تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


به ارزش 38 میلیارد دلار
بزرگ‌ترین بسته کمک نظامی تاریخ آمریکا به اسرائیل اجرایی شد
   ۱۳۹۷/۰۷/۱۰

Image result for ‫بزرگ‌ترین بسته کمک نظامی تاریخ آمریکا به اسرائیل اجرایی شد‬‎
بسته کمک نظامی 38 میلیارد دلاری آمریکا که در قالب تفاهمنامه کمکی ۱۰ ساله با رژیم صهیونیستی امضا شده بود، با آغاز سال جدید مالی در آمریکا وارد فاز اجرایی شد. این، بزرگ‌ترین بسته کمک نظامی تاریخ آمریکا به رژیم صهیونیستی است.
با آغاز سال مالی جدید دولت آمریکا، بسته کلان کمک‌های نظامی این کشور به رژیم صهیونیستی وارد فاز اجرایی شد و از این پس میزان کمک‌های نظامی سالانه واشنگتن به تل‌آویو به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.
شهریور ماه سال ۱۳۹۵ در دولت «باراک اوباما»، آمریکا و رژیم صهیونیستی تفاهمنامه‌ای ۱۰ ساله امضا کردند که بر اساس آن قرار شد از سال ۲۰۱۹، میزان کمک‌های نظامی واشنگتن به تل‌آویو افزایش یافته و به رقم 3/8 میلیارد دلار در سال برسد. این رقم پیش از آن، 3/2 میلیارد دلار در سال بود.
به گزارش فارس، وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده این بسته که «انعکاسی از تعهد پایدار و مستحکم» واشنگتن به «امنیت اسرائیل» است، اکنون وارد فاز اجرایی شده است. بر اساس تفاهم امضا شده میان طرفین، رژیم صهیونیستی از این پس می‌تواند سالانه به میزان 3/3 میلیارد دلار به هزینه آمریکا، جنگ‌افزارهای آمریکایی خریداری کند. ۵۰۰ میلیون دلار دیگر هم برای همکاری‌های مشترک در زمینه پروژه‌های موشکی تخصیص یافته است.
در این بیانیه همچنین آمده است: «آمریکا بدون قید و شرط بر حق اسرائیل برای دفاع از خود تأکید می‌کند. این تفاهمنامه نمایشی واقعی است از تعهد ما به ظرفیت اسرائیل برای دفاع از خود با داشتن دست برتر نظامی در برابر تمام رقبای بالقوه منطقه‌ای‌اش.»
گفتنی است با وجود تخصیص این کمک کلان به رژیم صهیونیستی، هفته گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه تل‌آویو در تلاش است تا از مسیر کنگره و دولت آمریکا رقم جداگانه دیگری را هم از واشنگتن دریافت کند. رقم درخواستی اضافه تل‌آویو ۹۰۰ میلیون دلار گزارش شده است.


ائتلاف سعودی اعتراف کرد
شلیک 200 موشک بالستیک به عربستان از آغاز شروع جنگ یمن

Image result for ‫شلیک 200 موشک بالستیک به عربستان از آغاز شروع جنگ یمن‬‎
ائتلاف عربی تحت رهبری سعودی‌ها اذعان کرد انصارالله یمن تاکنون 200 موشک بالستیک به خاک عربستان شلیک کرده است.
شاید 6 فروردین ماه 94 زمانی که ائتلاف سعودی تجاوز به یمن را شروع می‌کرد، هیچگاه تصور نمی‌کرد روزی فرا برسد که مجبور شود برای مقابله با موشک‌های یمنی دست به دامان کشورهای غربی و حتی رژیم صهیونیستی شود. انصارالله با موشک‌های بالستیک و پهپادهای مدرن خود بارها فرودگاه بین‌المللی دوبی در امارات و کاخ‌های آل سعود را هدف قرار داده و این مسئله تبدیل به کابوسی وحشتناک برای ائتلاف سعودی شده است. ریاض اکنون به صراحت در برابر این قدرت انصارالله یمن اعتراف کرده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رأی الیوم، ترکی المالکی، سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی درباره آخرین تحولات عملیات نظامی گفته، «حوثی‌ها از زمان آغاز جنگ 200 موشک بالستیک به سمت عربستان شلیک کرده‌اند». وی در ادامه و برای انحراف افکار عمومی از قدرت انصارالله مدعی شد، شبه‌نظامیان حوثی به تهدید دریانوردی ادامه می‌دهند و باید اقدامات جدی علیه آن‌ها صورت گیرد.
از زمان عملیات ائتلاف عربی در یمن، انصارالله همواره پایگاه‌های ارتش عربستان و امارات را در واکنش به حملات هوایی و زمینی این ائتلاف مورد هدف قرار داده و تصاویر آنها را هم بعضا منتشر کرده است. در واقع انقلابیون یمنی به عنوان اصل مسلم پاسخ به تجاوزات به امارات و عربستان حمله کرده و بارها نیز تاکید داشته‌اند که اگر حملات وحشیانه ائتلاف سعودی به یمن قطع شود حملات انصارالله نیز قطع خواهد شد.
خبر دیگر اینکه،  عربستان که با فشارهای بین‌المللی روزافزونی روبه‌رو است، مدعی شده در راستای تصحیح اشتباهات خود در هدف قرار دادن غیرنظامیان از جمله کودکان در یمن تلاش می‌کند! در این جنگ که از حدود سه سال و نیم پیش علیه یمن آغاز شده، ده‌ها هزار تن شهید شده‌اند و یمن به مرز خطر گرسنگی رسیده است. اگرچه کارشناسان معتقدند سعودی‌ها هرگز اقدام به اصلاح اشتباهاتشان نخواهند کرد.

وزیر خارجه لبنان نتانیاهو را نزد سفرای 73 کشور مفتضح کرد
Image result for ‫«جبران باسیل»، وزیرخارجه لبنان‬‎
وزیر خارجه لبنان، خبرنگاران و دیپلمات‌های خارجی 73 کشور را به بازدید از یک محل در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بیروت دعوت کرد تا به اتهامات متوهمانه رژیم صهیونیستی درباره وجود یک سایت موشکی در آن منطقه پاسخ داده و این رژیم را بی‌آبروتر کند.
«جبران باسیل»، وزیرخارجه لبنان در واکنش به ادعاهای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که گفته بود در لبنان محل‌هایی برای انبار تسلیحات موشکی در نظر گرفته شده اظهار داشت، تصاویر هوایی که نتانیاهو به مجمع عمومی نشان داده است، انبار‌هایی را در انتهای یک زمین گلف در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی رفیق حریری، نشان می‌دهد. «باسیل» سپس همراه با سفیران کشور‌های خارجی از این محل بازدید کرد و آنگاه برای بازدید از باشگاه فوتبال العهد در نزدیک آنجا رفت و آنها را به اتاق رختکن و باشگاه ژیمناستیک برد و با مقامات باشگاه صحبت کرد.
وزیر خارجه لبنان سپس گفت که مقامات اسرائیلی بر روی باشگاه فوتبال که طرفداران زیادی در میان حامیان حزب‌الله دارد، تمرکز کرده‌اند. سپس این هیئت از خیابان‌های جنوب ناحیه اوزای یکی از پایگاه‌های حزب‌الله بازدید کردند و این در حالی بود که شبکه‌های تلویزیونی لبنان این بازدید را به طور زنده پوشش می‌دادند. وی افزود، دولت او اجازه نمی‌دهد که تاسیسات موشکی در نزدیکی یک فرودگاه قرار بگیرد و حزب‌الله نیز عاقل‌تر از آن است که آنها را در آنجا قرار دهد.
«محمد زریاک» بازیکن فوتبال لبنان نیز در این باره گفت: «همه به اینجا می‌آیند و آنچه را که ما در اینجا داریم، می‌بینند. همانطور که می‌بینید ما در اینجا فوتبال بازی می‌کنیم و تمام ماجرا همین است. هر روز ما برای تمرین به اینجا می‌آییم. ما از مدت‌ها پیش و از چهارده یا پانزده سالگی به اینجا برای تمرین می‌آییم و این تنها زمین فوتبالی است که در اختیار داریم. این همه آن چیزی است که شما شاهد آن هستید. آنچه که دیگران درباره اینجا می‌گویند نادرست است.»
«الکساندر زاسپکین» سفیر روسیه در لبنان نیز اظهار داشت: «برداشت من این است که این بازدید بسیار خوب است. این بسیار مفید است. در فضا‌های سیاسی و دیپلماتیک سخنان و بیانیه‌های زیادی وجود دارد. ما خواهان آن هستیم که این بیانیه‌ها بر اساس واقعیت‌ها باشند. آنچه که ما امروز شاهد آنها بودیم براساس واقعیت‌ها هستند. اینجا یک باشگاه و یک ورزشگاه است. من نمی‌توانم تصور کنم که در اینجا اقدامات مخفیانه صورت گیرد. ما با چشمان خود همه چیز را دیدیم.» بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در اظهارات اخیر خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، حزب‌الله لبنان را هم متهم کرده بود که کارخانه‌های تولید موشک را در نزدیکی فرودگاه بیروت زیرزمین ایجاد کرده‌اند و آنها را در میان مناطق غیرنظامی پنهان کرده‌اند!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 11 مهر 1397
پنجشنبه 12 مهر 1397 10:45 ق.ظ
مرگ برآمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات