به این رژیم ۲۵۴ میلیون یورو(۲۹۵ میلیون دلار) سلاح فروخت!
به گزارش خبرگزاری مهر، درحالی که مقامات دولت برلین در ظاهر خود را منتقد عربستان به خاطر تهاجمش به یمن نشان می‌دهند، به طور پنهانی طی ماه‌های گذشته معادل ۲۵۴ میلیون یورو (۲۹۵ میلیون دلار) سلاح به عربستان سعودی را صادر کرده‌اند.در بیانیه وزارت اقتصاد آلمان در پاسخ به سوال  حزب سبز این کشور اعلام شده است: از ۱۴ مارس(25 اسفند) تا ۲۳ سپتامبر(4 مهر) سال جاری میلادی مجوز ۸۷ مورد فروش سلاح صادر شده است. بیانیه مذکور در ادامه می‌افزاید: یکی از آنها مربوط به صادرات ۲۵۴ میلیون یورویی سلاح به عربستان سعودی بوده است.علاوه بر عربستان، امارات متحده عربی و اردن به‌عنوان دو عضو دیگر ائتلاف نظامی عربی در یمن نیز در فهرست کشورهای واردکننده سلاح از آلمان قرار دارند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 10 مهر 1397
سه شنبه 10 مهر 1397 07:00 ب.ظ
مرگ برآل سعود جنایتکار

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic